a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-26, 10:34

Pudelek pisze:
Basia Z. pisze:Ja się nigdzie stąd nie ruszam, bo tu jest Beskid Niski i Tatry a także złota polska jesień, która jest najpiękniejszą porą roku.

nie przesadzajmy, Beskid Niski i Tatry są również na Słowacji, a złota jesień po przekroczeniu polskiej granicy nagle nie znika :P


Jeżeli miałabym gdzieś emigrować - to tylko na Słowację, ale na Słowacji jak dotąd rządy były jeszcze gorsze.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-26, 10:39

kluczowym jest tu sformułowanie "jak dotąd" ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-26, 10:45

Pudelek pisze:kluczowym jest tu sformułowanie "jak dotąd" ;)


No dokładnie, ale na Słowacji raczej nie zamierza się poprawić (wybory parlamentarne mają tam mieć na wiosnę 2016, a Fico nadal jest bez konkurencji), zaś u nas po 4 latach jest szansa na zmianę.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2015-10-26, 10:53

Basia Z. pisze: Ja się nigdzie stąd nie ruszam, bo tu jest Beskid Niski i Tatry a także złota polska jesień, która jest najpiękniejszą porą roku.
I tego się trzymajmy Basiu , gorzej już chyba być nie może :o-o a może być nawet lepiej :P .
laynn

Postautor: laynn » 2015-10-26, 10:53

Ale się podniecacie. Kradli z tej partii, kradli z tamtej, to będą i z tej. Przecież to Polska...
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-26, 10:58

Ja po prostu liczę na to, że w ciągu kolejnych 4 lat, a może i mniej PiS skompromituje się na tyle, że w kolejnych wyborach nie przekroczy progu wyborczego.

A media niezależne od rządu z ogromnym zapałem wytkną i odpowiednio nagłośnią ich każde potknięcie.

Zaś ja przez kolejne lata zamierzam po prostu robić swoje na ile pozwoli mi zdrowie i siły.
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 10:59 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5775
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-10-26, 11:05

Mój kolega, pracujący od kilkunastu lat jako urzędnik w sejmiku wojewódzkim, uważa, że politycy z PO są niezrównani jeżeli chodzi o wyprowadzanie/kradzież publicznych pieniędzy, natomiast tych z PiSu wspomina jako dużo mniej "sprytnych", co skutkowało tym, że mniej pieniędzy się "gubiło" po drodze.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-26, 11:06

laynn pisze:to będą i z tej.


Ale teraz będą kradli na tacę.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-26, 12:41

Pudelek pisze:
buba pisze:Te wybory to nie jest zwyciestwo PiSu...

ja jednak stawiam na zwycięstwo PiS-u. Aby zagłosować przeciw PO nie trzeba było wybierać Jarosława - było wiele innych partii.

No nie trzeba było, tylko że jaki był inny wybór? Oszołom albo potencjalny koalicjant?

Z Polski się nie wyprowadzam, dobrze mi tu.

A za 4 lata zobaczymy, może to ja się mylę?;)
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-26, 12:45

Vlado pisze:No nie trzeba było, tylko że jaki był inny wybór? Oszołom albo potencjalny koalicjant?



No bez przesady.
Ja w tym roku po raz pierwszy od dość dawna zagłosowałam nie na "mniejsze zło".

Być może się pomyliłam, to się okaże, ale przynajmniej głosowałam bez obrzydzenia.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-26, 13:37

_Sokrates_ pisze:W końcu sejm bez SLD! Pięknie! :D


Załatwił ich sam Adrian Che Guevara i niechcący przy okazji załatwił PiSowi samodzielne rządy.
Mimo iż nie jestem ich wyborcą, uważam, że lewica powinna mieć swoje miejsce w parlamencie.
Sejm powinien być reprezentacją narodu, odzwierciedlać nastroje społeczne, obecny będzie pod tym względem mocno wypaczony.
Przeszło 11% głosów na lewicę amba zjadła.
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 13:44 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-26, 13:44

Vlado pisze:Załatwił ich sam Adrian Che Guevara i niechcący przy okazji załatwił PiSowi samodzielne rządy.


Nie sądzę.
Zapewne będą publikowane jakieś badania na ten temat, ale spośród moich znajomych - kilkunastu wyborców "Razem" (nawet dwójka znajomych kandydowała) nikt wcześniej nie głosował na ZLew lub na formacje ich poprzedzające.
Być może ktoś głosował na Palikota, kiedy ten startował samodzielnie.

Ale sądzę, że ta formacja raczej odebrała głosy PO, lub przyciągnęła ludzi, którzy nie głosowali wcale.

Tak poza tym, to wolę aby PiS rządził samodzielnie, wtedy nie będzie miał na kogo zwalić niepowodzeń. Tak się pchali do władzy - to niech teraz wezmą pełną odpowiedzialność.
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 13:45 przez Basia Z., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-10-26, 13:49

Sondaże przed i po przedwyborczej debacie:
Obrazek
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-26, 14:31

Basia Z. pisze:No dokładnie, ale na Słowacji raczej nie zamierza się poprawić (wybory parlamentarne mają tam mieć na wiosnę 2016, a Fico nadal jest bez konkurencji)

tyle, że Fico nie ma swojego prezydenta. To jednak jest pewien czynnik stopujący dla partii tworzącej samodzielnie rząd.

Dobromił pisze:Ale teraz będą kradli na tacę.

teraz to już nie będą musieli kraść, bo wszystko dostaną... na tacy :D

Vlado pisze:Mimo iż nie jestem ich wyborcą, uważam, że lewica powinna mieć swoje miejsce w parlamencie.

przecież ma miejsce w parlamencie! PiS to jest typowa lewica, jeśli chodzi o gospodarkę. Na klęczkach w kwestiach światopoglądowych, ale gospodarczo to ZL był bardziej liberalny niż ekipa Kaczora.

Basia Z. pisze:Tak poza tym, to wolę aby PiS rządził samodzielnie, wtedy nie będzie miał na kogo zwalić niepowodzeń.

zwalą na Unię, która nie lubi polskich patriotów. Albo na tak fatalny stan finansów państwa odziedziczonych po PO, że nawet PiS nie dał tu rady. Wachlarz kozłów ofiarnych jest nadal duży.

Natomiast monorządy jednej partii oznaczają, iż jest niestety duża szansa na 4 lata narodowych socjalistów u koryta. Potem oczywiście kolejne wybory mogą ich zmieść, w jakim jednak będzie wówczas stanie państwo to nikt dziś nie przewidzi... Możemy mieć drugą Grecję, bo realizacja nawet części pomysłów wyborczych plus PiSowscy eksperci budżet rozwali kompletnie...

W 2005 PiS był w koalicji i kiedy ta się rozsypała został wyeliminowany z rządzenia na 7 lat. Teraz nie ma się co rozsypać, mało prawdopodobne aby posłowie PiSu przeszli gdzieś indziej...

Vlado pisze:Sondaże przed i po przedwyborczej debacie:

Razem, podobnie jak od dawna Kukiz, śmierdzą sprytną rozgrywką PiSu aby osłabić PO i resztki lewicy :-o Do tego jeszcze pożyteczni idioci z GW złapali haczyk i lansowali brodacza tak mocno, że w efekcie mamy prawdopodobne rządy absolutne :P

Tyle, że ja sądzę, że PiS zacznie od rzeczy najprostszych i mało kosztownych: całkowity zakaz aborcji, in vitro, walka z dżenderem i "ochrona polskich rodzin". O tym już od rana trąbi Terlikowski. Nie wiem jak ma wyglądać ta ochrona, może zakaz rozwodów jak do niedawna na Malcie?
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-26, 14:40

Pudelek pisze: bo wszystko dostaną... na tacy


A czy pracownicy KK też dostaną po 500 zł na dziecko ? Czy może PiS już wycofuje się z tej obietnicy ? I czy może też już zmienia kandydata na premiera ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości