Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-08-15, 00:50

Oczywiście, że to, co napisałem nie wyczerpuje problemu i że jest on szerszy! Lecz co do istoty rzeczy to bez zmian.
No, dobrze, jak już wmieszałeś w to o. Rydzyka, to czas kończyć rozmowę.
Aha, nie słucham Radia Maryja :)
Aha, znam ateistów, którzy zażarcie bronią mediów toruńskich w imię pluralizmu, wolności, którzy walczyli dla nich o miejsce na multipleksie. Co to są uniwersalne zasady to rozumiemy?

Rozwiązania są proste, tylko opór skomplikowany :/

Masz rację, poleciałem na wysokich tonach, można o tym samym innymi słowami. Pewnie teraz napisałbym inaczej, innym razem znowu jeszcze ostrzej. Nakręcił mnie dodatkowo link Visiona. To pokazuje, jacy ludzie rządzą Europą i jak mają napieprzone w głowach. A my się cieszymy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-08-15, 01:24

Tatraman pisze: Temat ważny, na czasie, rozwojowy… groźny…

Herbata po obiedzie.
Pakuj się na statek i płyń szlakiem Gombrowicza. :)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-15, 11:28

Vision pisze:tylko wyrażenie opinii na dany temat oraz proste i logiczne myślenie
Na podstawie tych kilkunastu wpisów można by napisać obszerną pracę naukową - między innymi na temat braku spójności i logiki.

A teraz, tak już z uśmiechem (bo trudno mi zachować powagę;)

Rasizm, dyskryminacja rasowa – zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi. Przetrwanie tych "wyższych" ras staje się wartością nadrzędną i z racji swej wyższości dążą do dominowania nad rasami "niższymi". (...)

Rasizm nigdy nie był ideologią jednolitą, zmieniał się i ewoluował, toteż nie istnieje modelowy wzór rasizmu – jego istotę można badać wyłącznie poprzez historię.

Argumenty wysuwane przez rasistów można podzielić zasadniczo na trzy grupy: genetyczne (dziedziczenie inteligencji, w związku z różnym środowiskiem i odmiennym działaniem selekcji naturalnej inteligencja miała ulec zróżnicowaniu wskutek ewolucji rozbieżnej podobnie jak kolor skóry), psychologiczne (niższe wskaźniki inteligencji np. wśród Murzynów w USA, wyższa przestępczość i wyższy wskaźnik urodzeń pozamałżeńskich) oraz historyczne (rażąco nierówny wkład ras ludzkich w dorobek cywilizacyjny).

Argumenty te są odrzucane poprzez odwoływanie się do uniwersalnego charakteru inteligencji ludzkiej niezależnie od warunków środowiska naturalnego, zależności wskaźnika inteligencji czy przestępczości również od uwarunkowań społecznych (wychowanie, wykształcenie, stopa życiowa), zależności tempa rozwoju od uwarunkowań geograficznych (...)

Prócz badań w dziedzinie medycyny, pojęcie rasy jest raczej pewnym kuriozum i dotyczy tylko faktu geograficznego: ze względu na pewien okres życia w izolacji na danym terenie, populacje wytworzyły pewne morfologiczne cechy wspólne. W krajach takich jak Brazylia różnice rasowe mają tendencje do zanikania. Mimo wszystko, faktyczne istnienie różnic genetycznych nie stanowi w żaden sposób "fundamentu naukowego" dla rasizmu. Biologia działa na zupełnie innym poziomie niż ideologia, nie dostarczając podstaw do waloryzacji.

Próbom wdrożenia społecznego podziału na rasy prawie zawsze towarzyszą usprawiedliwienia o naturze religijnej. (...) Usprawiedliwienia religijne propagowano także w kościołach chrześcijańskich w USA podczas okresu legalnego niewolnictwa. Rasistowską interpretacją Pisma Świętego kierował się również Ku Klux Klan. (...)


Pojęcie "rasizmu kulturowego" lub tzw. "nowego rasizmu" zaistniało w latach 80. XX wieku, kiedy w związku z dużymi migracjami ludności doszło do konfrontacji kulturowej pomiędzy określonymi grupami społecznymi. Rasizm kulturowy zakładał istnienie pomiędzy ludźmi różnic natury biologicznej i wynikał z chęci ochrony tradycji, zwyczajów i pewnego stylu życia charakterystycznego dla wybranych społeczności. Poglądy te, chociaż podkreślały, iż "obcy" (ludzie odmienni kulturowo) nie są gorsi, z racji ich przynależności do obcej kultury odmawiały im przyznania identycznych praw i przywilejów, jakie posiadały kultury rodzime. (...)

Rasizm kulturowy cechowały brak akceptacji dla niedostosowania innych grup kulturowych do kultury rodzimej, jednak bez podkreślania jej supremacji, i nacisk na asymilację przy jednoczesnej zgodzie na autonomiczny rozwój - jednak w ramach własnej, rodzimej kultury. Rasiści kulturowi twierdzili, iż jednostka ludzka jest nierozerwalnie związana ze swoją kulturą i nie może się rozwijać bez zaakceptowania jej zasad i poza nią. Różnica pomiędzy "nowym rasizmem" a rasizmem tradycyjnym polegała na tym, iż zasadniczym jego kryterium była kultura, natomiast w rasizmie klasycznym wyłącznie rasa. Współcześnie "nowy rasizm" istnieje w społecznościach, w których elementy obce kulturowo nie wykazują chęci do asymilacji i przyjęcia wzorców kultury rodzimej.

[źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Rasizm ]


I jeszcze kilka zacnych cytatów szanownych adwersarzy;)

Vision pisze:Jak dla mnie dziecinada i tyle, następnie proponuję wprowadzić czarną srajtaśmę bo w większości jest biała i w jasnych odcieniach, więc też mogą poczuć się dyskryminowani. Niestety od takich pierdół się zaczyna, potem będą następne żądania o kolorki innych rzeczy i nie wiadomo czego jeszcze i też oczywiście rozprzestrzeni się to po innych krajach. Jak dla mnie to są proste zasady wg których zostałem wychowany, jadąc do innego kraju, jestem tam gościem i stosuje się do zasad tam panujących, tak samo jak to w gościach u znajomego ściągam buty po wejściu do jego mieszkania, a nie pakuje mu się z nimi do salonu, czy do lodówki. I szczerze mówiąc nie ruszają mnie te hasła o dyskryminacji w tak dla mnie śmiesznych sprawach, bo wg mnie jest to wyolbrzymiony problem i nagłośniony przez media.


Tępy dyszel pisze:A obce nacje, zamiast się przystosować do zasad panujących w krajach, do których emigrują, próbują narzucić swój styl życia autochtonom.
No tak, no tak, właśnie w ten sposób Europejczycy skolonizowali resztę świata! :ok

To mój ulubiony;)
Vision pisze:Nie jestem ani homofobem, ani rasistą, po prostu nie jest możliwe, wrzucenie ludzi różnych ras do jednej klatki, żeby żyli tam w zgodzie, a nawet jak to się uda, to zrobi się z nich jedna wielka papka bezwartościowych i bezpłciowych ludzi obojętna na wszystko. Tak samo jak nie da się zwierząt wpuścić do jednej klatki, dlatego żyją osobno w stadach. Po prostu widać coraz bardziej co się przez to multikulti w tej Europie dzieje. Mnie wychowano z dziadka, pradziadka, wg pewnych wartości, mówili co jest dobre, a co złe, więc pozwól ludziom tych wartości bronić, ale nie zarzucaj im agresji, homofobii i rasizmu. Po prostu widzę do czego to prowadzi, że ludzie są coraz bardziej obojętni i zatracają wszelkie wartości. Jak to się mówi, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. I należałoby się skupić nad źródłem problemu, czyli nad tym, żeby Ci ludzie nie musieli emigrować, a nie dać sobie im tutaj na łeb wchodzić, bo jak gościom też pozwolisz poczuć się jak u siebie w domu, to w końcu skończysz na ulicy.


Byłoby więcej cytatów, ale wybrałam tylko te, które są w ogóle jakoś składnie napisane (w sensie jakiegokolwiek ciągu logicznego w kontekście tematu). Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony z powodu pominięcia jego wypowiedzi.
A definicję rasizmu przytoczyłam, ponieważ domyśliłam się, że nie jest znana i rozumiana.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 11:45

Bubo , jeśli wrócisz z urlopu i przeczytasz te wpisy to napisz czy pracujesz w aptece rasistowskiej czy muliticulti :? :)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-15, 12:03

Krzysiu, czy te plastry zakleiły Ci oczy?
Spójrz przez chwilę z nieco innej perspektywy: to nie plaster (ani żaden inny produkt, czy przedmiot) jest sednem poruszonego przez Ciebie wątku. Sednem jest to, co kryje się za sformułowaniem "cielisty". Cielisty, czyli jaki?
Zwykle w rozmowach starasz się zachować obiektywizm. Ja również.

(nawiasem, mnie niepotrzebne wsparcie stada;) nawet, jeśli ręce mi już opadły).
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 12:42

Blue dla mnie sednem tej sprawy jest oskarżanie o rasizm tam gdzie on po prostu nie istnieje .
W ogóle do Ciebie nie trafia ten argument . Podobnie jak nie przyjmujesz do wiadomości że zapewne jest wiele produktów , zwyczajów , zachowań , przepisów , które nigdy nie były produkowane , wymyślane , tworzone jako rasistowskie a mogą być w każdej chwili przez zblazowaną ciemnoskórą osobę za takie uznane jak te plastry .
Co będzie następne , nie wiadomo , ale będzie na pewno .
Piszesz o braku logiki , braku spójności wypowiedzi a u Ciebie jest całkowity brak logiki , skoro nie przyjmujesz do wiadomości prostych faktów związanych z chronologią produkcji plastrów w takim a nie innym kolorze .Troszcząc się o los dyskryminowanych , trzeba zachować trzeźwe myślenie inaczej jesteś w wymienionej przez Ciebie grupie zwykłych ludzi tworzących tyranię ...
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-15, 13:07

W powyższej dyskusji z mojej strony pass.


Ale gdyby przypadkiem przechodził tędy jakiś matematyk, mam fajne zadanie do rozwiązania:
Sprawdź wartość logiczną zdań:
1.
Piszesz o braku logiki , braku spójności wypowiedzi a u Ciebie jest całkowity brak logiki , skoro nie przyjmujesz do wiadomości prostych faktów związanych z chronologią produkcji plastrów w takim a nie innym kolorze .
2.
Troszcząc się o los dyskryminowanych , trzeba zachować trzeźwe myślenie inaczej jesteś w wymienionej przez Ciebie grupie zwykłych ludzi tworzących tyranię ...

Wymyślę jakąś fajną nagrodę za prawidłowe rozwiązanie :ok
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-15, 13:17

Biali nie jedzą białych jabłek, ani nie jeżdżą białymi samochodami, Wasza argumentacja jest kompletnie od czapy :o-o
Krzyś66 pisze:Vlado Ty prawdopodobnie myślisz trochę podobnie jak Blue , powiedz mi gdzie tu jest rasizm ?

Nie, Krzysztof nie...
Już przy innej rozmowie na innym forum powiedziałem Tobie, że nie potrafię brnąć przez takie słowotoki o wszystkim i o niczym. Każdy powiedział to co wiedział, nawet nie próbując zastanowić się nad argumentacją pozostałych.
Zamiast tworzyć kolejny słowotok, wolę przeczytać zaległe relacje lub napisać własną.
Nawet rozmowa o głupich plastrach przeradza się rozmowę o wszystkich problemach świata. :D

Gdybyś wybrał się na wycieczkę powiedzmy do Burkiny Faso i Twoja żona poszła by do kosmetycznego po puder do twarzy, jakiej reakcji sprzedawcy byś oczekiwał?
- sprzedawca wyciąga wszystkie odcienie brązowego i nie ukrywa zdziwienia, że Twoja żona nie potrafi nic sobie wybrać?
- sprzedawca grzecznie przeprasza, że niestety nie posiada pudru dla Twojej żony i zaprasza na dzień następny, obiecując, że postara się sprowadzić?
Ostatnio zmieniony 2015-08-15, 13:19 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 13:38

Odpowiem Ci szczerze : nie oczekiwałbym że sprzedawca będzie miał puder w pożądanym kolorze i nie miałbym mu tego za złe jeśli go nie ma , nie uważałbym że jest rasistą jeśli go nie sprowadzi , potraktowałbym to jako zwykły handel , ot widocznie mu się to nie opłaca.
Oczywiście to czysto teoretyczna sytuacja bo ani nigdy nie znajdę się w takim kraju ani moja A. w zasadzie nie używa pudru , a czarny plaster ani mnie ani jej by nie przeszkadzał . Ja zwykle noszę śnieżnobiałe z fizeliny bo te mi najbardziej odpowiadają .
:-)
Ostatnio zmieniony 2015-08-15, 13:40 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 13:47

błąd
Ostatnio zmieniony 2015-08-15, 13:48 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 13:47

błąd
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 13:53

to zdziwienie , chyba dopisałeś :-) , ale jeśli by takowe było wzbudziło by to we mnie uśmiech , ot mało rozgarnięty sprzedawca :-) I wciąż zero posądzeń o dyskryminację .
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-15, 13:57

Krzysztof ja mam to w głębokim poważaniu w jakim kolorze przykleję sobie plaster, byleby skuteczny był.
Ale rozumiem, że ktoś chce "ładnie" wyglądać i kupić sobie taki w kolorze cielistym.
Sami ten kult piękności stworzyliśmy i codziennie w mediach go napędzamy.
Tak samo jak rozumiem, że ktoś kota karmi whiskasem, dzieci danonkami i stawia sobie nagrobek za 20 tysięcy.

Krzyś66 pisze: i nie miałbym mu tego za złe jeśli go nie ma
Taaak, ale jeśli ileś tam osób na forum "Burkina bez Granic" zamieściło by wpisy, że białym się w głowach poprzewracało, bo ośmielili zapytać o biały puder, a to oczywiste, że puder jest tylko w kolorach cielistych, to byłby już rasizm, czy jeszcze nie?
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 14:16

Vlado pisze:Taaak, ale jeśli ileś tam osób na forum "Burkina bez Granic" zamieściło by wpisy, że białym się w głowach poprzewracało, bo ośmielili zapytać o biały puder, a to oczywiste, że puder jest tylko w kolorach cielistych, to byłby już rasizm, czy jeszcze nie?

Vlado piszesz identycznie jak Blue , w całkowitym oderwaniu od rzeczywistości .
Kolorowe plastry produkuje się od niedawna , podałem stosowny link ,to że ich nie ma w miejscu X nie wynika z rasizmu tylko z tego że ich nigdy tam nie było , bo nawet nie były produkowane . Jak do tej apteki przyszła by odpowiednia ilość osób chcących plastry czarne to ta apteka sama by je sprowadziła bo teraz są i po sprawie . To banalnie prosty mechanizm . I mnie o to chodziło .
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-15, 14:32

http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/rolnicy ... 68932.html
Mocarstwo atomowe , kosmiczne a szkoda im pół bańki na odszkodowania ...dziwny jest ten świat .
A w komentarzu pani redaktor nie powiedziała ,że spora liczba samobójstw rolników jest dzięki działaniom Monsanto.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości