a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-11, 11:36

Śledzę ten wątek od początku z rozbawieniem ( ale też z zainteresowaniem ). Nie zabierałem głosu, bo niektórych interlokutorów bym po prostu obraził ( i z pewnością naraził się na naganę od administracji, jeśli nie na banicję :)
Skoro jest już po I turze wyborów i nie ma ciszy wyborczej to jest okazja aby coś napisać. Np.taka świeża wypowiedź:
ceper pisze: (cudem nie udało się w grudniu 2014 przegłosować w Sejmie możliwości sprzedaży lasów)


Spójrzmy więc jak ten cud się objawił:

Głosowanie nad przyjęciem w całości projektu ustawy o zmianie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w brzmieniu proponowanym przez Komisję Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa
Wyniki głosowania.
Klub/Koło Liczba czł. Głosowało Za Przeciw Wstrzymało się Nie głosowało
PO 198 196 195 - 1 2
PiS 131 127 - 127 - 4
SLD 32 32 32 - - -
PSL 30 28 28 - - 2
niez. 22 20 11 8 1 2
KPSP 15 15 - 15 - -
TR 15 15 15 - - -
BiG 11 10 10 - - 1

Jeżeli niby-racjonalne poprzednie wypowiedzi zaczynają się przeplatać z wiarą w cuda ( tak, tak- to cud, że PiS zagłosował przeciw możliwości przekszałceń własnościowych lasów państwowych ), to trudno znaleźć jakiś wspólny mianownik, który by wskazyywał, że argumenty przedstawione w kilkudziesięciu postach są oparte o rzeczową, samodzielną analizę a nie o kliszę strachu przed ( Sami Wiecie Kim :o-o .
Wnioski najprostsze? Nie głosujmy na PiS, bo oni są straszni, wprawdzie nie oddali na żer lasów państwowych, ale to był tylko cud. Pozostali posłowie głosowali za możliwością przekształceń, ale to w takim razie też był cud, bo na pewno chcieli głosować przeciwko.
Jeszcze na koniec: Mimo strachu przed PiSem, aż parującego z tego wątku, można odnieść wrażenie, że dla niektórych autorów postów Jarosław Kaczyński jest idolem ( mimo,że zprzeczają ), bo wpisują się w klimat jednej z jego wypowiedzi ( Nikt nas nie przekona, że czarne jest czarne a białe jest białe) :D :D :D
edit: Zestawienie glosujacych sierozjeżdża. Trzecia kolumna to glosujący zasprzedazą lasów, czwarta- przeciwko sprzedazy.
Linkdo srony sejmowej z glosowania: http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent. ... owania=167
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 11:40 przez cezaryol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-11, 12:00

Poza żoną nikogo się nie boję. Nigdy nie głosowałem na PO lub PiS. Jeśli w PiS są sami patrioci, to dlaczego jednomyślnie poparli wspomnianą ustawę "roszczeniową" dla Żydów? Pisząc poważnie: gdyby Putin posłał bombkę na 561 wybrańców narodu, to może kilku byłoby mi szkoda, którzy cokolwiek robią pożytecznego. I znów dylemat: czy warto poświęcić 1% uczciwych?
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-11, 13:31

Kolego Cezaryol ta grupa pisząca w strachu przed wiadomokim :) , to chyba najgorszy wróg dla pisowców . No bo kurczę to nie są lemingi , bo jawnie krytykują peowców , nie są to "czerwoni " bo nie sympatyzują z LSD (choć tylko ta partia dawała nam możliwość aby mieć coś naj na całym świecie , mogliśmy wybrać najładniejszą prezydent :) ) , a do tego wszystkiego jawnie deklarują swoją niechęć do PiSu . No kurczę straszna , przerażająca grupa społeczna.
A może po prostu oni są z tych normalnych , co to woleli by aby politycy pracowali a nie kręcili lody ; aby nie forsowano na siłę jedynego słusznego modelu życia ; aby politycy reprezentujący nas za granicą nie robili nam "obciachu" ; aby zdrowy rozsądek i nauka przeważały nad wiarą np wiarą w zamach na samolot pod Smoleńskiem .
Mnie osobiście Pan Duda nie przeraża , to doskonały socjotechnik , może szkolony przez tych samych fachowców co pracują dla Radyja ; niesamowicie cyniczny gość , którego posunięcia po dojściu do władzy są całkowicie nie przewidywalne - tego się obawiam .Natomiast przerażają mnie ludzie chorzy psychicznie którzy nadają ton Twojej partii np niejaki Antonii .Tak zaraz może paść nazwisko Stefana od konkurencji , ale Stefan przy Antonim to niegroźny ratlerek przy nie ułożonym pitbulu.Miernota miernotę pogania pośród medialnych liderów.Ostatnio pan Mastalerek uciekł ze studia w proteście ,że tv pokazuje Prezydenta (urzędującego wciąż) podczas obchodów rocznicy zakończenia Wojny... to zachowanie i zarzuty były tak żenujące , że tylko osoba wierząca w Jarosława może uważać je za właściwe.....itp
A ustawa o LP ... jesteś leśnikiem ? Rozmawiałeś z leśnikami - z Dyrekcji LP czy z nadleśniczymi ? Czy swą opinię opierasz na "kliszy" podawanej przez Radyjo ?
Oczywiście było w niej niepotrzebne sformułowanie ale konieczny zapis bo nie mogłyby powstać kiedyś konieczne inwestycje i to powinno być zmienione i wielki obciach ,że tego nie zmienili ale nazywanie tamtej ustawy ustawą o prywatyzacji LP ,,, jest mówiąc delikatnie ... oszczędnym gospodarowaniem prawdą.
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 13:34 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-11, 13:45

Krzyś66 pisze:mogliśmy wybrać najładniejszą prezydent :)

Uważaj co piszesz, bo za takie słowa nawet sam Obama został zmuszony do przeprosin ;)
Gdyby to przeczytała niejaka pani Mittwoch,to dopiero by się burza rozpętała :D

Krzyś66 pisze: Twojej partii.

Oj, tu zaimek dzierzawczy chyba został przez Ciebie uzyty na wyrost :--/

Krzyś66 pisze: A ustawa o LP ... jesteś leśnikiem ? Rozmawiałeś z leśnikami - z Dyrekcji LP czy z nadleśniczymi ? Czy swą opinię opierasz na "kliszy" podawanej przez Radyjo ?.

Radyja nie słucham a gazet nie czytam. Mam własne zdanie :)

Krzyś66 pisze:nazywanie tamtej ustawy ustawą o prywatyzacji LP ,,, jest mówiąc delikatnie ... oszczędnym gospodarowaniem prawdą.

To było w nawiązaniu do wypowiedzi Cep(e)ra. Tematu lasów nie będę ciągnął. Właściwie to najbardziej chodziło mi o "cud". Chciałem tu być adwokatem diabła, bo nie widzę tego w kategoriach cudu.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-11, 14:28

Co to się panie dzieje, gnuśny hrabia nagle chce referendów i JOW-ów :) .

Czyżby liczył, że ciemny lud dalej będzie łykał i niczego nie pamięta ?

https://www.youtube.com/watch?v=QMocJucOR54
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny."
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-11, 15:05

sprocket73 pisze:Natomiast co do drugiej tury dla mnie teraz jest prosty wybór - NIE PiS.


Dla mnie też wybór jest prosty - dość arogancji władzy!
Tak więc za 2 tygodnie głosuję na pana Dudę.
Wiem, że nic nie wiem.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-11, 17:51

cezaryol pisze:
Krzyś66 pisze:mogliśmy wybrać najładniejszą prezydent :)

Uważaj co piszesz, bo za takie słowa nawet sam Obama został zmuszony do przeprosin ;)
Gdyby to przeczytała niejaka pani Mittwoch,to dopiero by się burza rozpętała :D

A to akurat - hiperpoliticalcorrect - to jeden z moich zarzutów do PO , lgną do takich propozycji i pomysłów jak muchy do g...
W Szwecji feministki zgłosiły projekt ustawy aby każdy facet był uznawany za potencjalnego gwałciciela i miał kontrolnie płacić haracz na jakiś fundusz . Oczywiście można by się z tego śmiać gdyby ten debilny wniosek został spuszczony do klopa , ale on by głosowany w parlamencie . A np w windzie w biurowcu faceci patrzą na swe buty aby nie być posądzeni o próbę molestowania .
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-11, 18:00

Krzyś66 pisze:W Szwecji feministki zgłosiły projekt ustawy aby każdy facet był uznawany za potencjalnego gwałciciela i miał kontrolnie płacić haracz na jakiś fundusz


a u nas też takie prawie feministki zgłosiły projekt i każdy facet i każda baba, niezależnie od tego czy są potencjalnymi gwałcicielami, czy nie, też kontrolnie płacą haracz na fundusz. Nazywa się on "kościelny" :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-11, 18:03

Krzyś66 pisze:W Szwecji feministki zgłosiły projekt ustawy aby każdy facet był uznawany za potencjalnego gwałciciela i miał kontrolnie płacić haracz na jakiś fundusz .


:o-o

Czasami jak czytam takie postępy postępu to dochodzę do wniosku, że jedynym ratunkiem dla Europy jest islam.
Podobnego kroju wynalazki słudzy proroka skrócą o głowę a ciemnogród podobny mi obroni się sam.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-11, 18:07

Pudelek takich funduszy jest znacznie więcej, ot choćby:
- fundusz in vitro
- fundusz śląskiego węgla kamiennego
- fundusz partyjny
- fundusz kolejowy
- fundusz filmowy

Wymieniać można by długo.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-11, 19:09

_Sokrates_ pisze:Pudelek takich funduszy jest znacznie więcej


oczywiście. Chociaż ten mnie chyba najbardziej drażni.

_Sokrates_ pisze:- fundusz śląskiego węgla kamiennego

dlatego też nie zagłosowałbym na Kukiza, bo oprócz durnych JOW-ów betonujących scenę polityczną aktywnie popierał górniczych związkowców i te rozbuchane, złodziejskie przywileje. Ale większość jego wyborców zdaje się nie znać jego "programiku", podobnie zresztą jak większość wyborców Korwina. Jak dla mnie - same dokopanie układowi to trochę za mało, aby na kogoś postawić krzyżyk przy urnie.
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 19:11 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-11, 19:33

_Sokrates_ pisze:Czasami jak czytam takie postępy postępu to dochodzę do wniosku, że jedynym ratunkiem dla Europy jest islam.

Może wtedy "odwaga" postępowców nabierze choć trochę wartości :lol
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 19:34 przez cezaryol, łącznie zmieniany 1 raz.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-11, 21:22

Pudelek pisze: Jak dla mnie - same dokopanie układowi to trochę za mało, aby na kogoś postawić krzyżyk przy urnie.


Nie dziwię się, czytając co piszesz, jesteś wyraźnie fanem układu.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-11, 22:45

Obrazek

Generalnie to nie mam zdania, obydwoje będą wg mnie próbować naprawiać albo budować kraj od zewnątrz, zamiast od środka.

Chociaż Bredzisław miał kilka fajnych momentów...

Obrazek

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iSuNThJ45B4[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OGLEkFV8lbo[/youtube]

To drugie jest właściwie dla mnie zabawne nie dla tego, że mu się coś tam pomyliło i gdzie tam wchodził, ale ta scena z Szogunem wyglądała, jakbym widział japońskich turystów biegających po rynku w Krakowie. :usm

Co do kampanii, nie wiem czemu ale od początku miałem wrażenie, że Komorowski celowo był taki w miarę mało widoczny i spokojny, bo myślał, że kampanie robi mu w sumie Kukiz. Tzn. traktował go jak tak koło zapasowe. Bo tak jakoś od początku był tak mile widziany i zapraszany do tego TVN'u i wydaje mi się, że im to było na rękę. No ale nie wiadomo czy się nie przeliczyli...

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2015-05-11, 23:05 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5777
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-05-12, 08:09

Cytat z Kazika Staszewskiego, z którym się w 100% zgadzam.
Mimo że deklarowałem, że nie idę na wybory, bo nie widzę kandydata, który by mi odpowiadał, to jednak w niedzielę tuż przed godz. 21 spontanicznie poszedłem do komisji i też oddałem głos na Kukiza. Nie jestem znawcą wpływu okręgów jednomandatowych na życie polityczne w naszym kraju. Przykład Senatu pokazuje, że taki system niekoniecznie rozbija ten platformersko-pisowski układ, a wręcz go konserwuje. Natomiast wykreowała się jakaś struktura społeczna zawierająca gniew i chęć dania ostrzeżenia zarówno ekipie rządzącej, jak i opozycyjnej. To było dla mnie impulsem, aby pójść na wybory i zagłosować na Pawła, choć oczywiście nie widzę go w roli prezydenta.

Jego wynik wygeneruje jakąś, mówiąc brzydko, ruchawkę na scenie politycznej. Mam nadzieję, że będzie to przyczyna dla trwającego oby jak najdłużej otrzeźwienia w tej całej sytuacji, w jakiej od dawna się taplamy. Dlatego byłoby dobrze, gdyby Paweł powtórzył ten wynik na jesieni. Nie wiadomo, jak trwała byłaby ta nowa siła w parlamencie, ale dałaby szansę ożywić, a może nawet rozbić ten dławiący nas układ zamknięty

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75475,17899405,Wyb ... z3Ztxh5WaQ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości