a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2015-05-26, 08:09

Buba coś w tym jest...
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-05-26, 08:48

Co niniejszym czynię,bo na trzeźwo w tym kraju na obecną chwilę nie da się żyć. :usm Ponoć nasz plebanek tworzy spis parafian i listę obecności na mszy. :D
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-26, 14:27

buba pisze:Obrazek

:D


:lol :lol :lol
Memy bywają różniste , ten , jak dla mnie super.
Co do emerytur , to komuna komuną i nie było sensu płakać nad rozlanym mlekiem tylko dalej go nie rozlewać i nie tworzyć piramidy. Wystarczyło nie zachłystywać się rozwojem i całą albo tyle ile trzeba , kasę z prywatyzacji przedsiębiorstw , sprzedaży gruntów , przeznaczyć na fundusz emerytalny .Mielibyśmy dziś prawdopodobnie sytuację klarowną .A teraz to jest po grzybkach , nawet jak wydłużą wiek emerytalny jak w kabarecie : mężczyźni 87 , kobiety 97 ; to i tak się zawali .
A dziś moja małżowinka słyszała wypowiedzi platformersów, obwiniających za porażkę -sztab Komorowskiego . No jeśli takie przekonanie się w PO utwierdzi , to do parlamentu to max 20% uzyskają , a może i dużo mniej.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-05-26, 14:39

Krzyś66 pisze:Co do emerytur , to komuna komuną i nie było sensu płakać nad rozlanym mlekiem tylko dalej go nie rozlewać i nie tworzyć piramidy. Wystarczyło nie zachłystywać się rozwojem i całą albo tyle ile trzeba , kasę z prywatyzacji przedsiębiorstw , sprzedaży gruntów , przeznaczyć na fundusz emerytalny .Mielibyśmy dziś prawdopodobnie sytuację klarowną


Dokladnie tak jest- najlatwiej wszystko zwalic na komune i innych by siebie wybielic. Zreszta bardzo jestem ciekawa porowniania na ile zadluzyl Polske Gierek a na ile obecni politycy (ale wiadomo ze latwiej i bezpieczniej psy powiesic na kims kogo juz sie nie pociagnie do odpowiedzialnosci bo kopnal w kalendarz ;)

Rozne mozna by znalezc rozwiazania odnosnie emerytur, mozliwosci mozliwosciami ale pierwsza rzecza zawsze jest chec. Jak nie ma checi to nic sie nie zrobi. Na emerytury kasy w kraju nie ma, a na nowe chodniczki, przycinanie trawnikow i zywoplotow co miesiac, zbieranie lisci jesienia, zamiatanie, sprzatanie, odmalowywanie- kasa jest. Oczywiscie ktos zaraz stwierdzi ze to "inna pula kasy" ale kasa jest i jest szastanie kasą na prawo i lewo.. Tylko jest rowniez wola zeby ja wydawac inaczej niz na emerytury. Bo ma byc czysto i rowno a czlowiek ma zapierdzielac ile sie da i ile mozna z niego wycisnac a potem najlepiej zaraz zdechnac- taka jest obecnie "moda" i chyba niezaleznie jaka partia wygra niewiele sie w tej modzie zmieni...

Krzyś66 pisze:nawet jak wydłużą wiek emerytalny jak w kabarecie : mężczyźni 87 , kobiety 97


Przechodzi dwóch facetów obok Sejmu i słyszą jak krzyczą wszyscy:
Sto Lat! Sto lat!
Jeden do drugiego:
- Ktoś tam ma chyba urodziny.
- Nie. Wiek emerytalny ustalają.
Ostatnio zmieniony 2015-05-26, 14:50 przez buba, łącznie zmieniany 7 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-26, 15:14

Rozwiązanie jest proste: wpuścić Jakuba Szelę na salony (chociaż do KNF, KPRP, KS, KPRM, KS, UZP). Żeby nie było nudno, to i kolegę Robespierre'a miło byłoby zobaczyć w akcji. Jeśli by się sprawdzili, to potem posłać ich do elit finansjery (bankowość, ubezpieczenia) i kolejne urzędy "od góry" ;)

P.S. Jaki problem wypowiedzieć umowy o pracę już dziś, jeśli wiadomo, że ponad 90% straci pracę?
Tak przy okazji przypomnę, że 31 grudnia 1998 zatrudniono wiele osób na najwyższych szczeblach, które z racji reformy administracyjnej kraju od 1.1.1999 traciły swe posady, ale nabyły prawo do 6-miesięcznej odprawy. Czy kogoś powieszono z tego tytułu?
Ostatnio zmieniony 2015-05-26, 15:15 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-05-26, 20:25

Zasłużony polski zespół Turbo na jednej z płyt porusza wszelakie ludzkie "Epidemie", między innymi te nasze krajowe śpiewając:
"...tradycja zwala mnie z nóg
rozmawiam o Polsce
i stawiam butelkę na stół..."


:D inaczej się chyba nie da.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-05-26, 20:45

Nawiązując do tematu,Polska to dziwna kraja.Za 20 złoty nic nie załatwisz,za pół litra wszystko. :DD
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-26, 21:15

Płacę i wymagam, nie za bardzo rozumiem słowo "załatwić", chyba że kałasznikowem.
Podczas natarczywych negocjacji, która śmierdzi korupcją (urzędasy musiały odbyć specjalne szkolenia na ten temat, by byli w stanie odróżnić drobiazg/dowód wdzięczności/ od korzyści majątkowej, np. czy 100.000 zł to łapówka czy jałmużna?) odwołuję się do ich intelektu rozmówcy i problem rozwiązany.
Ostatnio zmieniony 2015-05-26, 21:15 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-27, 08:19

_Sokrates_ pisze:
R0BERT pisze:Poza tym Merkelowa nie jest prezydentem.


Co to ma do rzeczy? Nie zmienia to istoty tego co napisałem.

R0BERT pisze:Polaków też znam innych, przesadzasz mocno.


Po pierwsze Twoi znajomi nie stanowią próbki reprezentatywnej.
Po drugie choćby na poprzedniej stronie masz przykład osoby, która użyła argumentu 'zagranicznego szacunku'.



Pewnie Niemcy o tym nie wiedzą:

"Już piąty rok z rzędu kanclerz Niemiec Angela Merkel zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej wpływowych kobiet świata amerykańskiego magazynu "Forbes".

http://www.rp.pl/artykul/28,1204187-For ... rer=glowna
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-27, 15:13

Więc wszyscy Niemcy, którzy nie głosują na CDU są frajerami?

Nie bardzo wiem co próbujesz udowodnić.
Wiem, że nic nie wiem.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-05-27, 21:00

Skoro zapomniałeś, co napisałeś:

_Sokrates_ pisze:Co Niemca głosującego na panią Merkel czy Rosjanina głosującego na Putina obchodzi jak oni są odbierani za granicą? Nic - i mają rację.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-27, 21:08

Przecież Niemcy nie głosują na Merkel kierując się rankingiem Forbes'a.
To Merkel jest w rankingu Forbes'a dlatego, że jest kanclerzem Niemiec.
Wiem, że nic nie wiem.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-27, 22:27

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img
Pierwszy krok ku jedynie słusznej Polsce już blisko . Gęba pełna frazesów : "będę Prezydentem wszystkich Polaków " taaa wszystkich od Rydzyka i Ojców Paulinów ...
Proponuję też w specustawie od razu nakazać budowę sarkofagu na Wawelu aby kiedyś JWP Prezes mógł spocząć w godnym miejscu...
Ręce opadają.
Niestety artykuł z Polityki , przytoczony przez blue , jest bardzo proroczy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-05-27, 22:45

jakby stawiali jakas druga tecze to by sie nikt nie burzyl tylko wszyscy cieszyli jakie to nowoczesne i co najwazniejsze- ze zachod bedzie zachwycony.... ;)

Krzyś66 pisze:Ręce opadają.


opadaja... ze ludzie (po obu stronach)sie emocjonuja takimi duperelami jak miejsce polozenia jakiegos badziewnego pomnika....
Ostatnio zmieniony 2015-05-27, 22:48 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-27, 22:48

spokojnie, wszystkich nieprzekonanych przekona krucjata różańcowa, taka jaka była planowana pod siedzibę PKW, aby nie sfałszowano wyborów. Na szczęście tym razem nie sfałszowano, więc różańce zawrócono :D

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... olane.html

tak jak pisałem, Komorowski to nie moja bajka, ale czy ktoś wyobraża sobie pogotowie rózańcowe z PO, gdyby ważyły się wybory? :lol Teraz powinien wyjść Kukiz i zaśpiewać "ksiądz proboszcz już się zbliża", ale to nie możliwe, bo sam stwierdził, że jest obecnie katolem i już nie bluźni :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości