a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-15, 10:56

A ja dorzucę taki materiał, trochę w nawiązaniu do imigrantów, których u siebie nie chcemy;)

http://www.tvn24.pl/zycie-polakow-na-wy ... 519,s.html
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-15, 11:06

Blue pisze: Vlado, ja tylko piszę, ton głosu zawsze dorzuca czytający.

No tak, masz rację, zdarza mi się o tym zapominać :D :mlo3
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-15, 11:12

Blue, a tak szczerze, wierzysz w globalne ocieplenie?
Ostatnio zmieniony 2015-05-15, 11:16 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-15, 11:17

Wiesz Robert, globalne ocieplenie, to jedno, próby zapobiegania mu, to drugie, a wykorzystywanie tego faktu do robienia biznesu, to trzecie:)

Niezależnie od tego, czy do globalnego ocieplenia przyczynia się działalność człowieka, czy też jest to naturalny proces, jak globalne ochłodzenie (że wspomnę epokę lodowcową), fakt jest faktem, klimat się zmienia.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-15, 11:21

Dla mnie sprawa jest o wiele prostsza... :-)

Kto w to uwierzył...

bluejeans pisze:próby zapobiegania mu


To dał się nabrać. :-o
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-15, 11:28

A pamiętasz może z przeszłości wypowiedzi pewnej forowiczki, która we wszystkim widziała samo zło, narzekała i marudziła, cokolwiek by się na forum nie starano zrobić dla jego dobra, i jej wieczne czarnowidztwo?

Przypomnij sobie, jaki był Twój odbiór wiecznego narzekania i czy takie narzekanie może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na czytających, czy atmosferę w grupie:)

Nie wiem, co u Ciebie słychać, dawno nie gadaliśmy, ale wydajesz się mocno zmęczony i sfrustrowany.
To przyjacielska uwaga, pozwalam sobie na nią tylko dlatego, że się trochę znamy i chyba dobrze nam się dogadywało:) Przynajmniej z mojej strony.

Dawno nie czytałam jakiegoś pozytywnego komentarza Twojego autorstwa!:)
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-15, 11:45

bluejeans pisze:A pamiętasz może z przeszłości wypowiedzi pewnej forowiczki, która we wszystkim widziała samo zło, narzekała i marudziła, cokolwiek by się na forum nie starano zrobić dla jego dobra, i jej wieczne czarnowidztwo?


Nie pamiętam takiej forowiczki, mówię całkiem poważnie. :DD

bluejeans pisze:Przypomnij sobie, jaki był Twój odbiór wiecznego narzekania i czy takie narzekanie może mieć jakikolwiek pozytywny wpływ na czytających, czy atmosferę w grupie:)


Być może coś takiego powiedziałem, nie mówię, że nie, ale nikomu nic nigdy na tym forum nie zabraniałem i nie biegałem za innymi jak inni. ;) Zwróć też uwagę, że cała dyskusja, toczy się obrębie w jednego tematu, więc stwierdzenie. "wieczne narzekanie". Po pierwsze: jest tu nie na miejscu. A po drugie nie wiem czemu mi teraz usiłujesz wmówić, że przedstawienie pewnych faktów jest narzekaniem. ;) Po prostu jestem przeciwnikiem UE i to wszystko, ciężko mi więc w tym temacie pisać pozytywne komentarze. :DD

bluejeans pisze:Nie wiem, co u Ciebie słychać, dawno nie gadaliśmy, ale wydajesz się mocno zmęczony i sfrustrowany.


Zmęczony owszem, sfrustrowany nie bardzo. ;)

bluejeans pisze:Dawno nie czytałam jakiegoś pozytywnego komentarza Twojego autorstwa!:)


To trochę tak jakby ktoś Ci powiedział, żebyś napisała coś o górach. ;) Nie o to chodzi, żeby na kimś wymuszać komentarze, po prostu widzę, tą sprawę tak jak widzę, co nie znaczy, że nic pozytywnego dookoła nie widzę. Dla mnie po prostu to jest zwykła dyskusja, na temat unii europejskiej, wyborów itp. czyli zgodna z założonym tematem. :) Trochę bez sensu jest wymuszanie na kimś komentarzy. Po prostu widzisz, napisałaś wcześniej wiele rzeczy, które zanegowałem bo mam inne źródło informacji i tyle. :)

A tak poza tym mam się dobrze, na szczęście udało mi się ominąć prawie wszystkie struktury UE, w celu polepszenia sobie życia. :usm
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-05-15, 11:50

Vision pisze:a tak szczerze, wierzysz w globalne ocieplenie?


Ja wierze i wciaz mam nadzieje ze to w koncu nastapi! I klimat w Polsce - zima +15, lato +40
:P Cieple noce, cykady, soczyste melony :P

Vision pisze:Po prostu jestem przeciwnikiem UE


ojoj! :D a ja myslalam ze jestem na tym forum osamotniona w swoich przekonaniach!
Ostatnio zmieniony 2015-05-15, 11:53 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-15, 11:51

Heh, nie zrozumieliśmy się, ale nic to:)
Na pociechę (Tobie, sobie i innym) zacytuję słowa (których nie mam pojęcia, kto jest autorem):

Radość i szczęście mija, ale nieszczęścia i smutki też mijają.
(cytat z głowy, więc nie jest dosłowny)
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-15, 12:00

Znacznie bardziej rozrzutny jest Andrzej Duda. Jego deklaracje wyborcze kosztują około 70-80 miliardów złotych, czyli prawie jedną czwartą wszystkich dochodów budżetu państwa.

http://www.money.pl/gospodarka/raporty/ ... 97524.html
Jak bardzo można jeszcze zadłużyć Polskę?
Czy doczekam się kogoś, kto będzie potrafił wyprowadzić nasz kraj na plus?
W Norwegii każdy jest milionerem

http://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Norwe ... 32599.html

Lech Kaczyński ułaskawił Adama S., wspólnika Marcina Dubienieckiego, mimo negatywnej opinii prokuratury - poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk. Rzecznik potwierdził informacje Radia Zet, że pod wnioskiem o opinię w sprawie S. podpisali się Andrzej Duda i Piotr Kownacki.

http://polska.newsweek.pl/wspolnik-dubi ... 4,1,1.html

student prawa, który pytał go o „Program dla młodych” i powiedział, że ma już kupiony bilet do Norwegii i wyjeżdża tam wraz ze swoją dziewczyną w poszukiwaniu pracy, był kandydatem PiS w wyborach samorządowych

http://www.tvp.info/20053564/sztab-komo ... -dzialaczy

Nie lubię Karolaka, ale od czasu do czasu i jemu zdarzy się powiedzieć coś mądrego:
bo naprawdę to, że jest chęć zmiany, z niecierpliwości, to nie oznacza jeszcze mądrości


"Wolisz zachorować na dżumę, czy na syfilis?"

Chyba już dokonałem wyboru.
Mistrzowi socjotechniki mówię: nie, dziękuję.
Dżumę może przeżyję, ale gdybym wybrał syfilis, to spaliłbym się ze wstydu.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-15, 12:07

Z tym ociepleniem też trochę źle zadałem pytanie, chodziło mi o oczywiście o wpływ ludzki na nie i ten cały pakiet klimatyczny, dzięki któremu o dziwo najwięcej zarobią Niemcy i Francja. ;)

blue, każdy ma swój punkt widzenia, rzecz przedstawioną w internecie, można zinterpretować na wiele różnych sposobów. Dla mnie też takie "publiczne przepychanki" tutaj nie przekładają się na życie realne. Ani nawet na relacje w temacie obok. ;)
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-15, 12:11

Vlado pisze:ak bardzo można jeszcze zadłużyć Polskę?
Czy doczekam się kogoś, kto będzie potrafił wyprowadzić nasz kraj na plus?


Zadłużać teoretycznie można w nieskończoność, na tym to w sumie polega. ;) Gorzej wygląda to w praktyce...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5cfDgUiPEvs[/youtube]

No i znów będzie, że narzekam. :lol

Ale nie jest, źle, mamy jeszcze lasy. :DD
Ostatnio zmieniony 2015-05-15, 12:30 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-15, 12:39

Świat stanął na głowie, środowiska LGBT popierają Dudę.
http://natemat.pl/142401,dlaczego-geje- ... na-decyzja

I może jeszcze to:
Pierwszy gej Rzeczypospolitej popiera Dudę.
http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/legie ... 42448.html
Jak już cytowałem:
bo naprawdę to, że jest chęć zmiany, z niecierpliwości, to nie oznacza jeszcze mądrości


Vision pisze:Ale nie jest, źle, mamy jeszcze lasy. :DD

I scyzoryk ;)
Ostatnio zmieniony 2015-05-15, 12:41 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-15, 13:18

Inny punkt widzenia:

http://natemat.pl/142547,jest-chu-owo-a ... alance-ach

Nie żebym się z tym całkowicie zgadzała, ale z drugiej strony jest w tym część racji - że najgłośniej narzekają ci, którym wcale nie jest najgorzej. A ci, którym nie jest dobrze biorą sprawę w swoje ręce, zapierniczają i zwykle nawet nie chodzą na wybory.
Ostatnio zmieniony 2015-05-15, 13:18 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-15, 15:27

Basiu, fajna wrzutka, dzięki:)

Podzielam pogląd, że jeśli komuś nie odpowiada stan rzeczy, w którym się znajduje, to powinien pamiętać, że jego życie jest w jego rękach i jeśli dobrze zainwestuje swój czas (np. w rozwój) i będzie zdeterminowany do zmiany swojego życia, to go zmieni.
W każdym razie nikt inny tego za niego nie zrobi - to pewne.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości