a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-05-14, 21:20

_Sokrates_ pisze:Co Niemca głosującego na panią Merkel czy Rosjanina głosującego na Putina obchodzi jak oni są odbierani za granicą? Nic - i mają rację. Za to my (na szczęście nie wszyscy) jako naród zakompleksionych frustratów urżniemy sobie choćby i głowę byleby przy oklaskach Zachodu.


Dokladnie.. nie mozna bylo tego lepiej ujac!
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-14, 21:40

_Sokrates_ pisze:Co Niemca głosującego na panią Merkel czy Rosjanina głosującego na Putina obchodzi jak oni są odbierani za granicą? Nic - i mają rację


To chyba znamy innych Niemców. Poza tym Merkelowa nie jest prezydentem.

_Sokrates_ pisze:Za to my (na szczęście nie wszyscy) jako naród zakompleksionych frustratów urżniemy sobie choćby i głowę byleby przy oklaskach Zachodu.


Polaków też znam innych, przesadzasz mocno. Choć należy tutaj dodać ważną sprawę - Merkelowej pijanej nikt nie widział, a jak wiadomo np. nasz Kwachu popularności wśród narodu nie stracił, nawet po kilku występach i ciągle ma czelność udawać autorytet. Więc mamy się czego wstydzić, przynajmniej niektórzy, trzeba dmuchać na zimne.
Dlatego BUL musi odejść :v , wystarczy tego obciachu.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-14, 21:57

Co to jest BUL, o co chodzi? (bo chyba nie Biuro Urządzanie Lasu miałeś na myśli :-) )
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-14, 21:58

R0BERT pisze:Poza tym Merkelowa nie jest prezydentem.


Co to ma do rzeczy? Nie zmienia to istoty tego co napisałem.

R0BERT pisze:Polaków też znam innych, przesadzasz mocno.


Po pierwsze Twoi znajomi nie stanowią próbki reprezentatywnej.
Po drugie choćby na poprzedniej stronie masz przykład osoby, która użyła argumentu 'zagranicznego szacunku'.

Żeby nie rozmywać:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BztMSCFPexQ[/youtube]
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-14, 22:00

Piotrek pisze:Co to jest BUL, o co chodzi? (bo chyba nie Biuro Urządzanie Lasu miałeś na myśli :-) )


Obrazek
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-14, 23:15

_Sokrates_ pisze:Co Niemca głosującego na panią Merkel czy Rosjanina głosującego na Putina obchodzi jak oni są odbierani za granicą? Nic - i mają rację. Za to my (na szczęście nie wszyscy) jako naród zakompleksionych frustratów urżniemy sobie choćby i głowę byleby przy oklaskach Zachodu.


nie pytałem o to nigdy Niemców czy Rosjan (choć sądzę, że tych ostatnich bardzo obchodzi jak Putin jest postrzegany za granicą), ale dla mnie - jako wyborcy - ma. Skoro jego główną rolą jest reprezentacja (o czym w kampanii wyborczej wszyscy zapominają) to wolę prezydenta który jako tako wygląda (nawet z błędami ortograficznymi, ale przynajmniej hymn zna), niż takiego, który obrazi się i nie pojedzie z wizytą, bo ktoś go nazwał kartoflem...
Ostatnio zmieniony 2015-05-14, 23:16 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-14, 23:20

Pudelek pisze:Skoro jego główną rolą jest reprezentacja (o czym w kampanii wyborczej wszyscy zapominają) to wolę prezydenta który jako tako wygląda (nawet z błędami ortograficznymi, ale przynajmniej hymn zna), niż takiego, który obrazi się i nie pojedzie z wizytą, bo ktoś go nazwał kartoflem...


Ja natomiast wybieram prezydenta według zupełnie innych kryteriów.

Choć na pewno pani Ogórek miałaby z grona kandydatów najlepszą prezencję :D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-14, 23:27

_Sokrates_ pisze:a natomiast wybieram prezydenta według zupełnie innych kryteriów.

ja nie mówię, że to główne kryterium, ale jedne z kilku... choć istotne.

_Sokrates_ pisze:Choć na pewno pani Ogórek miałaby z grona kandydatów najlepszą prezencję :D

jako zdecydowany przeciwnik butów na obcasie i tapet na ryju pozwolę się nie zgodzić ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-14, 23:31

Pudelek pisze:jako zdecydowany przeciwnik butów na obcasie i tapet na ryju pozwolę się nie zgodzić ;)


Z dwojga złego lepsza sztuczna baba niż naturalny chłop :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-14, 23:31

ja jestem heteroelastyczny :-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-14, 23:33

Vlado pisze:Gdybym nazywał Murzyna czarnuchem, to bym rozumiał Twoje oburzenie.
Ale no coś Ty, jakie oburzenie?:) Vlado, ja tylko piszę, ton głosu zawsze dorzuca czytający.
Chyba nigdy nie było na tym forum tematu, który by mnie oburzył (a przynajmniej sobie nie przypominam). Zdarzają się tematy, które co najwyżej mnie męczą, nic poza tym.

Moje wypowiedzi na temat wydźwięku określenia "Murzyn" zainicjowała wypowiedź Krzysia66, który wspomniał o hiperpoprawności w Stanach.
Krzyś66 pisze:W Stanach , ojczyźnie hiperpoprawności , gdzie już od lat nie ma Murzynów ani Czarnych , czyli nawet jak jest turysta z Sudanu to jest to od razu Afroamerykanin .Jest tyle absurdów z tym związanych , że Europa powinna zauważyć ,ze to błędna droga , ale nie .... być bardziej świętym od papieża.

Nie zgadzam się, że to hiperpoprawność, a przynajmniej nie na gruncie USA.
Ale też nie zgadzam się, że w Polsce to określenie nie ma negatywnego wydźwięku - wszystko zależy od kontekstu i intencji osoby używającej określenia "Murzyn". Tylko to próbowałam zauważyć.
Co się tyczy przepisów (których w tym zakresie nie znam i nie mam potrzeby się zapoznać), to mogłabym zrozumieć, jeśli są takie zapisy w polskim prawie, które określenie "Murzyn" w stosunku do ciemnoskórych uznają za obraźliwe. Dlaczego?
Mój tok myślenia jest prosty: jeśli Afroamerykanie, Afrykanie, czy ktokolwiek ciemnoskóry miałby się czuć urażony tym określeniem (nawet, jeśli moje intencje użycia go nie były złe), to nie widzę powodu, żeby komuś robić przykrość, zwłaszcza, że nic mnie nie kosztuje użycie innego zwrotu.
I wygląda na to, że w tym temacie nasze poglądy są zbieżne:) Kwestia zrozumienia wzajemnie naszych komunikatów.

Rozpisałam się, żeby juz nie zostawiać wątpliwości, co do mojego poglądu na - w sumie - używanie określeń wszelakich, ponieważ de facto uważam, że obrażać można kogoś nie tyle samym określeniem, co intencją, z jaką się go używa.
Hołk! ;)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-14, 23:36

_Sokrates_ pisze:Z dwojga złego lepsza sztuczna baba niż naturalny chłop :-o
Tak mi się skojarzyło :D

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0Py6sI2pCp8[/youtube]
Awatar użytkownika
bton1
Posty: 3312
Rejestracja: 2013-07-08, 07:52
Lokalizacja: Kraków

Postautor: bton1 » 2015-05-15, 09:12

Skojarzenie przednie. Polecam ich na żywo. Grają rzadko, ale dwa razy miałem przyjemność i uśmiałem się jak dzikus.
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-15, 10:35

Byłam, widziałam, słyszałam i ucięłam sobie z chłopakami miłą pogawędkę. Lubią Katowice;)
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-15, 10:38

Tymczasem, żeby biednym żyło się lepiej...

http://strajk.eu/wieloletni-plan-finans ... najubozsi/

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości