Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Spotkajmy się gdzieś na szlaku

Propozycje, zaproszenia i organizacja wspólnych wycieczek i wyjazdów w góry i nie tylko.
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1065
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Spotkajmy się gdzieś na szlaku

Postautor: opawski1 » 2024-09-18, 00:14

Obrazek

Niestety w związku z tragiczną sytuacją powodziową w naszym regionie zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie jesteśmy zmuszeni odwołać Prudnicki Maraton Pieszy w terminie wrześniowym. W najbliższych tygodniach nasze oczy i wysiłki zostają skierowane na usuwanie skutków powodzi, pomoc poszkodowanym, sprzątanie ulic. Aktualnie nie jest znany także stan szlaków górskich, z pewnością wiele z nich jest zniszczona, podmyta, oberwana, leży sporo drzew, mosty i kładki na potokach są pozrywane. Nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić. W związku z powyższym najrozsądniejszą decyzją w tym momencie jest odwołanie rajdu w terminie wrześniowym. Będziemy starali się zorganizować rajd w późniejszym terminie. O nowych ustaleniach poinformujemy!
Organizatorzy - PTTK Prudnik
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Awatar użytkownika
Coldman
Posty: 1267
Rejestracja: 2020-05-19, 22:34
Lokalizacja: Wysoczyzna Kaliska

Re: Spotkajmy się gdzieś na szlaku

Postautor: Coldman » 2024-09-18, 10:42

Powinno to zostać zorganizowane pod hasłem: Przywróćmy Prudnik do życia!
Miało to być za darmo, ale warto zrobić to teraz z opłatą 50zł (albo co łaska) i część przeznaczyć na pomoc w odbudowie Prudnika i okolic. Te tereny żyją z turystyki, a wszystko choć będzie w budowie musi powrócić do normalnego życia i biznesu. Myślę, że naprawdę tłumy by przyjechały, tym bardziej, że macie tyle tras do wyboru i każdy coś dla siebie znajdzie. Inne oddziały PTTK by wam reklamę z pewnością zrobiły(PTTK Pleszew by nie odmówiło :D, PTTK Żywiec myślę, że też nie :P) byle by to logistycznie ogarnąć, bo aut by było ciut więcej :D
Weź tam to przekaż @opawski1, albo powiedz gdzie wysłać taki pomysł ;) Najgorszy termin do ustalenia, bo dni są coraz bardziej krótsze.
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
Awatar użytkownika
opawski1
Posty: 1065
Rejestracja: 2016-02-21, 09:15
Lokalizacja: Prudnik
Kontakt:

Re: Spotkajmy się gdzieś na szlaku

Postautor: opawski1 » 2024-09-19, 20:31

Ciężko będzie coś zorganizować bo szlaki są bardzo zniszczone. Byłem w środę w masywie Kopy. Jest masakra. może potem wrzucę parę zdjęć u siebie. Trasy biegną po terenach powodziowych, żeby puścić tamtędy uczestników wypadałoby to teraz wszystko sprawdzić, na razie to trudne. Na razie nie wiem co zrobimy z imprezą. Czy październik/listopad czy dopiero kolejny rok.

Pomysł ze zbiórką przy okazji dobry! :)
Tyle tylko, że mamy dofinansowanie unijne... I nie możemy pobierać wpisowego od uczestników. Trochę nam to związuje ręce... To pierwsza taka edycja z dofinansowaniem...
Myślę że jak już to bardziej w formie jakiejś puszki dla powodzian gdzieś na starcie, po drodze czy na mecie, albo internetowej zrzutki.
Przekażę znajomym organizatorom co oni na to

Jeden kolega, komandor rajdu mieszka w Głuchołazach... tam ucierpiało najbardziej. Miał wodę w bloku, choć nie ucierpiał bezpośrednio nie ma dojazdu do pracy, jest odcięty bo nie ma mostu. Nie wiem nawet czy ma głowę teraz nawet zajmować się rajdem.

Zobaczymy, ale dzięki za pomysł!
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości