a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-16, 23:27

bluejeans pisze:Podzielam pogląd, że jeśli komuś nie odpowiada stan rzeczy, w którym się znajduje, to powinien pamiętać, że jego życie jest w jego rękach i jeśli dobrze zainwestuje swój czas (np. w rozwój) i będzie zdeterminowany do zmiany swojego życia, to go zmieni.


W sumie się z tym zgadzam, tylko problem w tym, że ta polityka eurokochłozowa i antyobywatelska coraz bardziej nam to ogranicza. Więc coraz ciężej wojować jak ktoś Ci cały czas na plecach siedzi. Poza tym w innych krajach siedząc na kasie w Tesco dostaje się tyle, że jednak idzie się z tego utrzymać, wynająć mieszkanie i za to żyć. I nie wszyscy muszą chcieć być przedsiębiorczy i chcieć się rozwijać czy robić kariery. Ale pracować solidnie mogą na tej kasie w Tesco czy gdzieś fizycznie w fabryce i co więcej mogą to lubić i powinni dostawać za to godziwe wynagrodzenie. A nasza polityka dąży do tego, że dzieli coraz bardziej i bogaci bogacą się coraz bardziej, a biedni są coraz biedniejsi. W 2010 roku tą średnią i więcej zarabiało tylko 35%, co było jeszcze bardzo dobrym wynikiem, w tamtym roku czyli 2014, tą średnią i więcej miało już tylko 20% społeczeństwa, w tym podejrzewam pewnie będzie jeszcze mniej, bo tak to niestety działa. Tak samo działa Unia na Polskę zresztą, kraje bogatsze się od nas oddalają, a my w stosunku do nich biedniejemy a mieliśmy się do nich zbliżać. Dlatego uważam, że powinno się o to walczyć, a niestety i tu się już zabezpieczyli, pacyfikując naród coraz bardziej. Sąsiedzi na siebie kablują za byle pierdołę, społeczeństwo coraz bardziej odizolowane i obojętnie do siebie nastawione. No jak dla mnie nie tędy droga. Pomimo, że sam sobie jakoś radzę, bo właśnie zacząłem inwestować w siebie, ale nie każdy musi tak chcieć i np. wolałby pracować w swoim wyuczonym zawodzie, albo być tym sprzedawcą w sklepie. Ta pani która na co dzień Cię obsługuje w tym sklepie (a ktoś to robić musi), często pracując o wiele ciężej niż wielu na wyższych stanowiskach, też ma prawo za co wyżywić rodzinę, a nie się tam męczyć za 1000 zł.

bluejeans pisze:W każdym razie nikt inny tego za niego nie zrobi - to pewne.


No to też od początku w tym poście o tym piszę, tylko w kontekście Polski, że właśnie politycy liczą na to, że dzięki innym krajom będziemy bogatsi i one zrobią to za nas, a to tak nie będzie. I właśnie trudno się dziwić, żeby ludzie robili inaczej, jak z góry od samej Unii dostali taki przykład. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-05-18, 10:36 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-19, 10:25

cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-19, 11:47

"Tomasz Lis i Tomasz Karolak cytowali w programie "Tomasz Lis na żywo" na antenie TVP2 wpis z fałszywego konta Kingi Dudy, córki kandydata na prezydenta, Andrzeja Dudy. Miała ona napisać na Twitterze, że jeśli jej ojciec zostanie prezydentem, to odda Oscara, którego zdobył film "Ida". Na portalach społecznościowych posypała się fala krytyki. Ostro też zareagował sztab Andrzeja Dudy.
- Córka pana kandydata Andrzeja Dudy wpisała na jednym z portali społecznościowych informację, że tata powiedział, że jeżeli zostanie prezydentem to odda Oscara, którego zdobył film "Ida" - powiedział w TVP2 Tomasz Karolak. Aktor bardzo mocno zaangażował się w kampanię ubiegającego się o reelekcję prezydenta Bronisława Komorowskiego.
- Mogę zacytować? Bo akurat to mam. Pani Kinga Duda, wpis z 23 lutego - dopowiedział prowadzący program, Tomasz Lis. - Tata mówi, że jak zostanie prezydentem odda Oscara amerykanom. Prawda jest ważniejsza od jakiejś tam nagrody z żółtej blachy - zacytował wpis z Twittera.
Kandydat Duda będzie teraz decydował o polskiej kinematografii. To jest zatrważająca buta - powiedział Karolak.
Po programie okazało się jednak, że Lis i Karolak cytowali fałszywe konto, na którym ktoś podszywa się pod córkę Andrzeja Dudy."

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... omosc.html

"Proszę państwa, muszę to powiedzieć; ta publicystyka ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co seriale w których on gra. Tylko że on(i) robi to "dobrze" ( tę publicystykę ), dlatego ogladają go miliony" - chyba jakoś tak podobnie ten człowiek mówił kilkadni temu :) :) :)

A w ogóle to Lis i Karolak mówili prawdę, ale nie powiedzieli wszystkiego, nie chcąc dobijać zupełnie Andrzeja Dudy przed debatą. Do mnie Kinga napisała na PW, że jak ojciec zostanie prezydentem, to nie tylko odda Oscara Idy, ale też odda "Noble" Wałęsy i Skłodowskiej i jeszcze odda Antarktydę pingwinom a Indie Indianom.

Teraz na poważnie: Jest czas wyborów i na topie są słupki z różnymi wskaźnikami. Ciekawe ile procent "wyborców" po sprostowaniu informacji sądzi, że w programie spotkało się dwoch idiotów, którzy wierzą we wszystko co napisane w internecie, a ile procent sądzi, że jednak spotkało się dwóch aktorów, którzy świetnie zagrali swoje role.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-19, 12:00

Krzyś66 pisze:No comment .
:(


"Paranoja opanowała nie tylko męża zaufania. Np. na jednej z kart głosujący zaznaczył krzyżykiem swojego kandydata, kwadraciki przy nazwiskach pozostałych zakleił natomiast taśmą klejącą. Okręgowa Komisja Wyborcza nakazała uznać ten głos za ważny."

To jest hit, zrobię tak samo;)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-19, 12:03

cezaryol pisze:Teraz na poważnie: Jest czas wyborów i na topie są słupki z różnymi wskaźnikami. Ciekawe ile procent "wyborców" po sprostowaniu informacji sądzi, że w programie spotkało się dwoch idiotów, którzy wierzą we wszystko co napisane w internecie, a ile procent sądzi, że jednak spotkało się dwóch aktorów, którzy świetnie zagrali swoje role.


Ja osobiście sądzę, że dwóch idiotów.
Dali się wypuścić jak emeryt "na wnuczka".
Ale ktoś ze sztabu im to podsunął.
Takie są skutki zatrudniania niedouczonych praktykantów za marne pieniądze.
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-05-19, 19:40

Szczerze mówiąc, to nie wierzę, by przypadkowo zostało zacytowane fałszywe konto Kingi Dudy, nie wierzę, by o tym nie wiedzieli wcześniej. Zagrali po bandzie, bo dlaczego by nie? Obrzydliwe jest to nasze dziennikarstwo w Polsce.
Nie to, żebym broniła Dudy, ale lizusostwo w jedną stronę jest już mdlące.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-19, 20:18

Tymczasem...

TVP Info zawiesiło program Pospieszalskiego z udziałem Pawła Kukiza bez podania uzasadnienia


http://telewizjarepublika.pl/tvp-info-z ... 20104.html
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-19, 20:27

Nie oglądał Pan Wiadomości dziś o 19:30?
TVP przepraszało za Lisa (on z resztą też przepraszał) i przepraszała za Pospieszalskiego. Remis. Nie ma spisku niestety ;)
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-19, 20:51

Piotrek pisze:Remis.


A co niby odpieprzył Pospieszalski?
Wiem, że nic nie wiem.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-19, 20:52

Przeczytałem podlinkowany tekst. Sondę rzeczywiście można uznać za trochę nietypową :lol
Ale niewątpliwym faktem jest, że WSI nie popierają ( mimo, że nie istnieją ;) kandydata AD. Zakładając jednak, że nie są neutralne, to wnioskując z przeciwieństwa można dojść do wniosku, że kogoś muszą muszą popierać, a skoro wiadomo kogo nie popierają, to pytanie wcale nie było takie niegrzeczne :lol
O remisie trudno jednak mówić, bo jak porównać przekaz z sondy ( nie wiem jaka jest oglądalność tego programu - osobiście nigdy nie widziałem żadnego programu Pospieszalskiego ) do kłamstw wygłaszanych przez dwóch popularnych aktorów w programie z podobno nie najgorszą ogladalnością.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-19, 20:58

_Sokrates_ pisze:A co niby odpieprzył Pospieszalski?


Aaaa to za tą sondę przepraszali. Będzie pretekst by wywalić Pospieszalskiego z TVP.
Wiem, że nic nie wiem.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-19, 21:51

Chyba założę fanklub tego gościa.
http://www.tvn24.pl/posel-szczerski-i-p ... 799,s.html
Tłumaczenie , że to tylko fikcja , i hipotezy ,że tak by było gdy do władzy dojdą ultra katolicy , mnie średnio uspokaja ... wszak trudno znaleźć bardziej radykalnych katolików jak wyznawców Rydzyka . No ale przynajmniej mamy szczery i jasny przekaz jakie państwo marzy się coponiektórym.Strach się bać takich elyt.
Chyba i rodziców wyciągnę na wybory .
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-19, 22:15

Krzyś66 pisze:Chyba i rodziców wyciągnę na wybory .


Michnik jakby mógł to by i brata zabrał :D
Wiem, że nic nie wiem.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-19, 22:23

Krzyś66 pisze:trudno znaleźć bardziej radykalnych katolików jak wyznawców Rydzyka

Hmm. Nieprawda. Znam kilku przeciwników Rydzyka, naprawdę ultrasów.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-20, 07:32

Krzyś66 pisze:Strach się bać takich elyt.


Jest Państwo Islamskie, czas na Polskie Państwo Katolickie. Tu i tu są ( znajdą się ) osoby o zapędach morderczych, fanatycznych, bezmyślnie zapatrzonych w swoich kapłanów ( prezesów ).

Jestem pewien, że gdyby rządy dały im dużo swobód to w Polsce najbardziej zajadli katolicy podpaliliby stosy.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości