Nad Żabnicą

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Nad Żabnicą

Postautor: Piotrek » 2014-11-09, 23:07

Zdarza mi się czasem zajrzeć w miejsca, gdzie turyści raczej nie zaglądają- bo szlak nie przebiega albo się nie wie, że w takowym miejscu coś może być interesującego.
Nad Żabnicą jest kilka takich "miejscówek", urokliwych polanek, przysiółków. Ostatnie dwa co odwiedziłem to Wojatówka i Koźliczyna. Jedynie żal lekki, że pogoda nie dała wyciągnąć więcej z tych miejsc ale ...i tak było miło :-)
Koźliczyna (6 listopad) to grupka chatek, są tu stare chałupy, są i nowsze (lub też odnowione) oraz całkiem fajne i widokowe miejsce żeby sobie przyjemnie posiedzieć.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę więcej fotek -> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/kozliczyna112014/

Oraz Wojtatówka (pocątek października), trochę bardziej "cywilizowana", bo prócz starych chałup są i nowe, nawet z noclegami. Ale widokowo jest tam rewelacyjnie i tylko żal, że mi to na zdjęciach tak dobrze nie wyszło.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej-> http://www.zuziawdrodze-album.cba.pl/wojtatowka102014/

Ot takie przyjemne miejsca, na luźną przechadzkę, na posiadówkę z ładnym widokiem i na odmianę od typowego łażenia po szlaku.
Awatar użytkownika
marcello2
Posty: 42
Rejestracja: 2014-11-08, 23:13
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Postautor: marcello2 » 2014-11-09, 23:33

infrastruktura turystyczna w postaci ławeczek i stolików jest, więc można posiedzieć nawet dłużej :-)
Oby tylko pogoda była, a takie miejsca są całkiem fajne na wycieczkę z dziećmi :)
do zobaczenia na szlaku!
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2014-11-10, 09:11

Niby nie jakaś wielka wyprawa górska, a widoki całkiem ładne. Jak ja zazdroszczę wszystkim tym, co w góry mają tak blisko. Jak mieszkałam w Wadowicach, to tego nie doceniałam.
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-11-10, 09:13

I tak oto, panie Piotrze, zostałeś Chamem z Żabnicy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-11-10, 12:14

Nie ważne czy z Zabłocia, z Siennej czy z Żabnicy, jak cham to cham :D
Niby nie jakaś wielka wyprawa górska, a widoki całkiem ładne

Jak to stare przysłowie mówi- nie wielkość a jakość się liczy :)

marcello2, na przyjemne wyjscie z dziećmi miejscówka jest idealna, szczególnie Koźliczyna. Podejście tam nie długie, choć ma momenty strome, ale już na miejscu sporo przestrzeni żeby poszaleć. Zamierzam tak posielankować ze swoimi w jakiś ładny dzień :-) Z ciekawych miejsc w tym rejonie są tez Dadoki i Płone (szczególnie w górnej części), miejsca widokowe i łatwe w zdobyciu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości