Janosikowe Diery, Maly Rozsutec, Grun

Relacje z gór całego świata, niepasujące do pozostałych działów.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Janosikowe Diery, Maly Rozsutec, Grun

Postautor: ziaro » 2015-05-19, 18:51

Witam,

Ostatni weekend spędziłem na Małej Fatrze. Z kumplem zaliczyliśmy Janosikove Diery, Mały Rozsutec, Grun i trawers Stoha.

Podczas wejścia na Maly Rozsutec przeprowadzana była akcja ratunkowa z użyciem śmigłowca. Jak potem się dowiedzieliśmy jakiś Słowak złamał nogę.

W pierwszy dzień pogoda była piękna, wręcz cudowna. Niedziela była dosyć pochmurna, wietrzna lecz po południu trochę się przetarło. Szkoda tylko, że trzeba było jechać do domu. :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Relacja: http://www.ziaro.pl/index.php/wycieczki ... mala-fatra
Więcej zdjęć: https://www.flickr.com/photos/wagabunda ... 3102881011
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-19, 20:59

I to rzeźnicze podejście na Gruń. Ciorałem nim kiedyś w marcu, w mokrym śniegu. No masakra była w górnej części :)

Z Flicka nie da się adresu zdjęcia skopiować? Czy w jakiś tajemny sposób się to robi :rol
Ostatnio zmieniony 2015-05-19, 21:03 przez Piotrek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-05-20, 11:03

O, tak, te tereny mnie bardzo interesują.

Rzuć no cenami na Gruniu, jak to wygąda, i czy musiałeś rezerwować i zaliczkę płacić, czy tak w ciemno pojechałeś.
Oglądałem już ten plac zabaw... :lol tylko mi Rozsutka szkoda było, że zamknięty.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-05-20, 11:14

sokół pisze:O, tak, te tereny mnie bardzo interesują.

Rzuć no cenami na Gruniu, jak to wygąda, i czy musiałeś rezerwować i zaliczkę płacić, czy tak w ciemno pojechałeś.
Oglądałem już ten plac zabaw... :lol tylko mi Rozsutka szkoda było, że zamknięty.

Wielki Rozsutec jeszcze zamknięty bowiem do 15 czerwca dlatego byliśmy tylko na Małym.

Cena na Gruni za nocleg 13 euro w tym jest wliczone śniadanie. Jechaliśmy autem więc około 400km zrobiliśmy tam i nazad. Stefanova parking 2 dni po 2 euro za każdy dzień.

Ja pod koniec kwietnia już sobie na wszelki wypadek zarezerwowałem na stronie Chaty lecz z tego co widziałem jeszcze na dzień przed wyjazdem było bardzo dużo wolnych miejsc. Na miejscu jednak trochę ludzi na nocleg było lecz sądzę, że całego obłożenia nie było. Płatność na miejscu bez żadnych zaliczek.

Jeszcze wrzucam kilka wykresów z Garmina. Podzielone są na trzy. Janosiki plus Rozsutec, do schroniska i reszta trasy w drugi dzień.

Część I
Część II
Część III
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-20, 11:28

Tak na starość wzieło mnie na podsumowanie. I wyszło mi, że Mała Fatra łapie sie u mnie "na podium" moich ulubionych pasm górskich.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-20, 16:27

Boś nigdy na Grojcu nie był.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-05-20, 16:31

Piotrek pisze:Boś nigdy na Grojcu nie był.

Mnie też tam nie było a w Fatrze owszem. :P
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-21, 07:13

ziaro pisze:
Piotrek pisze:Boś nigdy na Grojcu nie był.

Mnie też tam nie było a w Fatrze owszem. :P


To przenieście mi Grojec w okolice Rozsutca.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-05-21, 08:41

Dobromił pisze:
ziaro pisze:
Piotrek pisze:Boś nigdy na Grojcu nie był.

Mnie też tam nie było a w Fatrze owszem. :P


To przenieście mi Grojec w okolice Rozsutca.
Przenieście przenieście,sam se przenieś. :D
Awatar użytkownika
sokół
Posty: 12331
Rejestracja: 2013-07-06, 09:41
Lokalizacja: Bytom

Postautor: sokół » 2015-05-21, 13:39

Już sobie zamówiłem spanie na Gruniu. A z tego co kojarzę, we Vratnej było parkovisko za darmochę. :lol Tylko trzeba do Stefanowej podreptać z buta. Ale to blisko.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-05-22, 10:30

sokół pisze:Już sobie zamówiłem spanie na Gruniu. A z tego co kojarzę, we Vratnej było parkovisko za darmochę. :lol Tylko trzeba do Stefanowej podreptać z buta. Ale to blisko.

No wiesz przyznam, że nie patrzyłem na to czy darmo czy nie. 2 euro to nie dużo dla mnie więc spokojnie zapłaciłem a tak miałem pętle, że to najlepsze miejsce było dla mnie. ;)
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-05-22, 12:04

ziaro pisze:
sokół pisze:Już sobie zamówiłem spanie na Gruniu. A z tego co kojarzę, we Vratnej było parkovisko za darmochę. :lol Tylko trzeba do Stefanowej podreptać z buta. Ale to blisko.

No wiesz przyznam, że nie patrzyłem na to czy darmo czy nie. 2 euro to nie dużo dla mnie więc spokojnie zapłaciłem a tak miałem pętle, że to najlepsze miejsce było dla mnie. ;)


Po tym jak 3 lata temu na wycieczce na Słowacji okradziono nam samochód zostawiony na "dzikim" parkovisku (też w Małej Fatrze) to wolimy zawsze go zostawiać na płatnym. Jak jesteśmy we czwórkę to wypada po 2 zł na osobę, kasa żadna a ma się przynajmniej spokojną głowę.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-05-22, 12:52

Ta Mala Fatra to sie zrobilo jakies niebezpieczne miejsce! :o-o Znajomym w zeszlym roku okradli namiot gdzies tam na kempingu, teraz ty piszesz o aucie... :rol
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-22, 18:55

Basia Z. pisze:Po tym jak 3 lata temu na wycieczce na Słowacji okradziono nam samochód
Nie wiem, jak to się dzieje: jednym kradną samochody, innych okradają...
Przecież wystarczy zamontować 4 maczety dookoła samochodu, które aktywują się wraz z alarmem i ucinają łapy złodziejom. Problem kradzieży szybko by się sam rozwiązał ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-05-23, 13:13

Z tego co wiem to w Stefanovej, Pan parkingowy jeśli przyjeżdża się na dłużej mówi by zaparkować w innym miejscu gdzie są kamery.

My o tym się dowiedzieliśmy jak wyjeżdżaliśmy i lekko nas opierniczył, że tego mu nie powiedzieliśmy. Jedynie nam z auta wykręcił antenę by nie ukradli a na końcu oddał. :)
#ziaronaszlaku

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości