a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2015-10-05, 22:44

Eh no cóż, jak to na forsalu i innych mediach głównego nurtu, pisanie za pieniądze nędznych redaktorów pozbawionych własnego zdania, dla dobra korporacji. Takich ludzi to powinni wyrzucać na zbity pysk, za szerzenie takich głupot. Bo już sam tytuł jest zwykłą manipulacją, krętactwem i kłamstwem.

To jest ta niby ankieta, ciekawe czy ktoś w ogóle ją widział, bo autor artykułu raczej nie, skoro wyciągnął takie wnioski z ankiety, która dotyczyła w sumie czegoś innego.

Obrazek

Naprawdę trzeba być idiotą, żeby ludziom takie kity wciskać na podstawie tej ankiety i wyciągać tak daleko idące i jednoznaczne wnioski, do tego co widać powyżej. Bardzo ładnie podpasowano sobie pod wyniki tej ankiety, swoje własne pojęcia. Sama ankieta też jest nieźle zmanipulowana i skomplikowana, jak na dwa takie niby proste stwierdzenia, aż 12 opcji do wyboru, no ale taką łatwiej sobie potem po swojemu interpretować.

Obie opcje tej ankiety są o bogaceniu się, nie ma tam żadnej wzmianki o żadnej biedzie, chowanie się za maminą sukienką, a nawet o równości, co najwyżej większej równowadze i mniejszym rozwarstwianiu się społeczeństwa. Nie ma tu też mowy ani o żadnym biednie i skromnie. Ankieta dotyczy ogólnie dobrobytu w obu przypadkach, nie wiem skąd w takim razie to pieprzenie, że ludzie nie chcą dobrobytu, bo wolą równość. Nie o tym jest ta ankieta. Więc bardzo dobrze ludzie wybrali, bardziej sprawiedliwe bogacenie się, niż wyzysk jednych nad drugimi i wyścig szczurów po władze i pieniądze. Co w rezultacie prowadzi do zubożenia ogółu, a nie żadnego bogactwa. Ale wyraźnie obie opcje tej ankiety stanowią bogacenie się!!! Więc co to za durne wnioski, skoro wszyscy, no nie sorry 98% chce się bogacić, bo 2% wybrało opcje "trudno powiedzieć". Co wcale nie znaczy, że też nie chcą się bogacić, tylko nie wiedzą w jaki sposób.

A powoływanie się na tą ankietę w kontekście gonienia zachodu, to już czysty debilizm. Fakty są dosyć proste, zachodu nie gonimy i nie dogonimy dopóki będziemy na jego usługach i dopóki nie zaczniemy się mu wyprzedawać, tylko to nie wina tych szarych obywateli, tylko klas rządzących. Zwalanie tego na szarych obywateli i wmawianie im, że są zakompleksieni i sami nie chcą i nie wiadomo co jeszcze, to tylko umywanie rąk od własnej winy.

Niesamowita manipulacja i propaganda, co tu dużo mówić. No i niezła abstrakcja, skoro w ówczesnym systemie, jedni się bogacą kosztem drugich, to ktoś musi biednieć, nie mogą się wszyscy na raz bogacić. Więc tym bardziej zrównoważenie tego jest potrzebne i do tej pory nie ulegało to za bardzo wątpliwości, ale już widać, że zaczyna nam się wmawiać, że to co zawsze było wadami, przestępstwami itp. zaczyna być promowane jako zalety. Próbując w ten sposób niby rozwiązać jakiś problem, po prostu go tuszując, a on dalej istnieje, tylko już się inaczej nazywa, brzmiąc ładniej i nowocześniej.

I proponowałbym też się zapoznać z drugim pytaniem w tej ankiecie, gdzie większość tj. prawie 60% na inaczej zadane pytanie, stwierdziła, że przy różnej pracy, ludzie powinni różnie zarabiać, tylko w poszczególnych dziedzinach mniej więcej podobnie, a niecałe 40 % była za tym, żeby nie było ludzi bardzo biednych i bardzo bogatych, tylko wszyscy mieli mniej więcej po równo. No ale tego drugiego pytania już nie przytoczono w artykule, bo by się nie wpasował za bardzo w głoszoną opinię. Wybrano z niego tylko te 79% z pewnej grupy, bo tylko to pasowało. Więc faktycznie autor powybierał tylko co mu pasowało pod artykuł. Jak najbardziej autor manipuluje wynikami ankiety, bo jasno z niej wynika, że prawie 60% akceptuje nierówności społeczne, co nawet widnieje w podsumowaniu tego badania. A pan autor stwierdza, że aż 89% (cała reszta jak to nazwał) woli jakąś równość i biedę.

Zastanawia mnie też na jakiej podstawie autor stwierdził, że coraz większa nierówność i rozwarstwianie społeczeństwa jest w ogóle czymś dobrym i wszyscy maja mu wierzyć? Jak dla mnie to on sam chyba zdaje sobie sprawę z tego, że pieprzy głupoty za nieadekwatne do tego wynagrodzenie i usprawiedliwia po prostu samego siebie. Lansując tą tezę jako coś dobrego.
Ostatnio zmieniony 2015-10-05, 23:48 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-10-07, 02:04

cezaryol pisze:To o jakie mu chodziło?
Jak subtelnie zasugerował, żebym pomijała zbędne dygresje;) Słusznie, oczywiście. Postaram się trzymać słowa w ryzach:)


Szczerze mówiąc, jestem trochę zagubiona, bo z jednej strony wmawiasz mi, że to inni nam wmawiają, że mamy kompleksy, a z drugiej, kiedy całkiem niedawno toczyłam tu, na forum (dzielną!;) walkę o naszą narodową dumę, uzasadniając ze wszystkich sił, że nie tylko nie mamy się czego wstydzić, ale że mamy wiele powodów do dumy, znalazły się może ze trzy osoby (Basia, Vlado, Piotr - jeśli kogoś pominęłam, to przepraszam i zachęcam, by się wprost upomniał o swoje:), które podzielały pogląd, że Polacy są super. Podczas tamtej dyskusji oceniono, że mam wyprany mózg, sugerując (podobnie, jak Ty teraz), że powtarzam po "opłaconych" redaktorach to, co im ślina na język przyniesie, że jestem naiwna i że czytam nie tych, co trzeba. Spoko:)
Najciekawsze jest to, że w tej dyskusji o kompleksach Polaków, słyszę dokładnie te same argumenty, co w tamtej, w której Polaków wychwalałam.

Dwa słowa wyjaśnienia: nie odkryłam tych polskich kompleksów po przeczytaniu Hadaja. Jeśli zamieściłam linka do tego artykułu, to dlatego, że sama uważam tak od dawna i było mi wygodnie, że nie muszę o tym wszystkim pisać, ponieważ ktoś napisał to za mnie.
Jakkolwiek ja inaczej odbieram powód, dla którego Hadaj brutalnie depcze po polskich odciskach. Według mnie ten tekst ma raczej rolę motywującą do zmian. Żeby coś zmienić, trzeba najpierw to zdiagnozować.
Mam wrażenie, że nie do końca rozumiesz, Cezary, czym jest duma z bycia Polakiem (lub chociażby brak kompleksów, że się nim jest). Podkreślam, że to wrażenie, znaczy, że mogę się mylić. W zasadzie skupiasz się na krytykowaniu, jak całe nasze społeczeństwo (generalizuję teraz;) bo przecież są wyjątki). I w sumie nie miałabym nic przeciw temu, gdyby to przynajmniej była krytyka konstruktywna, czyli taka, z której coś dobrego wynika.

Już kiedyś (dość dawno) pisałam, że obcokrajowcy, pochądzący z tych dumnych krajów, nie mogą pojąć, jak obywatel może napie...lać na swoją ojczyznę i naród. To nie jest tak, że w innych krajach ludzie są bezkrytyczni, ale czym innym jest krytyka konkretnych polityków, konkretnych niedociągnięć, złych decyzji, a czym innym jechanie de facto po samych sobie.
W dodatku w tych dumnych krajach obywatele nie poprzestają na napieprzaniu na polityków. Niemcy, jak jeden mąż, każdego rozliczają. Tyle, że do tego sama duma nie wystarczy, trzeba się jeszcze umieć porozumieć i ze sobą współpracować. I z kolei na ten temat wypowiedział się pan Król;) który wrzucił kilka zdań na temat polskiej "papki" (tak mi się jakoś właśnie kojarzy brak jedności w narodzie).
Nasza sytuacja polityczno-gospodarcza się nie zmieni, dopóki większość ma taki właśnie stosunek do Polski, do polityki, do samych siebie.


A tu jeszcze przykład języka, jakim komunikuje się dumny Polak bez kompleksów:

jak to na forsalu i innych mediach głównego nurtu, pisanie za pieniądze nędznych redaktorów pozbawionych własnego zdania, dla dobra korporacji. Takich ludzi to powinni wyrzucać na zbity pysk, za szerzenie takich głupot.


A powoływanie się na tą ankietę w kontekście gonienia zachodu, to już czysty debilizm. Fakty są dosyć proste, zachodu nie gonimy i nie dogonimy dopóki będziemy na jego usługach i dopóki nie zaczniemy się mu wyprzedawać, tylko to nie wina tych szarych obywateli, tylko klas rządzących. Zwalanie tego na szarych obywateli i wmawianie im, że są zakompleksieni i sami nie chcą i nie wiadomo co jeszcze, to tylko umywanie rąk od własnej winy.


Nie zamieściłam tych akurat cytatów, żeby komuś dokuczyć (niestety). Wybrałam te, które akurat były pod ręką, bo nie chce mi się przeczesywać (niezwykle zresztą obfitego w podobne cytaty) wątku.

A ja naprawdę (dla odmiany) wolałabym czytać słowa przepełnione dumą, a nie kompleksami...
Ostatnio zmieniony 2015-10-07, 02:07 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-07, 09:43

bluejeans pisze:dumny Polak bez kompleksów

Vision może wpisz sobie ten cytat w swojej stopce ;) :)
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-07, 10:10

A to jest prawdziwie du_ny Polak . http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60 ... 83446.html
Jeśli takie indywidua nie przeszkadzają tutejszym PiS-owcom to ręce opadają.
Antoni nadchodzi ! , jedyny plus dla mnie to taki ,że zaprzestanę na czas ich rządzenia oglądania dzienników tv , aby nie słuchać tych nienawistnych osobników .
Vision

Postautor: Vision » 2015-10-07, 10:41

Jak to u Ciebie, brak argumentów = zabawa w doktora i wystawienie bezpodstawnej diagnozy. Manipulujesz i szastasz tekstami jak Ci się podoba, dorabiając sobie do nich swoją ideologię, zachowując się jak ten redaktor z artykułu na forsalu.

Co do cytowanych moich tekstów, to tylko rzeczywista ocena sytuacji i nazwanie rzeczy po imieniu, jest to jak najbardziej prawidłowa i naturalna ludzka postawa pozbawiona kompleksów. Proszę więc o nie diagnozowanie błędnie mojej postawy i nie robienie ze mnie idioty. :-o

Co do języka, to trochę mi smutno :( i nie do końca jestem zadowolony z mojej oceny tego artykułu i całego forsalu, bo zasługuje zdecydowanie na bardziej ostre słownictwo i krytykę. Nie mam pojęcia co mnie tak hamowało i powstrzymywało, że tak delikatnie udało mi się to ująć. Poza tym nie widzę sensu robienia z tego sensacji, wyszczególniając to, bo to normalne powszechnie używane w naszym języku słownictwo.

Jak najbardziej należy reagować gdy widzi się takie głupoty, bo to już któryś z kolei zakłamany i zmanipulowany artykuł z tego portalu, który się tu znalazł. W przypadku braku reakcji, ludzie zaczną w to naprawdę wierzyć, bo kłamstwo powtarzane wiele razy, w końcu staje się dla ludzi prawdą i potem żyją w zakłamaniu.

Faktycznie na miejscu tego redaktora miałbym kompleksy wobec ludzi robiących coś pożytecznego i samodzielnie myślących. Wstydziłbym się być tak zakłamanym redaktorem. Manipulującym ankietami i nie potrafiącym ich nawet prawidłowo odczytać, a co dopiero interpretować. :/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2015-10-07, 11:01

Krzyś66 pisze:Vision może wpisz sobie ten cytat w swojej stopce ;) :)


Nie mam pojęcia szczerze mówiąc, kto to jest dumny Polak, ale brzmi podobnie jak prawdziwy Turysta. :D
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-07, 12:48

Vision, czyżby na tym forum nie było dumnego Polaka bez kompleksów ani prawdziwego turysty? Chociaż z tą dumą bym nie przesadzał ;)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-07, 12:51

Prawdziwy Turysta ... to brzmi dumnie :!
:)
Ostatnio zmieniony 2015-10-07, 12:51 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-07, 13:07

Krzyś66 pisze:A to jest prawdziwie du_ny Polak . http://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60 ... 83446.html
Jeśli takie indywidua nie przeszkadzają tutejszym PiS-owcom to ręce opadają.
Antoni nadchodzi ! , jedyny plus dla mnie to taki ,że zaprzestanę na czas ich rządzenia oglądania dzienników tv , aby nie słuchać tych nienawistnych osobników .

Niestety mnie ubiegłeś ;)
Antoś w Chicago dał popis swoich umiejętności.
Naprawdę takiej Polski chcecie?
Czasu na przemyślenia zostało niecałe 3 tygodnie;)
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-07, 13:10

Maciarewicz ministrem Obrony, Chazan Zdrowia, Pawłowicz Kultury.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-07, 13:14

Dobromił , trzy strzały ... jak trzy strzały w Sarajewie ;)
:/
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-07, 13:22

Krzyś66 pisze:Dobromił , trzy strzały ... jak trzy strzały w Sarajewie ;)
:/


I 4 lata radości, dobrobytu, szczęścia i mądrych rządów.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2015-10-07, 15:41

ceper pisze:Chociaż z tą dumą bym nie przesadzał ;)


Rozbawiło mnie samo to stwierdzenie. Ale głównie chodziło o argumentacje do niego, czyli moje cytaty, które są wg. blue zaprzeczeniem dumnego Polaka bez kompleksów. Bo dumny Polak bez kompleksów, musi ładnie mówić! Czyli pięknie dobierać słowa, tak jak ten prawdziwy górski turysta, który nie może powiedzieć, jak tu kurwa pięknie, czy też choojowo. Tylko musi ważyć każde słowo i niczym poeta komponować zdania o kolejnej uroczej przełęczy i kolejnym ślicznym szczycie okalanym przez cudownie pachnący kwiatami wiatr, działającym niczym balsam na jego duszę. Pląsającym wesoło wśród ludzi i głoszącym jaki to jestem super, bo jestem prawdziwą turystą.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-07, 15:59

Vision pisze:i niczym poeta komponować zdania o kolejnej uroczej przełęczy i kolejnym ślicznym szczycie okalanym przez cudownie pachnący kwiatami wiatr, działającym niczym balsam na jego duszę. Pląsającym wesoło wśród ludzi i głoszącym jaki to jestem super, bo jestem prawdziwą turystą.

No Vision , pojechałeś :) , pisz dalej , może takie akapity w swych relacjach byś wrzucał ;)
Ostatnio zmieniony 2015-10-07, 15:59 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-10-07, 16:20

Vision pisze:Jak to u Ciebie, brak argumentów
Nie rozumiem - na co konkretnie brak mi argumentów?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości