Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
laynn

Postautor: laynn » 2015-08-21, 20:51

Piotrek pisze:Vlado napisał/a:
Mi GBG zareklamował Cezary, mówiąc że znajdę tu trolli, szumowiny i wyrzutków ze wszystkich forów.
Od razu wiedziałem, że jest to miejsce dla mnie

Mnie nigdy nikt z żadnego forum nie wyrzucił, szumowiną też nie jestem. I nie sądzę bym był jedynym takim tu osobnikiem, więc Cezary nie zbyt elegancko się wypowiada.

No ja w sumie też nie zostałem wyrzucony, nawet się musiałem prosić o skasowanie mego nicka, choć znikłem jak minął tajemniczy okres, z jednego fora górskiego. Po prostu tamta formuła mnie zmęczyła. I chyba jednak mnie ciągnie do złego :dev
choć ja to zrozumiałem jako napisane z przymrużeniem oka.
Ba mnie też swego czasu zareklamowało, zrobienie burzy w szklance wody o GBG.

buba pisze:moze wogole lepiej zeby od razu od urodzenia odbierac rodzicom dzieci i zeby byly na wychowaniu i indoktrynacji odpowiednich sluzb?

No jak to nie wiesz? Jaką tabletkę połknęłaś? Niebieską czy czerwoną?
Matrix.
Wiecie, też z dwa razy dostałem klapsa i jakoś żyje.
Ostatnio zmieniony 2015-08-21, 20:53 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-08-21, 21:44

Vlado pisze:Piotrek na zdjęciach, które publikuje na forum, nigdy nie przekroczył granic dobrego smaku.
Pewnie ja bym tylu zdjęć swoich dzieci nie wrzucał, podobnie jak i własnych nie wrzucam, ale to jest sprawa Piotrka i Jego dzieci, nie moja.


Z tym akurat nie widzę problemu- w sensie publikowania zdjęć z osobami. Skoro widzieli mnie i moją czeladkę liczni turyści na szlakach, ze setka ludzi w wiosce, kasjerka w Czechach i bufetowa w schronisku to co za różnica że ktoś jeszcze na forum obejrzy. Ciągle ktoś na człowieka patrzy, różnica tylko czy na żywo, czy przez inne niż oczy źródło przekazu.
Oczywiście mam na myśli zdjęcia "normalne", bez przegięć. :-)
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-21, 22:53

laynn pisze:Wiecie, też z dwa razy dostałem klapsa i jakoś żyje.

No a wyobraź sobie co by mogło być gdyby nie te klapsy ? Atomy by się inaczej poukładały i być może byłbyś teraz Premierem , Prezydentem a może nawet Prezesem ;) :zar
Awatar użytkownika
nes_ska
Posty: 2931
Rejestracja: 2013-10-09, 15:58
Lokalizacja: Brzesko

Postautor: nes_ska » 2015-08-21, 23:17

laynn pisze:Wiecie, też z dwa razy dostałem klapsa i jakoś żyje.


A ja z tych bezstresowo wychowywanych ;P Ani klapsa nie zakosztowałam. Ale rodzice mieli jakieś inne magiczne sztuczki, które powodowały, że sami przyznawaliśmy się do błędów ;)
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-22, 10:50

Przedsmak tego co nas czeka...

http://www.dw.com/pl/niemcy-starcia-w-o ... a-18663142

W dodatku rząd niemiecki podał, że tylko w tym roku przybyło do tego kraju 800 tysięcy (!) "uciekinierów". Ciekawe ile musi przybyć, aby politycy zrozumieli, że to jest normalna inwazja wojenna?

Obstawiam jeden z dwóch scenariuszy:
- dalej wpuszczamy wszystkich jak leci, bo "przecież oni są tacy biedni i nie można ich odsyłać", wybuch wojny religijnej i za 20-30 lat coś takiego jak Europa jest już tylko pojęciem geograficznym
- obywatele w końcu się wku...ą i wybiorą w wyborach partie skrajne, które najpierw wytłuką lub przepędzą islamistów, a potem zajmą się za etnicznie swoich, ale też do nich nie pasujących.

Obydwie wizje nie grzeszą optymizmem.
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-22, 11:53

buba pisze:Z drugiej strony w necie sa miliony zdjec dzieci. Czemu akurat tej rodziny sie czepili? ta dziewczynka to zglosila do sadu ze sa foty ktore ja kompromituja?


No i to jest bardzo istotne, w tym artykule nic nie pisze, jakie to były zdjęcia, co one przedstawiały i jak niby ucierpiała ta dziewczynka. Tak na wszelki wypadek zakazano i znaleziono sobie chyba kozła ofiarnego, żeby media miały o czym pisać. ;)

to, jakie skutki społeczne wywołuje w danej społeczności fakt ustanowienia i stosowania prawa o danej treści.


Czy to konkretne zdarzenie wywołało jakieś skutki? Jakieś dowody są? Czy tylko rzekome przypuszczania, że być może za 10-20 lat jedno dziecko na 100 000? na 1 000 000? Spotka z tego powodu jakaś przykrość? Bardzo małostkowy problem, dowodów żadnych, tylko przypuszczenia. Skutków też żadnych. No chyba, że skutek uznamy to:

W uzasadnieniu werdyktu sędzia wyjaśnił też, że publikowanie wszelkich zdjęć prezentujących córkę podnosi ryzyko ataku ze strony przestępców seksualnych. - Rosnąca w ostatnich latach popularność i zasięg portali społecznościowych sprawia, że są one miejscem, za których pośrednictwem przestępcy seksualni szukają potencjalnych ofiar - wyjaśnił sędzia z Evory.


Zabawne, czyli tym tokiem myślenia, z racji tego, że w Sztokholmie od 1970 roku liczba gwałtów na kobietach wzrosła o jedyne 1400 %, powód jest oczywisty (czym więcej imigrantów z Afryki, tym więcej gwałtów). To czy w tym wypadku sąd też wspaniałomyślnie powinien zakazać kobietom ubierać się tak wyzywająco, bo być może to one prowokują tych gwałcicieli. A może obowiązkowo nakazać im nosić pasy cnoty? Czy w ogóle zakazać im publicznie się pokazywać? Zaczynamy zrzucać problem przestępców na niewinnych ludzi. Nie można usprawiedliwiać przestępców w taki sposób. Przestępstwo jest przestępstwem i w tym środowisku należy karać, a nie zwalać to na to, że ludzie coś pokazują w internecie. Kobiety w Szwecji mogą chodzić nawet nago, a jak ktoś je zgwałci to nie będzie ich wina, tylko gwałciciela. I nie usprawiedliwia go to w żaden sposób. I tak samo z dziećmi.

Jak ktoś zgwałci kotka, to też zakaże się nesce publikacji zdjęć swoich kotów? Bo się okaże, że napędza zjawisko zoofilii.

W uzasadnieniu wyroku sąd apelacyjny w Evorze stwierdził, że każdy człowiek, bez względu na wiek, ma prawo do zachowania swojej prywatności i dysponuje prawem do własnego wizerunku. - Dziecko nie jest przedmiotem, który należy do rodzica, i ma prawo pozostać anonimowe w miejscach takich jak internet. To właśnie obowiązkiem rodzica jest ochrona wizerunku swego dziecka - powiedział sędzia, uzasadniając wydane orzeczenie.


Dlaczego w takim wypadku interwencja jest tylko na jakiejś jednej matce i w stosunku do portali internetowych, gdzie takie dziecko zobaczy ile? 200-300 osób? A co w takim razie z dziećmi w reklamach, a artykułach w gazetach, ulotkach, czy filmach w telewizji, gdzie takie dziecko zobaczy kilkaset tysięcy, albo i miliony odbiorców? Wtedy rozumiem, że jest ok, bo przecież o pieniądze chodzi. Więc zakażmy i tam dysponowaniem wizerunkiem dziecka, ale to nigdy nie przejdzie, bo za dużo pieniędzy by zostało stracone, więc zakażmy tylko dysponowaniem wizerunku, w swoich celach. Jak już zakazywać to bądźmy obiektywni i wszędzie. Rodzice Kaczyńskich też poprzez Jacka i Placka wystawili ich na pośmiewisko w późniejszych latach, gdzie miliony Polaków miało z tego ubaw. Czy oni się tym jakoś przejmowali? Nie sądzę. Prezes ma się świetnie. :)

promowaniu zmian w różnych sferach życia społecznego.


Zakazywanie, to nie jest promowanie. Promować można, a nawet należy, poprzez takie filmy i uświadamianie ludziom, że inny świat istnieje i co takie zachowania ułatwiają przestępcom, ale nie poprzez zakazywanie, które nie jest żadną promocją, tylko ukaraniem niewinnych ludzi.

Funkcja wychowawcza przybiera charakter funkcji prewencyjnej wtedy, gdy ze względu na upowszechnienie w pewnym środowisku dezaprobaty dla czynów określonego rodzaju zmniejsza się częstość ich popełniania


Znów przenosimy winę nie w to środowisko. I usprawiedliwiamy pedofilów. W takim razie, skoro w środowisku homoseksualistów, jest aż 34% pedofilów, 1/3 wszystkich ataków na dzieci, wywodzi się ze środowiska homoseksualistów i jest to faktycznie udowodnione, a nie jakieś tam przypuszczenia i zwalanie winy na zdjęcia dzieci. To jak najbardziej powinno się wprowadzić dezaprobatę i zakaz pedałowania! w Europie. Jestem za. To rzeczywiście wpłynie na zmniejszenie czynów określonego rodzaju i zmniejszy się ich częstotliwość. I odbędzie się to we właściwym pewnym środowisku.

Liczba gwałtów w Szwecji też jest udowodniona i fakty są jakie są i w jakim środowisku to występuje:

http://wolnemedia.net/polityka/sztokhol ... a-gwaltow/

Dane mówią same za siebie, więc jak najbardziej dostosujmy się do tej regułki i zakażmy dalszej emigracji ludzi z Afryki.

I jak najbardziej jestem za ochroną prywatności, sam nie lubię występować w internecie, swoich zdjęć staram się nie pokazywać. Bardzo rzadko znajdują się w moich relacjach. Bo po prostu nie lubię, mam ku temu trochę inne powody, po prostu cenię sobie swoja prywatność, nigdy w życiu publicznie nie podałem swojego nazwiska. Zdjęć swoich dzieci nigdy bym w sieci też nie zamieścił. Ale to nie znaczy, że trzeba to komuś zakazywać, bo nie tutaj jest problem. Chcemy promować, to promujmy, uświadamiajmy, ale nie dajmy sobie założyć kolejnej pętli na szyję, bo w końcu nic nie będziemy mogli. Praw już jest stanowczo za dużo i za bardzo skomplikowane, nie wiem co tak się prosicie o kolejne. Bo za niedługo faktycznie, ani Piotrek, ani sokół i inni nie zamieszczą tu zdjęć w relacji przedstawiających swoje dzieci, bo w świetle prawa staną się przestępcami. No ale nie ma co zakładać, że każdy rodzić w ten sposób krzywdzi swoje dziecko, bo po pierwsze prawie żaden rodzic tego nie chce, a po drugie jest to naprawdę małostkowy problem i faktycznie poszkodowanych będzie niewielu. Nie rozumiem tych zakazów na wszelki wypadek.

Od czasu, kiedy zniesiono niewolnictwo, człowiek - z tego, co mi wiadomo - nie może być rozpatrywany w kategoriach przedmiotu.


Zakazanie niewolnictwa, wcale nie rozwiązało problemu, ma się świetnie i kwitnie coraz bardziej:

http://www.tygodnikprzeglad.pl/wspolcze ... wolnictwo/
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-oneci ... anii/sr6lz
http://ekai.pl/dziennikarze_kai/x84599/ ... wolnictwo/
http://www.dziennik.com/publicystyka/ar ... ych-czasow

Czy wiesz, że obecnie na świecie żyje około 27 mln niewolników? To więcej niż kiedykolwiek. Szacuje się, że przez 300 lat z Afryki do obu Ameryk wywieziono około 20 mln niewolników. W XIX w. cena jednego niewolnika w USA była porównywalna z dzisiejszą ceną nowego samochodu osobowego średniej klasy. Dziś cena ta drastycznie zmalała i wynosi średnio tylko 100 dol.

Niewolników można spotkać wszędzie,

są w Indiach, Azji, Afryce, Stanach Zjednoczonych i w Europie Zachodniej.


Jak więc widać, zakazy wcale jakoś specjalnie nie rozwiązują problemów. Równie dobrze, można by powiedzieć, że oficjalnie dzisiaj na świecie nie ma wojen, to tylko misje pokojowe, wojny żadnej nie ma.
Ostatnio zmieniony 2015-08-22, 12:21 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-22, 12:20

Vision pisze:W takim razie, skoro w środowisku homoseksualistów, jest aż 34% pedofili, 1/3 wszystkich ataków na dzieci,

...zatem zakażmy promowania orientacji heteroseksualnej. Bo 2/3 ataków na dzieci to osoby o orientacji hetero. Podobnie jak np. 90% wypadków powodują osoby trzeźwe - jestem za karaniem osób, które siądą za kółko bez bycia po spożyciu!

Swoją drogą zainteresowałem się tą statystyką, że aż 34% homo to pedofile. Szukałem, szukałem i co się okazało? Że owszem, że 34% ale homoseksualistów może być wśród pedofilów. Czyli niby te same liczby, ale sens totalnie inny, zupełnie jak z kawałem o rozdawaniu rowerów na Placu Czerwonym...

Portal prawicowy, prawy.pl:
Sprawą zajęli się m.in. dr Freund i dr Heasman z Clarke Institute of Psychiatry w Toronto. Badania przeprowadzone przez dr Freuda wykazały, że 34 proc. homoseksualistów to pedofile, według drugiego naukowca to 32 proc.


Inny portal prawicowy, Gość Niedzielny ;)
Badania, pokazujące, jaki jest odsetek homoseksualistów wśród pedofilów wykonali też: dr Freund i dr Heasman z Clarke Institute of Psychiatry w Toronto. Wynik pierwszego z badaczy to 34 proc., drugiego - 32 proc.


Niezła manipulacja, potem ktoś jednocześnie pomstujący na zakłamane media na to pierwsze się powoła, a ciemny lud przełknie te liczby, bo przecież dokładnie niedoczyta :D

I nadal mamy sytuację, że głównymi sprawcami ataków na dzieci są osoby o orientacji heteroseksualnej. Dlatego mam nadzieję, że nigdy nie zobaczę Visiona z jakąś kobitką w sytuacji damsko-męskiej, bo byłoby to ohydne promowanie heteroseksualizmu, odpowiedzialnego za większość zbrodni na dzieciach i gwałtów :dev

PS>nie mam w tej chwili źródła (może znajdę), ale swojego czasu badania wykazały, że wśród księży liczba pedofilów jest o 100% wyższa niż wśród osób stanu świeckiego. Oczywiście również procent homoseksualistów wśród kleru jest znacznie większy niż w społeczeństwie - waha się on według różnych danych od 10 do 60%... skoro zatem Vision i inni tak zaciekle walczą z homozarazą to niech zaczną od tych, których widzimy na co dzień i którzy na co dzień mają kontakt z dziećmi? :-o Którzy w dodatku finansowani są szczodrze z naszych podatków i współrządzą krajem? Nie jest Ci głupio, Vision, że współfinansujesz pedofilów? :haha
Ostatnio zmieniony 2015-08-22, 12:23 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-08-22, 12:27

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-22, 12:33

to jest "news" ze stycznia... teraz nie trzeba niczego otwierać, 800 tysięcy imigrantów już siedzi w Niemczech i czeka na wygodne życie...

PS>nowy zamach terrorystyczny we Francji:
http://wyborcza.pl/1,75477,18610228,czt ... l#MTstream

Oczywiście nie ma to żadnego związku z religią wyznawaną przez napastnika, on po prostu wkurzył się na opóźnienie pociągu.
Ostatnio zmieniony 2015-08-22, 12:35 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-08-22, 12:38

Pudelku, oba portale mogą mieć rację! A kto powiedział, że 1/3 pedofilów nie jest homo i odwrotnie (a wśród kobiet nie ma pedofilek i homo - piszę na wszelki wypadek...)
Obrazek
Portale powinny się bardziej postarać i umieścić graficznie zboczenia. A co jeśli zboczeń jest więcej niż 3? Dla 4 zboczeń wymaga to już grafiki 3D ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-22, 12:43

ceper pisze:Pudelku, oba portale mogą mieć rację!

Nie mogą oba mieć racji, bo oba powołują się na te same badania tych samych kolesi i oba pokazują te same liczby, które oznaczają coś zupełnie innego.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-22, 12:55

Pudelek pisze:I nadal mamy sytuację, że głównymi sprawcami ataków na dzieci są osoby o orientacji heteroseksualnej.


Pudelek pisze:...zatem zakażmy promowania orientacji heteroseksualnej. Bo 2/3 ataków na dzieci to osoby o orientacji hetero.


Ale co Ty porównujesz? Przecież głównym odnośnikiem jest tu liczba ogółu. Większość źródeł podaje, że homoseksualistów na świecie jest około 1%, choćby było nawet i 10 % to dalej chyba większy odsetek jest ich wśród osób homoseksualnych, niż wśród osób heteroseksualnych, których jest na świecie ponad 90%. To że większość ataków jest póki co ze strony osób hetero, jest normalne i logiczne, bo jest ich ponad 10 razy więcej, albo i 50 razy, więc z dupy jest to Twoje porównanie i sam zaczynasz manipulować.

Co do tego procentu fakt, trochę zmanipulowali, ale czytając dalej na obu portalach już jest to samo, jasno wynika, że jednak u osób homo i bi zjawisko pedofilii jest większym problemem.

Z tej samej pracy wynika, że pedofile homoseksualni są groźniejsi niż heteroseksualni w tym sensie, że homoseksualni pedofile objęci badaniem molestowali średnio 10,7 dziecka i dokonali 53 aktów pedofilskich, podczas gdy wskaźniki te wśród pedofilów heteroseksualnych wynoszą odpowiednio: 5,2 i 35. Wśród pedofilów biseksualnych wskaźniki te wynoszą odpowiednio: 27,3 i 120. Cytowane dane pochodzą z oświadczeń samych pedofilów. Podobne studium, ale z zachowaniem anonimowości badanych, wykazało, że jest jeszcze gorzej: heteroseksualni pedofile molestowali średnio 19,8 dzieci i dokonali średnio po 23,2 akty pedofilskie, podczas gdy homoseksualni pedofile molestowali średnio aż 150,2 dzieci i popełnili średnio po 281,7 aktów pedofilskich.


Według jednej z nich, aż 86 proc. pedofilów, wykorzystujących seksualnie chłopców, deklaruje się jako homoseksualiści (W. D. Erickson, “Behavior Patterns of Child Molesters,” Archives of Sexual Behavior 17 (1988): s. 83.)


Z kolei według obszernego studium opracowanego na potrzeby episkopatu USA i obejmującego lata 1952-2002 (tzw. John Jay Report), aż 80,9 proc. ofiar molestowania nieletnich przez duchownych (księży i diakonów) było płci męskiej, co sugeruje, że duchowni sprawcy przejawili zachowania homoseksualne.


Więc jedno z drugim jest jednak powiązane o wiele bardziej.
Ostatnio zmieniony 2015-08-22, 13:04 przez Vision, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-08-22, 13:05

Vision pisze:Co do tego procentu fakt, trochę zmanipulowali

trochę? litości, napisali dokładnie coś odwrotnego.

Vision pisze:Ale co Ty porównujesz? Przecież głównym odnośnikiem jest tu liczba ogółu.

Oczywiście. Tyle, że to demagogia. Bo przeciętny pedofil jest jednak hetero. Jeśli mowa o Polskę to jest katolikiem. Większość aktów pedofilii ma miejsce w domu rodzinnym.

Należy zwalczać wszystkie wynaturzenia i doprowadzić do sytuacji, kiedy w społeczeństwie będą tylko jednostki aseksualne, ateiści i nie posiadające domu rodzinnego. Wtedy liczba przypadków pedofilii znacznie spadnie.

aż 80,9 proc. ofiar molestowania nieletnich przez duchownych (księży i diakonów) było płci męskiej, co sugeruje, że duchowni sprawcy przejawili zachowania homoseksualne.

tu akurat w ogóle nie dziwi, nie przez przypadek Kk tak bardzo broni się przed dziewczynkami-ministrantkami :D

więc z dupy jest to Twoje porównanie i sam zaczynasz manipulować.

widać jak niektórym w tym temacie ta dupa ciągle wychodzi ;)

Twoje dziecko ma znacznie większą szansę zostać zgwałcone przez hetero niż przez homo. Czy to też manipulacja? Więc nadal twierdzę - zakażmy promowania heteroseksualizmu, wtedy liczba takich zachowań spadnie o 60%. Czy gra nie jest warta świeczki, aby uratować tyle młodych istot przed brutalnymi heteroseksualistami?

Według jednej z nich, aż 86 proc. pedofilów, wykorzystujących seksualnie chłopców, deklaruje się jako homoseksualiści

a to już w ogóle cudowne odkrycie :D... a jakiej orientacji mieliby być mężczyźni, którzy wykorzystują chłopców? Czekam jeszcze na równie odkrywczą informację, że wśród tych facetów, którzy regularnie utrzymują stosunki płciowe z innymi facetami, większość to geje! To wprost niezrozumiałe! Może nawet pojawią się jeszcze badania, że znakomita liczba kobiet sypiającymi tylko z kobietami to lesbijki - wtedy świat mi się już kompletnie załamie... :|
Ostatnio zmieniony 2015-08-22, 13:17 przez Pudelek, łącznie zmieniany 5 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2015-08-22, 13:41

Pudelek pisze:Należy zwalczać wszystkie wynaturzenia i doprowadzić do sytuacji, kiedy w społeczeństwie będą tylko jednostki aseksualne, ateiści i nie posiadające domu rodzinnego. Wtedy liczba przypadków pedofilii znacznie spadnie.


Ale to nie ja chce wszystkiego zakazywać, napisałem to celowo, żeby pokazać, jak przez takie zakazy możemy się zapętlić i ukręcić bat na samych siebie. I że nie tędy droga żeby kolejne rzeczy zakazywać. Nie jestem też za zakazywaniem homoseksualizmu. Odniosłem się tylko do tekstu z wikipedi. Że w myśl tych wspaniałych zasad można by to zakazać. Osobiście jestem za promowaniem jakichś zachowań, ale nie poprzez zakazy, tylko nauczanie i uświadamianie.

Pudelek pisze:Twoje dziecko ma znacznie większą szansę zostać zgwałcone przez hetero niż przez homo. Czy to też manipulacja? Więc nadal twierdzę - zakażmy promowania heteroseksualizmu, wtedy liczba takich zachowań spadnie o 60%. Czy gra nie jest warta świeczki, aby uratować tyle młodych istot przed brutalnymi heteroseksualistami?


Widzisz a jak to się ma do imigrantów, póki co też w liczbach rzeczywistych, okaże się, że to europejczycy, popełniają więcej przestępstw, są bardziej agresywni itp. To dlaczego chcesz zwalczać imigrantów? Oni póki co w tych liczbach wypadną na tle Europy blado. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-22, 13:42

Pudelek pisze:Przedsmak tego co nas czeka...

Pudelku w Niemczech od zawsze dochodziło do takich sytuacji, bo np. w jednym ośrodku mieszkali obok siebie Turcy i Kurdowie.
Każdy z Was ma pewnie w rodzinie kogoś kto wyjechał z Polski przed rokiem 1989.
Popytajcie jak wtedy wyglądało życie Polaków w niemieckich ośrodkach dla uchodźców.
Popytajcie tych co wyjechali do USA, przez wiele lat żyjących w polskich gettach, bez znajomości języka, bez najmniejszych możliwości do asymilacji, dumnie nazywanych polskimi dzielnicami.
Albo można cofnąć się jeszcze bardziej wstecz.
W latach 1870-1920 do USA wyjechało 4 miliony Polaków.
Jak wyglądało ich życie można obejrzeć w filmie "Czwarta dzielnica".

Vision pisze:Zabawne, czyli tym tokiem myślenia, z racji tego, że w Sztokholmie od 1970 roku liczba gwałtów na kobietach wzrosła o jedyne 1400 %, powód jest oczywisty (czym więcej imigrantów z Afryki, tym więcej gwałtów).

Vis sądzę, że wszyscy tu piszący dostrzegają problemy płynące ze zbyt dużej emigracji.
Ale jeśli do promowania swoich tez używasz manipulacji, to nie dziw się, że stoję po drugiej stronie barykady.
Śmiem twierdzić, że liczba gwałtów w Szwecji jest zbliżona do liczby gwałtów w Polsce, a może i mniejsza.
- 6000 to nie jest liczba gwałtów a liczba zgłoszeń
- według polskiego prawa 75% tych zgłoszeń, nie byłoby uznane za gwałt, poczytaj o szwedzkiej definicji gwałtu
- liczba gwałtów w Szwecji radykalnie wzrosła, bo zmieniła się definicja gwałtu
- Szwedki i Szwedzi w przeciwieństwie do Polek a w szczególności do Polaków nie boją się przyznać, że zostały seksualnie wykorzystane
- pewna Norweżka została skazana na 9 m-cy za zgwałcenie, ponieważ wykonała pewnemu mężczyźnie fellatio bez jego zgody, wyobrażasz sobie takie zgłoszenie w naszym kraju?
- szacuje się, że w Polsce nawet 90% kobiet nie zgłasza zgwałceń na policję
- mężczyźni nie zgłaszają się prawie wcale
- w wielu krajach prawo jeszcze w mniejszym stopniu chroni osoby zgwałcone
-wyczytałem np. coś takiego, nie wiem ile w tym prawdy:
Według raportu European Women's Lobby (EWL), EWL Barometer on rape in the EU 2013, normy prawne Bułgarii, Litwy, Malty, Serbii, Ukrainy i Węgier znacznie odbiegają od norm wymaganych przez antyprzemocową Konwencję Rady Europy. Np. na Litwie gwałt męża na żonie nie jest przestępstwem, w kodeksie węgierskim gwałt jest definiowany w odniesieniu do moralności życia seksualnego ofiary przestępstwa, a na Malcie zgwałcenie jest określone jako przestępstwo przeciwko honorowi rodzin (a nie przeciwko autonomii ofiary). Z kolei w Bułgarii gwałciciel może uniknąć kary, jeśli poślubi ofiarę przed wydaniem przez sąd wyroku skazującego.
Ostatnio zmieniony 2015-08-22, 14:09 przez Vlado, łącznie zmieniany 6 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości