a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-05-30, 18:14

Vlado pisze:A widziałeś choć jednego niemieckiego policjanta, przez te półtora roku funkcjonowania ustawy, na ulicach Warszawy?
Skoro granice nie obowiązują przestępców, tak samo nie powinny obowiązywać tych, którzy ich ścigają.
A w przypadku imprez takich jak Euro, to by było dość logiczne, żeby swój pilnował swego.


I tak było.
http://m.warszawa.gazeta.pl/warszawa/1, ... bicow.html

Nie mam nic naprzeciw rozsądnej współpracy pomiędzy służbami krajów w uzasadnionych przypadkach.
Nie zmienia to, że ustawę uważam za "rozciągliwą" i stwarzającą zbyt szerokie możliwości w zakresie stanowienia porządku.


Inny przykład przyjmowania w Polsce rozwiązań prawnych narzuconych z zewnątrz to ACTA.
http://gadzetomania.pl/7983,protesty-ni ... 330-w-nocy

Jak zapewne pamiętasz protesty przeciw tej umowie zjednoczyły różne (czasem przeciwstawne) środowiska w Polsce.

Prawo w Polsce stanowi Sejm. Prerogatywy prezydenta są stosunkowo niewielkie. M.inn ma możliwość blokowania ustaw w ograniczonym zakresie (veto może być odrzucone).
Stąd raczej nie rozpaczam po Komorowskim, moim zdaniem nie najlepszym notariuszu.
Ostatnio zmieniony 2015-05-30, 18:15 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-06-02, 21:22

Gościem Moniki Olejnik w Radiu ZET jest Ryszard Petru, założyciel NowoczesnaPL.
Można całość przeczytać lub można odsłuchać.
Mnie się wywiad podobał.

http://www.radiozet.pl/Radio/Programy/G ... k-00006218
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-06-02, 21:44

Obiło mi się o uszy, że NowoczesnaPL nie jest ostateczną nazwą i można składać swoje propozycje. Jak na razie najbardziej trafne wydają się być NowoCzerskaPL, NowoczesnaPO i oddająca najlepiej charakter nowej formacji Platforma Ratunkowa :D
Wiem, że nic nie wiem.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-06-02, 22:05

_Sokrates_ pisze:Obiło mi się o uszy, że NowoczesnaPL nie jest ostateczną nazwą i można składać swoje propozycje. Jak na razie najbardziej trafne wydają się być NowoCzerskaPL, NowoczesnaPO i oddająca najlepiej charakter nowej formacji Platforma Ratunkowa :D
Tak sam od siebie to wymyśliłeś?;)

Nie ma to, jak nośne hasła w sieci/mediach, szybko wpadają w ucho.
Vision

Postautor: Vision » 2015-06-02, 22:15

To są akurat fakty, a nie nośne hasła, znów Ci sami ludzie w nowym przebraniu. Poza tym przecież Balcerowicza nazwiskiem było sponsorowane całe ostatnie 25-lecie, trzeba by być naprawdę zaślepionym własnie przez media, żeby na tą partię głosować, no ale w końcu Polacy są zaślepieni, więc się nie zdziwię jak znów zagłosują na to samo.

Obrazek

Co do tej ustawy jeszcze nr 1066 to Vlado i Basia Z. wprowadzacie ludzi w błąd, bo ta ustawa dotyczy tylko Rzeczypospolitej Polskiej, więc nie gwarantuje nam nic w zamian, tylko dotyczy naszego terytorium. Poza tym na jej podstawie, nie może nas nikt prosić o wjazd do naszego kraju, tylko my możemy kogoś ewentualnie... Fakty są jeszcze takie, że pozwala ona na wpuszczenie tu, nie tylko służb z krajów Unii, ale właściwie z każdego innego państwa, może to być Rosja, Białoruś, USA, Izrael i kogo nam się jeszcze spodoba zaprosić. ;) W dodatku podpisała ją tylko połowa państw Unii, a nie wszystkie, co też ograniczało by jakąś współprace, ale widocznie coś jest na rzeczy. Bo następnym faktem jest to, że w głównych mediach nawet w wzmianki o niej nie było, przeforsowali ją w pośpiechu, a pierwszy artykuł ukazał się dopiero po miesiącu.
Ostatnio zmieniony 2015-06-02, 22:41 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-06-02, 22:26

Jestem w 100% pewna, że gdyby się pojawił sam Chrystus i chciał zwołać ludzi, żeby się w końcu zebrali i coś wspólnie zrobili, to też by został tak oceniony.
Ale tylko przez pewną (dość liczną) grupę wiecznie niezadowolonych Polaków, których patriotyzm ogranicza się do... narzekania w necie;)
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-06-02, 22:39

bluejeans pisze:Jestem w 100% pewna, że gdyby się pojawił sam Chrystus i chciał zwołać ludzi, żeby się w końcu zebrali i coś wspólnie zrobili, to też by został tak oceniony.


Dość już Żydów w polityce :D
Wiem, że nic nie wiem.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-06-02, 22:51

_Sokrates_ pisze:Dość już Żydów w polityce :D
I Murzynów, i żółtków, i oczywiście "dziadków z Wermahtu";)

To kto nam zostaje? Komu oddać głos?;)
Ostatnio zmieniony 2015-06-02, 22:51 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-06-02, 23:27

bluejeans pisze:To kto nam zostaje? Komu oddać głos?;)


Nadchodzą czasy ucisku.

https://www.youtube.com/watch?v=h_BGj4RD2IM

Cała nadzieja we Frasyniuku i Olechowskim (dobrze, że nie wyjechał do Australii jeno trwa).
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-06-03, 07:11

bluejeans pisze:
_Sokrates_ pisze:Dość już Żydów w polityce :D
I Murzynów, i żółtków, i oczywiście "dziadków z Wermahtu";)

To kto nam zostaje? Komu oddać głos?;)
Mnie,obiecuję spełnić wszystko co sobie zażyczycie. :D
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-06-03, 08:21

Po nas choćby potop;)
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-06-03, 10:18

Zdanie z kabaretu :..." nikt nie da Wam tyle ile ja Wam mogę obiecać " ... Bardzo trafnie określa czym jest polityka zwłaszcza przedwyborcza :-)

A mnie rozbawiła odpowiedź Kukiza do jednej z głównych wojowniczek PiSu :
Pani Krystyno...
Sprawa jest przecież banalnie prosta: Kukiz to agent PO, który miał za zadanie odebranie PiS-owi elektoratu, rozanarchizowanie Państwa a następnie porzucenie tegoż elektoratu. W zamian za to Schetyna obiecał Kukizowi umorzenie kredytu (we frankach). Myślę, że w związku z tym powinna zostać powołana Komisja Śledcza pod przewodnictwem samego Antoniego. I skazać grajka na ... śpiewanie falsetem Emotikon smile.
A mówiąc poważnie - proszę przeczytać sobie to co w linku. Jeśli będzie miała Pani problem ze zrozumieniem to z całą pewnością znajdzie Pani nawet w swojej partii ludzi, którzy Pani wytłumaczą Emotikon smile
I dziękuję Pani za ten list Pani do mnie. Pani "analiza" mojej wcześniejszej wypowiedzi jest bowiem przykładem na to, do czego prowadzi partiokracja i "jedynki" na listach przyznawane przez Wodza Emotikon smile.

:lol

A serio , to w ferworze przedwyborczym jeden ze słuchaczy radia , zaproponował aby miast JOW-ów losowano kolejność kandydatów na listach wyborczych .Gość mówił to serio , ale należy to traktować w formie żartu bo żadna z partii by na to się nie zgodziła .Wszak jedynka na liście to jedna z ważniejszych marchewek w sterowaniu ich ludźmi.
Ostatnio zmieniony 2015-06-03, 10:26 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-03, 21:06

A może by mi ktoś wskazał które to media nie zaślepiają, mówią prawdę i są jedynie prawdzie?
Słowo daję, że nie wiem proszę więc o tytuły, konkretnie. :!
Ciąglę słyszę, że ta czy inna gazeta/kanał okłamują, są "nie nasze" to w końcu które są te nie mamiące?
Ostatnio zmieniony 2015-06-03, 21:08 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-06-03, 22:56

To proste: jeśli są to media z Torunia, to są te prawdziwe :) Cała reszta stała tam gdzie wydawcy ZOMO :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-06-03, 23:23

Pudelek pisze:To proste: jeśli są to media z Torunia, to są te prawdziwe :) Cała reszta stała tam gdzie wydawcy ZOMO :)


Zieeeeew
Wiem, że nic nie wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości