Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-28, 12:35

Vlado pisze:Mam na zbyciu bardzo twarzowy, oryginalny afgański moherowy beret (pakol).

Poczekaj do wyborów , jeśli wygra PiS to zapewne wielu będzie chciało zmienić orientację partyjną , wtedy na All pójdzie za sporą cenę :)
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-29, 15:18

http://rdc.pl/informacje/plac-zbawiciel ... posluchaj/
Słuchałem tej audycji na żywo , brakowało tylko aby R.Betlejewski wybuchł płaczem po utracie Tęczy .
Znamienna też była zbitka dwóch wypowiedzi : kobiety której się ta instalacja nie podobała ze zwolennikiem Tęczy , zwolennik wyskoczył z tekstem : ... wolała by Pani aby tu stanął krzyż smoleński ... kobieta na szczęście nie dała się wciągnąć w takie insynuacje .
Bardzo ważne jest zdanie artystki , autorki całego zamieszania , przytoczone na stronie tytułowej podanego linku , wydaje się że wielu zwolenników Tęczy w tym autor audycji wie lepiej "co autor chciał przez to powiedzieć " ...
Miałem to szczęście ,że w LO miałem dwoje polonistów , jeden był z grupy tych słusznych co to wiedzą lepiej , albo dla których wyrocznią są zdania krytyków , druga polonistka ( jak dla mnie ideał nauczyciela ) była ciekawa jak delikwent X z jej klasy rozumie dany utwór , czy go w ogóle rozumie , czy go w ogóle porusza . I nie wyrażała swego oburzenia , zniesmaczenia jeśli komuś kompletnie nie odpowiadało dzieło X powszechnie uznawane za wybitne . No dziś takie zachowanie jest niepolityczne ....
Ostatnio zmieniony 2015-08-29, 15:53 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 2 razy.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-08-30, 14:08

Banksy - mój Guru, mój Mistrz, Mój Idol, moja wielka platoniczna miłość.

Welcome to Dismaland

http://edition.cnn.com/2015/08/20/arts/ ... xhibition/ (niestety z polskich mediów zniknęła wersja z tłumaczeniem polskim, ale poniżej jest opis)
Banksy otwiera „Park Konsternacji”. „Dismaland” – karykatura Disneylandu

http://arete.media.pl/banksy-otwiera-pa ... sneylandu/

i jeszcze to:
http://www.tvn24.pl/banksy-udostepnil-f ... 727,s.html
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-30, 16:29

http://www.tvn24.pl/na-kaca-nie-pomoze- ... 783,s.html
:lol :lol :lol
Badania o chorobie dnia poprzedniego przeprowadzane na Holendrach :lol , można też przeprowadzić badania " wpływu kolorów ławek w parku na nastrój osób niewidomych " :lol
Już w ogóle kuriozalna próba zaleczania kaca przy pomocy tłustego śniadania świadczy o ich całkowitej ignorancji.
:D
creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2015-08-30, 16:45

Krzysiu...alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach!!
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-30, 17:15

Krzysztofie politycy, który z tęczy bądź z krzyża robią sprawę wagi państwowej, są dla mnie żałośni.
Nie mając wpływu na rzeczy istotne, szukają tematów zastępczych, byle brylować.
Podobnie jak i większość osób mam to w głębokim poważaniu, czy ona tam będzie stała, czy nie będzie stała. W założeniach była tymczasowa. Sztuka powinna być dobra albo zła, ale u nas trzeba wszystko upolitycznić;)

I na deser;) pewnie już to słyszałeś.
https://www.youtube.com/watch?v=V9XOtdXY9kQ
Ostatnio zmieniony 2015-08-30, 18:22 przez Vlado, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-08-30, 21:49

To już 75 lat. 30 sierpnia 1940, jeszcze przed oficjalnym uzyskaniem gotowości bojowej, podczas lotu treningowego, Ludwik Paszkiewicz zestrzelił myśliwiec Messerschmitt Bf 110. Następnego dnia dywizjon 303 oficjalnie skierowano do walki.


Ten film to hołd dla polskich pilotów, ale też najprawdziwsza prawda o naszych "braciach" Angolach.
Historia lubi się powtarzać, Polacy niedawno kolejny raz usłyszeli: "powinniście wrócić, tu nie ma dla was pracy"

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=oA6wyhXbWNc[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2015-08-30, 22:06 przez Vlado, łącznie zmieniany 3 razy.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-30, 21:57

Nie słyszałem , ale nie przepadam za taką stylistyką . Oczywiście doceniam teledysk jako całość , bo jest niezły , ale tego typu muzyka rzadko mi pasuje a język ... to ciekawe .Teraz mnie naszła taka refleksja . Kiedyś szaleliśmy przy takim utworze : https://www.youtube.com/watch?v=672bHSi2rls
A dziś język z utworu który zapodałeś nie odpowiada mi , ot człek się starzeje .

Cream :-) , prawda którą podałeś jest powszechnie znana i rozumiana przez narody słowiańskie , myślę jednak że na zachód od Odry , może nie być rozumiana :)
Podobnie jak niektóre nasze przysłowia , ot choćby przysłowie znane smakoszom piwa : " Kto rano wstaje .... ten leje jak z cebra "
:)
Ostatnio zmieniony 2015-08-30, 22:01 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-08-30, 22:32

Krzyś66 pisze:myślę jednak że na zachód od Odry , może nie być rozumiana :)


ja tez nie rozumiem klimatow na zachod od Odry! :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-08-30, 22:37

Bubo , bo Ich nie da się zrozumieć ... zwłaszcza na trzeźwo ;)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-02, 13:00

Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 13:04

to raczej łatka przypinana każdemu atakowi na biednych i niewinnych "uchodźców" - każdy przeciwnik jest nazistą. Przecież Pegidzie też dorabia się łatkę "skrajnej prawicy"... wychodzi na to, że będąc w Niemczech przeciwnikiem islamskich najeźdźców musisz być nazistą...

Przy tak durnej polityce władz za jakiś czas się okaże, że tych nazistów są miliony...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-02, 13:13

Pudelek pisze:to raczej łatka przypinana każdemu atakowi na biednych i niewinnych "uchodźców" - każdy przeciwnik jest nazistą. Przecież Pegidzie też dorabia się łatkę "skrajnej prawicy"... wychodzi na to, że będąc w Niemczech przeciwnikiem islamskich najeźdźców musisz być nazistą...

To nie jest problem li tylko pojedyńczych osób czy grup.
Rząd niemiecki chce organizować transporty uchodźców (w większości semitów) z krajów Europy do polskich obozów. Bez prawa do przemieszczania się po krajach strefy Schengen(de facto ograniczając im wolność).

A tu już jest wyraźne nawiązanie do polityki transportowej pierwszego kolejarza Rzeszy - niejakiego Eichmanna.
Też się zajmował transportem semitów z Europy do Polski. :|
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 13:23

telefon 110 pisze:Rząd niemiecki chce organizować transporty uchodźców (w większości semitów) z krajów Europy do polskich obozów.


przecież pani Merkel powiedziała, że Niemcy chętnie przyjmują wszystkich imigrantów...

jak na razie to transporty organizują Grecy, Włosi, Austriacy i Węgrzy w EU. Pierwszą dwójkę trzeba by, podobnie jak Serbię, Macedonię i Turcję, uznać za kraje wspierające przestępczość zorganizowaną - bo tylko tak można określić celowe przepuszczanie dalej ludzi nielegalnie przekraczających granicę...

telefon 110 pisze:Bez prawa do przemieszczania się po krajach strefy Schengen(de facto ograniczając im wolność).

Moim zdaniem obozy dla "uchodźców" powinny być zamknięte, bez prawa ich opuszczania. Ci ludzie przebywają tutaj nielegalnie, wielokrotnie łamali prawo. Powinni zostać umieszczeni w obozie zamkniętym, jak każdy przestępca, dodatkowo mężczyźni odseparowani od reszty (potencjalni terroryści - panów w wieku poborowym jest zdecydowana większość, jak już pisałem - to zwykli tchórze zostawiający swoich bliskich). Osoby bez dokumentów powinni zostać automatycznie pozbawiani szans na azyl - gdyż nie jesteśmy w stanie stwierdzić skąd są i czym się wcześniej babrali. Osoby z dokumentami - niech mają szansę wystąpienia o azyl. Tej garstce, która go dostanie - wypuścić do społeczeństwa. Reszta won do krajów zamieszkania, albo do tych, którzy je przepuścili (od razu by się zmieniła polityka krajów na Bałkanach).

To jest wojna - albo my albo oni. Ja wiem, że nadal niektórym się wydaje, że to nas nie dotyczy, że to daleko, że oni wszyscy uciekają tylko przed działaniami wojennymi (jakie to niby toczą się w Pakistanie czy Bangladeszu, skąd coraz więcej osób nadciąga?). A tymczasem to coraz bliżej - polecam przyjrzeć się jak w ostatnie dni wyglądał dworce w Budapeszcie i Wiedniu, jak wyglądały pociągi między Austrią a Węgrami oraz drogi tam prowadzące...

telefon 110 pisze:A tu już jest wyraźne nawiązanie do polityki transportowej pierwszego kolejarza Rzeszy - niejakiego Eichmanna.
Też się zajmował transportem semitów z Europy do Polski

sugerujesz, że Merkel chce gazować islamistów w Polsce? :o-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-02, 14:00

Pudelek pisze:sugerujesz, że Merkel chce gazować islamistów w Polsce? :o-o


Sugeruję, że dąży do tworzenia gett w Polsce.
W 1939r było podobnie.
O gazowaniu jeszcze nikt nie myślał. To dopiero na szerszą skalę po konferencji w Wansee.

http://fakty.interia.pl/prasa/news-rzec ... Id,1856087

Rodak Fritzla i kanclerz Austrii również zajął ostre stanowisko w w/w kwestiach wobec Polski,Czech i krajów nadbałtyckich.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości