a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-12, 23:21

Vision pisze:Co do tego ukrytego długu, czyli rzeczywistego, to ponoć ma być dostępny publicznie dopiero w 2020 roku
To niech podadzą w mld zł, bo coraz mniej złodziei rzuca się na ochłapy poniżej kilkudziesięciu milionów.
Pisałem o wypowiedzi w tv pracownicy MOPS (chyba w Piotrkowie Trybunalskim), która sugerowała brak środków na pomoc społeczną (zasiłki w kwocie po 20 zł dla około 200 najbiedniejszych mieszkańców), więc redaktor stwierdził wprost: to może należy zamknąć MOPS, bo koszt wynagrodzeń urzędasów MOPS są dużo wyższy niż łączna kwota zasiłków. Do kolejnych absurdów dochodzi, gdy chcąc otrzymać zasiłek (np. w kwocie 50 zł) należy złożyć wniosek + kilka zaświadczeń - znów koszty uzyskania zasiłku przekraczają jego wartość.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-05-13, 08:14

nes_ska pisze:
Vlado pisze:przechadzają się ulicami Warszawy?


...walcząc o naszą przyszłość! ;)
i swoje wyższe dochody. :DD
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-13, 08:49

"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny."
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-13, 09:43

Hmm, nas pewnie też takie rzeczy czekają za niedługo...

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... Id,1732278
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-13, 09:58

Vision pisze:Hmm, nas pewnie też takie rzeczy czekają za niedługo...

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosc ... Id,1732278


Jeśli mam być szczera to mi to zupełnie nie przeszkadza.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-05-13, 10:12

Basia Z. pisze:Jeśli mam być szczera to mi to zupełnie nie przeszkadza.


nie wiem czy wydawanie publicznych pieniedzy m.in. z naszych podatkow na promocje homoseksualizmu jest czyms wlasciwym i najbardziej potrzebnym...

jedno jest tolerancja a drugie nachalne promowanie i reklamowanie... ja np. widze bardzo duza roznice..



Koscierzyna Kozle jest najlepsza!!! :lol
Ostatnio zmieniony 2015-05-13, 10:16 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-13, 10:14

Robert, wiesz, ile filmików prześmiewczych krąży w necie na temat Obamy?
Jeśli takie rzeczy poprawiają Ci humor, to koniecznie poszukaj i kilka obejrzyj:)

Tego typu rzeczy w sieci, to nic innego, jak jeden ze sposobów walki konkurencji politycznej - jak twierdzą psychologowie, to sposób najskuteczniejszy - wyśmiać przeciwnika. Innymi słowy, kolejna forma manipulacji ludźmi.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-13, 10:22

buba pisze:
Basia Z. pisze:Jeśli mam być szczera to mi to zupełnie nie przeszkadza.


nie wiem czy wydawanie publicznych pieniedzy m.in. z naszych podatkow na promocje homoseksualizmu jest czyms wlasciwym i najbardziej potrzebnym...


Światła trzeba było postawić tak czy tak, chyba nie są droższe niż "normalne".

Na mojej twarzy to wywołuje uśmieszek, a nie oburzenie.

A jeśli chodzi o filmy - są strasznie głupie i u mnie wywołują reakcję wymiotną, ale widziałam jeden wg mnie niezły (dotyczy wszystkich kandydatów)

https://www.youtube.com/watch?v=xq80A3RNUyg
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-13, 10:29

Światła promujące homoseksualizm bawią, filmiki pokazujące miernotę Komorowskiego budzą odruch wymiotny. Cóż tu komentować :v
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-13, 10:34

Mnie one więcej mówią o ich twórcach, czy też zleceniodawcach. Tą metodą z każdego można zrobić idiotę. Z KAŻDEGO.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-13, 10:42

R0BERT pisze:Światła promujące homoseksualizm bawią, filmiki pokazujące miernotę Komorowskiego budzą odruch wymiotny. Cóż tu komentować :v


Światła nie szydzą z nikogo konkretnego, nie obrażają nikogo konkretnego.

Ja mam wstręt do wszystkich działań, które obrażają godność człowieka, kimkolwiek by nie był. Zapewniam Cię że dotyczy to wszystkich aktorów sceny politycznej, z każdej strony.

Również przyrównywanie Kaczyńskiego do kartofla było wg mnie głupie i niesmaczne.

Natomiast ten filmik do którego link podałam nikogo nie obraża, a jest wg mnie pomysłowy.
Dlatego mi się podoba.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-13, 10:43

Zgadza się, są też filmiki, w których twórcy robią idiotę ze swojego zleceniodawcy ;) . Bo jak się czasem mówi z g... bata nie ukręcisz.

Nie należy też zapominać, że piszemy o politykach, dla nich szkalujący filmik to tylko mały pikuś.

Basia Z. pisze:Światła nie szydzą z nikogo konkretnego, nie obrażają nikogo konkretnego.



To zależy od punktu widzenia.
Ostatnio zmieniony 2015-05-13, 10:49 przez R0BERT, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-13, 10:52

R0BERT pisze:Nie należy też zapominać, że piszemy o politykach
Nie należy zapominać, że politycy, to ludzie, których wybiera społeczeństwo. To, jakich mamy polityków, więcej mówi o społeczeństwie, niż o nich samych.

Czekam, kiedy obudzą się ci mądrzy i hurtem wezmą udział w wyborach po stronie kandydatów. Ci, którzy tak krytykują polityków, zdają się nie wiedzieć, że skoro mają coś mądrego do zaproponowania, mogą kandydować. Demokracja daje im takie prawa.
Cenię sobie krytykę, ale wyłącznie konstruktywną, z której coś wynika.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-13, 11:09

bluejeans pisze:Mnie one więcej mówią o ich twórcach, czy też zleceniodawcach. Tą metodą z każdego można zrobić idiotę. Z KAŻDEGO.

No co Ty , z Prezesa też :o-o ? Nie wierzę.

Basia Z ,o ile pod Twym długim postem ( o pozytywnym podejściu do życia ) bym się podpisał o tyle takie przegięcia jak ze światłami , absolutnie nie . A po cholerę ?
W Stanach , ojczyźnie hiperpoprawności , gdzie już od lat nie ma Murzynów ani Czarnych , czyli nawet jak jest turysta z Sudanu to jest to od razu Afroamerykanin .Jest tyle absurdów z tym związanych , że Europa powinna zauważyć ,ze to błędna droga , ale nie .... być bardziej świętym od papieża.
Z ciekawostek : kolorowe dzieci muszą być rozlokowane w różnych szkołach aby było proporcjonalnie .W miasteczku około 50 tysięcznym na północy Stanów , gdzie chodził do szkoły syn koleżanki , tak się złożyło że była tylko jedna rodzina Chińczyków .I kretyni nakazali aby każde dziecko uczęszczało do innej szkoły . I biedna matka zasuwała po całym miasteczku aby wypełnić obowiązujące przepisy . Inna rzecz podział klas .Zawsze Czarni byli w ogonie jeśli chodzi o wyniki w nauce .Stosowano przeróżne kombinacje alpejskie iii kicha .Zawsze na topie byli Chińczycy i Hindusi , potem Białasy a na końcu Czarni .A jaki to ma związek ano taki że wprowadzanie najbardziej debilnych pomysłów zaczyna się od takich niby nie szkodliwych drobnych zmian.
Co jakiś czas spotykamy się z naszą radiomaryjną koleżanką (po za tym świetna górska turystka ) i już wiele lat temu wskazywała na potencjalne zmiany w prawie które zezwolą na adopcję dzieci przez homoseksualistów czy in vitro dla samotnych kobiet bądź lesbijek(no nawet ona 60 latki która zapłodniła się bo jej ostatniej córeczce się nudzi nie przewidziała )A wszystko zaczyna się niewinnie , wtedy dawałem odpór jej argumentom a dziś ... niestety to ona miała rację .Oczywiście możemy krótkowzrocznie zezwalać na wszystko ale zgadzając się na to musimy liczyć się że kiedyś w nas to może uderzyć (jak np megatajemnica lekarska oraz megaposzanowanie prywatności etc dopuściły psychopatę za stery samolotu GW ).
Ostatnio zmieniony 2015-05-13, 11:09 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-13, 11:22

bluejeans pisze:Robert, wiesz, ile filmików prześmiewczych krąży w necie na temat Obamy?
Jeśli takie rzeczy poprawiają Ci humor, to koniecznie poszukaj i kilka obejrzyj:)


Chyba źle mnie blue zrozumiałaś. Mnie to martwi a nie cieszy tak naprawdę. A dlaczego?

Ano dlatego, że mnie wychowano i uczono trochę inaczej jednak i np. o ile już byłem zniechęcony to teraz jestem zniechęcony jeszcze bardziej do tego, żeby mieć dziecko. Bo nie wyobrażam sobie, jak przyjdzie mi do domu 17 letni syn ze swoim kolegą z klasy, przedstawiając go jako swojego chłopaka. No i do tej pory były to wyjątki i jakoś to tam akceptowałem bo ogólnie to jestem bardzo tolerancyjny, ale narzucanie takich rzeczy z góry i mówienie nam, że to jest normalne, jest dla mnie właśnie nienormalne. I naprawdę skutecznie zniechęca mnie do posiadania w dzisiejszych czasach dzieci, którym będą w szkołach mówić, że to normalne i tak być powinno.

Druga rzecz to wg mnie ewidentnie świat zmierza ku temu, że chcą nas ujednolicić i zrobić ze wszystkich podobnych ludzi. Po to ludzie mieli swoje terytoria a na nich swoje religie i kultury. I to wg mnie było ciekawe i w sumie tak być powinno. Fajnie też było gdzieś pojechać i zobaczyć jak to wygląda, poznać ta inną kulturę, zwyczaje itp. A teraz za niedługo wszędzie będzie tak samo. Dochodzi jeszcze do tego, że wg mnie to się po prostu nie uda, bo właśnie za dużo różnić dzieli ludzi z różnych stron świata, żeby to wszystko ujednolicić. Jest to po prostu nie do pogodzenia i skończy się to niczym innym jak wojną. Ten postępujący terroryzm na świecie też wg mnie z tego właśnie wynika. Z próby wymieszania różnych kultur, religii i odmienności.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości