Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Wieści z gór

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-08-19, 11:24

Vlado pisze: bo TOPR nie musiałby wiecznie prosić się o jałmużnę.


A prosi ? :) Czy tylko media ( zniewolone ;) ) nakręcają temat ? TOPR ma dotację z budżetu, prywatnych sponsorów, z 1 % ( w sumie to też z budżetu :D ) też sporo dostają.

Vlado pisze:bo PTTK też ubezpiecza członków


Już zgarnełem odszkodowanie :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-19, 11:48

Dobromile nie porównuj przeciętnego polskiego turysty do siebie , bo jest miedzy wami przepaść .Tobie owszem może zdarzyć się wypadek , a wielu z "turystów" idących w góry o ten "wypadek " się prosi .
Tobie jest to obojętne i zgadzasz się aby płacić za akcję ratunkową kogoś kompletnie niefrasobliwego ja tego nie chcę . Podobnie jestem przeciwny nieodpłatnemu leczeniu osób zażywających środki które są prawem zabronione . Polak( w swej większości) to taki gość dla którego najmocniejszym argumentem jest kasa i bat . Dlaczego nagle kierowcy zaczęli wolniej jeździć w miastach (w Warszawie różnica była ewidentna ) , bo kampanie bo uświadamienie itp , kicha , bo bat zawisł i to bardzo wyraźny i konkretny .
Gdyby kilka osób zapłaciło za pomoc w Tatrach , media by to na pewno podchwyciły , to prawdopodobnie część kompletnie nie przygotowanych poprzestała by na spacerach w dolinach
Argument że już raz za to płacisz , jest taki oderwany od rzeczywistości , bo w ielu innych sprawach płacisz podwójnie i nie masz na to wpływu.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-19, 11:49

Dobromił pisze:A prosi ?

A w sumie to nie wiem, nigdy nie widziałem ich budżetu;)


Dobromił pisze:Już zgarnełem odszkodowanie :D

Szuja :D
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-19, 11:58

Dobromił pisze:A co do "śmigłowca na zawołanie" to ile wg Ciebie takich "akcji" jest w skali roku ?


Czy jak sobie rozwalisz buta i chciałbyś się przetransportować z rynku do browaru, to dzwonisz po pogotowie? A jak nie chcą przyjechać, to krzyczysz, że płacisz podatki, to Ci się należy? :lol

Dobromił pisze:Ten tekst o wterynarzach to też żart ?

to było jak najbardziej poważne. Ja takich polaczko-gierojów to bym eliminował ze społeczeństwa radykalnie z chrześcijańskiego obowiązku - aby nie przekazywali swoich genów dalej :)

Krzyś66 pisze:bracia Słowacy wprowadzili jedyne sensowne rozwiązanie , u nas to byłby zamach na wolność .

nie porównuj ze Słowacją - tam nie ma kraju w ruinie i mają euro, więc muszą być nienormalni :-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-08-19, 12:20

Krzyś66 pisze:Dobromile nie porównuj przeciętnego polskiego turysty do siebie , bo jest miedzy wami przepaść .Tobie owszem może zdarzyć się wypadek , a wielu z "turystów" idących w góry o ten "wypadek " się prosi .


Wybacz ale trochę błądzisz :) Mi np zdarzył się wypadek zakończony reakcją TOPR - u bo ... tego dnia prosiłem się o wypadek. Szczegóły nieważne.

Krzyś66 pisze:Gdyby kilka osób zapłaciło za pomoc w Tatrach , media by to na pewno podchwyciły , to prawdopodobnie część kompletnie nie przygotowanych poprzestała by na spacerach w dolinach


Taaa ... Np po Koziej Dolince :) Wątpię żeby media miały na takich turystów wpływ. Polska jest krajem gdzie góry to około paru ( ? ) procent powierzchni. I turyści ( czy jak wolicie "turyści" ) zawsze będą w nie chodzić. Czy to rozsądnie czy to mniej rozsądnie.

Krzyś66 pisze:Argument że już raz za to płacisz , jest taki oderwany od rzeczywistości , bo w ielu innych sprawach płacisz podwójnie i nie masz na to wpływu.


Wiem, że płacę na idiotyzmu pokroju partii i kościołów. Wiem, że jak na razie nie mam na to wpływu. Ale to nie znaczy, że mam kolejny raz płacić podwójnie.

Pudelek pisze:Czy jak sobie rozwalisz buta i chciałbyś się przetransportować z rynku do browaru, to dzwonisz po pogotowie? A jak nie chcą przyjechać, to krzyczysz, że płacisz podatki, to Ci się należy?


Słabe porówanie.

Pudelek pisze:to było jak najbardziej poważne. Ja takich polaczko-gierojów


A jak by to była śląska pizdolina albo śląski ciulik to co byś zrobił ? I przestań już na każdym kroku pokazywać Swą odrębność. Powoli nudzisz jak ceper.

Vlado pisze:Szuja


Bierz przykład.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-19, 12:29

Dobromił pisze:I przestań już na każdym kroku pokazywać Swą odrębność.

a co, kłuje w oczy? Dlaczego mam to ukrywać? Bo w Żywcu się nie podoba?

Dobromił pisze:A jak by to była śląska pizdolina albo śląski ciulik to co byś zrobił ?

wysłałbym go w Tatry aby wezwał śmigłowiec na przejażdżkę... w końcu chętnie zapłacisz

Dobromił pisze:Powoli nudzisz jak ceper.

ciekawe że Ty wcale nie nudzisz, za każdym razem pisząc o płaceniu podatków i należącej Ci się z tego powodu darmowej akcji TOPR

Dobromił pisze:Słabe porówanie.

słabe to są argumenty dlaczego mamy płacić za takich bohaterów
Ostatnio zmieniony 2015-08-19, 12:31 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-08-19, 12:40

Pudelek pisze:a co, kłuje w oczy?


A bo styl za każdym razem taki sam, jak to polaczki i polskość jest be i fe.

Pudelek pisze:wysłałbym go w Tatry aby wezwał śmigłowiec na przejażdżkę... w końcu chętnie zapłacisz


I Twoim zdaniem on czy ona od razu by tak zrobili ?

Pudelek pisze:ciekawe że Ty wcale nie nudzisz, za każdym razem pisząc o płaceniu podatków i należącej Ci się z tego powodu darmowej akcji TOPR


Masz rację - ja nudzę w tym przypadku. Ale Ty ( możliwe też, że po prostu podpuszczasz oczekując takiej jak moja reakcji :) ) co tekst, np taki jak Sprocketa o wypoczynku w Polsce, to za raz pokazujesz argumenty jak tu jest chujowo a np w Slowacji i w Czechach wręcz bombowo :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-19, 12:50

Dobromił pisze:jak to polaczki i polskość jest be i fe.

polaczki i polskość to stan ducha, a nie narodowość (tak jak się mówi o rosyjskości). Polaczki to takie właśnie typy z Tatr, palący śmieci w domach, młode byczki tłukące ludzi na ulicach, rodzinki kopiące okopy na plaży, osoby gnające po wsiach 100 km/h, ci od zamachu smoleńskiego itp. Tak, to jest be i fe.

Dobromił pisze:I Twoim zdaniem on czy ona od razu by tak zrobili ?

jakby to był ciulik to na pewno

Dobromił pisze:Ale Ty ( możliwe też, że po prostu podpuszczasz oczekując takiej jak moja reakcji ) co tekst, np taki jak Sprocketa o wypoczynku w Polsce, to za raz pokazujesz argumenty jak tu jest chujowo a np w Slowacji i w Czechach wręcz bombowo

chyba sam nie wiesz co piszesz... masz pretensje do tego, że mam swoje poglądy. A moje poglądy są takie, że Polska, pod względem turystycznym i nie tylko, jest dla mnie generalnie chu...owa, natomiast Słowacja i Czechy znacznie ciekawsze. Bo jest znacznie więcej ciekawych miejsc, mniej śmieci, mniej ludzi, znacznie mniej paskudnych reklam, mniej okazji dostania po ryju itp.. Jakbym wychwalał Polskę a jechał po Słowacji i Czechach to byś się oburzał, że dlaczego tak chwalę Polskę? Nie sądzę.

Tak, Polska pod wieloma względami to ch...wy kraj, a sąsiednie lepsze. Możesz się pogodzić z tym, że ktoś tak może myśleć, albo możesz zabawić się w jedynie słusznych i narzucać swoją opinię ;)
Ostatnio zmieniony 2015-08-19, 12:51 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-08-19, 12:58

Pudelek pisze:albo możesz zabawić się w jedynie słusznych i narzucać swoją opinię


Przemyślę to :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-08-19, 13:13

Może np odejdę od tematu. Ostatnio znajomy mój smiga po Tatrach takie miejsca jak Zawrat, Świnica etc. Do tego nic nie mam ale zawsze jakoś dziwnie mi się ogląda jego zdjęcia widząc go i reszte jego znajomych w adidasach do chodzenia po mieście.

A najlepsze jest to, że jak ktoś mu potem zwróci uwagę na buty to pada argument, że nie raz widział osoby biegające po górach w adidasach.

Co sądzicie o tym?
#ziaronaszlaku
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-08-19, 13:13

Pudelek pisze:Polaczki to takie właśnie typy z Tatr, palący śmieci w domach, młode byczki tłukące ludzi na ulicach, rodzinki kopiące okopy na plaży, osoby gnające po wsiach 100 km/h, ci od zamachu smoleńskiego itp. Tak, to jest be i fe.


W sumie to i dla mnie jest to be i fe ale dlaczego od razu "polaczki i polskość" ? Nie może być "słązaczki i śląskość" ? Sami idealni ( no może poza ciulikami dzwoniącymi po TOPR :) ) na Śląsku występują ? ;)

Pudelek pisze:chyba sam nie wiesz co piszesz...


Chyba po swojemu to zinterpretowałeś.

Nie mam pretensji, że masz swoje poglądy. Jakbyś nie miał to byś był klasyczną "ludzką rośliną", konsumentem z piosenki Kazika. A dobrze wiesz, że raczej ;) takiego zdania o Tobie nie mam. Po prostu drażni mnie to , że prawie zawsze wytykasz Polsce minusy. Tak jakbyś specjalnie nie widział plusów. Oczywiście, że Słowacja to piękny kraj ( Czechy znam bardzo słabo więc się nie wypowiadam ) ale i tam znajdziesz od groma minusów. Spójrz kiedyś przychylniejszym okiem na Polskę !!!! :D ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-19, 13:16

Dobromił pisze:W sumie to i dla mnie jest to be i fe ale dlaczego od razu "polaczki i polskość" ? Nie może być "słązaczki i śląskość" ?

może dlatego, że zdecydowana większość tych osobników to nie są Ślązacy? :-o

Dobromił pisze:Po prostu drażni mnie to , że prawie zawsze wytykasz Polsce minusy.

a wziąłeś pod uwagę, że ja widzę w Polsce głównie minusy? :-o

Dobromił pisze:ale i tam znajdziesz od groma minusów

oczywiście, że je znajduje i wtedy najczęściej o nich wspominam. Tyle, że nie od groma, jak dla mnie ;)

Dobromił pisze:Spójrz kiedyś przychylniejszym okiem na Polskę

próbuję od wielu lat i nie udaje się ;P
Ostatnio zmieniony 2015-08-19, 13:17 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-08-19, 13:24

Pudelek pisze:próbuję od wielu lat i nie udaje się ;P


No toś podsumował.

Pudelek pisze:może dlatego, że zdecydowana większość tych osobników to nie są Ślązacy? :-o


Robiłeś badania ? ;)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-19, 13:30

Dobromił pisze:Robiłeś badania ?


statystyka struktury demograficznej RP za tym przemawia ;) Podobnie jak krzycząc do kogoś "ty Żydzie" masz małe szanse na rzeczywiste zdemaskowanie starowiercy ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-08-19, 13:36

Pudelek pisze:Podobnie jak krzycząc do kogoś "ty Żydzie"


Chyba , że to krzyczy osobnik pokroju Vertigo.

Pudelek pisze:statystyka struktury demograficznej RP za tym przemawia


Ale jakoś w góry to bliżej mają niejacy Ślązacy niż np typki z Mazpwsza :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości