a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-11, 11:25

Bułgaria zamyka Rosjanom niebo, Moskwa żąda wyjaśnień
Nad Grecją też nie polecą
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 75498.html

Ukraina zamyka niebo dla pomocy Rosji dla Syrii
http://wolnemedia.net/polityka/ukraina- ... dla-syrii/

Spór o rosyjski most powietrzny. Żołnierze Rosji w Syrii "to wymysły i falsyfikacje"
http://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/grecja- ... 75091.html

Rosja: Od dawna dostarczamy Syrii broń i sprzęt wojskowy. Naciski USA to chamstwo
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 75768.html


Wg tych informacji chodzi też o to, żeby świat zapomniał o aneksji Krymu i dał Rosji odetchnąć. Kwestia więc nie tylko cen ropy, ale też pewnie możliwości dogadania się co do cofnięcia sankcji.
Rosyjska gospodarka leci na łeb, poparcie dla Putina, chociaż wciąż jest wysokie, to jednak już zaczęło spadać.
Rosyjska pomoc humanitarna zapewne taka sama, jak "pomoc" dla Ukrainy.
Ostatnio zmieniony 2015-09-11, 11:37 przez bluejeans, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-09-11, 11:30

bluejeans pisze:Cytat:
Ukraina zamyka niebo dla pomocy Rosji dla Syrii
http://wolnemedia.net/pol...mocy-dla-syrii/


a transportu samochodow z Japonii do Rosji Ukraina nie zamyka?? :lol

Po kiego diabla latac z Rosji do Syrii przez Ukraine? :o-o
Ostatnio zmieniony 2015-09-11, 11:30 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-09-11, 12:05

Vision pisze:O ustawie 1066 też za bardzo nikt nie napisał, sorry napisali miesiąc po jej przegłosowaniu i to tak powściągliwie jak najbardziej. Normalna praktyka, jak coś jest niewygodnego. Po miesiącu i delikatnych wzmiankach do ludzi to już nie dotarło tak jak powinno. Dotrze dopiero jak mu ktoś nad głową stanie na prośbę "własnego rządu" z niemiecką, ruską, tudzież izraelską pałą...


Krótko i treściwie wypowiedział się na temat wzmiankowanej ustawy M.Kolonko:

http://www.dailymotion.com/video/x1egsj ... -2014_news
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-11, 12:10

Czy Unia zechce pomóc ofiarom wojny? I dlaczego bogate kraje arabskie nie interesują się losem syryjskich uchodźców? Na te pytania staramy się w audycji znaleźć odpowiedzi razem z zaproszonymi ekspertami. Według Wojciecha Wilka, bogaty Katar czy Arabia Saudyjska nie przyjmą bliskich sobie kulturowo muzułmańskich uchodźców, ponieważ mają doskonałą wymówkę - "my nie podpisaliśmy międzynarodowej konwencji o statusie uchodźców. Dla nas - z punktu widzenia prawa - nie funkcjonuje pojęcie uchodźcy". - Taka sama sytuacja jest w Jordanii czy Libanie - dodaje gość. A co ze zdrowym rozsądkiem i - po prostu - ludzkim współczuciem? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
https://www.polskieradio.pl/9/313/Artyk ... umanitarny

Raport o stanie świata według mnie, to najlepsza audycja w polskich mediach. Gorąco polecam. Tu link do audycji poświęconej (w dużym uproszczeniu) konfliktowi w Syrii i uchodźcom.
Ostatnio zmieniony 2015-09-11, 12:10 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-11, 12:29

Uchodźcy uciekają przed Talibanem a tymczasem u nas przedstawicielka ich idei Pani Godek :dev6 przemawia w Sejmie...
To nie moralne co powiem ale szczerze życzę takim paniom aby były zgwałcone i potem powróciły bronić swych tez , bo nie ma argumentów które by je przekonały. Te propozycje to wyraźny krok w kierunku Państwa Wyznaniowego .
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-11, 12:54

Długo się powstrzymywałam przed komentarzem odnośnie do gwałtów w kontekście imigrantów, ale już dłużej nie mogę.
Jeżeli jakaś grupa facetów (na szczęście nie dotyczy to wszystkich) postrzega problem uchodźców jedynie przez pryzmat gwałtów, to może wskazywać jedynie, gdzie tkwi "czuły punkt" tych panów, a nie sedno samego problemu związanego z uchodźcami.
Ciekawe, że kobiety, które w tej sytuacji powinny się czuć najbardziej zagrożone (prawda?), jakoś nie odnoszą się do tego tematu i nie krzyczą z przerażenia.
I jak w przypadku tematu homoseksualizmu, panowie drżą z przerażenia o swój tyłek, tak w przypadku uchodźców rozmowa kończy się na kobiecych narządach rodnych (ujmując to delikatnie).

Może zburzę Wam ład starannie pielęgnowany w Waszych głowach, ale świat nie kręci się wokół Waszych fiutów (przepraszam za brak delikatności). A swoje intymne problemy próbujcie rozwiązywać u seksuologa, to bardziej skuteczne, niż wylewanie ich na stronach internetowych.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-09-11, 13:08

bluejeans pisze:Jeżeli jakaś grupa facetów (na szczęście nie dotyczy to wszystkich) postrzega problem uchodźców jedynie przez pryzmat gwałtów


Nie wiem, gdzie takich widzisz, ale może to też jakiś symptom :v .
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-11, 13:11

Szybka reakcja. Przepraszam, jeśli dotknęłam "czułego punktu" ;)
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-09-11, 13:19

To może bardziej łopatologicznie:

O kim konkretnie piszesz, bo ja nie widzę a teoria nożyczkowa wydaje mi się za prosta dla Ciebie, mam nadzieję ;) .
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny."
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-09-11, 13:24

bluejeans pisze:Może zburzę Wam ład starannie pielęgnowany w Waszych głowach, ale świat nie kręci się wokół Waszych fiutów (przepraszam za brak delikatności). A swoje intymne problemy próbujcie rozwiązywać u seksuologa, to bardziej skuteczne, niż wylewanie ich na stronach internetowych.


Najlepszym sposobem gdy koncza sie merytoryczne argumenty jest zaczac obrazac rozmowcow co innych pogladach... Mozna tez pojsc kroczek dalej i zaczac rzucac mięchem...
Bardzo znany symptom... :rol
Ostatnio zmieniony 2015-09-11, 13:24 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-11, 13:34

R0BERT pisze:To może bardziej łopatologicznie:

O kim konkretnie piszesz, bo ja nie widzę a teoria nożyczkowa wydaje mi się za prosta dla Ciebie, mam nadzieję ;) .
Wysil się trochę i przejrzyj sobie wcześniejsze komentarze.

buba pisze:Najlepszym sposobem gdy koncza sie merytoryczne argumenty jest zaczac obrazac rozmowcow co innych pogladach... Mozna tez pojsc kroczek dalej i zaczac rzucac mięchem...
Bardzo znany symptom... :rol
Buba, czujesz się obrażona? Kiedy mazeno rzucał mięchem, gotowa byłaś z nim rozmawiać, bo jakoś Cię to nie dotykało bezpośrednio, a moje reakcje na spłycanie i wulgaryzowanie ciężkiej sytuacji LUDZI, którzy umierają lub uciekają przed śmiercią, uruchamiają w Tobie mechanizm obronny? Nie czuj się atakowana. Nie jestem wrogiem ludzi, jestem wrogiem wrogich LUDZIOM poglądów.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-09-11, 13:40

Dzięki za odpowiedź, jak widać rzuciłaś sobie mięchem w przestrzeń, bez konkretnego celu. Nie ma się czego wstydzić, to przecież takie ludzkie :) .
Ostatnio zmieniony 2015-09-11, 13:40 przez R0BERT, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-09-11, 13:47

R0BERT pisze:jak widać rzuciłaś sobie mięchem
Buba podała Ci pomocną dłoń, więc pewnie poczułeś ulgę;) bo chociaż buba z założenia pragnie być w mniejszości, to świetnie wpisuje się w tło większości. Wszystko w normie, w stadzie zawsze pewniej i bezpieczniej :ok
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-09-11, 14:14

bluejeans pisze:Buba, czujesz się obrażona? Kiedy mazeno rzucał mięchem, gotowa byłaś z nim rozmawiać, bo jakoś Cię to nie dotykało bezpośrednio


A z toba nie chce rozmawiac? Nie obrazam sie - tylko mowie ze taki sposob rozmowy mi sie nie podoba. Mazeno tez nieraz to mowilam.
I mam nadzieje ze nie zmierzasz sie na nim wzorowac z sposobie prowadzenia dyskusji... Facet jest fajny, w wielu kwestiach sie z nim zgadzam, ciekawe podroze zapodaje- ale jego skrajnie emocjonalny, wyrywny i ociekajacy przeklenstwami sposob rozmowy w internecie nie pozwala na zaden kontakt i dyskusje.. A szkoda...

bluejeans pisze:bo chociaż buba z założenia pragnie być w mniejszości, to świetnie wpisuje się w tło większości.


Widzisz- ja nigdy nie chce byc w mniejszosci- tylko tak niestety przewaznie wychodzi.
Od zawsze moim marzeniem jest zgadzac sie z ludzmi i przebywac w stadzie ktore widzi swiat tak samo jak ja..
Ostatnio zmieniony 2015-09-11, 14:20 przez buba, łącznie zmieniany 1 raz.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-09-11, 14:42

buba pisze:Widzisz- ja nigdy nie chce byc w mniejszosci- tylko tak niestety przewaznie wychodzi. Od zawsze moim marzeniem jest zgadzać się z ludźmi i przebywać w stadzie które widzi świat tak samo jak ja..

Bubo :) ale Ty jesteś bardzo rzadkim gatunkiem , takim z Czerwonej Księgi ;) i stąd Twoje stado jest malutkie :)
Dla pocieszenia moje też jest nie za wielkie :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości