a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-20, 16:10

Na taki fajny artykuł ostatnio wpadłam :fajka
http://forsal.pl/artykuly/888599,czego- ... -reke.html

Czego nie lubimy mówić o ZUS (bo nam to nie na rękę)
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-20, 18:33

http://www.tvn24.pl/przystanek-w-kielca ... 186,s.html
400 000 ,- , fiu fiu , ładna rzecz :o-o
W zasadzie to kwalifikuje się tez do działu humor , no taki czarny .
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-08-20, 18:37

To jest to samo - mój 4 komentarz od końca z godz. 10:04 jako realista artykuł ten sam

400 000 ,- , fiu fiu , ładna rzecz
Po mojej krytyce Piotrek był za, bo nie ukradną wszystkiego, a przystanek zostanie...
Ostatnio zmieniony 2015-08-20, 18:40 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-20, 18:46

U mnie postawili taką wiatę/przystanek...

Obrazek

Służy również jako rekreacja nie tylko dla ludzi...

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TtSjtY5jkSw[/youtube]
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-20, 20:29

Vision , jeśli nie kosztowała jakichś niebotycznych pieniędzy , to moim zdaniem jest super , choć absolutnie fanem piłki kopanej nie jestem .
No a siatę od siatkówki ciężko byłoby wystylizować na funkcjonalną wiatę :lol
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-20, 21:20

pomysł niezły, z fantazją, co akurat w Polsce rzadko się zdarza :) za granicą czasem widać jakieś stylizowane przystanki, np. na wiejskie chałupy albo małe zameczki...

z innej beczki - w Wilnie widziałem śmietniki stylizowane na takie z boiska koszykówki - bo zbliżały się MŚ :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-08-21, 15:05

mi sie taka architektura przystankowa podoba! a niestety nie jest zbyt rozpowszechniona!

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-08-21, 21:47

Bo to jest Buba wyższa klasa, wyższa jakość, architektura dobrego smaku która niestety odchodzi.
W Beskidzkich wioskach jest jeszcze sporo przystanków drewnianych w stylu szałasu, z lat 70-80tych jak sądzę. W większości już zdewastowane więc jak gmina buduje nowe/odnawia to zazwyczaj na proste pudła.
I wydaje mi się, że to wina w dużej mierze miejscowych, bo gdyby dbano o takie przystanki to by trwały (turyści raczej ich nie demolują) a tak, to buduje się proste na rurach które trudniej podpalić, zniszczyć.
Ostatnio zmieniony 2015-08-21, 21:53 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2015-08-22, 18:52

Piotrek pisze:I wydaje mi się, że to wina w dużej mierze miejscowych

Wiesz o kolicy gdzie ja bywam, turystów praktycznie nie ma. Idąc drogą leżą puszki po piwach i inne śmieci. No i kto to śmieci?
Awatar użytkownika
Tępy dyszel
Posty: 2911
Rejestracja: 2013-07-07, 16:49
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Tępy dyszel » 2015-08-24, 17:45

Vision pisze:U mnie postawili taką wiatę/przystanek...

I co ciekawe, trwa od dłuższego czasu w stanie nienaruszonym. Sprawdzałem w sobotnie popołudnie i wieczór.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-28, 00:17

Bardzo ciekawe rozważania i spostrzeżenia - jak to u Wosia.
http://forsal.pl/artykuly/889692,wos-be ... racji.html
Bez kiełbasy wyborczej nie ma demokracji
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-31, 09:30

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 77272.html
Jak czytam takie opisy inwestycji , te kwoty jakie się wydaje to przypomina mi się taka anegdotka.
Jeden z naszych dobrych znajomych miał epizod z pewną partią polityczną ( i na prawdę kompletnie nie ma znaczenia z którą gdyż "działacze " partyjni są identyczni w każdej ) .Rozmawia kiedyś z jednym z urzędników z jednej z miejskich gmin .To jego stary znajomy . W dość krótkim czasie przedstawia swój poprzedni żywot ; firma X , no padła ; założył firmę Y dobrze żarło ... ale padło ;założył firmę Z ... trzeba było podzielić , przepisać ale i tak padła .Dzięki znajomemu zapisał się do partii , zaczął działać , ponieważ wyrobił sobie umiejętność lawirowania , mataczenia , intryg ale i lizusostwa , to załapał się na intratne urzędnicze stanowisko... I dziś mówi mojemu znajomemu : ~~ człowieku , jeśli wydawać kasę to tylko publiczną ! swojej już nigdy ! .... ~~
Ten przypadek z linku , no skomplikowany wymagający sporego zaangażowania aby wykazać finansowy przekręt , ale wcześniej był przykład wiaty za cztery stówki .Policzenie ile to na prawdę kosztuje jest banalnie proste .... hmmm dlaczego opozycja milczy nie podając czarno na białym rachunku strat ... bo oni kiedyś też będą kręcić takie lody...
I to by było na tyle.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-08-31, 09:36

Krzyś66 pisze:Ten przypadek z linku , no skomplikowany wymagający sporego zaangażowania aby wykazać finansowy przekręt , ale wcześniej był przykład wiaty za cztery stówki .Policzenie ile to na prawdę kosztuje jest banalnie proste .... hmmm dlaczego opozycja milczy nie podając czarno na białym rachunku strat ... bo oni kiedyś też będą kręcić takie lody...
I to by było na tyle.


Ale od tego są właśnie media aby takie sprawy wyłapywać i przedstawiać.
Tyle, że dziennikarze niestety zwykle nie douczeni aby się połapać w takich machinacjach.
Znam osobiście kilku radnych - i jedni (większość) są uczciwymi społecznikami, drudzy kombinatorami. Niestety wszędzie gdzie jest chociaż trochę władzy pchają się ludzie żądni tej władzy jak i związanych z nią profitów.

Sprawą wyborców jest tak wybierać aby tych pierwszych wybrać - drugich - nie.
Ale jak to z góry odróżnić ?
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-01, 16:24

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... je.html#MT
Człowiek z klasą ;) ;) ;) , Prezydent wszystkich ;) ;) ;) Polaków

Choć na niego nie głosowałem to naiwnie sądziłem iż jest to gość który może dać "nową twarz" PiSowi ... taaa , eeech starość (to fakt , już drugi raz dzwonili do mnie z zaproszeniem na superprezentację ) naiwność .

:/
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-01, 16:45

Przejrzałem film.
Reguły dobrego zachowania w Polsce stanowią że pierwsza podaje rękę :
kobieta - mężczyźnie
starsza osoba - młodszej
zwierzchnik - podwładnemu

Aczkolwiek różnie to bywa w różnych kulturach. Spór mógłby rozstrzygnąć znany etyk prof.Hartman. :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości