a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-01, 23:59

Pudelek pisze: czy ktoś sobie przypomina sytuację aby Komorowski czy np. Kwaśniewski nie podał komuś ręki, bo jest z innej partii?

Nie tej rangi przypadek- ale był.
Jarosław nie podał ręki Januszowi.
https://www.youtube.com/watch?v=wNFzkawzcvo
Janusz dał z plaskacza Michałowi.
https://www.youtube.com/watch?v=DJ2pnfMUEvU

Mówią, że chodzą do kościoła.
Hipokryci. :)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 00:08

telefon 110 pisze:Nie tej rangi przypadek- ale był.

Komorowski i Kwaśniewski, mimo, że też na K, to jednak nie Kaczyński i Korwin. Co jak co - ale w jednym rzędzie bym ich nie stawiał. Zwłaszcza Korwina, bo ten to na razie doczłapał się tylko stanowiska głównego śpiocha ;)

telefon 110 pisze:Mówią, że chodzą do kościoła.

Korwin nie chodzi. On mówi o wartościach chrześcijańskich/katolickich bo to jest argument do trzymania ludzi za mordę, jak na wodza przystało. Ale wódz nie musi do tego stosować, to chyba jasne ;)

telefon 110 pisze:Hipokryci.

a dlaczego? :o-o Przecież w Polsce najwięcej jadu i nienawiści toczy się właśnie z kościołów oraz okolic, więc doskonale się wpasują do tego schematu :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-02, 08:00

Pudelku.
1.Nie napisałem że Buba jest naiwna tylko ,że jest w niej duuużo wiary w ludzi .Napisałem tak a nie inaczej bo w moim mniemaniu jest różnica w tych określeniach .I choć sam jestem dużo bardziej sceptyczny w podejściu to " dziwnych obcych " to uważam ,ze bardzo dobrze że takich Bub jest całkiem sporo na świecie ... może kiedyś będę potrzebował pomocy i tylko od niej ją dostanę...
2.Można oczywiście mieć w głowie szablon : polityk z partii , grupy , układu X to wiadomo ,że .... Ja jednak każdemu obcemu , nieznanemu daję kredyt zaufania , nawet politykowi z partii której organicznie nie znoszę .A Duda po objęciu urzędu miał pełną możliwość usamodzielnienia się (oczywiście mógł zapłacić brakiem reelekcji ) . Ale jak widać po przemówieniu w Stoczni , to Ty miałeś rację ... a szkoda .

I tyle.
Parę lat przeżyłem i dawanie kredytu zaufania obcym ; znacznie większe od przeciętnego u innych zaufanie w niektórych sprawach finansowych-biznesowych dawane nieznanemu - w moim przypadku , w "rachunku ciągnionym " wychodzi na plus . I jest mi z tym dobrze , żyje mi się łatwiej i przyjemniej jak wielu nieufnym . Oczywiście politycy jako grupa społeczno- zawodowa znacznie obniżają tę "rentowność " ;)
Ostatnio zmieniony 2015-09-02, 08:04 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-09-02, 09:26

Osobiście co do pana Prezydenta złudzeń nie miałam żadnych - przypuszczałam, że będzie wydmuszką i że będzie sterowany z tylnego siedzenia.

Ale nie sądziłam, że aż tak brak mu zwykłej tak zwanej kindersztuby.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-09-02, 09:30

Jak tak patrzę na P. Dudę ( jego wystąpienia ) to widzę Duce ...
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-09-02, 10:07

Dobromił pisze:Jak tak patrzę na P. Dudę ( jego wystąpienia ) to widzę Duce ...
A historia lubi się potarzać. :D
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-02, 10:14

Pudelek pisze:Komorowski i Kwaśniewski, mimo, że też na K, to jednak nie Kaczyński i Korwin. Co jak co - ale w jednym rzędzie bym ich nie stawiał. Zwłaszcza Korwina, bo ten to na razie doczłapał się tylko stanowiska głównego śpiocha ;)

No nie wiem.
Wprawdzie obaj politycy nie są z mojej bajki (Korwin wręcz kabaretowy), ale akurat rozumiem gest Korwina.
Boni jak się później okazało to zwykły kapuś i szuja. Uczestnik mętnych przekształceń własnościowych.
Powodem policzkowania była wcześniejsza wypowiedź z 1992r.
Cytat:
"O co poszło? Według lidera NP Boni w 1992 roku nazwał go idiotą i oszołomem za to, że Mikke zgłosił projekt chwały lustracyjnej. Ówczesny szef MSW Antoni Macierewicz przygotował listę polityków i urzędników, którzy byli współpracownikami służb PRL. Znalazł się na niej m.in. Boni, który wówczas temu zaprzeczył, ale w 2007 r. przyznał, że jednak podpisał zobowiązanie do współpracy."

Należało się Boniemu jak psu micha.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 11:21

Krzyś66 pisze:Nie napisałem że Buba jest naiwna tylko ,że jest w niej duuużo wiary w ludzi

okej, nie użyłeś wprost słowa "naiwna", ale jak dla mnie "duuuużo wiary w ludzi" jest łagodniejszą wersją tego słowa ;) I myślę, że nie tylko ja to tak odczytałem.

Krzyś66 pisze:I choć sam jestem dużo bardziej sceptyczny w podejściu to " dziwnych obcych " to uważam ,ze bardzo dobrze że takich Bub jest całkiem sporo na świecie ... może kiedyś będę potrzebował pomocy i tylko od niej ją dostanę...

ładnie to zabrzmiało, ale ja się niestety obawiam, że większość takich Bub zostanie po prostu wykorzystana przez różnych cwaniaczków i złodziei

Krzyś66 pisze:Można oczywiście mieć w głowie szablon : polityk z partii , grupy , układu X to wiadomo ,że .... Ja jednak każdemu obcemu , nieznanemu daję kredyt zaufania , nawet politykowi z partii której organicznie nie znoszę .

a ja nie - bo tu nie chodzi o ludzi, ale polityków. I człowiek wystawiony przez partię X, a właściwie przez jej fuhrera, nie może się różnić od przeciętnego członka danej partii i nie może odbiegać za bardzo od wystawiającego, gdyż inaczej nie otrzymałby nominacji - dla mnie to proste jak świński ogon.

Krzyś66 pisze:A Duda po objęciu urzędu miał pełną możliwość usamodzielnienia się (oczywiście mógł zapłacić brakiem reelekcji ) . Ale jak widać po przemówieniu w Stoczni , to Ty miałeś rację ... a szkoda .

z tym brakiem reelekcji nie przesadzajmy, to dopiero za 5 lat ;) Gdyby facet rzeczywiście zaczął rządzić w miarę rozsądnie, to zagłosowaliby na niego nie tylko PiSowcy w 2020, podobnie jak na drugą kadencję Kwaśniewskiego wybrali nie tylko lewicowcy z SLD. Rzeczywiście prezydent ma szansę uzależnienia się od mocodawców, w przeciwieństwie do premiera, który od partii jest zależny. Ileż to się nasłuchałem - również od przeciwników - dajcie Dudzie szansę itp... Złudzeń nie miałem, tyle, że naprawdę sądziłem, że wytrzyma do wyborów, aby nie straszyć potencjalnych wyborców. Widać jednak PiS spojrzał na sondaże i stwierdził, że można zrzucić maskę, bo nic im nie zaszkodzi

telefon 110 pisze:Należało się Boniemu jak psu micha

ja nie twierdzę, że nie - chodziło mi o nieporównywanie prezydenta teoretycznie wszystkich obywateli od europosła, który reprezentuje swoją grupę wyborców - to nie ta skala.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
laynn

Postautor: laynn » 2015-09-02, 11:22

Niby tak, ale jednak nie do końca... czy ktoś sobie przypomina sytuację aby Komorowski czy np. Kwaśniewski nie podał komuś ręki, bo jest z innej partii? Diabeł tkwi w szczegółach, jeśli prezydent państwa, którego głównym celem jest REPREZENTOWANIE (bo realnej władzy politycznej nie ma) zachowuje się jak zwykły burak, to o czym my mówimy?

Masz rację. Tylko, że każdy z nich dawał czasem mówiąc kolokwialnie, dupy.
Choroba filipińska, czy błędy orto.
Ale fakt, obecny szybko się wycofuje z obietnic wyborczych :D .
Ja to jeszcze czekam na sto milionów :D :D :D .
Ostatnio zmieniony 2015-09-02, 11:22 przez laynn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 11:31

laynn pisze:czy błędy orto.

błąd ortograficzny trudno równać z brakiem wychowania ;) ale propo błędów - przynajmniej Komorowski znał słowa hymnu :D
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-09-02, 12:51

Pudelek pisze:Przecież w Polsce najwięcej jadu i nienawiści toczy się właśnie z kościołów oraz okolic, więc doskonale się wpasują do tego schematu :)


Zamiast łykać Michnika i Urbana, lepiej przejdź się do kościoła. Świat jest inny niż dałeś sobie wmówić.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 12:54

R0BERT pisze: lepiej przejdź się do kościoła


Dziękuję, snickersy wolę kupować w sklepie.
Ostatnio zmieniony 2015-09-02, 12:55 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-09-02, 13:11

R0BERT pisze:Zamiast łykać Michnika i Urbana


Dlaczego sądzisz, że opinia Pudla na temat kościoła i okolic bierze się od tych panów ? Dlaczego używasz sformułowania " dałeś sobie wmówić " ? Nie może być tak, że Pudel doszedł do takich wniosków tylko i wyłącznie na podstawie własnych obserwacji ?
Ostatnio zmieniony 2015-09-02, 13:12 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-09-02, 13:24

po prostu czarny lud uważa, że skoro on wszystko kupuje, to inni też tak muszę mieć i nie są zdolni do samodzielnego myślenia :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-09-02, 13:42

Dobromił pisze: Nie może być tak, że Pudel doszedł do takich wniosków tylko i wyłącznie na podstawie własnych obserwacji ?


Spójrz na jego ostatnie wypowiedzi, uważasz, że zjadł już dużo snikersów od proboszcza, czy po prostu jest ciemnym ludem ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości