Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-07-27, 21:50

Górski celebrytyzm :-)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-07-28, 07:26

Tępy dyszel pisze:nie wiem, czemu mają służyć tego typu ,,osiągnięcia"......


Zacytuję artystów z Kobranocki : "jest w głupocie wielka moc"
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
laynn

Postautor: laynn » 2015-07-28, 08:21

Na Wielkiej Fatrze spotkałem rodzinę idącą boso. Ale o nich cisza...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-07-28, 10:47

Tępy dyszel pisze:Wszedł boso na Rysy:
http://tatromaniak.pl/filmy/c/boso-na-rysy-film

Spróbuję kiedyś wejść na Rysy z polskiej strony idąc tyłem albo w kostiumie wilka.

Pisząc poważnie - nie wiem, czemu mają służyć tego typu ,,osiągnięcia"......


Jak mozna chodzic po Beskidach wysprzeconym jak w Himalaje, przychodzic na kapielisko latem w piance albo isc jezdzic na rowerze po parku w stroju jak na tour de France to widac mozna i w druga strone... :lol Moze to wlasnie objaw sprzeciwu na obecnie modne sprzeciarstwo na gorskich wedrowkach?
Ostatnio zmieniony 2015-07-28, 10:50 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-07-28, 11:07

buba pisze:Jak mozna chodzic po Beskidach wysprzeconym jak w Himalaje, przychodzic na kapielisko latem w piance albo isc jezdzic na rowerze po parku w stroju jak na tour de France to widac mozna i w druga strone... :lol Moze to wlasnie objaw sprzeciwu na obecnie modne sprzeciarstwo na gorskich wedrowkach?


Jedno i drugie to głupota.
Ale ostatecznie "przerost formy nad treścią" - czyli ubranie pianki na kąpielisko (i podobne szpejenie się) uważam za mniej szkodliwe w razie nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych.

Teraz kiedy byłam na Turbaczu jedna z dziewczyn zabrała tylko krótkie spodnie. Trochę w tym było mojej winy, bo nie dopilnowałam, ale nie przyszło mi do głowy pilnować ludzi dorosłych, a okazało się, że akurat ta dziewczyna jest w górach pierwszy raz.

No i o ile pierwszego dnia było praktycznie prawie cały dzień ponad 25 stopni, to drugiego dnia rano temperatura spadła do około 10 stopni, przy jednocześnie dokuczliwej mżawce.
Niefajnie by było schodzić w takiej temperaturze i w deszczu w całkiem krótkich spodniach z odsłoniętymi udami i kolanami.

No na szczęście w miarę upływu dnia pogoda poprawiła się, a dziewczyna pewnie zapamięta, ze w górach pogoda jest zmienna.

edit:

Nie mam nic przeciwko chodzeniu boso po miłej miękkiej trawie, jeżeli jednocześnie ma się w plecaku porządne buty.
Ostatnio zmieniony 2015-07-28, 11:09 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2015-07-28, 12:48

Basia Z. pisze:Niefajnie by było schodzić w takiej temperaturze i w deszczu w całkiem krótkich spodniach z odsłoniętymi udami i kolanami.

Ja pamiętam jak kiedyś (wspominałem to nie raz) w napadzie zimy na Rakoniu w czerwcu, wyglądały łydki koleżanki, która miała takie spodenki. Sine. Brrr.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-07-28, 13:41

Basia Z. pisze:Nie mam nic przeciwko chodzeniu boso po miłej miękkiej trawie, jeżeli jednocześnie ma się w plecaku porządne buty.


Chodzilam kiedys po Gorganach z gosciem, ukrainskim przewodnikiem gorskim, ktory od wiosny do jesieni nie uznawal innych butow gorskich jak piankowe klapki wkladane na bose stopy. I tam gdzie wszyscy w butach za kostke wykrecali nogi - on skakal jak kozica po kamulcach!
Potem my suszylismy przez kilka dni buty w ktorych chlupotalo a on w schronisku/bacowce wycieral stopy, klapki i wkladal suche skarpetki.

Acz dobrze jak takie rzeczy sa wynikiem wyboru osoby swiadomej na co sie pisze a nie wystepuja z powodu niepomyslenia, zapomnienia czy nieswiadomosci
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-07-28, 14:52

Eee, jakby zimą wlazł na bosaka to byłaby sztuka, latem każdy da radę.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-07-28, 14:59

R0BERT pisze:jakby zimą wlazł na bosaka to byłaby sztuka


No chyba, że ma stopy jak mały Yeti z komiksu Baranowskiego.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-07-28, 22:56

Kiedys ktos lazl boso po sniegu z Kocierza Basie w strone Potrojnej, szlismy jego tropem. Acz w polowie drogi do chatki trop sie urwal... :-( A juz mielismy nadzieje na poznanie ciekawej osoby :D
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-07-29, 15:41

Basia Z. pisze:Kierowca miał wszystkie papiery ale dostał mandat 100 zł i 1 pkt. za to, że zatrzymał się na przystanku a podobno nie miał prawa (czego nie rozumiem, a gdzie miał stanąć ?).

Pewnie koncesja nie obejmuje tego przystanku.
Stówka to i tak pikuś;) gdyby wysadził ludzi poza przystankiem, to kosztowałoby go to 3000zł;)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-07-29, 21:49

Przystanki są czyjąś własnością-gminy, miasta, przewoźnika i jeżeli inny przewoźnik chce z nich korzystać to musi podpisać pewnie jakąś umowę i bulić.
Ostatnio zmieniony 2015-07-29, 21:50 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-07-30, 07:28

Vlado pisze:
Basia Z. pisze:Kierowca miał wszystkie papiery ale dostał mandat 100 zł i 1 pkt. za to, że zatrzymał się na przystanku a podobno nie miał prawa (czego nie rozumiem, a gdzie miał stanąć ?).

Pewnie koncesja nie obejmuje tego przystanku.
Stówka to i tak pikuś;) gdyby wysadził ludzi poza przystankiem, to kosztowałoby go to 3000zł;)


Dokładnie, tak nam mówił.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-07-30, 13:45

Gdzie te czasy kiedy sie prosilo kierowce PKSu zeby sie zatrzymal i wysadzil na tym zakrecie albo pod tym sklepem... :-(
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2015-07-30, 17:00

Gdzie te czasy kiedy kierowca PKSu zatrzymał się (na prośbę) pod tym sklepem, wypił ze mną piwo pod tymże samym sklepem...i pojechał w siną dal... :-(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości