a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-05-27, 23:00

Zostawcie sobie trochę tego hejtu na jesień - po przerżniętych przez Platformę wyborach będzie jak znalazł :D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-05-27, 23:12

To na które ugrupowanie mam oddać swój bezcenny głos jesienią? Przypomnę, że jeszcze żadne ugrupowanie z moim poparciem wyborczym nie dostało się na Wiejską. Proszę o rozsądne oferty ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-27, 23:57

Bubo mnie tęcza się absolutnie nie podoba , z bliska wygląda jak tandetna odpustowa dekoracja. A usytuowanie jej na Placu Zbawiciela moim zdaniem jest całkowicie od czapy.
Mnie chodzi o to , że jest (teoretycznie) potencjalna szansa aby Duda był samodzielnym politykiem tolerowanym przez część nie propisowskiego społeczeństwa a takie wypowiedzi niweczą tę szansę .

Ceper nie ma chyba partii bardziej radykalnej jak KORWIN , to pozostaje Ci głosować tylko na niego. Wiele lat temu nim mu całkiem nie odbiło i nie bratał się z kibolami sam na niego glosowałem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-28, 13:39

Ostatnio zmieniony 2015-05-28, 13:42 przez Vlado, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-28, 13:42

Jako eksperta niech powoła aktora Zelnika. Ostatnio wypowiadał się w tym temacie.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-28, 14:09

Dobromił pisze:Jako eksperta niech powoła aktora Zelnika. Ostatnio wypowiadał się w tym temacie.

W tym temacie również :o-o , ja czytałem fragmenty jego dywagacji na temat dzieci z in vitro.

A co do śmigłowców , to ... z całym brakiem szacunku dla Antoniego , niestety uważam że MON mówiąc delikatnie dało ... ciała .
Nie jesteśmy i nie będziemy potęgą wojskową , nie musimy i nie będziemy mieć wszystkiego naj , a po raz kolejny decyzja ... Nie mogli dostosować swych wymagań pod którychś ze śmigłowców robionych w Polsce ?, przynajmniej część z tych miliardów pozostała by w kraju.
kupili F16 które powoli wychodzą z obiegu , kupili Patrioty z których nawet Amerykanie nie będą już unowocześniać , teraz śmigłowiec robiony po za granicami gdy dwa inne montuje się w kraju . Tam (w MON ) muszą być jednak specjaliści najwyższej klasy ... no ale wiadomo w wojo promuje : "mierny ale wierny " .
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-05-28, 14:17

buba pisze:jakby stawiali jakas druga tecze to by sie nikt nie burzyl tylko wszyscy cieszyli jakie to nowoczesne i co najwazniejsze- ze zachod bedzie zachwycony.... ;)

Krzyś66 pisze:Bubo mnie tęcza się absolutnie nie podoba , z bliska wygląda jak tandetna odpustowa dekoracja. A usytuowanie jej na Placu Zbawiciela moim zdaniem jest całkowicie od czapy.

A ja tam, jak już pisałem w innym miejscu, bardzo lubię naszą tęczę.
Która w swojej uniwersalności, jako symbol przymierza dla jednych, dla innych różnorodności i tolerancji, idealnie pasuje do Placu Zbawiciela.
Katolicyzm jest mi obcy od dawna, ale osobę JPII zawsze darzyłem wielkim szacunkiem za tolerancję, ekumenizm, przełamywanie stereotypów i poczucie humoru.
I jestem pewien, że gdyby żył, to osobiście pobłogosławiłby tę tęczę na Placu Zbawiciela, jako symbol przymierza.
Po potopie Bóg mówi do Noego: "A ten jest znak przymierza, który ja zawieram z wami (...) łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między mną i ziemią"

Podobnie jak nie miał problemu z zasiadaniem na tronie z krzyżem piotrowym, który też ma skrajną symbolikę.

Obrazek

Dziwi mnie odrzucanie swoich symboli, bo ktoś inny też z nich korzysta;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-28, 14:19

ja nie jestem ekspertem od lotnictwa, ale czytałem wypowiedzi innych ekspertów i ci, po raz pierwszy od dawna, z MON się zgadzają: Francuzi dali najlepszą ofertę. Pozostałe dwie oferty był, delikatnie mówiąc, niepoważne: nie spełniały warunków przetargu! Po prostu zarządy fabryk uznały, że związkowcy przeforsują "polskie" śmigłowce, mimo, ze były to urządzenia zupełnie nie takie, jakie chciało wojsko. No i związkowcy się przejechali, ale spokojnie, PiS już zadba jesienią o rozwiązanie przetargu i rozpisanie nowego, dla swoich.

Krzyś66 pisze:Nie mogli dostosować swych wymagań pod którychś ze śmigłowców robionych w Polsce ?, przynajmniej część z tych miliardów pozostała by w kraju.

żadna z tych firm, która produkuje w Polsce śmigłowce nie jest polska - jest w rękach zagranicznych. Natomiast zgodnie z umową Francuzi mają produkować swój śmigłowiec właśnie w Polsce, nie u siebie, a w Łodzi. Tak więc część z tej kasy i tak zostanie w kraju.

Podsumowując za ekspertami: Świdnik i ci drudzy poszli na łatwiznę, licząc na koneksje, teraz płaczą, że ich polskie firmy, które nie są wcale polskie, będą musiały ciąć zatrudnienie. Za to w Łodzi się cieszą, bo tamtejsza firma już zapowiedziała, że zaczyna zwiększać swoją obsadę pracowników. Zatem stracili ci bardziej cwani. Jak można liczyć na wygranie przetargu, jeśli proponuję się maszynę nie spełniającą warunków? Ktoś chce kupić fotel a ja mu proponuję krzesło, i jestem oburzony, że go nie wybierze, mimo, że mam chorą babcię?

Więc akurat zanim się w tym przypadku zacznie pluć na MON warto by było zajrzeć w szczegóły jak ta sprawa wyglądała.

Niedawno była sytuacja, że jakieś tam części do jakiś zestawów miały produkować polskie firmy, żeby utrzymać zatrudnienie. Dostarczyły sprzęt niespełniający norm, ostatecznie po kilku latach trzeba było te elementy ściągać bodajże z Korei.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-28, 14:21

Vlado pisze:Dziwi mnie odrzucanie swoich symboli, bo ktoś inny też z nich korzysta;)


Jak ktoś zna tylko wybiórczo znaczenie symboli to tak bywa ;)

To tak samo jak wojownicze osobniki antykomunistyczne ( im młodsze tym bardziej zapalczywe ) oburzają się jak ktoś ich nazwie towarzyszami.

"To nic nie boli
więc wyrwij się z mentalnej niewoli"
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-28, 14:24

Pudelek pisze:Dostarczyły sprzęt niespełniający norm, ostatecznie po kilku latach trzeba było te elementy ściągać bodajże z Korei.


Jeżeli piszesz o temacie wojskowym to chodzi o podwozia do Krabów. Całkowicie spieprzone przez "fachowców" z Bumaru.

Ale nic to - i ten kontrakt będzie unieważniony ... :)

Co do fachowców - Tomasz Hypki - od lat słucham wywiadów z nim i czytam jego publikacje. Np w Skrzydlatej Polsce.

P.s. Jego też "unieważnią" ...
Ostatnio zmieniony 2015-05-28, 14:26 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-28, 14:33

o, właśnie, Kraby, mi się coś kojarzyło z Loarą, ale nie byłem pewien :)

Macierewicz kiedyś chciał unieważniać kontrakt na Rosomaki, bo przecież "w Polsce można to zrobić lepiej" (przypomnę, że pierwsze zmiany w Iraku jeździły głównie na autach polskiej produkcji, czyli Honkerach :D). Na szczęście mu się nie udało, a Rosomak okazał się jedną z najlepszych inwestycji w WP.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-05-28, 14:40

Pudelek pisze:"w Polsce można to zrobić lepiej"


I ten tekst ( równie głupi i bezpodstawny jak "obrażasz moje uczucia religijne" ) doprowadza do panoszenia się związków zawodowych, do szczekania fahofcuw, do patologii technicznych i finansowych. Różnego rodzaju komisje, wiedzący itd wiedzą wszystko a nawet więcej.

P.s. 1. Oczywiście wiem, że MON święty nie jest - Patrioty ( w wersji której jeszcze nie ma ), stałe utrzymywanie w lini fregat Pułaski i Kościuszko ( poprzez niepotrzebne i drogie remonty, niekoniecznie w Polsce ), zakup Leopardów w wersji A5 ( od Niemców ), zamiast w wersji A6 ( od Holendrów ), zakup rakliet manewrujących dla F16 ( po pierwsze po co, a po drugie - europejskie są lepszej klasy i niższej kasy ;) ), obecnie są szopki w temacie szyfrów. Jest to ministerstwo podatne na wpływy i decyzje polityczne.

Ale ... niech Maciarewicz, Błaszczyk, Zelnik i inni zajmą się np dalszym grzebaniem w Tupolewie.

P.s. 2 Co do Rosomaków i Maciarewicza - ile to osób dzięki KTO ma pracę w siemianowickich zakładach? Może by ich zwolnić , panie M? I przekazać produkcję do zakładów zbrojeniowych na terenie Polski? Nie Polskich Zakładów Zbrojeniowych.
Ostatnio zmieniony 2015-05-28, 14:43 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-28, 15:37

te Leopardy A5 są chyba i tak lepsze od czołowej polskiej myśli czołgowej - PT-91 Twardy, która starzeje się w zastraszającym tempie i jakoś nikt tego cuda poza Malezją za granicą kupić nie chciał ;)

a propos jeszcze wspomnianych starzejących się F-16 - jakich MON miał wtedy innych oferentów? Mirage, które F-16 nie dorównywały i SAAB-a, nad którym niektórzy się zachwycają, jakie to cacko, tyle, że nigdy nie sprawdzone w konflikcie zbrojnym i jakoś też tłumu do zakupu ich nie ma (poza kilkoma małymi krajami jak np. Czechy). Dobre konstrukcje starzeją się powoli, przecież większość obecnych modeli pochodzi z czasów Zimnej Wojny, nawet odległych, a niektóre to sięgają jeszcze myślą do czasów II wojny światowej
Ostatnio zmieniony 2015-05-28, 15:42 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-05-28, 17:13

Pudelku , idiotą nie jestem i wiem że Świdnik i Mielec polskie nie są , dlatego napisałem - część z tych miliardów .Jeśli rzeczywiście te zamówione będą robione w Polsce to OKi , jeśli ... ( przy okazji wychodzi dupowatość polityki informacyjnej PO , PiS pluje im w twarz a te siroty jak zwykle się nie bronią ) .
Ileż to offsetu miało być przy kolejnych kontraktach , a wyszło jak zwykle . Na wojnę z Irakiem wydaliśmy masę kasy , a nie wygraliśmy nawet przetargu na dostawę ołówków i kredy do szkół.
F16 wymaga odkurzonego pasa startowego , MiG może startować z "autostrady". Mamy dwa odkurzacze (jeden musi być w zapasie , to oczywiste ) , gdy była nasza kolej na ochronę Pribałtytki to .. poleciały tam MiGi , bo nie mogliśmy zostać z jednym odkurzaczem.
Nie wmówisz mi ,że wszyscy eksperci i nie mam tu na myśli "profesorów " typu Molenda ;) , uważali zakup używanych F16 za lepszy od np.: Grippena.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-05-29, 00:29

Krzyś66 pisze:Nie wmówisz mi ,że wszyscy eksperci i nie mam tu na myśli "profesorów " typu Molenda , uważali zakup używanych F16 za lepszy od np.: Grippena.


zamiast wmawiania, zadam proste pytanie: na ilu wojnach był Grippen, ile zwycięskich pojedynków w nich stoczył i jakie militarne potęgi go używają? :)

Krzyś66 pisze:F16 wymaga odkurzonego pasa startowego , MiG może startować z "autostrady"

nigdy nie krytykowałem MiGów, tylko tak z dziwna, Rosja nie startowała w przetargu, a poza tym kupować sprzęt od potencjalnego wroga byłoby nieco dziwnie... ale może jest w tym jakaś metoda? Iran po rewolucji pełen był amerykańskiego sprzętu, lecz bez serwisu ten sprzęt był niewiele wart i fruwał tylko dzięki przeznaczaniu kolejnych maszyn na części zamienne. Z MiGami chyba też tak zaczęło się robić.

Krzyś66 pisze:rzy okazji wychodzi dupowatość polityki informacyjnej PO , PiS pluje im w twarz a te siroty jak zwykle się nie bronią

ja myślę, że PO zwyczajnie tą politykę informacyjną olało, bo cokolwiek nie napiszą i tak wyznawcy Jarosława i Tadeusza w to nie uwierzą.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości