Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-10, 11:17

ale ZSRR nie ustanowił ustroju komunistycznego w całej Europie, co było celem Stalina, a nawet w całych Niemczech się nie udało. Tak więc niby odnieśli zwycięstwo, ale jednak niekompletne.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-10, 11:37

Vision pisze:I coś z innej beczki, tzn. takie niepolityczne. ;)

Selfie małpy - jest pozew przeciwko fotografowi

Organizacja walcząca o prawa zwierząt PETA (People for the Ethical Treatment of Animals) złożyła pozew w sądzie federalnym w San Francisco w imieniu sześcioletniej małpy o imieniu Naruto - przeciwko fotografowi Davidowi Slaterowi, wnosząc o przyznanie jej praw do zdjęcia, które wykonała aparatem pozwanego. "Nasz argument jest prosty. W Stanach Zjednoczonych prawo autorskie nie zabrania zwierzętom posiadania praw autorskich, a to Naruto wykonał zdjęcie i on jest właścicielem praw, a nie właściciel aparatu” – czytamy w oświadczeniu PETA. A co na to sama małpa - czy będzie zeznawać?


Całość:
http://www.swiatobrazu.pl/selfie-malpy- ... 32659.html


Ten pozew jak i inne pozornie dużo bardziej absurdalne pozwy mają jeden wspólny cel, o który od lat walczy m.in. Great Ape Project. Czyli o uznanie małp człekokształtnych za osoby.
Dla jasności: nie za ludzi a za osoby, czyli za podmioty a nie za przedmioty - „non human person”. Za istoty posiadające wolność do samostanowienia o sobie, a nie za przedmioty będące własnością człowieka. Taki status mają już m.in. delfiny w Indiach i małpy np. w Argentynie.
Wyzbyliśmy się już z siebie w znacznej mierze szowinizmu płciowego i rasowego, czas na szowinizm gatunkowy.

Deklaracja praw człowiekowatych obejmuje trzy postulaty:
Prawo do życia
Życie wszystkich człowiekowatych podlega ochronie, która może zostać zniesiona tylko w skrajnych sytuacjach, takich jak samoobrona.
Prawo do wolności
Wielkie małpy mają prawo do życia w naturalnym środowisku. Te zaś, które żyją poza nim, muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki, kontakt z innymi przedstawicielami gatunku oraz wolność od komercyjnej eksploatacji.
Wolność od tortur
Celowe zadanie fizycznego lub psychicznego cierpienia człowiekowatym jest torturą zabronioną prawem.

ALF wielokrotnie uwalniał małpy w ośrodków badawczych.
Nie będę katował Waszych oczu obrazami ukazującymi co w tych ośrodkach robiono.

A tak przy okazji:
Czy wiecie, że kruki wołają się po imieniu? Okazują uczucia. Mają przyjaciół i wrogów. Opowiadają sobie historie z przeszłości, snują plany na przyszłość?
Ciekawe jakby rozwinęła się ich cywilizacja, gdyby nie konkurencja ekspansywnego człowieka?;)
Ostatnio zmieniony 2015-10-10, 11:39 przez Vlado, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-10, 11:45

Krzyś66 pisze:Skoro organizacja złożyła taki pozew (o ile to jest prawdą ! ) to musiała o tym wiedzieć i decydować jakaś grupa ludzi ... dla mnie taka organizacja reprezentuje poziom intelektualny zdecydowanie poniżej kilkulatków z grupy Muchomorków czy innych Żuczków
:)

I dziękuję Krzysztofie za ten komplement ;)

Biali długo nie chcieli uznać czarnych za człowieka, a mężczyznom trudno było pojąć, że kobiety mają duszę, lub że należą się im prawa wyborcze. :D
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-10, 13:51

Vlado pisze:
telefon 110 pisze:Jedyne zwycięskie państwo w wojnach światowych

Zachodnia granica ZSRR została postawiona w zasadzie zgodnie z ustaleniami radziecko-niemieckiego układu o przyjaźni i granicy z 28 września 1939 roku.


Prawda.
Ale zauważ napisałem jedyne państwo zwycięskie w wojnach światowych- dwóch wojnach.
Zresztą tzw. zwycięstwo ZSSR zostało okupione horrendalnymi stratami. Pobieda nastąpiła we właściwym momencie. Jeszcze chwila i by im sołdatów zabrakło choć jak mówili -"ludiej u nas mnogo". :P
Tymczasem pacyfistyczne USA sprawnie wypłukało złoto ze skarbca imperialnego, następnie uchwalili "Lend-Lease Act" by Brytole przypadkiem nie padli. Wprowadzili nawet patrole neutralności na Atlantyku. :-/
Nawet nie musieli wypowiadać wojny państwom "Osi". :fajka
Maestria. :-)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-10, 14:05

Vlado pisze:
Biali długo nie chcieli uznać czarnych za człowieka,



Najszybciej biegają. :zar

Obrazek

A jak uniwersytety w Afryce będą tak finansowane jak np.MIT to kto wie ? Zaczną zgarniać Noble w naukach ścisłych ? :)
Ostatnio zmieniony 2015-10-10, 14:07 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-10, 15:50

Vlado pisze:
Krzyś66 pisze:Skoro organizacja złożyła taki pozew (o ile to jest prawdą ! ) to musiała o tym wiedzieć i decydować jakaś grupa ludzi ... dla mnie taka organizacja reprezentuje poziom intelektualny zdecydowanie poniżej kilkulatków z grupy Muchomorków czy innych Żuczków
:)

I dziękuję Krzysztofie za ten komplement ;)

Biali długo nie chcieli uznać czarnych za człowieka, a mężczyznom trudno było pojąć, że kobiety mają duszę, lub że należą się im prawa wyborcze. :D

No niestety jak widać jestem na niższym poziomie rozwoju jak Ty :) i dla mnie zwierzę to zwierzę , nie ważne czy to koń żółw czy szympans . Należy mu się szacunek należny zwierzęciu .
Natomiast idąc tropem Twego ostatniego akapitu .... taaa czy możemy wykluczyć czy jesteś tego pewien , że po osiągnięciu swych teraźniejszych celów te organizacje ( PETA itp ) nie pójdą dalej w żądaniach poszerzenia praw zwierząt ? Koń w Senacie już kiedyś był , precedens jest .


W ogóle tak szerzej , to takie organizacje , podobnie z EKO dla wielu osób stają się religią i wtedy jest po grzybkach bo te osoby nie przyjmują kontrargumentów . Piszę to tak na fali , bo akurat miałem dwa spotkania z leśnikami i opowiadali o kontaktach z jedną z eko organizacji .To jakaś sekta , prawdopodobnie w tym przypadku chodzi jednak o grubą kasę z UE , ale ich "żołnierze" rozmawiając bądź co bądź z ludźmi z wykształceniem zawodowym i długoletnią praktyką jak ze smarkaczami , z wyższością jakby odkryli prawdę absolutną , nie przyznają się do błędu nawet po wykazaniu im go "czarno na białym ". Ot kolejny przykład na to że wielu ludzi potrzebuje silnej wiary w cokolwiek i na tym buduje swoje życie , szkoda tylko że często uprzykrza , utrudnia czy wręcz zatruwa to życie inaczej myślącym.

Czy wiesz , że kawki na jednym z wawskich skrzyżowań , gdy pojazdy mają czerwone, podkładają pod koła orzechy , a po przejechaniu zbierają plon. Kawki współpracują przy wybieraniu warzyw czy owoców spod agrowłónikny jedna podnosi i przytrzymuje agro a inne w tym czasie wyciągają ogórki bądź w innym miejscu truskawki.
Szpaki tez są niezwykle "inteligentne" niestety trudno z nimi pertraktować ,
Ostatnio zmieniony 2015-10-10, 16:26 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-10, 16:46

telefon 110 pisze:Najszybciej biegają. :zar


Wyzbyliśmy się już z siebie w znacznej mierze szowinizmu płciowego i rasowego, czas na szowinizm gatunkowy.

Dobrze, że dodałem "w znacznej mierze" bo bym to musiał teraz odszczekiwać :D

telefon 110 pisze:A jak uniwersytety w Afryce będą tak finansowane jak np.MIT to kto wie ? Zaczną zgarniać Noble w naukach ścisłych ? :)

To, że nie znasz ciemnoskórych naukowców, to nie oznacza, że ich nie ma, wujek google pomoże;)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-10, 17:06

Vlado pisze:To, że nie znasz ciemnoskórych naukowców, to nie oznacza, że ich nie ma, wujek google pomoże;)

Wpisałem frazę "afrykańscy naukowcy".
https://www.google.pl/search?q=afryka%C ... _giM&dpr=1
Znalazłem m.inn coś takiego:
http://www.sadistic.pl/afrykanscy-naukowcy-vt149609.htm
Czy o to chodziło ?
Przecież to czysty rasizm. :/

Edit:
Znalazłem. :-)
Sukcesy transplantacyjne w RPA.
http://swiat.newsweek.pl/przeszczep-pen ... 182,1.html
Ostatnio zmieniony 2015-10-10, 17:13 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-10, 17:20

Krzyś66 pisze:No niestety jak widać jestem na niższym poziomie rozwoju jak Ty :)

Jak zwykle brniesz w sarkazm, a później będziesz się go wypierał.
Odpowiadając: no skoro sam tak uważasz, to pewnie masz rację;)

Krzyś66 pisze:Natomiast idąc tropem Twego ostatniego akapitu .... taaa czy możemy wykluczyć czy jesteś tego pewien , że po osiągnięciu swych teraźniejszych celów te organizacje ( PETA itp ) nie pójdą dalej w żądaniach poszerzenia praw zwierząt ? Koń w Senacie już kiedyś był , precedens jest .


No pewnie, że pójdą dalej.
I kto wie, co przyniesie przyszłość;)
Czy gdy już powstanie słownik delfino-ludzki a potem kolejne międzygatunkowe słowniki, to czy za kilka tysięcy lat nie będzie obradował parlament międzygatunkowy.
Inne gatunki będą nas uczyły jak żyć w zgodzie z naturą odrzucając postęp i być przy tym szczęśliwym.
A w podmorskich głębinach ośmiornice wykują w skałach popiersie proroka Krzysztofa, który to wszystko kiedyś przewidział. Choć będzie powszechnie wiadomym, że to tylko mit i nikt taki nigdy nie istniał;)
Vision

Postautor: Vision » 2015-10-10, 18:41

Obrazek

Ale oni nie wyglądają na ciemnoskórych...

Już prędzej ten:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=9a4ISOqDKMI[/youtube]
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-10, 18:53

Vision pisze:Ale oni nie wyglądają na ciemnoskórych...


Albinizm w RPA to dość powszechne zjawisko, pobieranie narządów również ma długą tradycję..


https://wkrainieteczy.wordpress.com/201 ... ekret-rpa/
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-10, 19:12

Vlado pisze:
Krzyś66 pisze:Skoro organizacja złożyła taki pozew (o ile to jest prawdą ! ) to musiała o tym wiedzieć i decydować jakaś grupa ludzi ... dla mnie taka organizacja reprezentuje poziom intelektualny zdecydowanie poniżej kilkulatków z grupy Muchomorków czy innych Żuczków
:)

I dziękuję Krzysztofie za ten komplement ;)

Biali długo nie chcieli uznać czarnych za człowieka, a mężczyznom trudno było pojąć, że kobiety mają duszę, lub że należą się im prawa wyborcze. :D

Vlado przeczytaj swój wpis a zrozumiesz mój . Po co napisałeś ostatnie zdanie i jaki z niego wniosek ? Ja odczytują to tak : dawniej na niższym rozwoju cywilizacji większość ludzi nie uważała czarnych za ludzi i uważali kobiety za nierówne mężczyznom .Skoro to przytoczyłeś przy okazji pierwszego zdania z którego wynika , że uważasz tak jak PETA i to jest właściwe podejście wniosek ze zbitki tych dwu akapitów jest taki : Ty jesteś ten który lepiej rozumie naturę świata i relacje między gatunkowe a ja jeszcze jestem na wcześniejszym etapie .
Dla mnie to połączenie miało mieć oczywiście taki wydźwięk . Jeśli jest inaczej czyli napisałeś sobie dwa zdania zupełnie ze sobą nie związane to ja wymiękam :) i uroczyście obiecuję nie komentować żadnych Twych wpisów , bo zawsze możesz kota ogonem ... tylko szkoda tego kota :/
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-10, 19:32

Twoja dedukcja mnie przerasta Watsonie!

Mój wpis Krzysztofie, należy odczytywać tak że np. ci którzy odmawiali praw wyborczych kobietom, również uważali swoich oponentów za Żuczki i Muchomorki a jednak kobiety otrzymały prawa wyborcze.
Mi marzy się świat wyzwolonych zwierząt. Czy tak będzie? Nie wiem. Chciałbym. Ja tego na pewno nie dożyję, to kwestia wielu pokoleń. To jest oczywiste, że uważam to za słuszne, bo inaczej bym tak nie uważał. Ale stawianie znaku równości z tym, że automatycznie swoich oponentów uważam, za niższych w rozwoju? Czy Ty tak masz, że każdego swojego oponenta z automatu uważasz za głupszego od siebie?
Ostatnio zmieniony 2015-10-10, 19:36 przez Vlado, łącznie zmieniany 2 razy.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-10, 21:26

Vlado pisze:Czy Ty tak masz, że każdego swojego oponenta z automatu uważasz za głupszego od siebie?

Tak , oczywiście
Mnie , mimo kolosalnych różnic z Tobą , w ocenie wielu spraw , nigdy by nie przyszło do głowy aby Ci zadać takie pytanie , aby tak Cię ocenić .
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-10, 21:33

Vlado pisze:a mężczyznom trudno było pojąć, że kobiety mają duszę, lub że należą się im prawa wyborcze. :D

dusze jak dusze, ale czy mają mózg? :-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości