Beskid Nudny

Relacje z Beskidów od bieszczadzkich połonin po Beskid Śląsko-Morawski.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Beskid Nudny

Postautor: sokół » 2014-11-29, 17:15

Relacja będzie krótka, bo zaraz zmykam do pracy.

A więc pojechaliśmy z Magdą sprawdzić, jak to jest tam na tym Leskowcu, nigdy tam wcześniej nie byliśmy.
Auto zostało w Rzykach, a my ruszyliśmy bez szlaku na Gancarza. Od razu uderzyło nas zimno. Odczuwalnie chyba minus dziesięć.

Obrazek

Po pół godzinie doszliśmy do szlaku i do klimatycznego lasu. Gdyby nie ten las, to byłby najnudniejszy szlak w Beskidach.

Obrazek

Podejście na Gancarz dość strome. Trud wynagradzają kapitalne widoki. :ipwch

Obrazek

Za Gancarzem zrobiło się nawet ładnie. Myślałem, że się rozpogodzi.

Obrazek

Ale zgodnie z hasłem przewodnim relacji, czyli :ipwch - nie rozpogodziło się.

Obrazek

Przed samym papieskim szczytem był klimacik, ale taki sam to mam w parku bytomskim.

Obrazek

Schronisko na Leskowcu niby zrobiło miłe wrażenie, ciepło, tanio, dobre jedzenie. Ale ponoć w damskim kiblu walały się zużyte podpaski, a w męskim brak było srajtaśmy.
Poszliśmy dalej, wśród pięknych widoków. :ipwch

Obrazek

Tablica widokowa na Leskowcu. Wszystko się zgadza. Tablica biała, horyzont biały. :ipwch

Obrazek

A potem las, las, las, i tak do zajebania. :ipwch Dobrze, że ktoś co sto metrów powiesił tabliczki z nazwami szczytów, to przynajmniej wiedziałem, co zwiedzam.

Obrazek

Były jakieś skałki, w sumie mogą się ładnie prezentować, ale i tak ogólnie za całokształt trasy - :ipwch

Obrazek

Przed Smrekowicą spotkaliśmy pierwszych ludzi. O zgrozo, znałem ich. To był Pudelek, Nesska i reszta bandy. Szli do sklepu. Byliśmy tak uniesieni spotkaniem, że przegapiliśmy szczyt Łamanej Skały.

Obrazek

Na chwilę wyszło słońce i liczyłem, że obejrzę reklamowane widoki z Potrójnej.

Obrazek

Przyspieszyliśmy więc kroku, pełni nadziei.

Obrazek

ale ... :ipwch

Obrazek

Piękne widoki z Potrójnej. Polecam.

:ipwch :ipwch :ipwch

Obrazek

To tak zwane miejsce widokowe. Zaprawdę byliśmy pod wielkim wrażeniem. :ipwch :ipwch

Obrazek

Schodziliśmy czarnym szlakiem, a potem na krechę, żeby nie iść asfaltem. Pojawiły się pierwsze tego dnia widoki na jakieś góry. To pewnie jakieś alpy andrychowskie, co w porywach mają po 400m. Jak zdobędę Grojec nad Żywcem, to przyjadę zdobyć te nieprzyjazne turnie.
:ipwch

Obrazek

Wyleźliśmy z lasu na jakiś bezleśny grzbiet i to był najlepszy punkt dnia. Coś było widać. Nawet kościół w Rzykach, więc przez krzaki poszliśmy w tamtą stronę.

Obrazek

Linia widoków zamknęła się na Gancarzu. I :ipwch

Obrazek

No - dawno nie skończyłem wycieczki o godzinie 14.00. Nie wiem, czy kiedykolwiek trafiłem na nudniejszy szlak. Może to wina pogody, nie wiem, ale ogólne wrażenie z wycieczki mam jedno.

Obrazek

- Jedziesz na Leskowiec?
- :ipwch :ipwch :ipwch !
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez sokół, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2014-11-29, 17:31

Las w takim zimowym stroju bardzo ładny ale widokowo faktycznie bryndza z taką pogodę. Trochę żal widoków z Potrójnej. O Leskowcu i jego otoczeniu nie mówię...bo nie pamiętam już jak tam jest. :rol
Z reszta jedyne skojarzenie z tym szczytem to nawiedzony stary ciul który zrobił mi awanturę, gdy chciałem od niego pieczątkę do notesu. Bo to, jak mówił, święta pieczątka i nie będzie jej przybijał na byle świstku papieru.
Vision

Postautor: Vision » 2014-11-29, 17:52

:ipwch z taką relacją.

PS: Chociaż las na początku ma klimacik. :-o
śrubka78
Posty: 28
Rejestracja: 2014-01-13, 21:57
Lokalizacja: spod potrójnej

Postautor: śrubka78 » 2014-11-29, 19:35

Po prostu byłeś w złym miejscu o złym czasie.W innych okolicznościach przyrody gdy jest piękna widoczność to z Leskowca oprócz Tatr można dojrzeć Sudety Wschodnie (Jeseniki),cały śląsk jak na dłoni + kraków.Podobnie na Potrójnej.
Miałeś pecha i nie ma co narzekać .Natomiast biała pokrywa śnieżna robi fajny klimat.
laynn

Postautor: laynn » 2014-11-29, 19:37

Ale relacja jak to określił Viz...
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2014-11-29, 20:48

A ja tak strasznie kocham ten szlak, i Leskowiec, i schronisko, i Łamaną Skałę , i Potrójną, i te wszystkie skałki i las też kocham. Ten szlak wcale nie jest nudny, jest uroczy, ino przy odpowiedniej pogodzie. :lol Trza było z miesiąc temu się tam wybrać, jesień w tamtym rejonie jest cudna.

Skałki całkiem fajne są.

Obrazek

Obrazek

A to Zbójnickie Okno w pobliżu Chatki pod Potrójną.

Obrazek
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2014-11-30, 08:53

Bardzo fajna wycieczka, świetna pogoda, rozległe widoki, mile spędzony czas.

Ps. Jeż składał reklamację z powodu nieobecności ?
Ostatnio zmieniony 2014-11-30, 08:54 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-11-30, 12:04

Kapitan Bomba pisze:Jeż składał reklamację z powodu nieobecności ?


Nie, nie było reklamacji.

W ramach wyjaśnienia... Pisząc poważnie to nie narzekam, wiedziałem, że jest ryzyko takiej, a nie innej pogody, wiem, jakie widoki mogą być z tamtego rejonu. Ale jakoś tak sie złożyło, że widoki nie były nam dane, a przypomniała mi się emotka :ipwch i postanowiłem użyć jej w relacji, żeby nieco rozruszać temat, bo pomyślałem sobie, że gdybym wkleił same zdjęcia i napisał, że nic nie widzieliśmy to byłoby w tej relacji tak samo nudno jak na szlaku. :dev
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2014-11-30, 18:10

Jak dla mnie pięknie z tym szronem ;) Ale ja to się jaram nawet każdym niewidokiem :D Poza tym mam bardzo wesołe wspomnienia z tej trasy :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8418
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2014-11-30, 21:49

widoki były dzisiaj lepsze z pod Potrójnej :) a wczoraj słońce schowało się ostatecznie jakiś kwadrans przed tym jak was spotkaliśmy :D

ale takie przypadkowe spotkania są najlepsze :-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-11-30, 21:55

No, mina Nesski jak usłyszała WON - bezcenna.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2014-11-30, 22:12

Ej, sokół! Ale ja Cię poznałam przecież :-o Mina była chyba po prostu efektem niespodziewanego spotkania ;) Miło było się zobaczyć! ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2014-12-01, 08:26

Idź Pan w WON :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
kris75

Postautor: kris75 » 2014-12-01, 14:19

Sokół na widoki w Małym trzeba Sobie zasłużyć.Jak Ci się coś nie podoba to cza było jechać na Klimczok tam byś pewnie zajebiste widoki miał

P.S Od naszego ogródka trzy chuje w bok ja się na Twoje podwórko nie pcham bo tam nima co oglądać.i nie komentuję w stylu :ipwch
Jak Ci się nie podoba to nie przyjeżdżaj i przestań już pierdolić.
Ostatnio zmieniony 2014-12-01, 14:46 przez kris75, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2014-12-01, 14:37

kris75 pisze: cza było jechać na Klimczok tam byś pewnie zajebiste widoki miał


Tego dnia wszędzie była dupówa. No sorry, taki mamy klimat.

kris75 pisze:Od naszego ogródka czy chuje


czy czy trzy?

kris75 pisze:i nie komentuję w stylu
:ipwch


Widać, znasz się na żartach jedynie wtedy, gdy to Ty żartujesz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 164 gości