Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-13, 11:30

Tzw pokolenie JPII , to jakiś wymysł , teoryjka mająca coś dowodzić a realu żadna taka wspólnota na dużą skalę nie istnieje .Gdyby rzeczywiście była taka formacja jak pokolenie JPII , to poza nielicznymi poglądami zachowawczymi , powinni oni być widoczni w Kościele jako grupa ekumeniczna , głosząca dobro otwarta na zmiany itp A słychać jedynie co jakiś czas to określenie w mediach (pokolenie JPII ) nie przekładające się na real .
A wielu , patrząc w okół i w media wydaje się że większość , Polaków potrzebuje kultu jednostki . I trafił się JPII i stawiają setki , tysiące pomników (chyba nawet wbrew jego intencjom ) , setki szlaków turystycznych mianowanych JPII itp
Polacy lubią takie pozory niby czczą JPII a tylko pojedyncze osoby biorą sobie jego nauki jako wzór do naśladowania , ba śmiem twierdzić ,że tylko promil z nich w ogóle czytał cokolwiek co napisał JPII .
A co do szlaków , to lobby jest bardzo silne . U kolegi , gdzie sieć szlaków jest już nawet lekko za gęsta ,też oczywiście jakiś dureń obmyślił sobie taki szlak i nie mógł być tym imieniem nazwany któryś z istniejących , o nie ! to musiał być nowo wytyczony , ciężki bój mieli z tym betonem ludzie rozsądni.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14537
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-13, 11:38

Podsumowując - przeczytajcie to opowiadanie :)
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-13, 12:12

Religijność od zawsze (lub bardzo dawna) towarzyszyła ludzkości. Są tacy którzy twierdzą ,że jest naturalną potrzebą.

A że zmienia formy ?

Mamy obecnie postępującą islamizację Europy.
Zapewne jest to bardziej zmyślna forma kultu skoro Darski nie pali, Doda nie poddaje krytyce a Biedroniowi zapewne się nawet podoba (kto wie może sam jest skrytym islamistą i w zaciszu domowym wali pokłony :rol ).

Obrazek
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-13, 12:16

Krzyś66 pisze: grupa ekumeniczna , głosząca dobro otwarta na zmiany


To znaczy że co ?
Skoro nie uznaję zapijania sznapsa piwem-znaczy się nie jestem ekumeniczny ? :o-o
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6173
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-13, 13:17

ej telefon- na tej twojej focie niektorzy sa w butach! czy oni pojda do piekla?
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-13, 13:23

Też mnie to zastanowiło.
Ci w butach są ekumeniczni ci bez ortodoksyjni.
Chyba. :|

Nie każdy też przytargał własny dywanik ze sobą. :/
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-13, 14:23

http://lodz.wyborcza.pl/lodz/1,35153,19 ... we.html#MT
Trochę apropos .Władze Łódzkiej Polibudy chyba poczuły wiatr w żagle wybory prawie rozstrzygnięte lepiej od razu postawić się po słusznej stronie , może jaka ekstra dotacja sie trafi.
Po za tym to jestem ciekaw jak jest z religijnością w pokoleniu osób studiujących , wszak chyba więcej studentów zagłosuje na PiS niż na PO , Lewicę i Petru razem wziętych . To może nie ma o co kopii kruszyć , większość może poszła pod ten symbol ?
Niestety spośród młodych ludzi znam tylko takich patologicznych : tolerancyjnych (dużo bardziej ode mnie :) ) , otwartych na Świat i różne idee , zatem trudno mi oceniać skalę zaangażowania w Kościół , młodych ludzi .
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-13, 14:46

Krzyś66 pisze:Po za tym to jestem ciekaw jak jest z religijnością w pokoleniu osób studiujących , wszak chyba więcej studentów zagłosuje na PiS niż na PO , Lewicę i Petru razem wziętych .


sporo studentów może zagłosować na Kukiza - to chyba jego największy elektorat. Wiadomo, człowiek głupi za młodu ;)

A studenci i ich rówieśnicy najczęściej Kk mają głęboko w d..e. Z moich znajomych jedynie garstka chodzi jeszcze na msze, a tzw. katolicką nauką społeczną przejmuje się promil. Proces laicyzacji zaczyna się właśnie od tych młodszych - jak się człowiek nasłucha głupot na religii a potem z ambony od starych spasionych pryków, którzy uczą jak żyć, to z tym bagnem najczęściej nie chce mieć już nic wspólnego... no, chyba, że trzeba wziąć ślub - wtedy nagle okazuje się że i większość ateistów leci na nauki przedmałżeńskie i włazi w tyłek proboszczom, bo przecież liczy się tylko ten w kościele :lol A potem oczywiście obowiązkowy chrzest dziecka i znowu gotuje swojemu potomkowi wpis w aktach do końca życia...
Ostatnio zmieniony 2015-10-13, 14:47 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-13, 15:21

U mnie w rodzinie panuje zgoda "od zawsze" oraz swoboda przekonań i demokracja. Przed oddaniem przypadkowego głosu na PO, PiS, PSL, SLD, jakieś zjednoczenia, petrochemię lub Kukiza chroni jedno słowo: wydziedziczę :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-10-13, 15:34

Ceper to wchodzisz po kolei za parawanik wyborczy z każdym członkiem rodziny ? Czy programowo zakaz wstępu do lokalu wyborczego :D

Pudelek ja oczywiście domyślam , się że tak jest , ale może mój i Twój obraz sytuacji wynika z "patologicznych " środowisk w jakich się obracamy .? Trochę wątpliwości zasiał u mnie nasz zaprzyjaźniony student z Polibudy (nie nie z łódzkiej :) ) Przed wyborami prezydenckimi sam zainteresował się tematem i kilka razy w towarzystwie poruszył kwestie polityczne i przyznał że był zszokowany silnym poparciem dla PiS-u co jest dla mnie równoznaczne z pochwalaniem poczynań KK w Polsce .
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-13, 16:00

Krzyś66 pisze:Pudelek ja oczywiście domyślam , się że tak jest , ale może mój i Twój obraz sytuacji wynika z "patologicznych " środowisk w jakich się obracamy .?

zapewne mieszkając na ścianie wschodniej tych patologicznych środowisk byłoby mniej :P

Krzyś66 pisze: i przyznał że był zszokowany silnym poparciem dla PiS-u co jest dla mnie równoznaczne z pochwalaniem poczynań KK w Polsce .

niekoniecznie. Znam sporo osób, które głosują na PiS przeciwko PO - tak jak kiedyś głosowało się na PO przeciwko PiS. "Dość złodziejstwa", więc głosujemy na Jarosława, bo wiadomo, że PiS nie kradnie i nie jada ośmiorniczek. Są też osoby, którym podoba się ogólnie program PiS - czyli "damy wszystkim, państwo będzie silne i pokaże Niemcom gdzie raki zimują, a w dodatku powstrzyma islamski zalew". Ewentualnie - "PiS obniży nam podatki, religia jest tutaj mało istotna". To tak samo jak niektóre wyzwolone koleżanki potrafiły głosować na Korwina który kobiety widzi głównie w kuchni i sali porodowej, a liberalno-lewicowi kumple chcą Kukiza, który wspiera państwowe molochy typu kopalnie albo na którego listach zostali głównie narodowcy. A potem się zdziwią, że ich wybrańcy zajmują się wszystkim, tylko nie tym, na co oni liczyli.

Skoro większość społeczeństwa nie znam programu i "osiągnięć" tych, na kogo głosują, to czego wymagać od studentów?
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-10-13, 16:47

Pudelek pisze:To tak samo jak niektóre wyzwolone koleżanki potrafiły głosować na Korwina który kobiety widzi głównie w kuchni i sali porodowej


Wygląda to być może na ponury żart historii ale taki model społeczny triumfuje właśnie w Europie.
Najpotężniejszą bronią muzułmanów jest wysoka rozrodczość, która stanowi jednocześnie dla nich swego rodzaju polisę ubezpieczeniową na starość.
Zdobycze socjalne wypracowane na przełomie XIX/XX w w Europie( m.inn obowiązkowe ubezpieczenia wprowadzone za Bismarcka) mają w głębokim poważaniu.
Obciążają socjal dopóki się da. Zbraknie kasy to się podwyższy wiek emerytalny w Niemczech.
Zacznie się grabież.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-13, 16:56

telefon 110 pisze:Wygląda to być może na ponury żart historii ale taki model społeczny triumfuje właśnie w Europie.

ale to nie feministki płodzą się jak króliki, tylko "chodzące przedmioty w domu mężczyzny", jak niekiedy muzułmanie określają swoje żony.

Jeszcze rozumiem, jakby na Korwina głosowały gospodynie domowe i dewoty - w końcu one się wpisują w jego model bycia kobietą. A tutaj potrafi taka w jednym zdaniu walczyć o uprawnienie, a w drugim podziwiać JKM, bo on jest taki "męski, silny i wcale tak o kobietach nie sądzi"...
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-13, 20:14

Pudelek pisze:JKM, bo on jest taki "męski, silny i wcale tak o kobietach nie sądzi"...

ja nie wiem skąd Ty takie koleżanki wytrzasnąłeś, albo co one za facetów mają? :D
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-10-13, 20:16

Pudelek a ty na kogo radzisz głosować i dlaczego?
Tak z ciekawości pytam :D
Wiem, że nic nie wiem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 161 gości