a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-03, 23:29

No nic, poczekam, może ktoś rzuci tytułami z którymi mógłbym się zapoznać.
Bo zakładam, że nikt się nie wstydzi tego co czyta/ogląda i to nie problem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-06-03, 23:36

_Sokrates_ pisze:Zieeeeew

to fakt, jeszcze jest nudno, ale jesień coraz bliżej :)

Na razie prezydent elekt powoli ściąga maskę z twarzy - dzisiaj było już o sponsorowaniu przez państwo filmów o "prawdziwej historii Polski", jak za starych, jedynie słusznych czasów. Zapewne zaczyna się w momencie urodzenia dwóch bliźniaków ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-06-03, 23:51

Pudelek pisze:Na razie prezydent elekt powoli ściąga maskę z twarzy - dzisiaj było już o sponsorowaniu przez państwo filmów o "prawdziwej historii Polski", jak za starych, jedynie słusznych czasów.


Nie wiem czy to czasy jedynie słuszne ale na pewno nie stare.
Wszak taka "Ida" to jak najbardziej świeża produkcja sponsorowana przez państwo.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-06-04, 00:25

tyle, że raczej nie z powodu "ukazywania prawdziwej historii Polski".

Tu nie chodzi o sam fakt sponsorowania przez państwo, ale sponsorowania tylko tych, które odpowiadają aktualnej linii historycznej. A biorąc pod uwagę jaką historię Polski wyznaje PiS to można się spodziewać szybko jakiegoś hitu typu zamach z odgłosem zgniatanej puszki czy pękających parówek w tle...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-06-04, 09:01

Pudelek pisze:To proste: jeśli są to media z Torunia, to są te prawdziwe :) Cała reszta stała tam gdzie wydawcy ZOMO :)
Od jesieni to będzie fakt. :usm
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-06-04, 09:03

Pudelek pisze:Tu nie chodzi o sam fakt sponsorowania przez państwo, ale sponsorowania tylko tych, które odpowiadają aktualnej linii historycznej.


Każda władza sponsoruje to co odpowiada jej linii - historycznej, politycznej, ideologicznej.
PiS w niczym się tu nie różni od Platformy.

Państwo po prostu nie powinno sponsorować żadnych filmów. I takie jest moje zdanie.

Pudelek pisze:A biorąc pod uwagę jaką historię Polski wyznaje PiS


Mnie też irytuje bezrefleksyjny kult Powstania Warszawskiego :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-06-04, 11:08

Piotrek pisze:A może by mi ktoś wskazał które to media nie zaślepiają, mówią prawdę i są jedynie prawdzie?
Słowo daję, że nie wiem proszę więc o tytuły, konkretnie. :!
Ciąglę słyszę, że ta czy inna gazeta/kanał okłamują, są "nie nasze" to w końcu które są te nie mamiące?

Sam wiesz ,że to pytanie raczej retoryczne .
Natomiast jeśli nie spotykasz się i nie rozmawiasz z przedstawicielami inteligencji PiSowskiej to polecam aby co jakiś czas zajrzeć do jakichś ich jedynie słusznych mediów choćby w necie.
Po cóż , otóż poznając niektóre teorie głoszone przez te media trochę rozjaśnia się obraz tych ludzi , wiesz dlaczego w danej sprawie zachowują się , mówią tak a nie inaczej.
Zapewniam , że Twoja wyobraźnia (jak części (większości? ) społeczeństwa ) jest zbyt ograniczona aby ogarnąć niektóre pomysły.
To ,że liczba uczestników manifestacji PiSowskich jest zawsze zaniżana przez Policję , tego się na pewno domyślasz ale , czy wiesz ,że : zadymy które nie rzadko się przy okazji pojawiają , są wywoływane przez Policję , że Policja ma specjalnie szkolone oddziały do robienia rozrób i dezorganizacji PiSowskich manifestacji .Wpadł byś na to ?
Albo czy wiesz ,że kiepski poziom naszego nauczania nie wynika z błędów ludzkich , ludzkiej głupoty etc nie absolutnie nie : to jest świadomie i konsekwentnie prowadzona polityka ogłupiania i niszczenia polskiego narodu .Polityka prowadzona przez nasze służalcze rządy na polecenie Unii iii wiadomo jakiego narodu.Wpadł byś na to ?
Dlatego czasem warto się pomęczyć i poczytać coś z tej jedynej "prawdy".

Inna sprawa ,że są tematy w których jedynie te media podejmują polemikę z narzuconym modelem interpretacji (narzuconym - ktoś zaczyna inni powielają i powstaje jedyna słuszna wykładnia ) tak jest np w sprawie GMO czy kwestie rodziny .
Ostatnio zmieniony 2015-06-04, 11:20 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-06-04, 12:53

_Sokrates_ pisze:Mnie też irytuje bezrefleksyjny kult Powstania Warszawskiego :-o

Stalinowska czerwona zaraza przez kilkadziesiąt lat dość skutecznie w tym temacie namieszała nam w głowach.
Na szczęście osoby takie jak George Orwell, już od września 1944 roku, dbały o to, by nie fałszowano prawdy o powstaniu.

Heinrich Himmler (16.02.43)
"Domy podludzi winny zniknąć z powierzchni ziemi, a milionowe miasto Warszawa ma się zmniejszyć."

Hans Frank (14.12.43)
"Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju."

Adolf Hitler (6.02.44)
"Warszawa musi zostać zburzona, gdy tylko nadarzy się ku temu sposobność."

27 lipca wobec zbliżającego się gwałtownie frontu wschodniego Fischer zażądał stawienia się 100 tys. Polaków do kopania umocnień ziemnych, które razem z Wisłą miały zamienić miasto w twierdzę Festung Warschau. 30 lipca Himmler zwiększył liczbę potrzebnych robotników do 200 tys.

I dla odświeżenia pamięci taka mapka wszystkomówiąca:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Polis ... r_1944.PNG
Stalin wziął wszystko, co planować wziąć przed wojną, no Twój Białystok sobie darował;)
Ostatnio zmieniony 2015-06-04, 13:01 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-06-04, 13:45

Krzyś66 pisze:To ,że liczba uczestników manifestacji PiSowskich jest zawsze zaniżana przez Policję , tego się na pewno domyślasz ale , czy wiesz ,że : zadymy które nie rzadko się przy okazji pojawiają , są wywoływane przez Policję , że Policja ma specjalnie szkolone oddziały do robienia rozrób i dezorganizacji PiSowskich manifestacji .


Możesz podać przykład jakiejś PiSowskiej manifestacji, na której były zadymy?

Rozumiem, że informacja o prowokacji na Marszu Niepodległości, jaką zarzucał pan Wojtunik (w rozmowie z Bieńkowską) ministrowi Sienkiewiczowi do Ciebie dotarła? :D

Vlado pisze:Stalin wziął wszystko, co planować wziąć przed wojną, no Twój Białystok sobie darował;)


Skubany bał się, że Jagiellonia namiesza im w piłkarskiej lidze ZSRR :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-06-04, 13:52

Sokratesie ponieważ Ty nie chcesz rozmawiać , nie przedstawiasz jasno swych poglądów , piszesz z pełną asekuracją - zawsze możesz powiedzieć np ja tego nie powiedziałem , piszesz na zasadzie : " doskocz przypieprz i odskocz " , to wdawanie się w polemiki z Tobą uważam za bezcelowe .
Ostatnio zmieniony 2015-06-04, 13:53 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-06-04, 14:00

Krzyś66 pisze:Sokratesie ponieważ Ty nie chcesz rozmawiać


:o-o


Krzyś66 pisze:nie przedstawiasz jasno swych poglądów


Chcesz, żebym wypełnił jakiś Twój test ideologiczny/preferencji partyjnych czy coś w tym stylu? :rol
Rozumiem, że Wasze antypisiorstwo to jest jasne przedstawianie swoich poglądów?

Krzyś66 pisze:piszesz na zasadzie : " doskocz przypieprz i odskocz "


Możesz podać jakieś przykłady na to "odskocz"?

Krzyś66 pisze:wdawanie się w polemiki z Tobą uważam za bezcelowe.


Jak tam chcesz - mój świat z tego powodu raczej się nie zawali.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-04, 17:38

Krzyś66 pisze:
Piotrek pisze:A może by mi ktoś wskazał które to media nie zaślepiają, mówią prawdę i są jedynie prawdzie?
Słowo daję, że nie wiem proszę więc o tytuły, konkretnie. :!
Ciąglę słyszę, że ta czy inna gazeta/kanał okłamują, są "nie nasze" to w końcu które są te nie mamiące?

Sam wiesz ,że to pytanie raczej retoryczne .


Nie do końca, bo być może nie znam wszystkich, moje pytanie nie było ironiczne (za to teraz mnie na nią zbiera :-)) . Znam tylko te kanały które łapię z "talerza". (niemieckiego oczywiście ;) ), i ciągle słyszę o otumanieniu przez złe media na usługach wroga, który chce nas zniszczyć, wykupić, doprowadzić do ruiny.

Tak czy siak nie padła żadna nawa gazety, kanału TV. Zakładam jednak że są gdzieś, ukryte być może tylko dla wtajemniczonych, wiesz, jak w Matrixie :-) Będę więc dalej mamiony tym co sprzedaje obcy Polsat, Jedynka, Supestacja i kilka innych.
Mało tego -jako zdrajca Polski i zły katolik- nie bedę szukał spisku.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-06-04, 19:41

Piotrek pisze:Tak czy siak nie padła żadna nawa gazety, kanału TV. Zakładam jednak że są gdzieś, ukryte być może tylko dla wtajemniczonych, wiesz, jak w Matrixie :-) Będę więc dalej mamiony tym co sprzedaje obcy Polsat, Jedynka, Supestacja i kilka innych.
Mało tego -jako zdrajca Polski i zły katolik- nie bedę szukał spisku.


Słyszałeś o "Gazecie Wyborczej" ?
Czytaj a będziesz na bieżąco.
http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,1804 ... ezusa.html
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-06-04, 23:30

Ale Wyborcza ponoć kłamie ;)
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-06-04, 23:37

Piotrek pisze:Ale Wyborcza ponoć kłamie ;)

Zarzucanie kłamstwa takiej szacownej gazecie? :rol
Co innego kłamstwo a co innego "trzeźwa ocena sytuacji i nastrojów społecznych:
"Adam Michnik: Komorowski przegra wybory tylko, jeśli pijany przejedzie na pasach zakonnice w ciąży" :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości