a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-20, 20:55

Znów się nie zrozumieliśmy. Czytając (po raz któryś) Twoje stwierdzenie, że i tak nic się nie zmieni, pytałam raczej o Twoje plany i pomysł na siebie w takim kraju, w którym na zmiany przecież nie ma szans.
Zostajesz (mimo wszystko)? Planujesz poszukać innego, lepszego kraju? Robić tu przecież nie ma co i nie ma dla kogo ani z kim. To już ustaliliśmy.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-20, 20:58

Ja rozumiem, że kampania...
...ale przerażające jest to, że szef CBA oskarża ministra Sienkiewicza o prowokacje wymierzoną w organizatorów Marszu Niepodległości a nikt nie reaguje. Obiektywne media dziwnie nabrały wody w usta.

Już sobie wyobrażam co by się działo gdyby taką akcję odstawił ktoś z PiSu.

Plują nam w twarz na każdym kroku... :rol
Wiem, że nic nie wiem.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-20, 21:18

Vision pisze:Ta sama sytuacja jest teraz w Anglii czy Francji i od samych znajomych co tam są wiem, jacy miejscowi mają do tego stosunek. Bo mniejszość domaga się większych praw niż miejscowi i nic dobrego z tego nie wychodzi i w dodatku wszędzie powołują się na rasizm i nawet w pracy potrafią to wykorzystywać jak im się robić nie chce.

(...)

I się z tym zgadzam, bo mam na to potwierdzenie u sporo swoich znajomych.
A'propos, tak mi się przypomniało, czy Twoi znajomi wspomnieli Ci, że największą mniejszością w Anglii jest... Polonia?

http://www.tvn24.pl/zycie-polakow-na-wy ... 519,s.html

Powiadasz, że "mniejszość domaga się większych praw, niż miejscowi"... to by się zgadzało.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-20, 21:27

Vision pisze:No nie wiem czy z powodzeniem takie coś funkcjonowało

Trzy przykłady pierwsze z brzegu, można je mnożyć bez końca;)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bohoniki
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kruszyniany
http://pl.wikipedia.org/wiki/Etnolekt_wilamowski
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bracia_polscy
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-20, 21:57

bluejeans pisze:Znów się nie zrozumieliśmy. Czytając (po raz któryś) Twoje stwierdzenie, że i tak nic się nie zmieni, pytałam raczej o Twoje plany i pomysł na siebie w takim kraju, w którym na zmiany przecież nie ma szans.
Zostajesz (mimo wszystko)? Planujesz poszukać innego, lepszego kraju? Robić tu przecież nie ma co i nie ma dla kogo ani z kim. To już ustaliliśmy.


A co mam planować, liczę jeszcze na to, że się coś zmieni i zaczniemy walczyć o swoje. :-o

bluejeans pisze:A'propos, tak mi się przypomniało, czy Twoi znajomi wspomnieli Ci, że największą mniejszością w Anglii jest... Polonia?


Dla mnie to nie argument, Polacy w Anglii są głównie w ramach Unii Europejskiej, a Afryka w Unii nie leży, więc z miłą chęcią tu zobaczę te 2 miliony Anglików, jak chcą niech przyjeżdżają.

Następna rzecz, to Polacy tam pojechali właśnie za pracą i gdybyśmy tu mieli normalne warunki to by nie musieli tam wyjeżdżać, przecież nie pojechali tam na wakacje i gdyby było do czego, to większość by wróciła, ale do czego mają wracać. I o tym własnie pisze, że gdyby tu było dobrze to by jeździć nie musieli i na tym trzeba się skupić, a nie ich tam wyganiać, a tu brać jeszcze tańszą siłę roboczą.

Po trzecie jednak Polacy nie różnią się od Anglików tak jak Afrykanie od nas. I nie słyszałem, żeby tam jakieś rozruby robili, w przeciwieństwie do Murzynów, gdzie potrafią w biały dzień latać z maczetami itp.

bluejeans pisze:Powiadasz, że "mniejszość domaga się większych praw, niż miejscowi"... to by się zgadzało.


No tu doskonale pokazujesz swoją antypolskość i to że łatwiej Ci naszych obrażać, czyli to o czym pisałem wcześniej.




To jednak nie są mniejszości na taką skalę, tych tutaj będzie więcej moim zdaniem, to tylko kwestia czasu i właśnie jak się zacznie ich mnożyć to będzie coraz gorzej. Jak widzisz tych Braci Polskich było więcej i skończyło się na wygnaniu. :usm
Ostatnio zmieniony 2015-05-20, 22:38 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-05-20, 22:05

Czytając niektóre posty można dojść do wniosku, że dla niektórych ten świat to "rzeczywistość" z "Truman show". Bez urazy :/
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-20, 22:13

Vision pisze:liczę jeszcze na to, że się coś zmieni i zaczniemy walczyć o swoje. :-o
Jakiś tai niezdecydowany jesteś ;)

Vision pisze:więc z miłą chęcią tu zobaczę te 2 miliony Anglików, jak chcą niech przyjeżdżają.
Powiedz to chociażby Krakowianom, oni mają z angolami do czynienia na co dzień.

Vision pisze:Następna rzecz, to Polacy tam pojechali właśnie za pracą i gdybyśmy tu mieli normalne warunki to by nie musieli tam wyjeżdżać
Dziwne, że wyjeżdżają do krajów z UE. Powinni pojechać na wschód, tam macki UE nie sięgają, więc ludziom na pewno żyje się lepiej, skoro największym problemem jest właśnie UE.

Vision pisze:Po trzecie jednak Polacy nie różnią się od Anglików tak jak Afrykanie od nas. I nie słyszałem, żeby tam jakieś rozruby robili, w przeciwieństwie do Murzynów, gdzie potrafią w biały dzień latać z maczetami itp.
Widocznie nie chciałeś słyszeć. Wielu Anglików ucieka z tzw "polskich" dzielnic. Znajomi Ci nie mówili?

http://www.polishexpress.co.uk/polscy-n ... -londynie/

Vision pisze:No tu doskonale pokazujesz swoją antypolskość i to że łatwiej Ci naszych obrażać, czyli to o czym pisałem wcześniej.
A czymże to obraziłam naszych?
I co nazywasz antypolskością?:) Ja przynajmniej nie mam skrajnie jednostronnego punktu widzenia.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-20, 22:31

bluejeans pisze:Jakiś tai niezdecydowany jesteś ;)


Nie nie jestem niezdecydowany, po prostu cały czas odnoszę się do tego rządu z ostatnich 30 lat i jak on się nie zmieni to nic się nie zmieni.

bluejeans pisze:Powiedz to chociażby Krakowianom, oni mają z angolami do czynienia na co dzień.


No mimo wszystko wydaje mi się, że woleliby Anglików niż Afrykanów, poza tym cały czas mówię, że ja nie jestem za Polakami w Anglii i wolałbym żeby tu po prostu wrócili.

bluejeans pisze:Dziwne, że wyjeżdżają do krajów z UE. Powinni pojechać na wschód, tam macki UE nie sięgają, więc ludziom na pewno żyje się lepiej, skoro największym problemem jest właśnie UE.


To samo co wyżej, powinni nigdzie nie musieć wyjeżdżać, bo powinno się im tutaj żyć dobrze, a wyjeżdżać powinni tylko Ci co naprawdę chcą, a nie po to żeby przetrwać.

bluejeans pisze:Widocznie nie chciałeś słyszeć. Wielu Anglików ucieka z tzw "polskich" dzielnic. Znajomi Ci nie mówili?


No właśnie nie mówili, a jak mówili to o jakichś wyjątkach. I nie jestem za tym, żeby oni tam byli, wolałbym ich tutaj i nie było problemu. I cały czas próbujesz mi coś powiedzieć, jakbym ja się cieszył z tego, że Polacy są w Anglii, a tak nie jest.

Wyrwałaś jeden filmik i piszesz wielu, o Murzynach tych filmików jest masa, a nie parę na krzyż. Więc jest to nic w porównaniu z tym co wyprawiają Ci Murzyni i nie będę tu tego wszystkiego pokazywał, bo strach to w ogóle oglądać. :/

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=AFZCT9KHvkA[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WZdmwaYHspI[/youtube]

Po prostu zrozum to, że moje zdanie jest proste, mieszanie ras to nic dobrego, uważam, że ludzie poza wyjątkami, powinni żyć w krajach w których się urodzili. A jak chcą przyjeżdżać to ok, ale niech przyjmują naszą kulturę i sobie mogą mieszkać. :-)
Ostatnio zmieniony 2015-05-21, 10:15 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-20, 22:41

Vision pisze:No mimo wszystko wydaje mi się
Vision pisze:Wydaje mi się
Myślę, że to najlepsze podsumowanie, Vis.

Wciąż nie wiem, czym obraziłam "naszych" i na czym polega moja antypolskość według Ciebie.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-20, 22:49

bluejeans pisze:Myślę, że to najlepsze podsumowanie, Vis.


Łapiesz mnie za słówka, jestem pewny. Ale działasz w sumie identycznie jak nasze media, zamiast zając się istotą sprawy, to zajmujesz się pierdołami.

bluejeans pisze:Wciąż nie wiem, czym obraziłam "naszych" i na czym polega moja antypolskość według Ciebie.


No chociażby tym, co już udowodniłaś choćby tym kinem, że Polakom należy zabrać i wieloma innymi wypowiedziami.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-05-20, 22:54

Vision pisze:No chociażby tym, co już udowodniłaś choćby tym kinem, że Polakom należy zabrać i wieloma innymi wypowiedziami.
Aha, czyli obraziłam Polaków tym, że przedstawiłam fakty.

Vision pisze:Łapiesz mnie za słówka, jestem pewny. Ale działasz w sumie identycznie jak nasze media, zamiast zając się istotą sprawy, to zajmujesz się pierdołami.
I na tym poprzestańmy.
Mimo wszystko wolę Cię pamiętać, jako świetnego kompana w wędrówce.
Bo kompanem w górach jesteś po prostu super. Bez dwóch zdań.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-20, 23:03

bluejeans pisze:Aha, czyli obraziłam Polaków tym, że przedstawiłam fakty.


Jak dla mnie to do faktów temu daleko, raczej jest to tylko to co media chcą, żebyś w to uwierzyła. Tak jak te, że w UE rządzi parlament europejski, albo że nasz konstytucja ma pierwszeństwo przed tą europejską i że Hitler był naszym bohaterem. :ok

bluejeans pisze:I na tym poprzestańmy.
Mimo wszystko wolę Cię pamiętać, jako świetnego kompana w wędrówce.
Bo kompanem w górach jesteś po prostu super. Bez dwóch zdań.


Nie ma to związku z tematem, tu dyskutujemy o czymś innym. Po prostu mam inne zdanie i nie wiem w czym problem. :-o Zwykła różnica poglądów i forumowa dyskusja, do tego służy forum.
Ostatnio zmieniony 2015-05-21, 09:25 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-21, 12:42

Vision pisze: i skończyło się na wygnaniu.

Potrzebny był kozioł ofiarny i się znalazł.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-21, 13:59

Zabiorę głos w kwestii emerytur, tych politycznie niepoprawnych.
Jak mawia Kiepski: "za jądra i na latarnię albo do wora i do jeziora". To krótkie zdanie odzwierciedla moje zdanie na temat wybrańców narodu (europarlamentarzyści i parlamentarzyści), aparatu ucisku (wymiar sprawiedliwości i policja, nie tylko tzw. lokalna sitwa) oraz urzędników wyższego szczebla.
Jaką emeryturę będzie pobierać za kręcenie lodów europoseł? Niezależnie od wypracowanej emerytury (np. z ZUS).
Prokuratorzy w stanie spoczynku (niektórzy już w wieku 38 lat) pobierają emeryturę 14 tys. zł/m-c.
Krytykowałem też emerytury górnicze (znam trzech górników-emerytów, którzy biorą "na rękę" 3.400, 3.700 oraz 4.200 zł emerytury, jeden z nich niewiele starszy ode mnie, żaden z nich nie był górnikiem, ale jeden kierowcą ciężarówki, drugi dostawczaka w KWB Bełchatów), które są 8-krotnie zawyżone (uwzględniając czas ich pobierania 2x wyższy niż szarego Kowalskiego). Już pisałem o swojej emeryturze hipotetycznej (ponad 80% moich składek emerytalnych ZUS utylizuje przy założeniu, że dożyję do 77 lat i będę pobierał "hipotetyczną" emeryturę).
Każdy powinien pobierać emeryturę wypracowaną z własnych składek.
Ostatnio zmieniony 2015-05-21, 14:00 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2015-05-21, 23:21

Nie ma się co martwić, ponoć w 2027 już całkiem ma braknąć na emerytury, ale to nie problem. Wystarczy się dostosować, do nowoczesnego modelu rodziny, do którego nas zachęcają od jakieś czasu. Najpierw dzieci, potem emeryci.

http://biznes.interia.pl/raport/emerytu ... 24099,1021

Apropo górników:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=A6xUOOKLffM[/youtube]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości