Dolina Łomnej

Pytania i odpowiedzi oraz porady praktyczne, dotyczące szlaków i dojazdów w góry oraz miejsc noclegowych.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Dolina Łomnej

Postautor: sokół » 2014-06-09, 09:50

Witam Państwa.

Potrzebuję od postaw informacji dotyczących Doliny Łomnej.

Namierzyłem tam trzy schroniska z placami zabaw (Skalka, kamienna chata i severka) - teraz szukam informacji wszelakich - żeby zrobić jakąś rozsądną pętelkę, żeby było w miarę widokowo (o ile to możliwe), jakby ktoś miał potwierdzone info o tych placach zabaw to juz w ogóle byłoby super.

No i jakaś mapa by się przydała, szukałem, ale nieudacznie...
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-06-09, 10:40

Można zrobić taką pętelkę,zostawiasz (bo rozumiem że zmotoryzowany) auto przy przystanku kolejowym Mosty u Jablunkowa i czerwonym szlakiem na Skalkę,500 m od dworca masz horska chata Zuzana.Warto tam wstapiś ze względu na wystrój rodem z Dzikiego Zachodu.Jest tam mały plac zabaw,zwierzyniec i inne atrakcje typu indiańskie totemy.Przy schronisku Skalka jest i plac zabaw,piaskownica lecz widoczki marne.Za to dobrze karmią,km dalej jest Severka.Z tarasu są zajebiste widoki,dla dzieci są hustawki mały jakby park linowy.Na Velky Polom jeszcze nie dotarłem,a wiezy widokowej jest ponoć wspaniałe widoki.A co do mapy to ;;

http://www.mapy.cz/#!x=18.745420&y=49.5 ... ADstek&rp={%22criterion%22%3A%22turist1%22}&t=r







Obrazek




I sorki za widok mej kaprawej gęby,tak mniej więcej wyglada wystrój chaty Zuzana.
Ostatnio zmieniony 2014-06-09, 10:55 przez Mirek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2014-06-09, 12:11

Mirek,
dziecko wystraszysz i nie będzie chciała iść z Sokołem myśląc ,że dalej tam możesz być :D
in omnia paratus...
Mirek

Postautor: Mirek » 2014-06-09, 12:22

Spoko,już nie straszny dzieciom jestem.A Julcia to dzielna dziołszka. :DD



Aha zapomniałbym, z Kamennej Chaty można zejść dk Horni Lomna ,lub wrócić się do Severki i zejść do Mostów trochę inną trasą.,wszystko masz na mapie serwera mapy.cz.Z resztą ten rejon jak i prawie wszystkie szlaki w Beskidzie Śląsko-Morawskim są dobrze oznakowane,znacznie lepiej niż nasze Beskidy.
Ostatnio zmieniony 2014-06-09, 12:41 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości