Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-07-19, 07:45

Wiemy wiemy,w telewizorni też o tym ruskie się chwalili. :haha :haha
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-07-28, 13:17

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,184 ... Czolka3Img
Pomińmy tytuł jak z Faktu , ale sam ruch , protest , jego treść jest interesujący i być może wstępem do jakichś zmian ... zobaczymy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-07-29, 16:14

Buba pisze: jakos nigdzie nie udalo mi sie znalezc informacji o spotkaniach z ta roslina sprzed lat 40 XXw

Zemsta Stalina trafił na nasze tereny dopiero w latach 50 XXw;)
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-13, 14:49

http://www.tvn24.pl/plastry-jako-objaw- ... 289,s.html
Popierdzielony ten świat.
Ale chyba jako pierwsi o dyskryminację plastrową upomnieli się Myszka Miki i Kaczor Donald , bo już wiele lat temu moim dzieciakom przylepialiśmy plastry z ich podobiznami.
A ja muszę złożyć pozew na sklep ortopedyczny , bo kiedyś gdy kupowałem sobie pas wzmacniający kręgosłup to były tylko w kolorze czarnym .... zgroza , czuję się dyskryminowany za każdym razem gdy go zakładam.
No i czas wziąć się za hodowców krów mlecznych i przemysł mleczarski , gdzie jest czarne mleko ??? Samo białe to mega dyskryminacja !!!
Ostatnio zmieniony 2015-08-13, 14:56 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-13, 17:29

Nie wiem, co wspólnego z poruszonym tematem ma mleko, ale mam pytanie: co stoi na przeszkodzie, żeby produkować plastry w dowolnych odcieniach? Bo z technicznego, czy marketingowego punktu widzenia, problem nie istnieje.
A gdyby w sprzedaży od początku były tylko czarne plastry, to byłoby OK? Taki fajny element na jedynie słusznym kolorze skóry: czarny plasterek.

Nie no, masz rację Krzysiu, my, biali, nie powinniśmy tym kolorowym na zbyt wiele pozwalać. Też sobie wymyślili: plastry w kolorze ich skóry. Naprawdę śmieszne.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-13, 17:40

Blue a co ma wspólnego z dyskryminacją produkcja plastrów w kolorze blady róż ???
Gdzie tu jest dyskryminacja ? Czy dziesiątki lat wstecz gdy zakład X uruchamiał produkcję plastrów w tym a nie innym kolorze , to jego właściciel czy technolog byli rasistami :o-o ? Powiedzieli : o ! będziemy produkować plastry w kolorze białej skóry na złość Czarnym ???
Po prostu tak się od lat produkowało , bez żadnych podtekstów .
Jeśli Czarni , Czerwoni , czy Niebiescy potrzebują plastrów w innym kolorze to niech to wyartykułują w normalny sposób a nie piszą pierdoły o dyskryminacji .Chińczyk wyprodukuje plastry w dowolnym kolorze .
Czy nie widzisz , że takie apele ośmieszają ten ruch antydyskryminacyjny i gdy zajdzie rzeczywista potrzeba ujęcia się za Kolorowym , ktoś może to zignorować myśląc ...~~ znowu te oszołomy czegoś się domagają ~~
dlatego wrzuciłem ten link i szydzę z takich apeli.
A kogóż dyskryminują producenci plastrów śnieżnobiałych czy przezroczystych ?
Ostatnio zmieniony 2015-08-13, 17:45 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-13, 18:01

Krzyś66 pisze:piszą pierdoły o dyskryminacji
Wszystko zależy od perspektywy, od tego, kto patrzy.
Kpisz z głosu osoby ciemnoskórej, która czuje się dyskryminowana mówiąc, że przesadza, a sam robisz rzecz dokładnie taką samą: przesadzasz - tylko że w drugą stronę.
I nie chodzi mi o głos tej ciemnoskórej osoby, ale o Twój, bo to Twojego głosu nie rozumiem.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-13, 18:29

Blue czy wszędzie widzisz spisek , każdego podejrzewasz o złe zamiary .
Odpowiedz mi na pytanie : czy dawny polski viscoplast (obecnie 3M ) ,który zaczął produkcję swych plastrów kilkadziesiąt lat temu był firmą rasistowską ?
Odpowiedz proszę na to proste pytanie .
Jeśli uważasz , że tak , to po dyskusji , bo stoisz w jednym szeregu ze zwolennikami teorii spiskowych a z takimi osobami nie ma dyskusji.
Jeśli uważasz ,że nie , to kiedy stał się firmą rasistowską produkując dalej w tych samych kolorach co 50 lat temu ?
Rok , dwa , pięć lat wstecz :o-o
Te zarzuty byłyby słuszne gdyby kontrahent X zamówił w 3M plastry czarne a ta firma by odmówiła produkcji takowych ; byłoby słuszne w świetle Twych przekonań i Tobie podobnych ludzi , bo ja uważam że producent ma prawo produkować plastry w takim kolorze jaki mu pasuje.
Odpowiedz zatem na me pierwsze pytanie , a potem możemy rozmawiać dalej .
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-13, 18:48

Po tym wpisie widzę, że brak zrozumienia nie leży jednak po mojej stronie.
Nie rozmawiamy na jeden i ten sam temat, ale kontynuuj, proszę, jeśli masz taką potrzebę.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-13, 19:10

A ja Twą odpowiedź i jej brak na proste pytanie , rozumiem jako okopanie się na swej pozycji i wydany "wyrok " na mnie , Ty już wszystko o mnie wiesz , już mnie oceniłaś , szkoda.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-13, 19:35

Krzyś66 pisze:wydany "wyrok " na mnie , Ty już wszystko o mnie wiesz , już mnie oceniłaś , szkoda.
Nie myślę w takich kategoriach. W ten sposób myślą ludzie o niskim poczuciu własnej wartości. Ja myślę o sobie dobrze:)

Twoje pytania zostawiłam bez odpowiedzi, ponieważ są poza tematem, którego próbowałam dotknąć. W sumie odezwałam się niepotrzebnie - nie pierwszy raz:) Obiecuję poprawę.
Więcej luzu, Krzysiu:)

A ten dokumentalny film dorzucam w nadziei, że może on chociaż trochę pomoże zrozumieć mój punkt widzenia:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KYblGE1t2N8[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2015-08-13, 20:12 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-08-14, 00:46

Widzę, że zdroworozsądkowa reakcja Krzysia66 zderzyła się z naiwną reakcją bluejeans…

Powiem krótko: przykład plastrowy przywołany przez Krzysia66 jest mała oznaką wielkiej choroby Szwecji, w którą wpędzają szwedów politycy, którzy budują społeczeństwo idealne. A że rządzą lewacy w postaci najgorszej, więc likwidują społeczeństwo zorganizowane w tradycyjnie pojęte państwo. Narzędziem do tego jest multikulturowość.
Obecnie imigranci nie muszą się uczyć się nawet języka szwedzkiego, wręcz jest to zakazane i to Szwedzi mają uczyć się od imigrantów. A asymilacja jest w Szwecji wykluczona, a partie polityczne wręcz uznają to słowo za nazistowskie. Różnice w zachowaniu Szwedów wobec europejczyków i muzułmanów są diametralne. Jeśli bardzo łatwo odbiera się dzieci np. polskim rodzicom z powodów np. smutnego usposobienia dziecka po śmierci kochanej babci (autentyczne), tak przy faktycznym problemie rodzinnym muzułmanów nie śmie się tknąć, no bo to inna kultura… ble, ble, ble… Muzułmanom nikt nie podskoczy, ale oni jeszcze są przyczajeni. Przyjdzie czas.

W politykę budowania społeczeństwa idealnego wpisuje się jeszcze np. zakaz używania przez dzieci w przedszkolach i szkołach słowa mama i tata. No bo jak dziecko ma rodziców tej samej płci, to która jest mama a która tata? No więc żeby takie dzieci nie czuły dyskomfortu, to większość nie może normalnie określać swoich rodziców. Logiczne załatwienie problemu, no nie? Przykładów jest zresztą całe mnóstwo.

Podobną drogą podąża cała Skandynawia, choć Szwedzi rzeczywiście przodują.
Jak myślicie? Jaką karę (no dobrze: jakie konsekwencje) poniesie Szwecja w przyszłości za swoją debilną politykę wdrażania utopijnych idei?
Później inni debile będą mówić: gdzie był Pan Bóg, że dopuścił do takich rzeczy? Bo przecież szaleństwo multikulti musi doprowadzić do tragedii. Jest ona bliżej, niż się wydaje.

I nie mówię tu o koniecznych czasem działaniach wobec uciekinierów wojennych, itp. Są rzeczy oczywiste wynikające z przyzwoitości, odpowiedzialności zasobniejszych społeczeństw. Ale skala takich działań musi mieć swoja logikę.
laynn

Postautor: laynn » 2015-08-14, 09:06

Tatraman pisze:smutnego usposobienia dziecka po śmierci kochanej babci (autentyczne),

Fakt. Oglądałem o tym przypadku program. I to wtedy Szwecji mi się odechciało.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-14, 10:48

Tatraman pisze:Jak myślicie? Jaką karę (no dobrze: jakie konsekwencje) poniesie Szwecja w przyszłości za swoją debilną politykę wdrażania utopijnych idei?
Później inni debile będą mówić: gdzie był Pan Bóg, że dopuścił do takich rzeczy? Bo przecież szaleństwo multikulti musi doprowadzić do tragedii. Jest ona bliżej, niż się wydaje.
Jestem głęboko poruszona troską przeciętnego Polaka o przyszłość Szwecji...


ale bardzo mnie ciekawi,
Tatraman pisze:z naiwną reakcją bluejeans…
1. na czym polega ta naiwność?

2. i co ma wspólnego sytuacja w Szwecji (widziana i interpretowana przez przeciętnego Polaka) z reakcją przeciętnego Polaka na głos osoby, która poczuła się dyskryminowana z tego powodu, że plaster w kolorze "cielistym" produkowany jest tylko w jednym kolorze (i nie jest on czarny).
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-14, 11:20

Jak dla mnie dziecinada i tyle, następnie proponuję wprowadzić czarną srajtaśmę bo w większości jest biała i w jasnych odcieniach, więc też mogą poczuć się dyskryminowani. Niestety od takich pierdół się zaczyna, potem będą następne żądania o kolorki innych rzeczy i nie wiadomo czego jeszcze i też oczywiście rozprzestrzeni się to po innych krajach. Jak dla mnie to są proste zasady wg których zostałem wychowany, jadąc do innego kraju, jestem tam gościem i stosuje się do zasad tam panujących, tak samo jak to w gościach u znajomego ściągam buty po wejściu do jego mieszkania, a nie pakuje mu się z nimi do salonu, czy do lodówki. I szczerze mówiąc nie ruszają mnie te hasła o dyskryminacji w tak dla mnie śmiesznych sprawach, bo wg mnie jest to wyolbrzymiony problem i nagłośniony przez media. Sam w życiu robiłem wiele innych rzeczy niż większość i też mogłem czuć się dyskryminowany, ale nie walczyłem z tym w mediach, na ulicach itp. Przez Niemców jestem nazywany złodziejem, przez Polaków byłem nazywany ćpunem przez to jakiej słuchałem muzyki, ale nie były to sprawy na tyle istotne, żeby robić z tego taki rozgłos i użalać się całemu światu jaki to jestem poszkodowany. Tak samo wegetarianie, znam ich sporo osobiście i też wg tego toku myślenia, powinni się domagać w każdej knajpie swojego kącika, żeby nie czuć się dyskryminowani, ale przynajmniej ja nie znam takich wegetarian, którzy z tego powodu by się tak użalali, chociaż na pewno tacy są. ;) Podejrzewam też, że większość Murzynów, ma to głęboko w dupie, jakie kolorki tych plasterków są i też nie pakuję ich wszystkich do jednego wora, tylko uważam, że jest to po prostu pompowane przez media, bo ktoś ma w tym jakiś cel i mu na tym bardzo zależy. ;) Gdyby faktycznie te plasterki wpływały i zagrażały ich życiu to bym to rozumiał, ale tak to dla mnie po prostu dziecinada.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 6 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość