Sudety - prośba o podpowiedź

Propozycje, zaproszenia i organizacja wspólnych wycieczek i wyjazdów w góry i nie tylko.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Sudety - prośba o podpowiedź

Postautor: Basia Z. » 2014-09-30, 12:30

W drugiej połowie listopada umawiam się ze znajomymi na "zlot" w schronisku "Jagodna". Będę mieć dwa dni aby powędrować po okolicy.
To znaczy na miejscu powinniśmy być w czwartek wieczorem, a wracamy w niedzielę.
Co polecacie ?

Chodzi mi zarówno o wycieczki tylko i wyłącznie piesze, jak i z możliwością podjazdu samochodem, bo jeszcze nie wiem jak będzie na miejscu.
Trasy takie do 6-7 godz. bo już będzie krótki dzień.

Druga sprawa - czy online dostępne są jakieś porządne mapy Sudetów aby zaplanować trasy ?
Ostatnio zmieniony 2014-09-30, 12:37 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-09-30, 12:51

Polecam zerknąć na forum GS, oni rok temu mieli 3-dniowe spotkanie sudeckie z bazą chyba w Mostowicach. Jeśli będzie śnieg, to można wypożyczyć biegówki i zrobić fajną pętlę ...
Ze względu na prawie całkowity brak komunikacji - sam nie wiem, co można byłoby robić aż 2 dni. Rok temu mieliśmy grupową zimówkę (ponad 40 osób) i śniegu po pas, start z Gniewoszowa przez Jagodną, Mostowice, Velká Deštná i noclegiem w Masarykowej chacie na Serlichu. Drugiego dnia Orlica, Zieleniec, torfowisko i zejście do Dusznik.
Propozycja:
1 dzień Bystrzyca - Długopole - Poręba - Jagodna - Przęłęcz Spalona (schronisko),
2 dzień: integracja :)
3 dzień: integracja :)
4 dzień: Mostowice - Bedřichovka - Velká Deštná /1115/ - Masarykova chata - Orlica - Zieleniec

Edit: www.mapy.cz
http://www.e-gory.pl/index.php/Mapy-onl ... nocna.html
http://mapysudetow.wordpress.com/mapy/g ... zka-sleza/
Ostatnio zmieniony 2014-09-30, 12:53 przez ceper, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-09-30, 12:56

Wszystkie 3 noclegi mamy mieć w Jagodnej, więc dłuższe "pętelki" z noclegami gdzieś indziej raczej odpadają.
Ale przypuszczam, że uda mi się namówić znajomych na niezbyt długi (tak do 50 km) podjazd samochodem.
Może być również zwiedzanie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości