a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-11-17, 19:28

Jestem za - w końcu walczył z patologią/korupcją/ i pokusami. Urzędnik musi być poza podejrzeniami jak żona Cezara. Czekam na wymianę całego wymiaru sprawiedliwości i rozpoczną się konfiskaty majątków miliarderów (chleb lub łatanie budżetu) oraz igrzyska dla ludu (pręgierz na każdym orliku, są dużo tańsze i oferuję lepszy poziom atrakcji)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-11-17, 20:07

Wiesio pisze:Czary z mleka

Musze się poważne zastanowić nad wstąpieniem do tej partii i ewentualnie trochę w niej podziałać.
Da mi to zabezpieczenie, na wszelki wypadek, gdybym coś w przyszłości "przykręcił".
laynn

Postautor: laynn » 2015-11-17, 20:47

Vlado pisze:Laynn wierzę, że pozostaniesz wierny swoim młodzieńczym ideałom, w przeciwnym razie pozostanie Ci tylko przyznać rację naszym "kolegom" z ogolonymi głowami i wspólnie zakrzyknąć Sieg Heil!

Wiesz, o ile nie udzielałem się w kwestii uchodźców, to w sobotę parę brzydkich słów poszło. Ale to na gorąco. Choć co do wszelkiej maści terrorystów, to bym łysych kolegów pewnie przebił :D .

a tak poza tym ale żeś się mnie przyczepił ;) :P :D
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-17, 21:11

laynn pisze:a tak poza tym ale żeś się mnie przyczepił ;) :P :D

To z sympatii :D
laynn

Postautor: laynn » 2015-11-17, 21:32

No ja wiem :D
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-17, 22:20

Pudelek pisze:Wybrano Turcję, ponieważ w kierunku południowym było to pierwsze i jedyne duże państwo, niechętne Rosjanom i Austriakom

Podobnie jest teraz, pierwszym przyjaznym państwem na północ od Turcji są Niemcy;)

Pudelek pisze:a nie z powodów ekonomicznych jak dzisiaj.

A co złego jest w emigracji zarobkowej?

Pudelek pisze:No i Turcy to nie Arabowie

Dokładnie, tylko powiedz mi proszę, jaki odsetek emigrantów to Arabowie?
Syn emigranta jest właśnie prezydentem USA, to tak odnośnie asymilacji;)

Pudelek pisze:Turcja by musiałaby wygrać wojnę np. z Rosją, co było już wówczas niemożliwe. Same oddziały polskie to była niewiele znacząca siła zbrojna, dobra do demonstracji.

W 1920 jakoś okazało się to możliwe. Bem bardzo liczył na wojnę turecko-rosyjską i przeszedł na islam tylko po to, by mieć wpływ na decyzje rządu osmańskiego.

Pudelek pisze:Po trzecie - tamte organizacje terrorystyczne miały jakieś postulaty

Raczej miały postulaty bliskie odwiecznym polskim postulatom wolnościowym, stąd często z nimi sympatyzowaliśmy.

Pudelek pisze:oj, Vlado, a Ty jedno a to samo...

Dokładnie jak i Ty jedno i to samo. Możemy tak bez końca;)

Wiesio pisze:Czary z mleka

...
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-17, 22:38

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LgtH-t5UEM4[/youtube]

Dziwny jest ten obraz... ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-17, 22:45 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-18, 00:00

Wiesio pisze:Czary z mleka


profesor Andrzej Zoll pisze:To się nazywa totalitaryzmem. Zaczynamy tą drogą iść. To nie są już Węgry, to jest znacznie gorzej.


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 95365.html
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-18, 07:58

Basia Z. pisze:Nie napaść na Europę tylko odgrodzić od niej murem - i nie całe "państwa" a tylko aktualne władze tych państw, bo obywatele mają bardzo różne zdania na ten temat.


Przeczytałaś w gazwybie, albo niusłiku, że Węgry postawiły mur, bo nie chcą przyjmować Europejczyków ?

W sumie nie dziwi mnie, że niektórzy obywatele tak mogą myśleć. Wszak esencja "europejskości" lewak Holland stwierdził, że to przecież Francuzi się wysadzili razem z ponad setką ludzi we Francji.

Jakie zdanie mają obywatele, łatwo stwierdzić obserwując wyniki wyborów, sondaży.


_Sokrates_ pisze:Frakcja antyeuropejska? :o-o

Po pierwsze: Unia to nie to samo co Europa, nie mylmy pojęć.
Po drugie: PiS namawiał do głosowania na TAK w referendum akcesyjnym.
Po trzecie: Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński
Po czwarte: nie znam żadnych wypowiedzi polityków PiSu, którzy sugerowaliby chęć opuszczenia Unii.


Chyba raczysz żartować, każdy wie, że to tylko ściema, tak naprawdę oni robią wszystko dla Putina :usm
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-18, 07:59

Piotrek pisze:
Wiesio pisze:Czary z mleka

Musze się poważne zastanowić nad wstąpieniem do tej partii i ewentualnie trochę w niej podziałać.
Da mi to zabezpieczenie, na wszelki wypadek, gdybym coś w przyszłości "przykręcił".


Zmarnowałeś całe 8 lat rządów partii oszustów, czułbyś się tam jak ryba w wodzie.

Teraz rozległo się dzikie wycie całego łapówkarstwa polskiego, ktoś chce zburzyć podstawy ich funkcjonowania. Zoll tak mocno umoczony w Bulu Komorowskim, nie jest dla mnie obiektywnym obserwatorem.
Ostatnio zmieniony 2015-11-18, 08:04 przez R0BERT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-11-18, 09:21

R0BERT pisze:Zoll tak mocno umoczony w Bulu Komorowskim, nie jest dla mnie obiektywnym obserwatorem.


A kto dla Ciebie, ROBERT, Chłopcze jest obiektywnym obserwatorem?

R0BERT pisze:Przeczytałaś w gazwybie


W czym ? Jak możesz to pisz zrozumiałym językiem, a nie "slangiem dla wybranych"
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-11-18, 09:26

R0BERT pisze:
Basia Z. pisze:Nie napaść na Europę tylko odgrodzić od niej murem - i nie całe "państwa" a tylko aktualne władze tych państw, bo obywatele mają bardzo różne zdania na ten temat.


Przeczytałaś w gazwybie, albo niusłiku, że Węgry postawiły mur, bo nie chcą przyjmować Europejczyków ?



"Newsweeka" nie czytam, z tygodników czytuję "Politykę". Ale dla Ciebie pewnie jest za mądra, więc raczej nie czytaj, bo nie zrozumiesz.
Tak jak nie rozumiesz, że "mur" może być słowem symbolicznym, jak np. w piosence, którą śpiewał Kaczmarski.
Swoją drogą jak sobie czasem przypomnę te słowa, mury ciągle rosną.

R0BERT pisze:
Jakie zdanie mają obywatele, łatwo stwierdzić obserwując wyniki wyborów, sondaży.


Zgadza się, jeżeli uważasz, że te około 20 % Polaków, które głosowało na PiS i przystawki w rodzaju Kukiza to są wszyscy obywatele a nawet ich większość - to gratuluję znajomości arytmetyki.
Oczywiście mam na myśli wszystkich uprawnionych.


R0BERT pisze:Chyba raczysz żartować, każdy wie, że to tylko ściema, tak naprawdę oni robią wszystko dla Putina :usm


Było kiedyś takie określenie, jeszcze za ZSRR "pożyteczni idioci". Pasuje jak ulał.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-18, 11:01

Jeśli nie rozumiesz mechanizmu wyborów i uważasz, że jak PO ma 40 % to jest głos narodu a jak PIS to głos Putina - "Polityka" wiele tłumaczy.

Dobromił pisze: Jak możesz to pisz zrozumiałym językiem, a nie "slangiem dla wybranych"


Jeśli kiedyś zasłużysz, karłowaty gnomie, na zauważenie, to obiecuję, że dostosuję poziom i dostaniesz wszystko obrazkowo.
Ostatnio zmieniony 2015-11-18, 11:05 przez R0BERT, łącznie zmieniany 1 raz.
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-11-18, 11:08

O Dobromile trudno powiedzieć karłowaty :hah3 :hah3 :hah3 Wręcz przeciwnie. :usm
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-11-18, 11:12

R0BERT pisze: że dostosuję poziom i dostaniesz wszystko obrazkowo.


ROBERT, Chłopcze, wielu czeka aż napiszesz coś sensownego. Np na temat turystyki. Bo nie wiem czy zauważyłeś - to jest forum turystyczne :) . A Ty stale i stale o tej polityce i religii. Co Ty byś teraz robił jakby tysiące lat temu ludzie nie wymyślili żeby innych otumanić religią ?

Uspokój się, bądź miły dla bliźnich ( ponoć tak Twa religia mówi ), nie unoś się, idź w góry, pozbieraj złom, dobry bądź dla zwierząt.

R0BERT pisze:na zauważenie


ROBERT, Chłopcze, ależ Ty stale wtrączasz się w posty me i paru innych użytkowników :D Zapomina Ci się z kim piszesz ?
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości