Dolinki też są ładne.

Relacje z Tatr polskich i słowackich.
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Dolinki też są ładne.

Postautor: Wilczyca » 2015-11-12, 21:22

Ostatni rok nie potraktował mnie zbyt łagodnie. Najpierw uraz kolana który dość długo się zaleczał, później ciężka choroba męża przeplatana z moja ranka w okolicy kostki która powodowała że na początku lata w zasadzie chodzić mogłam jedynie w sandałkach. Wyjazd planowany w maju nie doszedł w związku z czym do skutku a 10 dni w czerwcu spędziłam w Zakopanem na powolnym snuciu się po najbliższym kwatery terenie. Szczególne zainteresowanie a niekiedy wręcz i oburzenie ;) budziły w tym czasie moje sandałki plus zabandażowana kostka Ketonalu forte poszło nawet sporo, ale nieco sie podkurowałam. Niestety z tego okresu zdjęć nie mam bo z uwagi na lekki niz psychiczny nie bardzo miałam ochotę cokolwiek w tej okolicy focić.
(takze Sokratesie nie bardzo jest tu czego zazdroscić ;)).


Przyszedł sierpień i wreszcie wymarzony 3 tygodniowy urlop. w związku z tym że stan zdrowia ciągle pozostawiał wiele do życzenia postanowiłam po raz kolejny przejść jak najwięcej terenu do którego byłam w stanie dotrzeć. Pogoda była upalna więc wstawałyśmy z córka po godz 5 by móc docierać na pierwsze jeżdżące w okolicy busiki. Spałyśmy na Krzeptówkach.
Niekiedy wypady powtarzały się i mam zdjęcia z tej samej okolicy ale no cóż potraktuje je jako jeden temat. Bardziej niż na opowieści co robiłam w kolejnych dniach zależy mi na pokazaniu ze w sierpniu Tatry też mogą być klimatyczne i ze wystarczy wstać 2 godzinki wcześniej niż reszta populacji aby poczuć sie tam tak jak czuły sie wcześniejsze pokolenia.

Zakopane powitało nas piękna pogodą i koncertem Jaki dał o poranku nieznany mUzyk grający na trąbce
Obrazek
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2015-11-12, 21:25

Kolejne zdjęcia będę wstawiała grupami wiec bardzo proszę Was o cierpliwość i wyrozumiałość :-o
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2015-11-12, 22:00

Dolina Kościeliska - zanim wstaną turyści.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W Kościeliskiej byłam również 11.10 2015 po pierwszych opadach śniegu i stwierdzołam że to zdecydowanie jedna z najładniejszych jej wersji ale to już jutro.. (cdn)
Ostatnio zmieniony 2015-11-12, 22:23 przez Wilczyca, łącznie zmieniany 3 razy.
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2015-11-12, 23:21

A tu Kościeliska w pierwszym tegorocznym opadzie śniegu. Pojechałam w Tatry właściwie w ramach swojego prezentu urodzinowego. Dzień wcześniej byliśmy ze znajomymi na pozłacanym jesienią Grzesiu. Znajomi pojechali ja rano otworzyłam oczy i szok - pełnia zimy. Zastanawiałam się nawet czy nie wracać, ale do porządku doprowadziła mnie zaprzyjaźnona Moka słowami Gosia no co ty przecież tam jest tak pięknie...Pięknie i zimno - pomyślałam ale co tam przynajmniej jeszcze raz zobaczę Kościeliską.

Było prawie zupełnie pusto - pojedyncze osoby pozdrawiające się na szlaku jakże inna niz codziennie tam rzeczywistość. Było warto.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-11-13, 07:27

Wilczyca pisze:3 tygodniowy urlop


Burżujstwo !!! ;)

Wilczyca pisze:w ramach swojego prezentu urodzinowego


Kolejna Waga ... :o-o ;)

A jak teraz zdrowie ?
Ostatnio zmieniony 2015-11-13, 07:27 przez Dobromił, łącznie zmieniany 1 raz.
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2015-11-13, 09:24

Dobromił pisze:
Wilczyca pisze:3 tygodniowy urlop


Burżujstwo !!! ;)



Nie do końca - jak się mieszka w środkowej Polsce to najdrożej wychodzą podróże. No ale cos kosztem czegoś czyli dłuższy pobyt zamiast weekendowych wypadów. ;)

Zdrowie bardzo dobrze 3 -

Ale może jeszcze jakiś czas pociągnę te wyjazdy :-o

Kolanom i naczyniom dobrze służy regularnie uprawiany wysiłek wiec wzięłam się za to. Na artroskopię niespecjalnie mam ochotę.


A teraz parę tatrzańsko- letnich fotek z sierpnia.

Widok na Giewont z Sarniej skały. Okazało się że o godz 7 nawet Dol Strążyska jest pusta Na polanie były bodajże 4 osoby Na szczycie z 7 z nami włacznie.

Obrazek

Obrazek

Dolina Chochołowska tatrzański smok i coś z Jarząbczej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To rude to ja ;)

Obrazek

cdn (- niestety to czasochłonne zajęcie)
Ostatnio zmieniony 2015-11-13, 09:25 przez Wilczyca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-13, 10:19

Wilczyca pisze:Szczególne zainteresowanie a niekiedy wręcz i oburzenie ;) budziły w tym czasie moje sandałki plus zabandażowana kostka


osobom w ktorych zabandazowana kostka budzi oburzenie zapodawalabym kontrolny wpierdziel... :zly
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
ziaro
Posty: 390
Rejestracja: 2014-12-13, 10:46
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Postautor: ziaro » 2015-11-13, 11:21

Dolinki też są fajne. Parę razy przekonałem się o tym osobiście.
#ziaronaszlaku
laynn

Postautor: laynn » 2015-11-13, 14:06

Wilczyca pisze:Dolina Kościeliska - zanim wstaną turyści.

Takie Tatry lubię! Zdjęcia z prześwitującym słońcem, bomba.
Smog rewelacja. Fajnie zapozował.
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2015-11-14, 18:31

Teraz pare zdjęć z okolicy Doliny Białego, Małej Łąki i Przysłupu Miętusiego. Szlak świeżo po remoncie posypany drobnym żwirem. W Dol Białego szło się nawet całkiem nieźle gdyż żwir był drobny - gorzej w zejściu z Przysłupu - tam był tak gruby niewygodny do chodzenia i mam wrażenie że tam naprawa zrobiła więcej szkody niż potencjalny jej brak ;).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wreszcie widok na polanę pokręciłysmy sie tylko po okolicy i skreciłyśmy w strone Przysłupu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz może parę fotek z Hali Kondratowej. Niestety aparat nie do końca uchwycił kolorystykę a była zachwycajaca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na miejscu były też takie cudeńka. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-14, 18:38

Mnie juz teskno za takimi pieknymi ukwieconymi lakami! a ile to jeszcze miesiecy tego nie bedzie...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2015-11-14, 19:33

buba pisze:Mnie juz teskno za takimi pieknymi ukwieconymi lakami! a ile to jeszcze miesiecy tego nie bedzie...


Gdybyśmy nie tęskniły - może ich byśmy tak nie doceniały ;)
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2015-11-14, 20:19

Hala Gąsienicowa też przepięknie ukwiecona. Tym razem jednak nie udało nam sie uniknąć tłumu. Ogólnie w Tatrach Wysokich licząc od właśnie Gasienicowej jest nieporównywalnie więcej turystów niz w Zachodnich - niezależnie od godziny wyjścia. (W nocy nie chodzę bo boje się niedźwiedzi :-) )

Obrazek

Obrazek

A takiego zdjecia z tego terenu oprócz naszego jeszcze nigdzie nie widziałam

Obrazek

Giewont z Boczania nawet od swojej łagodniejszej strony robi wrazenie

Obrazek

Wreszcie zaczyna sie to co upragnione.

Obrazek

Obrazek

Najbardziej popularny widoczek na Wysokie.

I kwiaty - mnóstwo kwiatów.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po krótkiej przerwie w zatłoczonym jak zwykle schronisku za którym obecnie nie przepadam (drogo i mało gościnnie) idziemy wyżej.

Obrazek

Po drodze takie ślicznoty.

Obrazek

Obrazek

Rzut oka na hale z podejścia.

Obrazek

Wydaje siĘ płasko ale to Ściema ;)

Obrazek

Na przełeczy wyłaniaja się nasze przyszłoroczne marzenia ;)

Obrazek

I rzut oka na halę

Obrazek

Obrazek

I na Tatry Zachodnie.

Obrazek

Obrazek

cdn. :usm
Ostatnio zmieniony 2015-11-14, 20:47 przez Wilczyca, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-11-14, 22:11

Wilczyca pisze:Na przełeczy wyłaniaja się nasze przyszłoroczne marzenia ;)


Macie w planach Grań Hrubego? :D
Wiem, że nic nie wiem.
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2015-11-14, 22:16

Az tak ambitnie nawet bym nie śmiała obecnie pomysleć ;) Ale kto wie co przyniesie przyszłość - może kiedyś mnie tam jeszcze przeciągniesz :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 224 gości