a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-26, 21:40

PO jest taką lewicą obyczajową, jak Jarosław informatykiem :-o
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-26, 21:47

Pudelku, nie obrażaj Jarosława, męża mojej chrześnicy/bratanicy/ - ukończył ją na PŚ w Kielcach :!
Chociaż nie wkluczam, że możesz mieć rację - pochodzi z konserwatywnej rodziny katolickiej podobnie jak prezes :)
Czy na forum mamy sekcję obyczajową?
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-10-26, 21:48

ceper pisze:ukończył ją na PŚ w Kielcach

Puchar Świata w Kielcach? :o-o Mają tam skocznie??
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-10-26, 21:51

Pudelek pisze:PO jest taką lewicą obyczajową, jak Jarosław informatykiem


Zaraz się okaże, że PO to katonacjonaliści :D
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-10-26, 21:57

Pudelek pisze:ceper napisał/a:
ukończył ją na PŚ w Kielcach

Puchar Świata w Kielcach? :o-o Mają tam skocznie??
Ty tylko z historii i geografii jesteś mocny? Podpowiem: Politechnika Świętokrzyska (poziom jak częstochowski Oxford, o którym niedawno wspomniałem) :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5782
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-10-26, 22:00

Pudelek pisze:Puchar Świata w Kielcach? Mają tam skocznie??

mają... albo raczej mieli
pamiętam, że wyszedłem na nią, na sam szczyt
to był rok prawdopodobnie 1994, dosłownie rozlatywała się pod moimi stopami
https://pl.wikipedia.org/wiki/Skocznia_ ... w_Kielcach
Ostatnio zmieniony 2015-10-26, 22:02 przez sprocket73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-10-26, 22:12

sprocket73 pisze:dosłownie rozlatywała się pod moimi stopami


oj to tak jak ta w Lubawce- tez trochu pod nogami czasem chrupalo

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-27, 07:10

R0BERT pisze:
Dobromił pisze:ROBERT, Chłopcze, wracaj do stolika ! Rączki przed siebie ! Bądź grzeczny !


Zobaczymy, karłowaty trollu o twarzy bezmózga, czy mi to powiesz w twarz, niedługo będziesz miał okazję.


Czy tego nauczyłeś się z lekcji religii ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-27, 07:24

buba pisze:Nie slyszalam tez (poki co) aby jakas babcia w bereciku rozerwala sie granatem w metrze czy sklepie w imie ojca dyrektora albo Matki Boskiej.


Bubo czemu Ty ( dość często ) bierzesz temat tak na poważnie i dosłownie ? Np jak pisałem lekkie aluzje o kulcie jednostki na przykładzie opowiadania "Gotuj z papieżem", Ty od razu "pewno fajnie gotował", "fajny był bo w namiotach spał" :) Ok, może i tak ale może byś rzuciła okiem na to opowiadanie :)

Tak samo tu - świadomie przesadziłem a Ty o razu jedziesz z grubego granatu w babci.

A co do podobieństw - uważam, że "duchowo" te dwie skrajne frakcje mają wieeellleeee wspólnego. Oj, dużo. I jakby w tym kraju ( do tej pory :) ) nie było rządów świeckich, o w miare dużej kulturze, to "silnie wierzący" podnieśliby by głowy. Oj, tak. I jesteś pewna , że pewnego dnia nie odbył by się pierwszy samosąd w "imię Boga" ? Potem drugi, kolejny, potem eskalacja problemu ? Jesteś tego pewna ?

Pozdrawiam Wszystkich rozsądnie wierzących.

P.s. W Żywcu też mieliśmy skocznię - na zbiegu Soły i Koszarawy.
Ostatnio zmieniony 2015-10-27, 07:25 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2015-10-27, 07:29

Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-27, 07:47

No toś pojechał z reklamą "Rancza" :D
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-10-27, 09:25

Dobromił pisze:
buba pisze:Nie slyszalam tez (poki co) aby jakas babcia w bereciku rozerwala sie granatem w metrze czy sklepie w imie ojca dyrektora albo Matki Boskiej.


Bubo czemu Ty ( dość często ) bierzesz temat tak na poważnie i dosłownie ? Np jak pisałem lekkie aluzje o kulcie jednostki na przykładzie opowiadania "Gotuj z papieżem", Ty od razu "pewno fajnie gotował", "fajny był bo w namiotach spał" :) Ok, może i tak ale może byś rzuciła okiem na to opowiadanie :)



Jan Paweł II był na pewno mądrym i ciepłym, po prostu "fajnym" człowiekiem, świadczą o tym wspomnienia jego znajomych z czasów, kiedy wędrowali po górach lub pływali razem kajakami.

Ale to co teraz się już dzieje z Jego kultem jednostki to już przechodzi wszelkie pojęcie. Sam Papież tego nie chciał i wyraźnie o tym mówił, a tymczasem w całej Polsce nastawianych jest jego pomników dosłownie setki, niektóre brzydkie jak noc. Każda parafia gdzie chociaż raz był (a jako że sporo podróżował to sporo bywał w różnych parafiach) musi postawić pomnik lub co najmniej tablicę pamiątkową.

Można było te pieniądze przeznaczyć na co innego, np. na stypendia dla ubogich uczniów, lub na renowację zabytkowych kościołów.

We wszystkich górach znakowane są "szlaki papieskie" ale są znakowane a potem latami nie odnawiane, więc nie polecam wędrówek tymi szlakami bo łatwo można zabłądzić. Jakoś nikt nie pomyślała o tym, że szlak trzeba co kilka lat gruntownie odnowić i że to też kosztuje.

Podobna sprawa - jak zwiedzam czasem zabytkowe drewniane kościoły - to każdy ksiądz narzeka że pieniędzy na renowację jest za mało, a tymczasem często obok pięknego drewnianego kościoła postawiony jest drugi - betonowy w stylu stodoły. I na to pieniądze były. To mi się zdecydowanie nie podoba.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-10-27, 09:46

Basia Z. pisze:Można było te pieniądze przeznaczyć na co innego, np. na stypendia dla ubogich uczniów, lub na renowację zabytkowych kościołów.


Sama w to nie wierzysz :)

Ten kult JP II jest przerażająco powierzchowny. A to ulica, a to potworek pomnik, a to cos tam imienia JP II. Żadnego ( świadomie przesadzam ;) ) głębszego przemyślenia jak by tu można lepiej wykorzystać pieniądze. A KK pieniądze ma olbrzymie i do tego w cyniczny sposób potrafi "apelować" do wiernych o kolejne datki. Jest to coś strasznego moralnie. Dobra doczesne i władza ponad wszystko.

Basia Z. pisze:Podobna sprawa - jak zwiedzam czasem zabytkowe drewniane kościoły - to każdy ksiądz narzeka że pieniędzy na renowację jest za mało, a tymczasem często obok pięknego drewnianego kościoła postawiony jest drugi - betonowy w stylu stodoły. I na to pieniądze były. To mi się zdecydowanie nie podoba.


"Polska to dziwny kraj. Ludzie mieszkają w malutkich domkach, bieda w obejściu. A obok stoi olbrzymi kościół ociekający przepychem".

To cytat, niedosłowny, pamięć mi szwankuje, z najnowszego kryminału R. Ćwirleja "Tam ci będzie lepiej". Czas akcji - 1924 rok.

Co do kościelnych zabytków - to są perły naszego kraju. I tak jak piszesz - te najskromniejsze się rozpadają bo " za mało wychwalają potęge Pana". I w ten sposób możemy wrócić do kwesti powierzchowności "wiary".

Ponownie pozdrawiam rozsądnie wierzących i praktykujących.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5782
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-10-27, 10:10

Dobromił pisze:Jest to coś strasznego moralnie. Dobra doczesne i władza ponad wszystko.

Z drugiej strony jest to coś bardzo praktycznego. Gdyby nie parcie na gromadzenie dóbr i dążenie do władzy, to Kościół dawno by już przestał istnieć.
Awatar użytkownika
Tatrzański urwis
Posty: 1405
Rejestracja: 2013-07-07, 12:17
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Tatrzański urwis » 2015-10-27, 10:11

[img]http://[/img] Obrazek
:D .
Ostatnio zmieniony 2015-10-27, 10:12 przez Tatrzański urwis, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości