2014.10.25 BESKID ŻYWIECKI - Romanka, Rysianka, Hala Miziowa

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
presto
Posty: 219
Rejestracja: 2013-09-19, 11:59
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

2014.10.25 BESKID ŻYWIECKI - Romanka, Rysianka, Hala Miziowa

Postautor: presto » 2014-10-28, 13:21

Trasa: Sopotnia Wielka – Romanka (1366m) – Rysianka (1322m) – Hala Miziowa – Sopotnia Wielka
Dawno mnie na forum nie było, ale natłok pracy uniemożliwiał mi nie tylko odwiedzanie strony forum, ale co gorsze także nie mogłem za bardzo się gdzieś ruszyć.
W końcu znalazł się wolny termin. Trafiliśmy na rewelacyjne warunki. Dwa dni wcześniej spadło trochę śniegu, dzięki czemu wyprawa była niezwykle atrakcyjna: na dole królowała jesień, a powyżej 1000 metrów robiło się chwilami bardzo zimowe.
Zapraszam do fotogalerii – wrzucam kilka zdjęc, więcej w poniższym linku.
https://plus.google.com/photos/11302525 ... banner=pwa

Pilsko z podejścia na Romankę
Obrazek
Babia Gora z podejścia na Romankę
Obrazek
Jesiennie
Obrazek
Kilkaset metrów jest tak:
Obrazek
A Na szczycie tak:
Obrazek
Babia Gora i Pilsko z Majcherkowej Hali
Obrazek

Mała Fatra z Rysianki
Obrazek

Hala Cudzichowa
Obrazek

Hala Miziowa
Obrazek

Na dole znowu inne klimaty:
Obrazek
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8418
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-10-28, 13:27

sobota była zdecydowanie najfajniesza w ostatnim czasie do chodzenia po Beskidach (przynajmniej niektórych z nich) - w piątek było jeszcze nieciekawie, a w niedzielę niebo bezchmurne czyli nuda :D Za to w sobotę - bajka, chmury chodziły :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-10-28, 13:56

No właśnie - ta jesień jakoś tak mało "jesienna" ale pogodowo jest całkiem niezła.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-10-28, 15:25

Bajecznie u Ciebie, szczególnie swojsko wyglądają Twoje spodnie (hehe, upierniczone jak na górołaza przystało)

Na Pilsko brakło czasu czy ochoty?
Awatar użytkownika
maurycy
Posty: 914
Rejestracja: 2013-11-17, 09:25
Lokalizacja: Bielsko okolice

Postautor: maurycy » 2014-10-28, 16:48

Trochę zimy, trochę lata :)
Czasami ciężko uwierzyć, że to z jednej wycieczki. Trafiło Wam się :)
Awatar użytkownika
Wiolcia
Posty: 3486
Rejestracja: 2013-07-13, 19:14
Kontakt:

Postautor: Wiolcia » 2014-10-28, 18:37

Rzeczywiście niespodzianka pogodowa Ci się trafiła - chyba to nagroda za to, że tyle bez gór musiałeś wytrzymać :). Niestety żadna galeria w Google+ mi się nie otwiera ostatnio, więc muszą mi wystarczyć zdjęcia z relacji.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-10-28, 19:40

Zacnie wyszedł ten ,,mix" zimy i nieco ,,skarlełej" tego roku jesieni.....No i część ,,mojej" wrześniowej trasy ,,splagiatowana" ;)

Nie łaska było Panie presto odwiedzić sam szczyt Rysianki ? ;)

Ps. Przeczyść aparat ;) - widzę ,,fafoły".
Zdjęcia będą jeszcze lepsze :ok
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2014-10-28, 20:52

Kapitan Bomba pisze:No i część ,,mojej" wrześniowej trasy ,,splagiatowana"
Musisz oznaczyć wszystkie trasy swe tabliczkami "tędy szedł św. Piotr" :)

Warunki miałeś prawie jak ja w lutym w Bieszczadach: na dole wiosna, wyżej trochę zimy, zaś na samej górze wiało jak (...). Dlaczego nie ruszyliście na Pilsko, to jak być przy browarze i nie napić się piwa :) I stuptuty już wskazane ...
Awatar użytkownika
presto
Posty: 219
Rejestracja: 2013-09-19, 11:59
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Postautor: presto » 2014-10-29, 08:37

Pudelek pisze:sobota była zdecydowanie najfajniesza w ostatnim czasie do chodzenia po Beskidach (przynajmniej niektórych z nich) - w piątek było jeszcze nieciekawie, a w niedzielę niebo bezchmurne czyli nuda Za to w sobotę - bajka, chmury chodziły

BasiaZ pisze:No właśnie - ta jesień jakoś tak mało "jesienna" ale pogodowo jest całkiem niezła
.


Zgadza się. Byłem w niedzielę z rodziną na Skrzycznem i to już nie było to samo. Śniegu mniej, widoki trochę gorsze (ale Tatry widać było). Sobota była wyjątkowo udana biorąc pod uwagę warunki pogodowe

Sokół pisze:Bajecznie u Ciebie, szczególnie swojsko wyglądają Twoje spodnie (hehe, upierniczone jak na górołaza przystało)

Na Pilsko brakło czasu czy ochoty?

Zaliczyłem efektowną glebę schodząc z Rysianki w kierunku Trzech Kopców. Najgorsze, ze z mojej ekipy to tylko mnie spotykają takie przygody (tak średnio co drugą, trzecią wyprawę)
Na Pilsko zabrakło chyba trochę sił i ochoty również. Wyjatkowo byliśmy jakoś rozleniwieni. W gruncie rzeczy nie była to łatwa wyprawa, bo praktycznie całą drogę musieliśmy iść błocie co miało wpływ nie tylko na dłuższy czas pokonywanych odcinków, ale i zmęczenie.


Maurycy pisze:Trochę zimy, trochę lata
Czasami ciężko uwierzyć, że to z jednej wycieczki. Trafiło Wam się

Dokładnie. Przez to wyprawa zostanie na dłużej w pamięci.
Wiolcia pisze:Rzeczywiście niespodzianka pogodowa Ci się trafiła - chyba to nagroda za to, że tyle bez gór musiałeś wytrzymać . Niestety żadna galeria w Google+ mi się nie otwiera ostatnio, więc muszą mi wystarczyć zdjęcia z relacji.

Warto było czekać ponad dwa miesiące na kolejna wyprawę. Szkoda, że Ci się nie otwiera. Spróbuję coś temu zaradzić …

Kapitan Bromba pisze:Zacnie wyszedł ten ,,mix" zimy i nieco ,,skarlełej" tego roku jesieni.....No i część ,,mojej" wrześniowej trasy ,,splagiatowana"

Nie łaska było Panie presto odwiedzić sam szczyt Rysianki ?

Ps. Przeczyść aparat - widzę ,,fafoły".
Zdjęcia będą jeszcze lepsze

Dopiero w domu zauważyłem, ze na obiektywie mam jakieś farfocle. Myślałem, że nikt nie zauważy, a jednak … 
Trasę miałem w planach od dłuższego czasu. W zasadzie 15 lat temu ją już przeszedłem, ale w odwrotnym kierunku (wtedy jeszcze zaliczyliśmy jeszcze Pilsko)

Ceper pisze:Warunki miałeś prawie jak ja w lutym w Bieszczadach: na dole wiosna, wyżej trochę zimy, zaś na samej górze wiało jak (...). Dlaczego nie ruszyliście na Pilsko, to jak być przy browarze i nie napić się piwa I stuptuty już wskazane

Pilsko dość dobrze znamy. Nawet był taki plan, ale zasiedzieliśmy się na Rysiance (prawie godzinę). Trochę tez zmęczeni byliśmy, a po trzecie dzień już krótki nie chcieliśmy wracać po ciemku.
Ostatnio zmieniony 2014-10-29, 08:43 przez presto, łącznie zmieniany 6 razy.
pozdrawiam

presto



mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
laynn

Postautor: laynn » 2014-10-29, 17:13

presto pisze:Dopiero w domu zauważyłem, ze na obiektywie mam jakieś farfocle. Myślałem, że nikt nie zauważy, a jednak …

Do tego używam picassy i w niej retuszu, bo usunięcie plam na niebie dla mnie nie jest ingerencją w zdjęcie. Tylko, że ja mam matrycę zasyfioną i ciągle mam inne wydatki aby ją przeczyścić, a sam się boję za to wziąć.
Vision

Postautor: Vision » 2014-10-29, 22:51

Świetne to połączenie śniegu z zielenią! Mi się jeszcze nigdy nie udało tak trafić, a jest czego żałować. ;)
Awatar użytkownika
presto
Posty: 219
Rejestracja: 2013-09-19, 11:59
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Postautor: presto » 2014-10-30, 10:13

laynn pisze:Do tego używam picassy i w niej retuszu, bo usunięcie plam na niebie dla mnie nie jest ingerencją w zdjęcie. Tylko, że ja mam matrycę zasyfioną i ciągle mam inne wydatki aby ją przeczyścić, a sam się boję za to wziąć.


Kilka zdjęć wymaga retuszu, ale nie mam na to niestety czasu przez co wrzuciłem fotki do galerii bezpośrednio z puszki.

Vision pisze:Świetne to połączenie śniegu z zielenią! Mi się jeszcze nigdy nie udało tak trafić, a jest czego żałować. ;)


Żartowaliśmy, że od tej pory będziemy chodzić wiosną i jesienią, kiedy jest najwięcej kontrastów w przyrodzie. Lato sobie odpuszczamy. :)
pozdrawiam

presto



mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-10-30, 16:53

presto pisze:Kilka zdjęć wymaga retuszu, ale nie mam na to niestety czasu przez co wrzuciłem fotki do galerii bezpośrednio z puszki.

Ja z kolei mam ,,ziarno" na niebie, niezależnie od warunków fotografowania. Nominalnie ,,focę" przy 5 megapikseli.

presto - Twoim zdaniem, lepsza kuchnia jest w schronisku pod Rysianką czy na Hali Lipowskiej ? Osobiście preferuję pod tym względem Halę Lipowską.

P.s. Vision, ekstra ,,czapeczka" :lol
laynn

Postautor: laynn » 2014-10-30, 19:47

Kapitan Bomba pisze:Osobiście preferuję pod tym względem Halę Lipowską.

Od jakiegoś czasu chce się przenieść z noclegiem na Lipowską, by min też spróbować tamtejszej kuchni. Nie udaje się.
Co do kuchni, już kiedyś wspominałem, uwielbiam pierogi na Boraczej, schabowy też porządny. Lipowskiej nie spróbowałem, a Rysianka bez zachwytów.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2014-10-30, 20:59

Kapitan Bomba pisze:
P.s. Vision, ekstra ,,czapeczka" :lol


Mam identyczną !
Dobra na taką pogodę jak teraz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości