Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-14, 11:41

Apropo Szwecji jeszcze i że od takich pierdół się zaczyna, a potem staje się to rzeczywistością, to kiedyś sprocket napisał tu coś takiego:

sprocket73 pisze:Myślę, że dożyję czasów, kiedy ludzie będą się czipować i to już będzie koniec świata.


A to przecież już też się dzieje:

http://wmeritum.pl/szwecja-pracownicy-m ... -im-prace/

Zaczęło się od zwierząt, ale już od dawna te chipy w USA stosuje się dzieciom do jakichś opasek w szkołach, żeby wiedzieć, że na pewno są w szkole, a nie na wagarach ;) , są też w niektórych krajach w kartach bankomatowych i dowodach osobistych. W Ameryce też się już pracuję nad tym, żeby na podstawie tych chipów, ludziom wyświetlało reklamy na mieście dopasowane do ich upodobań i preferencji.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-14, 14:21

Przykład z papierem toaletowym jest średnio trafiony, ponieważ wszyscy robią kleksy w tym samym kolorze;)

Jeśli ktoś chce kupić plaster w kolorze cielistym, to powinien dostać plaster w kolorze cielistym a nie w blado-różowym.
Skoro jest popyt na taki produkt, to i zaraz podaż się znajdzie.
Podobnie jak i pudry do twarzy są dostępne we wszystkich możliwych odcieniach.
Ostatnio zmieniony 2015-08-14, 14:24 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-14, 15:57

Vlado Ty prawdopodobnie myślisz trochę podobnie jak Blue , powiedz mi gdzie tu jest rasizm ?
Czy każdy producent rzeczy użytkowych musi teraz zatrudnić jakąś Wielką Komisję , która ma mu wskazać który produkt lub brak może być uznany za rasistowski ?
Wedle tego artykułu , każdy powinien mieć prawo kupić to czego chce tam gdzie chce , no super ? Wtedy dochodzimy do granic absurdu . Niedługo jakiś kretyn zażąda ode mnie abym hodował kokosy czy daktyle , bo chce mieć je dostępne świeże , a jabłkami śliwkami i czereśniami się brzydzi , albo mu religia nie pozwala.
A prawda jest taka ,że kolorowe plastry powstały niedawno , bo nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł i tyle i bez podtekstów .Głoszenie że brak takich plastrów : http://www.przejdznaswoje.pl/artykuly/k ... or-plastra w sieci X to przejaw rasizmu jest skrajnym przejawem paranoi .

A co do wspomnianej Szwecji , niedawno muslini , dokonali gwałtu zbiorowego na Szwedce , wszystkie media podawały że gwałtu dokonało 6 Szwedów , bez podawania szczegółów , bo nie wolno . Dopiero jak w necie (którego Szwedzi na razie nie cenzurują , ale przecież mogą wziąć wzorce np z Chin ) podano szczegóły , łącznie z tym że zwyrodnialcy nie mieli nawet szwedzkiego obywatelstwa , to oficjalne "wolne " media zamieszczały półgębkiem sprostowania .
Ostatnio zmieniony 2015-08-14, 16:00 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2904
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-08-14, 17:15

I tak oto dożyliśmy czasów, w których pod ,,płaszczykiem" rasizmu czy braku toleracji, absurd rodzi absurd. Pewien producent nie wytwarza żółtych samochodów więc jest do dyskryminacja Chińczyków.

A obce nacje, zamiast się przystosować do zasad panujących w krajach, do których emigrują, próbują narzucić swój styl życia autochtonom. A jak ktoś się na coś nie zgodzi, to od razu jakoby jest dyskryminacja, brak tolerancji czy rasizm (dlaczego nie ma czarnych jabłek - dyskryminacja Murzynów ?).

Obawiam się, że dożyjemy czasów w których będą w pełni akceptowane dewiacje takie jak pedofilia czy zoofilia. Nie będzie można takim zwyrodnialcom nic zrobić bo będą zarzuty o brak tolerancji, dyskryminację itd. itp.

A powyższe często ,,nakręcane" przez celebrytów różnej maści albo tzw. blogerów....(po polsku ekspert z danej dziedziny).

Porobiłby taki jeden z drugim przynajmniej 5 lat w wykopie przy +30 parę albo - 15, to pierdoły ,,rozsiewane" globalnie z nudów przez tego typu typków, na wieki wieków amen ,,wywietrzałyby" im z głowy.

P.S. Kiedyś to biała rasa kolonizowała świat - czy to dobrze, czy źle, osobny temat. A teraz to nas kolonizują.
Ostatnio zmieniony 2015-08-14, 17:16 przez Tępy dyszel, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-14, 19:12

Vlado pisze:Jeśli ktoś chce kupić plaster w kolorze cielistym, to powinien dostać plaster w kolorze cielistym
A szerzej rzecz ujmując, jeśli ktoś deklaruje produkcję plastrów w kolorze cielistym, to powinien produkować plastry w kolorze cielistym.

(Vlado, zazdroszczę Tobie i Basi cierpliwości do tłumaczenia rzeczy prostych i oczywistych. Chyba powinnam wrócić do praktykowania zazen)

Wciąż nie mogę zrozumieć tej agresywnej reakcji większości, która zabrała głos w tym temacie.
Niestety w pełni zgadzam się w autorem dokumentu "Pięć kroków do tyranii", że w rzeczywistości tyranię kreują ludzie zwyczajni.
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-14, 20:08

bluejeans pisze:Wciąż nie mogę zrozumieć tej agresywnej reakcji większości, która zabrała głos w tym temacie.
Niestety w pełni zgadzam się w autorem dokumentu "Pięć kroków do tyranii", że w rzeczywistości tyranię kreują ludzie zwyczajni.


Nie widzę tu żadnej agresji tylko wyrażenie opinii na dany temat oraz proste i logiczne myślenie do czego to doprowadzi w przyszłości. Tak samo zarzuciłaś ludziom w temacie obok homofobię czy rasizm za to, że wypowiedzieli swoje zdanie, też nie widziałem w nich żadnej agresji. W ogóle modne są to hasła, rasizm, homofobia, czy antysemita, jak dla mnie to wykreowane przez media i kogoś wyżej, w celu przeforsowania jakiejś idei. Nie zgadzasz się to jesteś homofobem, rasistą albo antysemitą. Dziwne jakoś, że jak Amerykanie gadają o polskich obozach koncentracyjnych, to jest wszystko w porządku, nawet prezydent nie widzi w tym problemu, pomimo, że sporo Polaków poczuła się urażona, a nawet wyznał publicznie, że w sumie mieli rację. Sama tu dawałaś artykuły, że Hitler był naszym bohaterem i też wiele osób w tym z mojej rodziny mogło poczuć się tym urażona, ale jakoś też nie ma problemu, bo to nie modne, a nawet po myśli dla kogoś, żeby jednak Polacy poczuli się też winni i komuś coś zapłacili. Moja babcia chodzi do kościoła i wierzy w Boga, Pudel tu notorycznie obraża jej wiarę i przekonania, i wtedy jest wszystko ok. ;) Po prostu widocznie Ci ludzie myślą nieco dalej niż Ty i zamiast łatać problemy od dupy strony i po fakcie, należałoby się skupić nad źródłem ich powstawania i nikt nie chce dla nikogo źle, nikogo bić, zabijać, obrażać, tylko nie tędy droga. Nie jestem ani homofobem, ani rasistą, po prostu nie jest możliwe, wrzucenie ludzi różnych ras do jednej klatki, żeby żyli tam w zgodzie, a nawet jak to się uda, to zrobi się z nich jedna wielka papka bezwartościowych i bezpłciowych ludzi obojętna na wszystko. Tak samo jak nie da się zwierząt wpuścić do jednej klatki, dlatego żyją osobno w stadach. Po prostu widać coraz bardziej co się przez to multikulti w tej Europie dzieje. Mnie wychowano z dziadka, pradziadka, wg pewnych wartości, mówili co jest dobre, a co złe, więc pozwól ludziom tych wartości bronić, ale nie zarzucaj im agresji, homofobii i rasizmu. Po prostu widzę do czego to prowadzi, że ludzie są coraz bardziej obojętni i zatracają wszelkie wartości. Jak to się mówi, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. I należałoby się skupić nad źródłem problemu, czyli nad tym, żeby Ci ludzie nie musieli emigrować, a nie dać sobie im tutaj na łeb wchodzić, bo jak gościom też pozwolisz poczuć się jak u siebie w domu, to w końcu skończysz na ulicy. No ale tu już by należało skierować pytanie do Amerykanów, co oni tam w tej Afryce robią pod przykrywką pokoju, jakby się tam tym Afrykanom nie wpieprzali i nie tylko im, to już dawno oni by się tam sami odbudowali. No ale tak to jest, jak ktoś chce sprawować wszędzie władzę i mieć wszystko pod kontrolą. I zgadzam się tu w właściwie w pełni z Tępym dyszlem, że mniej więcej tak się to skończy jak on pisze. No ale tak to już jest, jak nawet fajsbuk promuje takie rzeczy...

http://swiat.newsweek.pl/teczowy-facebo ... 955,1.html

To dla mnie jest to oczywiste, że jest to idea narzucana przez kogoś z góry. I niech mi nikt nie broni tego negować, bo urodziłem się jednak w całkiem innym kraju, wśród większości znajomych podobnych do mnie i mam prawo mieć swoje zdanie na ten temat. Też mam swoje dewiacje czy odchyły od normy, ale zostawiam ja dla siebie i nie afiszuję się z nimi po całym świecie. ;)

Co do plastrów jeszcze, to też nie bronię nikomu ich produkować, ale zgadzam się tu z Krzysiem, powoływanie się w tej sprawie na rasizm, jest co najmniej śmieszne i nie można do tego tematu podchodzić poważnie. Ja też ostatnio mam problem dosyć poważny, bo jeszcze 10 lat temu w sklepach z ubraniami były ubrania które mi się faktycznie podobały. A teraz mam problem cokolwiek kupić, bo wszystko takie jakieś dziwne, tu jakieś wstawki, ozdóbki, takie to jakieś często obcisłe, rurkowate, czasem się zastanawiam, czy aby na pewno jestem w sklepie męskim. No ale jakoś z tym żyję, pomimo tej dyskryminacji mojej osoby. ;) Piję do tego, że w dzisiejszych czasach wszystko idzie propagować i reklamować, a z czasem staje się to już faktem dokonanym. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 6 razy.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-14, 20:20

bluejeans pisze: w rzeczywistości tyranię kreują ludzie zwyczajni.

Tatraman , Dyszel , Vision , co Wy na to ?
Bo ja się zgadzam z tym stwierdzeniem .

Nasze dziecko było silnym pokarmowym alergikiem . Nie była to jakaś nasza fanaberia ale fakt medyczny .Było to kilkanaście lat temu gdy dostępność odpowiedniej żywności nie była powszechna .W okolicznych sklepach nie było takiej żywności , choć wiadomo że takich dzieci jest sporo i coś jeść muszą .Taka żywność po prostu się im należy .Sklep jej nie miał czyli wg logiki szwedzkiej ... dyskryminował nasze dziecko i nas rodziców , zmuszał nas do poszukiwania takich produktów w innych sklepach czy o zgrozo w internecie .A gdzież moje podstawowe prawo do zakupu żywności !!! Biorąc pod uwagę powyższy news i reakcję Blue , powinienem skarżyć ten sklep za dyskryminację pokarmową .
Ale .... ja nie jestem idiotą i wiem że w handlu obowiązuje prawo popytu i podaży .Gdy zainteresowanie , zapotrzebowanie klientów odpowiednio wzrosło , żywność taka się pojawiła , ot tak po prostu .Podobnie z tymi plastrami gdyby w aptece X była stosowna ilość zapytań o plaster w kolorze czarnym czy niebieskim , to takie plastry by apteka X sprowadziła wg odwiecznej zasady obowiązującej w handlu . Tylko osoba przewrażliwiona , zblazowana czy bezmyślna będzie dorabiać ideologię do braku takowych w aptece .Pani Blue , nawet się nie zająknęła nad faktem iż produkcja kolorowych plastrów po prostu ruszyła niedawno bo nikt wcześniej nie wpadł na taki pomysł .
Szermuje hasłami o tyranii , sama idąc dokładnie w tym kierunku.
Jest w Polsce duża grupa słuchaczy radyja i wielu z nich wszędzie widzi spisek. Wg nich edukacja np nie jest do kitu , bo jakiś urzędnik coś schrzanił ze zwykłej głupoty czy niewiedzy ale : to jest świadome działanie na ogłupienie Polskiego Narodu iiii tak z każdym innym problemem . I tu mamy identyczny mechanizm identyczną logikę .
Nie wiem której władzy się bardziej obawiać.
Ostatnio zmieniony 2015-08-14, 20:25 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-08-14, 20:27

Krzyś66 pisze:Ale .... ja nie jestem idiotą i wiem że w handlu obowiązuje prawo popytu i podaży .Gdy zainteresowanie , zapotrzebowanie klientów odpowiednio wzrosło , żywność taka się pojawiła , ot tak po prostu .Podobnie z tymi plastrami gdyby w aptece X była stosowna ilość zapytań o plaster w kolorze czarnym czy niebieskim , to takie plastry by apteka X sprowadziła wg odwiecznej zasady obowiązującej w handlu . Tylko osoba przewrażliwiona , zblazowana czy bezmyślna będzie dorabiać ideologię do braku takowych w aptece


Krzysiek jestem Twoją fanką.
W poszukiwaniu z jednej strony teorii spiskowych na wszystko, a z drugiej - upatrywania we wszystkim dyskryminacji zaginęło to co najważniejsze ZDROWY ROZSĄDEK.

Uważam, że owszem dyskryminacja istnieje - to jest niestety fakt. Ale ten głupi plasterek nie jest wcale jej przejawem. Są sprawy dużo ważniejsze a nie takie duperele - np. równy dostęp do nauki w szkołach - i tysiąc spraw innych.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-08-14, 20:30

A tak co do innych "ciekawostek"

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/isis-za ... 020/7q9l4m

Państwa skandynawskie jak widać nie należą do tego imperium, Polska - też nie. Ale na Słowację to trzeba szybko jechać.
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-14, 20:34

Basia Z. pisze:A tak co do innych "ciekawostek"

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/isis-za ... 020/7q9l4m

Państwa skandynawskie jak widać nie należą do tego imperium, Polska - też nie. Ale na Słowację to trzeba szybko jechać.


A to też dołożę jeszcze coś takiego...

http://www.prisonplanet.pl/polityka/sze ... p196932985
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-14, 20:41

Pisałem swój post równocześnie z Visionem , teraz go przeczytałem iii trudno się z tym nie zgodzić.Tylko Ty Vision jesteś ode mnie chyba sporo młodszy i mnie jest jeszcze trudniej.

Apropos tej zakichanej hiperpoprawności .Gdy powiem Cygan to będzie wielkie oburzenie u poprawnych smutasów a wczoraj oglądałem dokument o Cyganach w Mołdowie.
Reportaż jak zwykle u Pani Blondi , rewelacyjny , sposób prowadzenia rozmowy , pytania , super trafne .Tylko , wszyscy Cyganie tam występujący byli Cyganami nikt z nich nie mianował się Romem , Romkiem czy Atomkiem , oni wiedzą że są Cyganami i są z tego dumni.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-08-14, 23:16

Nie bardzo chce mi się pisać… ale zostałem wywołany :)

Temat ważny, na czasie, rozwojowy… groźny…
Próbowałem troszeczkę naświetlić problem od strony aktualnych ideologii i związanych z tym zagrożeń. To nie jest żaden mój wymysł, te procesy są rozpędzone. Ratunkiem dla Europy jest pokonanie lewactwa (neokomuny) i odważne przeciwstawienie się Islamowi. Wiąże się to nierozerwalnie z powrotem do chrześcijaństwa, bo tylko ono może wygenerować siły, motywację, tylko ono zawiera wartości, które jest sens bronić i za które warto umierać.

Europę cechuje brak woli życia i idei, która mogłaby przywrócić sens egzystencji. Jeśli chrześcijaństwo zastąpiliśmy (zastępujemy) religią pieniądza, eutanazji, aborcji, narkotyków, genderyzmu, tęczowym dyktatem, wolnością, która zniewala – to to są te wartości, których się broni? To są te wartości, za które jest się gotowym umrzeć? Jeśli przyjrzymy się uważniej, to za dzisiejszą wspaniałą wolnością idzie chaos, pustka i ciągły niepokój. Czego więc w takim stanie Europa będzie widziała sens bronić? Naprzeciw siebie mamy uporządkowaną, zdyscyplinowaną, liczną, gotową umierać za swoje przekonania i zabijać za nie cywilizację Islamu. Nie kryjącą się co do swoich intencji, choć część swoich celów osiąga środkami subtelnymi.

Teraz napiszę zdanie, po którym niektórych zatrzęsie: półksiężycowi przeciwstawić możemy tylko krzyż. Chyba, że ktoś się łudzi, że może to być tęczowy sztandar?

Nieszczęsna Mogherini (link Visiona) wręcz zaprasza Islam i uznaje jego obecność i ważność. To jest typowa przedstawicielka lewactwa. Tacy tak będą walczyć z chrześcijaństwem, że gotowi są użyć do tego nawet środków ściągających totalny kataklizm. Pewnie, że nie dzieje się to z dnia na dzień. To proces, którego mniejsze lub większe symptomy są widoczne. Tacy rozbiją rodzinę (w Skandynawii to państwo wychowuje dzieci i jest opresyjne w stosunku do niej), będą usiłować przeniknąć do każdej ludzkiej aktywności, czipować w imię wolności i wygody, ależ! będą walczyć z przemocą w rodzinie za pomocą konwencji, w której nie ma słowa o jej przyczynach w warunkach polskich, wprowadzą multikulti, etc. (długo by pisać).
Lewactwo działa wbrew naturze człowieka, ciągle chce poprawiać i zastępować Stwórcę. Bo ideologia multikulti jest wbrew naturze. Człowiek jest tak skonstruowany, że chce mieszkać wśród swoich, pośród których dobrze się czuje, a nie pośród odmieńców. Dla lewactwa wrogiem jest Kościół (chrześcijaństwo) i rodzina – te miejsca, na które nie ma wpływu lub ma wpływ ograniczony. Bo silny Kościół – chrześcijaństwo - (mówię tu o sile wynikającej z wiary ludzi) i silna rodzina to są fundamenty ładu. Jeśli tego braknie, w to miejsce wchodzą inne ideologie. Z historii wiemy, że upadki imperiów poprzedzał upadek moralny.

Czytałem w kilku miejscach o sytuacji plastrowej. W każdym było podkreślone, że sieć aptek już tuż, tuż przed interwencją miała sama zmienić kolory. No bo jakżesz nie mieli sami na to wpaść! Jakżesz nie mieli wykazać się obowiązującą wrażliwością! Albo nie – polityczną poprawnością… Bo przecież we współczesnej Europie urządzanej przez lewactwo chrześcijański system wartości oparty na Dekalogu zastępowany jest czymś takim jak polityczna poprawność.

Bluejeans, Jestem głęboko poruszona troską przeciętnego Polaka o przyszłość Szwecji...
Widzisz, dziś świat to jedna wielka wiocha, a to jest tuż za miedzą. Rozwiń to sobie. Jeśli myślisz, że to Ciebie nie dotyczy, to to jest właśnie naiwność.

No dobrze, na razie wystarczy… :) :-/ :!
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-14, 23:26

Tatraman , trochę mocno pojechałeś , choć z niektórymi argumentami się zgadzam .
Może na nadchodzący week trochę groteski :
http://www.tvn24.pl/rosja-niszczy-zywno ... 776,s.html
I smieszno i straszno :dev
Ostatnio zmieniony 2015-08-14, 23:27 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-08-14, 23:45

Mocno pojechałem, bo problem jest mocny.
Ja jestem katolikiem, ale znam mądrych ateistów, którzy ratunek dla Europy widzą w odrodzonym chrześcijaństwie. Uznają to za rzecz oczywistą.
A prawdziwie mocny to jest nóż na szyi niewiernego...
Jak rozwiążesz problem, jeśli go nie nazwiesz?
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 00:07

Tatraman , widzę że jesteś w bardzo serio nastroju .A jesteś pewien że dobrze nazwałeś Problem ?
A może jest on szerszy i wychodzi poza sprawy obyczajowości i wiary.
A kto pójdzie walczyć czy chrześcijanin czytający Biblię ze zrozumieniem i słuchający głosu Franciszka , czy też tylko Ci słuchający głosu Rydzyka ?
Nie ma prostych rozwiązań , prostych odpowiedzi .
Moim skromnym zdaniem katastrofa naszej tzw zachodniej cywilizacji , jest nieunikniona . A co powstanie na jej gruzach ... tego nie wie nikt a każdy może mieć swoją wizję przyszłości odmienną od innych.
Czy nas przejmie Islam , czy Chińczyk , czy przefarbowani finansiści , czy fanatyczni Katolicy , a może przez lata będziemy staczać się w moralnej degrengoladzie ... tego nie wie nikt .

Mój głos na PO , czyli potencjalnie multiculti , przepadł już na zawsze . Ale na Rydzyka też głosować nigdy nie będę.
...Niech się stanie wola Nieba , z nią się zawsze zgadzać trzeba ...
Ostatnio zmieniony 2015-08-15, 00:16 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości