Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Nie ważne gdzie... ważne z kim :)

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2024-03-04, 12:56

U mnie w ogródku są ale pomarańczowe. A to się nie liczy

:D
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2024-03-04, 13:01

Dziko tam macie w tej gminie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2024-03-04, 18:01

Zrobiłeś pętlę, w rejonie gdzie właśnie nie wiem jak ją wytyczyć :) fajną pętlę.
marekw
Posty: 3767
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2024-03-05, 06:48

laynn pisze:Zrobiłeś pętlę, w rejonie gdzie właśnie nie wiem jak ją wytyczyć

Nie cierpię wytyczać pętli :) .Temu na wycieczki jeżdżę, jak mogę komunikacją publiczną.
Chodziłem tam kiedyś z córą fajne tereny.
laynn

Postautor: laynn » 2024-03-05, 07:54

marekw pisze:Temu na wycieczki jeżdżę, jak mogę komunikacją publiczną.

Dlatego ostatnio próbuje coś z pomocą komunikacji planować. Tylko to jest problem, z gonieniem na czas, plus pytanie czy coś z tego rozkładu pojedzie ;)
marekw
Posty: 3767
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2024-03-05, 12:23

laynn pisze: plus pytanie czy coś z tego rozkładu pojedzie ;)

Dokładnie.Najbardziej mnie wkurza niezaktualizowny rozkład jazdy.Zachodzisz jak ja wczoraj w Rabce i muszę tracić pół godziny bo pierwszy wypadł z rozkładu a nikt łaskawie nie poprawił.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 5961
Rejestracja: 2017-11-09, 17:18
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Postautor: Sebastian » 2024-03-05, 18:17

laynn pisze:Dlatego ostatnio próbuje coś z pomocą komunikacji planować. Tylko to jest problem, z gonieniem na czas, plus pytanie czy coś z tego rozkładu pojedzie ;)

Kiedyś zgadałem się na Mogielicy z jednym emerytem z Krakowa. Też jeździ na jednodniówki głównie w Gorce i Wyspowy, ale że nie ma samochodu, to pozostają mu busy, które jednakże do wielu miejscowości kursują tylko w dni robocze - więc jeździ tylko w dni robocze. Tak że, ten tego, trzeba trochę poczekać do emerytury (choć ja, Spro i Marek mamy jednak bliżej).

Trasa Sprockecie wypisz, wymaluj, jak z Markowych Wędrówek.
laynn

Postautor: laynn » 2024-03-05, 19:35

Sebastian pisze:Tak że, ten tego, trzeba trochę poczekać do emerytury

O tym samym pomyślałem dziś.
I ostatnio myślami wybiegłem, co ja będę robić na emeryturze? Ciekaw czy będzie mi się chciało chodzić po górach?
No cóż, pożyjemy zobaczymy, ale póki co jeszcze z ćwierć wieku na etacie mnie czeka :D
marekw
Posty: 3767
Rejestracja: 2014-06-18, 18:04
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Postautor: marekw » 2024-03-06, 06:46

laynn pisze:No cóż, pożyjemy zobaczymy, ale póki co jeszcze z ćwierć wieku na etacie mnie czeka

W moim wypadku to jeszcze 9 lat :rol .Najmniej to ma chyba Sokół.
laynn

Postautor: laynn » 2024-03-06, 08:11

Z jednej strony też masz fajnie - bo to szybko zleci. Z drugiej...ech :rol
krzepki16
Posty: 50
Rejestracja: 2021-09-03, 12:24

Postautor: krzepki16 » 2024-03-06, 10:22

Sebastian pisze:Kiedyś zgadałem się na Mogielicy z jednym emerytem z Krakowa. Też jeździ na jednodniówki głównie w Gorce i Wyspowy, ale że nie ma samochodu, to pozostają mu busy, które jednakże do wielu miejscowości kursują tylko w dni robocze - więc jeździ tylko w dni robocze.


w dni nauki szkolnej zazwyczaj.
w wakacje lipa
Bo męska rzecz być daleko, a kobieca - wiernie czekać
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5644
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2024-03-11, 12:33

W sobotę wybraliśmy się na Jurę. W znane rejony - Skały Rzędkowickie. Z perspektywy mojej znajomości Jury, są to najciekawsze i najbardziej okazałe formacje skalne. Można tu spędzić dowolną ilość czasu, zawsze znajdzie się coś nowego.

Obrazek

To tutaj w 2015 roku Tobi jako kilkumiesięczny szczeniak uczył się wspinaczki.

Obrazek

Ukochana również znalazła sporo ciekawych miejsc dla siebie :)

Obrazek

Skałki są mniejsze i większe. Tu jedna z bardziej monumentalnych Turnia Lechfora, z oknem.

Obrazek

Widzicie Ukochaną w oknie?

Obrazek

A tu zdjęcie od góry, Ukochana stoi przy oknie. Musiałem się mocno wychylić, żeby je zrobić ;)

Obrazek

W tle Góra Zborów.

Obrazek

Eskplorowaliśmy skałki ile wlezie. Tobi miał wyzwania, np. taki pionowy kominek. Ciekawą technikę wymyślił, zamiast zejść na wprost, przekręcił się bokiem i wykorzystywał grzbiet do oporowania.

Obrazek

Inna znana skałka - Okno Rzędkowickie. Okno można dojrzeć w górnej części.

Obrazek

Tak się prezentuje od frontu.

Obrazek

Tak od tyłu.

Obrazek

Następnie zapuściliśmy się w las w poszukiwaniu skałki o pięknej nazwie Faszystowski Ogródek. Jest zlokalizowana z boku, z dala od szlaków. W zasadzie bez konkretnej drogi dojścia. Nigdy tam nie byłem.
Po drodze trochę świeżej zieleni.

Obrazek

Wawrzynek Wilczełyko.

Obrazek

Odnaleźliśmy Faszystowski Ogródek.

Obrazek

Skałka mocno dzika i zarośnięta. Rzekłbym dla koneserów ;)

Obrazek

Tobi eksplorował najbardziej zawzięcie.

Obrazek

Kolejną odwiedzoną skałką była Apteka. Robi wrażenie ogromnej i niedostępnej.

Obrazek

Szukając drogi wyjścia obeszliśmy ją dookoła. Są w niej jaskinie. Tutaj jedna z nich, widać starą linę opuszczoną w czeluść.

Obrazek

Biorąc pod uwagę stan liny, użycie jej mogłoby źle się skończyć ;)

Obrazek

Ostatecznie wyszliśmy wszyscy na wierzchołek Apteki, choć było to dość wymagające.
Widok z góry na inne skałki, które jeszcze przed nami.

Obrazek

Kolejne robiące wrażenie skalne bloki - Biblioteka.

Obrazek

Można sobie siedzieć na górze i machać nogami :)

Obrazek

Na koniec odwiedziliśmy jeszcze Górę Zborów.
Wstęp na nią jest płatny, a pieniądze idą na robienie takich pięknych leśnych dróg, obok widać stary brzydki naturalny szlak.

Obrazek

Szczytujemy na Górze Zborów, przy pięknym historycznym obelisku ze zbrojonego betonu. Akurat była wycieczka z przewodnikiem i usłyszałem jego historię. W czasie II wojny światowej była tu niemiecka drewniana wieża obserwacyjna, a obelisk był jej elementem konstrukcyjnym. W ostatnich latach toczyła się debata, czy obelisk usunąć. Ostatecznie uznano, że to już zabytek i ma pozostać. Jestem bardzo ciekawy czyja to wina? Chyba wszyscy wiemy, prawda?

Obrazek

Potem jeszcze próbujemy odszukać skałkę w pobliżu Góry Zborów, na którą kilka lat temu Ukochana wyszła bardzo mi imponując. Tym razem się nie udaje. Chyba jesteśmy już zbyt zmęczeni. W domu analizując stare zdjęcia identyfikuję, że to ta z lewej. Cóż, kiedyś trzeba będzie tu wrócić ;)

Obrazek

Sobotnia wycieczka bardzo udana. Piękne słońce wytrzymało cały dzień, dopiero godzinkę przed zmrokiem przyszły chmury. Przeszliśmy niewiele, ale eksplorowania skałek jest dość męczące ;)
Ostatnio zmieniony 2024-03-11, 12:37 przez sprocket73, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14483
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2024-03-11, 13:04

sprocket73 pisze:Kolejne robiące wrażenie skalne bloki - Biblioteka.


Należy tam wysłać użytkowniczkę Ivę.

Nadciąga kwiecień - jedziemy w składzie żywieckim w Jurę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Izabela
Posty: 789
Rejestracja: 2019-07-26, 08:31

Postautor: Izabela » 2024-03-11, 14:36

Tam nas jeszcze nie było a warto.
Piękne skały !
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8376
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2024-03-11, 20:50

Wstęp na nią jest płatny,

od kiedy? Kilka lat temu wszedłem za darmo, może dlatego nie było tam jeszcze tych pięknych ścieżek
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości