a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-21, 00:26

Czyżby to już setka. :usm
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-11-21, 00:32

Czekałeś i liczyłeś :?
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-21, 00:35

Czekać nie czekałem, ale tak wpadłem na pomysł, żeby akurat teraz policzyć, no i tak się złożyło. ;) W każdym bądź razie gratulacje dla wszystkich za trud i zaangażowanie włożone w rozwój tematu. :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-11-21, 00:40

Zaczyna być ciekawie w polskiej polityce, na razie jestem pozytywnie zaskoczony. Wymiana kadr = normalka. Nadchodzi sprawiedliwość, od dawna mówię o wymianie całego wymiaru sprawiedliwości, a nie tylko TK. Na początek dobre i to :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/

Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-21, 01:04

https://www.polskieradio....owy-pomysl-w-UE

to powinieneś otwierać szampana, w końcu jest szansa, że przynajmniej na początek odseparują Polskę od jądra ciemności :D

swoją drogą ta "mała strefa Schengen" wygląda na taki obóz wewnętrzny terrorystów :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-21, 01:25

Pudelek pisze:to powinieneś otwierać szampana, w końcu jest szansa, że przynajmniej na początek odseparują Polskę od jądra ciemności


A czy ja kiedyś gdzieś napisałem, że jestem za zamknięciem granic? Nie przypominam sobie tego. ;) Strefa Schengen, a Unia Europejska to dwie różne rzeczy niezależne od siebie. I jak najbardziej podoba mi się ten pomysł, ale on by mógł sobie istnieć, niezależnie od tego, że od jutra będę musiał nazywać te ogórki owocami czy jak to tam było. ;) Co do samej Unii, to widzisz, też źle odbierasz moje zdanie, bo od razu mnie pakujesz to jednego wora, że wszystko co unijne to zło, a tak też nie jest. Gdyby założenia Unii były mniej więcej takie jak na początku przy powstaniu Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali, a nawet te późniejsze, które się bardziej rozszerzyły i miałoby to wpływ na pozytywny rozwój gospodarki krajów do niej należących i ułatwienie wymiany dóbr i usług między tymi krajami, to nie miałbym nic przeciwko. Kiedy wchodziliśmy do tej Unii, tez założenia były nieco inne, potem zaczęto coraz bardziej ingerować w politykę poszczególnych państw, a nawet w życie prywatne poszczególnych ludzi, mówiąc im co jest dobre a co złe i to dla mnie jest już przegięciem, bo tych wymysłów będzie już tylko coraz więcej. A nasz rozwój gospodarczy jest fikcyjny, bo jak już pisałem nie raz i jest na to potwierdzenie, że to nie nasz rozwój, tylko rozwój obcego kapitału na naszym terenie. Firmy nasze padają albo są sprzedawane jedna po drugiej, więc nawet te pierwotne założenia odchodzą w niepamięć. To tak trochę jak z tym emigrantem, przyjmiesz go pod dach, a on się będzie w Twoim domu z dnia na dzień, rozgaszczał coraz bardziej, aż w końcu zostaniesz na lodzie, no i to jest już dla mnie za dużo. Polityka poszczególnych państw powinna zależeć od nich samych, Ludzie się tu emocjonują jakimś podziałem, pomiędzy prawicę i lewicę, pomiędzy Peowców a Pisowców, a to nie ma za wielkiego znaczenia, bo kto by nie był, z dnia dzień coraz mniej może ugrać, a coraz bardziej musi przytakiwać pomysłom z góry. I jak dla mnie, to ten podział jest sztuczny i utrzymywany tylko po to, żebyśmy się między sobą kłócili, a na poważnie sprawy nie zwracali uwagi. I też świetnie się sprawdza przy szufladkowaniu ludzi, bo wystarczy, że masz jakiś jeden pogląd należący do któregoś z ugrupowań i od razu jesteś pakowany do tej grupy i z nią utożsamiany, albo jak się z czymś nie zgadzasz, to automatycznie lądujesz w tej drugiej grupie. I tak jedna grupa najeżdża na drugą i na odwrót, zamiast się skupić, na tym co naprawdę ważne, albo nawet zacząć ze sobą współpracować. W końcu ponoć cel jest ten sam, a przynajmniej powinien być.

Tak jak w tej religii o której piszesz, że czym bardziej zorganizowana tym bardziej ryje mózgi i się zgadzam jak najbardziej, tylko dla mnie każda większa grupa zorganizowana, z czasem zaczyna ryć ludziom mózgi, a czym staje się większa i silniejsza tym bardziej to robi i tak wygląda dzisiejsza Unia Europejska.
Ostatnio zmieniony 2015-11-21, 13:27 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-11-23, 17:28

Przedstawiam Szanownemu Państwu naszego ministra kultury :)

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/ ... 0/22458025

Po prostu czad ;>
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-11-23, 17:33

No czad,3 reklamy pod rząd. :usm
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-11-23, 17:53

A'propos wcześniejszego linka:
Dziennikarka TVP Karolina Lewicka błyskawicznie zawieszona. Po wieczornej rozmowie z wicepremierem Glińskim


http://wyborcza.pl/1,75478,19230468,dzi ... mowie.html
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-11-23, 19:53

To jaki wniosek? Że lepiej z wicepremierem rozmawiać rano?
Ostatnio zmieniony 2015-11-23, 19:53 przez cezaryol, łącznie zmieniany 1 raz.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-11-23, 20:25

cezaryol pisze:To jaki wniosek? Że lepiej z wicepremierem rozmawiać rano?
Zastanawiam się, jak mógłby wyglądać Twój komentarz, gdyby ten sam temat poruszył ktoś inny.
Ostatnio zmieniony 2015-11-23, 20:26 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-11-23, 20:31

Oglądałem kilka wcześniejszych rozmów pani Lewickiej - nazywać ją dziennikarką to grube nieporozumienie. W ogóle dziennikarstwo polityczne w naszym kraju jest na żenującym poziomie.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-11-23, 20:41

Lis też ma pozamiatane. Kutz będąc u niego w programie powiedział mu, że to jeden z jego ostatnich odcinków "Lisa na żywo" :)
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-11-23, 20:51

bluejeans pisze:Zastanawiam się, jak mógłby wyglądać Twój komentarz, gdyby ten sam temat poruszył ktoś inny.

Na pewno wybrałbym inną porę :lol
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-11-23, 21:12

W takiej sytuacji to się cieszę, że są u nas w kraju media niezależne od rządu, które przygotowują programy na własnych warunkach.
W sumie taka sytuacja jest nawet dla nich dobra, gdyż napędza im obserwatorów.

A telewizji publicznej i tak nie oglądam w ogóle od przeszło 10 lat.
Zaś TVN od czasu do czasu obserwuję w internecie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości