a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Majka
Posty: 919
Rejestracja: 2014-07-30, 12:58
Lokalizacja: Beskid Mały/ Kraków

Postautor: Majka » 2015-10-25, 22:45

Pudelek pisze:chyba muszę poszukać starej książeczki do nabożeństwa :rol


Przed chwilą na fejsie pisaliśmy ze znajomymi o tym. Trzeba przeszukać strych i piwnice. Oprócz książeczki różaniec jeszcze.

Idzie nowe, niech to jasny szlag... :(
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-10-25, 22:46

Pudelek pisze:to zaproponuj Sokratesowi aby przyjechał do Opola, nie musicie świętować tym razem w Białymstoku ;)


Tyle, że w Białymstoku PiS uzyskał lepszy wynik niż w Opolu :-o

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=F1kJ5hNNmOg[/youtube]

:D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-25, 22:47

ale cezary nie musiałby gnać przez całą Polskę :P
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-10-25, 22:48

Majka pisze:Trzeba przeszukać strych i piwnice. Oprócz książeczki różaniec jeszcze.


Uciekajcie - granice JESZCZE otwarte :lol
Wiem, że nic nie wiem.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-10-25, 23:00

_Sokrates_ pisze:
Majka pisze:Trzeba przeszukać strych i piwnice. Oprócz książeczki różaniec jeszcze.


Uciekajcie - granice JESZCZE otwarte :lol
Dobra rada,uciekam do krainy moich przodków,powalczę z separatystami. :usm
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-25, 23:03

Te wybory to nie jest zwyciestwo PiSu... To totalna przegrana skompromitowanych poprzednich wladz.. W ostatnich miesiacach i tygodniach PO robilo wszystko aby przegac te wybory i to z kretesem.. To jest troche podejrzane- czy jest w tym jakies drugie dno...
Ciekawe czy PiS zdaje sobie z tego sprawe ze sporo ludzi glosowali nie "za" a "przeciw"... (jakby kandydowalo jakies kolo gospodyn to tez by mialy duze szanse wygrac...)

PS. Pudel, ty wogole miales kiedys ksiazeczke?? :o-o
Ostatnio zmieniony 2015-10-25, 23:26 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-25, 23:28

Mirek pisze:Dobra rada,uciekam do krainy moich przodków,powalczę z separatystami. :usm

a ty po co chcesz uciekać? Emeryci górniczy to akurat twardy PiSowski elektorat i wam na pewno PiS krzywdy nie zrobi.

buba pisze:Te wybory to nie jest zwyciestwo PiSu...

ja jednak stawiam na zwycięstwo PiS-u. Aby zagłosować przeciw PO nie trzeba było wybierać Jarosława - było wiele innych partii. Skoro jednak wybrano PiS, to najwyraźniej czymś ich przekonał. Bo aby oddać głos na zamach smoleński, mgłę, ojca dyrektora i bezzębnego prezesa tylko na złość PO to trzeba być skończonym debilem.

buba pisze:Ciekawe czy PiS zdaje sobie z tego sprawe ze sporo ludzi glosowali nie "za" a "przeciw"...

to nie ma znaczenia, podobnie jak to, że 60% społeczeństwa w wieku wyborczym ich nie poparło a prawie połowa nie poparła nikogo. Brak głosowania był de facto głosowaniem na największą partię, czyli PiS, bo tak skonstruowany jest system wyborczy.

buba pisze:(jakby kandydowalo jakies kolo gospodyn to tez by mialy duze szanse...)

najwyraźniej jednak katolicki narodowy socjalizm miał większe szanse, bo koła gospodyń jak Razem czy Korwin prawdopodobnie się nie dostały.

buba pisze:PS. Pudel, ty wogole miales kiedys ksiazeczke?? :o-o

do komunii każde dziecko przecież dostawało :P będę miał na co się powoływać, zanim mnie wywiozą do KL w Łambinowicach :P
Ostatnio zmieniony 2015-10-25, 23:49 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-10-26, 06:47

Pudel to ja jako emeryt górniczy wyłamałem się z tego elektoratu i boję się że oni się o tym dowiedzą. :usm
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-10-26, 07:27

Mirek pisze:powalczę z separatystami.


Z tymi z RAŚu? :)

Pudelek pisze:60% społeczeństwa w wieku wyborczym ich nie poparło a prawie połowa nie poparła nikogo. Brak głosowania był de facto głosowaniem na największą partię, czyli PiS, bo tak skonstruowany jest system wyborczy.


To w końcu poparli czy nie poparli? :lol
Wiem, że nic nie wiem.
Vision

Postautor: Vision » 2015-10-26, 07:52

Pudelek pisze:podobnie jak to, że 60% społeczeństwa w wieku wyborczym ich nie poparło a prawie połowa nie poparła nikogo.


Skąd te 60%? Przeszło 80% uprawnionych do głosowania ich nie poparło.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-26, 07:54

Pudelek pisze:to trzeba być skończonym debilem
Czy nie pisałem, że 90% społeczeństwa to...
A tu wstępne wyniki sondażowe mówią o 95%...
Chyba też z tego kraju przyjdzie mi wy(...), niestety, ale nie mam rodziny na Zachodzie (może kilku bratanków w Irlandii, ale to nie rodzina), zaś kresy wschodnie nie są moim marzeniem. Pozostaje nadzieja na "dwie noce cudów" :)
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 07:55 przez ceper, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-10-26, 08:01

Nie jestem pewien czy jeszcze mam jakąś rodzinę na wschodzie,ale rodzice mego ojca ponoć mieli spory majątek ziemski,niestety nie zachowały się żadne dokumenty.Szkoda. :DD
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 08:02 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-26, 09:56

Vision pisze:Skąd te 60%? Przeszło 80% uprawnionych do głosowania ich nie poparło.


to miało być "60% głosujących ich nie poparło".

_Sokrates_ pisze:To w końcu poparli czy nie poparli? :lol

de iure nie poparli, a de facto tak, bo nie oddając głosu godzimy się na to, że ktoś inny wybierze za nas.

_Sokrates_ pisze:Z tymi z RAŚu? :)

o RAŚ-iu w Donbasie nie słyszałem :P

Pierwszy dzień PiSu jako partii zwycięzkiej i już zdązyła się spieprzyć żaluzja!
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-26, 10:07

No już przestańcie !

Już to pisałam, ale jeszcze raz powtórzę: za głębokiej komuny na rajdach studenckich śpiewano taka piosenkę "Przeżyliśmy najazd szwedzki, przeżyjemy i sowiecki" - no i przeżyliśmy. Też uważam, że przeżyliśmy dużo gorsze lata (np. stan wojenny) i nie wyjechaliśmy, więc przeżyjemy i 4 lata rządów PiS (jeżeli nie mniej). Ja się nigdzie stąd nie ruszam, bo tu jest Beskid Niski i Tatry a także złota polska jesień, która jest najpiękniejszą porą roku.

Z jednego tylko powodu jest mi przykro, ale tego chyba nic nie zmieni, że polskie społeczeństwo po raz kolejny okazało się tak bardzo podzielone, a politycy jeszcze to podgrzewali.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-26, 10:31

Basia Z. pisze:Ja się nigdzie stąd nie ruszam, bo tu jest Beskid Niski i Tatry a także złota polska jesień, która jest najpiękniejszą porą roku.

nie przesadzajmy, Beskid Niski i Tatry są również na Słowacji, a złota jesień po przekroczeniu polskiej granicy nagle nie znika :P
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości