a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-18, 13:50

Pudelek pisze:Mimo wszystko szansa na bycie wysadzonym jest podobna do tej, że jadąc do Koziej Wólki zabije mnie pijany TiRowiec...


a to tez prawda... :-/

Pudelek pisze:Swoją drogą powinno się to spodobać Bubie - w końcu jak za PRL-u: czy się stoi czy się leży... ileś się należy ;)


powinni to rozszerzyc rowniez na inne zawody! :P wolalabym teraz dostawac cala pensje a nie 80%

Pudelek pisze:o, przepraszam, wielokrotnie musiałem pokazywać bagażnik Czechom lub Słowakom, kolejki też tam widziałem i to wcale nie małe (nawet po kilka godzin), musiałem się tłumaczyć ile wiozę piwa i innych rzeczy itp. Nawet kilka dni przed wejściem do Schengen!


to albo ja inaczej trafilam te kilka razy albo po prostu w porownaniu ze wschodnia granica wydawalo mi sie bardzo spokojnie i szybko

Pudelek pisze:to pierwszy prawdziwie lewicowy rząd od 1989 roku :D


No wlasnie to opowiadanie lewica- prawica to jest jakies bez sensu, bo w programach partii to jest bardzo przemieszane.
Ostatnio zmieniony 2015-11-18, 14:00 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-11-18, 15:18

Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-18, 15:48

kolejne potwierdzenie, że każda zorganizowana religia niszczy mózgi
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-11-18, 16:00

Pudelek pisze:mnie najbardziej byłoby żal swobody przekraczania granicy w dowolnym miejscu - regularnie chodzę obecnie na pograniczach (nie tylko polskich) i nie wyobrażam sobie znowu sytuację, że przechodzę tylko koło konkretnego słupka czy tabliczki w konkretnych, dozwolonych godzinach. Kto już się w takie wędrowanie nie wciągnął ten nigdy tego nie zrozumie i będzie tęsknił do starych, dobrych czasów jak debil w mundurze usiłował pokazać nad obywatelem swoją wyższość...



O właśnie, właśnie dokładnie o to chodzi. Ja z granic za PRL-u pamiętam głównie upokorzenia.
A teraz - przyjeżdżam sobie do Cieszyna na 1 dzień i na godzinkę idę do herbaciarni po czeskiej stronie na dobrą herbatę. Przechodząc przez most na Olzie wspominamy, co nas tam kiedyś niemiłego spotkało (i to nie był żaden wielki przemyt, ludzie pokupowali sobie w Czechach trampki i im zabrali).
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5784
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2015-11-18, 16:49

Pudelek pisze:kolejne potwierdzenie, że każda zorganizowana religia niszczy mózgi

A co sądzisz o takim podejściu?
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-18, 23:10

czytając Ewangelię można wielokrotnie natknąć się na cytaty, aby nie modlić się na pokaz i dla poklasku... ale co tam Ewangelia, co tam Pismo - przecież nie ma nawet co porównywać dzisiejszego chrześcijaństwa z naukami sprzed 2 tysięcy lat...

Basia Z. pisze:Przechodząc przez most na Olzie wspominamy, co nas tam kiedyś niemiłego spotkało (i to nie był żaden wielki przemyt, ludzie pokupowali sobie w Czechach trampki i im zabrali).

dwukrotnie brałem udział w zawodach biegowych w Cieszynie - start jest po polskiej stronie, potem połowa po czeskiej i powrót na polską. I druga pętla. Czy mam w przyszłości w trakcie biegania czterokrotnie pokazywać paszport i deklarować przedmioty do oclenia, bo politycy postanowili dokonać zbiorowego samobójstwa naszej cywilizacji?
Ostatnio zmieniony 2015-11-18, 23:10 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dobromił
Posty: 14538
Rejestracja: 2013-07-09, 08:33

Postautor: Dobromił » 2015-11-19, 07:28

sprocket73 pisze:A co sądzisz o takim podejściu?
Cytat:
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.


Bardzo słuszne podejście.

Głos z Wiejskiej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... Czolka3Img
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :

- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum

- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi

- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-19, 07:32

Dobromił pisze:Głos z Wiejskiej: http://wiadomosci.gazeta....html#Czolka3Img


http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat ... 84145.html

Niestety, są dzieci, które szukają czułości, bo nie otrzymują jej w domu. Jeżeli trafią na księdza, to może on ulec pokusie. Rozumiem to – przyznał Flaimo!


Dodał, że w wielu przypadkach dzieci też są winne. A w ilu przypadkach? Zdaniem Flaima, w wielu!
Ostatnio zmieniony 2015-11-19, 07:34 przez Vision, łącznie zmieniany 1 raz.
laynn

Postautor: laynn » 2015-11-19, 07:38

Wróci Rudy celnik na przejściu w Cieszynie na kładce? :D
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-19, 10:01

Pudelek pisze:dwukrotnie brałem udział w zawodach biegowych w Cieszynie - start jest po polskiej stronie, potem połowa po czeskiej i powrót na polską. I druga pętla. Czy mam w przyszłości w trakcie biegania czterokrotnie pokazywać paszport i deklarować przedmioty do oclenia, bo politycy postanowili dokonać zbiorowego samobójstwa naszej cywilizacji?


Mozna by zrobic tez inaczej- wypiac sie na zachod i UE i zrobic swoja wlasna unie w ramach grupy wyszehradzkiej. Moglbys wtedy biegac do Cieszyna do woli. Wedrowki po gorach tez nie bylyby zaburzone, a nikt by nam nie wciskal uchodzcow, promowania pedalstwa i krzywizny banana! Mozna by tez pomyslec o wlaczeniu Rumunii i Bulgarii! Taka unie srodkowoeuropejska to bym popierala! :D
Ostatnio zmieniony 2015-11-19, 10:19 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Malgo Klapković
Posty: 2482
Rejestracja: 2013-07-06, 22:45

Postautor: Malgo Klapković » 2015-11-19, 11:09

Mi też podoba się wizja Grupy Wyszehradzkiej, bo Schengena to akurat żal i chyba tylko tego po Unii Europejskiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-19, 12:47

buba pisze:Moglbys wtedy biegac do Cieszyna do woli.

moje horyzonty sięgają trochę dalej niż Cieszyna, bo swobodne, wielokrotnie przekraczanie granicy między "starą" Unią również mi się podoba. I myślę jak większości Hanysów, bo my od zawsze patrzyliśmy głównie na zachód, a nie na wschód...

buba pisze:promowania pedalstwa

mnie promowanie pedalstwa nie przeszkadza. Za to przeszkadza mi promowanie cwaniactwa typu "500 złotych na dziecko" i inne rozdawnictwo pieniędzy tylko za to, że ktoś się rozmnożył...

zresztą a propos "promocji pedalstwa" to nie w EU bronią księży-pedofilów bo "to wina dzieci", tylko w tej "zdrowej i normalnej" Polsce...
Ostatnio zmieniony 2015-11-19, 13:00 przez Pudelek, łącznie zmieniany 3 razy.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-19, 14:29

Obrazek
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-11-19, 15:07

Pudelek pisze:zresztą a propos "promocji pedalstwa" to nie w EU bronią księży-pedofilów bo "to wina dzieci", tylko w tej "zdrowej i normalnej" Polsce...


Reżyserów-pedofilów też broni zacne grono.
Może dożyjemy czasów, że posadzą i jednych i drugich.
Ostatnio zmieniony 2015-11-19, 15:07 przez _Sokrates_, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-19, 15:07

brakuje na obrazku rzeczywistych sponsorów - Turcji, Izraela, USA, Arabii Saudyjskiej i jeszcze kilku innych monarchii naftowych, które pociągają za sznurki na Bliskim Wschodzie.

PS>czy nikogo nie zastanowiło, że mimo kilku lat bombardowań z powietrza ciągle ktoś deklaruje o "zniszczeniu centrum dowodzenia" IS? Ile oni mają tych centrów, w każdej wsi?
Podobnie jak z konwojami z ropą i instalacjami - Amerykanie walą tam z powietrza od dawna, podobnie Francuzi, ale NIGDY nie ich zbombardowali, niszcząc źródło dochodów dla islamistów, czyli de facto jedyną możliwość ich uwalenia? Jak się teraz ostatnio tłumaczyli? Ano, że bombardując rafinerię zabiją... cywilów :o-o Wchodząc do Iraku czy Afganistanu Amerykanie z powietrza niszczyli wszystko jak leci, iracka armia, silna armia, nie miała szans przy zmasowanych atakach... a tutaj - miesiące, lata mijają, a PI w ogóle nie draśnięte niemal... Dziwne, prawda? :rol

Dziś podobno przypłynął do Polski statek z ropą z Kurdystanu... biorąc pod uwagę jaki problem z jej transportem przez Turcję mają Kurdowie, a islamiści nie, to prawdopodobnie jest to ropa z IS. Tak więc miłej jazdy na terrorystach ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości