Naparzajmy się

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
AniaP
Posty: 382
Rejestracja: 2014-10-07, 11:46
Lokalizacja: śląskie

Postautor: AniaP » 2015-04-03, 09:01

Ponoć mieli iść wyłącznie z czołówkami, w tej mgle, zawieji i lawinowej "trzy", po mojemu narażanie życia, głupota i nic więcej. Można uczcić normalniej, bez fajerwerków i jarmarcznych iluminacji.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-04-03, 09:02

AniaP pisze:Można uczcić normalniej, bez fajerwerków i jarmarcznych iluminacji.


Góral tak nie potrafi.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-04-03, 09:21

Dobromił pisze:
AniaP pisze:Można uczcić normalniej, bez fajerwerków i jarmarcznych iluminacji.


Góral tak nie potrafi.
Za dutki potrafi. :haha
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5774
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-04-03, 10:00

Obrazek
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-04-03, 16:45

Pisząc krótko - szanujcie Tępego dyszla ,,swego" bo możecie mieć mażenę.

Na podstawie m. in. tego tematu.
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-04-03, 16:51

Pisząc krótko - szanujcie Tępego dyszla ,,swego"


Dyszlu, czy faktycznie czujesz się niedoceniany?

Ależ my Cię szanujemy! :dev
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2015-04-03, 17:03

A krzyża nie podświetlili. Nie chcieli narażać życia w trudnych warunkach za martwego guru. Żenada z tą wojtyłomanią. :(
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-04-03, 17:33

A ja mam wrażenie, że to powinna być indywidualna sprawa każdego, co chce a czego nie chce świętować.

W tym samym stopniu irytuje mnie to, gdy ktoś mnie do czegoś przymusza, jak i to, gdy ktoś mi czegoś zabrania.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-04-03, 17:37

nes_ska pisze:Dyszlu, czy faktycznie czujesz się niedoceniany?

Nie o to chodzi. Są osobniki które chętnie usunęły by mnie z tego forum. Żadna tajemnica ;)
Ale widzę, że są ,,agenci" zupełnie innego ,,sortu" i jestem naprawdę mały ,,pikuś" :P

To poważne forum i nie sądziłem, że niektóre ,,osobniki" tu piszące posuną się do stosowania gróźb karalnych......Coś jak Górska Sekta.

Majka pisze:A krzyża nie podświetlili

Proponuję podświetlenie dachów i ścian tatrzańskich schronisk. Dzięki temu błądzący w ciemności turyści będą mieć choć trochę łatwiej się odnaleźć ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-04-03, 17:47

Tępy dyszel pisze:Proponuję podświetlenie dachów i ścian tatrzańskich schronisk. Dzięki temu błądzący w ciemności turyści będą mieć choć trochę łatwiej się odnaleźć


za starych dobrych czasów światła były na dachu schroniska nad Śnieżnymi Kotłami - zielone oznaczało wolne miejsca, czerwone - brak miejsc. Widać je było już z dołu, więc turysta wiedział, czy jest sens tam w ogóle iść :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2015-04-03, 18:51

Vlado pisze:A ja mam wrażenie, że to powinna być indywidualna sprawa każdego, co chce a czego nie chce świętować.

W tym samym stopniu irytuje mnie to, gdy ktoś mnie do czegoś przymusza, jak i to, gdy ktoś mi czegoś zabrania.


Oczywiście ,że tak. Niech świętują we wlanych domach i kościołach, bo to są miejsca kultu religijnego.Co góry mają z tym wspólnego?
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-04-03, 19:11

Majka raczej się odniosłem do ostatniego zdania Twojej poprzedniej wypowiedzi;)

Tak masz rację, ani w sylwestra, ani przy tej okazji, ani przy żadnej innej okazji, bo jak się raz otworzyło tę furtkę, to i kolejne okazje się znajdą, nie powinno być zgody na tego typu przedstawienia.

Tylko trochę nie rozumiem dlaczego dopiero teraz wywołano tę dyskusję, skoro górale robią to co rok od 10 lat?
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-04-03, 19:25

Może był inny dyrektor parku i jemu to nie przeszkadzało? :D
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2015-04-03, 19:40

Tępy dyszel pisze: bo możecie mieć mażenę

wiosna przyszła i trwa w najlepsze, a mazanna nie utopiona... :D
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-04-03, 19:55

Mirek pisze:Może był inny dyrektor parku i jemu to nie przeszkadzało? :D


Zawsze przeszkadzało, a najbardziej przeszkadzało zwierzętom, podobnie jak noworoczne fajerwerki.
Niestety "parkowi" za bardzo nie mieli jak temu zapobiec, ludzie szli szlakiem, zamiar ich był "oficjalnie" nie znany.
Nie można dać komuś mandatu, za to że idzie otwartym szlakiem.
Mogli nałożyć mandat już po fakcie i chyba parę razy tak się stało.
Nie są to jednak kwoty duże - tak gdzieś około 300 zł, parafianie się zrzucili i git.

Ja osobiście jestem wierząca i nawet nie wiecie jak bardzo mi jest przykro, że inni wierzący robią takie rzeczy, za nic mają wrażliwość innych ludzi i spokój zwierząt i jeszcze mówią, że robią to w moim imieniu.
Więc piszę wyraźnie - nie w moim imieniu.

Tak samo nie podobają mi się ogromne krzyże na szczytach, one są wg mnie znakiem pychy a nie wiary. Znacznie bardziej przemawiają do mnie małe kamienne kapliczki w Beskidzie Niskim, a ich często nie ma kto odnawiać, bo na to nie ma funduszy :(
Ale bardzo niewiele osób to rozumie.

Jana Pawła II bardzo podziwiam i szanuję, uważam za wielkiego Polaka, ale uważam też, że jego upamiętnienie w ten właśnie sposób jest bardzo niewłaściwe.

Z drugiej strony jest mi też przykro, że się wszystkich wierzących wrzuca do jednego "wora" z tymi co swoją niby to "wiarę" nachalnie wszystkim narzucają - obojętnie czy ktoś tego chce czy nie.
Mam wrażenie, że zdecydowana większość wierzących też tego typu manifestacji nie popiera.
Ostatnio zmieniony 2015-04-03, 20:01 przez Basia Z., łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości