a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2015-11-24, 15:19

Pudelek pisze:Oczywiście Polacy by chcieli aby Francuzi i Brytyjczycy już 3 września umieraliby za kraj nad Wisłą (co ostatecznie zapewne szybko zakończyłoby wojnę), ale to tak nie działa.


Francuzi umarli za własny kraj w trakcie ofensyw Nivelle'a (pws) w ogniu niemieckich ckm.
Ocaleli tylko kastraci.
A Brytole umierali w Coventry(chciał nie chciał) a później nad Hamburgiem (Bomber Command). :)

Niemiecki projekt "Mitteleuropa" w ramach "Weltmacht" to zaiste poroniony pomysł.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-11-24, 15:34

Teraz dopiero właśnie widać, do kogo należą media w naszym kraju, włączam media, a tam od rana do wieczora, nagonka na PiS. Czuję się jakbym czytał media obcego wrogiego nam jak cholera kraju, we własnym kraju.
Vision , no cóż będziesz musiał do wiosny jakoś to przeczekać :( , ale zawsze dla osłody masz wiecznie obiektywną TV Trwam , tam jest sama prawda no i politycy ze """ wszystkich """ opcji :lol
Szkoda że nie usłyszałeś pozytywnych opinii o ministrach resortów gospodarczych , ja takie w INFo słyszałem kilkukrotnie .
W TVP 1 był (nie wiem czy jest bo dawno nie oglądałem ) zawsze po porannych Wiadomościach około 20 minutowy wywiad najczęściej z urzędującym politykiem i bardzo często był on krytyczny do rządów PO , swój program miał mistrz Pospieszalski ... szkoda że tego zwolennicy PiSu nie widzieli . był długi czas gdy prezes miał prawie codzienne konferencje , ale to też było mało...tak dopóki nie wezmą całości nie będzie sprawiedliwości :D
Basiu nie zgadzam się z Tobą absolutnie .Nie musisz czytać moich wcześniejszych wypowiedzi ale uwierz ,że zawsze krytycznie odnosiłem się do tego co robi a raczej do tego co zaniechuje PO , natomiast nie widzę powodów aby cieszyć się i chwalić bolszewickie metody PiS .
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-11-24, 15:35

Pudelek pisze:prawda boli, prawda?


Mój ojciec głosował na PiS.
Porównując jego i ciebie to tobie zdecydowanie bliżej do patologii.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 15:35

buba pisze:jak sie okazalo ze wsrod najmlodszych wyborcow lub tych co beda mogli glosowac za kilka lat wygrywa w cuglach taki Korwin z Kukizem

dopalacze zniszczyły już niejeden mózg, dziś nawet nie trzeba go prać ;)

buba pisze:a gorsza zbrodnia jest ze nasi menele dostana kase na dzieci?

każde wydawanie kasy na nierobów - nieważne, czy islamskich, czy katolickich, czy ateistów - jest zbrodnią z punktu widzenia tego, kto te pieniądze ma dać: czyli podatnika.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 15:37

_Sokrates_ pisze:Porównując jego i ciebie to tobie zdecydowanie bliżej do patologii.

czytanie ze zrozumieniem boli, prawda? Nawet na Podlasiu.'Ale przecież wasz prezes już dawno powiedział, że nikt wam nie wmówi, że czarne jest czarne, a białe białe :)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-11-24, 15:45

Pudelek pisze:Ale przecież wasz prezes już dawno powiedział


Po raz kolejny strzelasz ślepakami. No chyba, że wyznajesz zasady Goebbels'sa.
Jedno i drugie nie jest powodem do dumy.
Wiem, że nic nie wiem.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-24, 15:50

Krzyś66 pisze:Vision , no cóż będziesz musiał do wiosny jakoś to przeczekać , ale zawsze dla osłody masz wiecznie obiektywną TV Trwam , tam jest sama prawda no i politycy ze """ wszystkich """ opcji


Po pierwsze to nie oglądam TV, jedynie jakieś linki z filmów na YT czy coś w tym stylu, które czasem prezentują jakieś wywiady z TV. Mówiłem o internetowych stronach typu Onet, Interia, WP i tym podobne. No ale co do TV Trwam to mam takie samo zdanie, jak na temat innych mediów, tylko dla mnie porównywanie TV Trwam do TVP nie ma najmniejszego sensu, choćby ze względu na oglądalność. Nie wiew też co się tak straszy tym TV Trwam, to jakaś drugorzędna albo nawet trzeciorzędna telewizja przecież, dla nielicznych. Większą albo porównywalną oglądalność mają programy typowo hobbystyczne dla wędkarzy czy innych pasjonatów. ;) Co do dziennikarzy to tą panią chyba z TV Republika, czy jakoś tak, co rozmawiała z Kukizem gdzie wyszedł podczas wywiadu, też jak najbardziej powinni wyrzucić. A coś mi się kojarzy, że to chyba typowo pisowska telewizja. Tylko nie wiem o co to cało halo, nie dawno wspomniałem tutaj jak po kilku niewygodnych pytaniach obecnej wtedy pani premier, z jedynie słusznej wtedy partii, wyrzucono z telewizji Durczoka. Więc sprawy są jak najbardziej na porządku dziennym. Co do tych zarzutów, które mu wymyślono, że niby nie wywalono go za tamte pytania. To minął prawie rok i do dzisiaj nic mu nie udowodniono. Sprawa wręcz ucichła. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 16:06 przez Vision, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 15:50

ależ ja doskonale pamiętam twoje twierdzenia, że nie głosowałeś na PiS. Ale od PiSowców jak dla mnie wcale się nie różnisz.

Postaram jednak ci wyjaśnić o co chodziło z patologią, bo wiem, że możesz to ciężko zrozumieć.

zakaz używanie gumek przez PiS -> więcej dzieci -> więcej rodzin wielo i mnogodzietnych -> więcej patologii -> podczas wyborów więcej głosów na PiS (bo chyba nie uważasz, że ci z patologii, którym chciało się pójść na wybory zagłosowali np. na Korwina, który bym im resztki świadczeń odebrał, albo np. na Nowoczesną czy tym podobne? PiS obiecał przecież niemal wszystkim, że da, nawet jak nie ma za co).

Jeśli natomiast uważasz, że każdy wyborca PiS to patologia, to już twoja opinia, ale ja nic takiego nie napisałem :-o
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-24, 15:51

Pudelek pisze:każde wydawanie kasy na nierobów - nieważne, czy islamskich, czy katolickich, czy ateistów - jest zbrodnią z punktu widzenia tego, kto te pieniądze ma dać: czyli podatnika.


a mi sie wydaje ze mamy juz wystarczajaco swoich wlasnych katolicko-ateistycznych nierobow i nie trzeba nam kolejnej dla odmiany importowanej patologii... wiec z dwojga zlego juz lepiej wydac na rodzimych nierobow, niz zwiekszac ich calosciowa ilosc..
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 15:54 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Mirek

Postautor: Mirek » 2015-11-24, 15:57

Vision pisze:
Mirek pisze:Już gdzieś kiedyś napisałem, jakie szczęście że jestesmy w NATO. :usm


Faktycznie, w 39 też mieliśmy niesamowite szczęście być w sojuszu z Wlk. Brytanią i Francją.
Fakt większe szczęście nas spotkało gdy od 45 r byliśmy sojusznikami ZSRR. :DD Choć o sojuszu trudno by w tym wypadku mówić.
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 15:59 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 15:57

buba pisze:a mi sie wydaje ze mamy juz wystarczajaco swoich wlasnych katolicko-ateistycznych nierobow i nie trzeba nam kolejnej dla odmiany importowanej patologii...


a czy ja kiedykolwiek pisałem, że chcę tu kogoś ściągać z islamistów? Warto by jednak było przeczytać co ktoś pisze, a nie walić jedno i to samo na ślepo...

Natomiast niechęć do migrantów w żaden sposób nie umniejsza mojej niechęci do dotowania meneli, a póki co to w RP to trwa, a nie finansowanie kobiet w burkach...

wiec z dwojga zlego juz lepiej wydac na rodzimych nierobow, niz zwiekszac ich calosciowa ilosc..

a skąd ta chęć do dawania kasy jakimkolwiek nierobom? Zabezpieczenie na przyszłość, czy co? Chcesz, to dawaj ze swojego portfela, ale czemu państwo ma się bawić w rozdawiciela jałmużny?
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 15:58 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-24, 16:26

Pudelek pisze:a skąd ta chęć do dawania kasy jakimkolwiek nierobom? Zabezpieczenie na przyszłość, czy co? Chcesz, to dawaj ze swojego portfela, ale czemu państwo ma się bawić w rozdawiciela jałmużny?


Tylko, że tu jest trochę różnica, bo swoim faktycznie można nie dawać i można jak najbardziej z tego zrezygnować, w przeciwieństwie do dawania uchodźcom, gdzie dawać trzeba. Bo Unia wyliczyła więc, trzeba. ;)

http://telewizjarepublika.pl/71-mln-eur ... 26519.html
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 16:31

i tutaj jest odpowiedź, kto najbardziej korzysta na zalewie Europy przez migrantów, co zresztą było wiadome od samego początku :) Turcji przebaczane będzie wszystko, łącznie ze wspieraniem Państwa Islamskiego, byleby zatrzymała jak najwięcej ich u siebie.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-24, 16:54

buba pisze:O zamieszkanych domach jeszcze nie slyszalam ale o tym ze wladze Niemiec oswiadczyly ze moga rozdysponowac do swoich celow pustostany- ktore maja swoich wlascicieli to i czytalam i mowili mi znajomi co w Niemczech mieszkaja..


Tu jest na przykład coś takiego:

Ze względu na to, że istniejące schroniska są wypełnione po brzegi, władze państwowe, władze krajów związkowych i władze lokalne zaczęły stosować legalnie i moralnie wątpliwe środki, włączając w to wywłaszczenie własności prywatnej i eksmicję niemieckich obywateli z ich własnych domów, aby zrobić miejsce dla nowoprzybyłych.

W Nieheim, innym mieście w NRW, burmistrz Rainer Vidal stosuje "manewr" określany mianem "prawa przejęcia mienia" (Eigenbedarf), co pozwala rozwiązać umowy o najem z obywatelami niemieckimi, którzy mieszkają w lokalach socjalnych. Dzięki temu będą mogli wprowadzić się tam imigranci.

Pierwszego września, 51-letnia Bettina Halbey, która mieszkała w takim lokalu przez ponad szesnaście lat, otrzymała pismo informujące ją, że musi opuścić mieszkanie do maja 2016 roku po to, aby mogli się tam wprowadzic imigranci. Halbey była wstrząśnięta:

"Zupełnie mnie to zaskoczyło. Nie jestem w żaden sposób zrozumieć, jak miasto może mnie tak potraktować. Nie potrafię uporać się z tą sytuacją. Całe życie walczyłam ze stratą i smutkiem, a teraz mam być eksmitowana. To tak, jakby ktoś kopnął mnie w brzuch."

Halbey, która jest pielęgniarką, mówi, że będzie jej trudno znaleźć inne miejsce zamieszkania. "Mam psa i kota. Wielu właścicieli nie będzie chciało mi nic wynająć."

W tym samym budynku, samotna matka z dwójką dzieci otrzymała nakaz eksmisji do sierpnia 2016 roku, również by "zrobić miejsce dla imigrantów". Początkowo nakazano jej opuścić mieszkanie do listopada 2015 roku, ale jej eksmisję przełożono na później, aby córka mogła bez zakłóceń zakończyć rok szkolny.

W Braunsbedrze, niewielkim mieście w kraju związkowym Saksonia-Anhalt, właściciel eksmitował dziesiątki lokatorów ze swojego bloku, aby wprowadzić tam imigrantów. Według miejscowych mediów właściciel, niejaki Marcus Skowronek, otrzymuje 552 euro (617 dolarów) za przyjęcie jednego imigranta. Umieszczając u siebie tak dużo imigrantów, jak to możliwe, ma szansę otrzymywać od lokalnego i regionalnego rządu płatności rzędu ponad dwóch milionów euro rocznie.


http://pl.gatestoneinstitute.org/6606/i ... omy-niemcy

Ale gdzieś już czytałem, nawet o takim pomyśle, że mają po prostu przeliczać ile metrów w mieszkaniu ma przypaść na mieszkańca. No i jak w jakimś domu jest za duży metraż, a za mało mieszkańców, to można by tam dorzucić parę uchodźców wg metrażu. ;) Ewentualnie, eksmisja na mniejsze mieszkanie, gdzie metraż będzie się zgadzał i oddanie mieszkania w całości uchodźcom.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-24, 17:16

Vision pisze:Ale gdzieś już czytałem, nawet o takim pomyśle, że mają po prostu przeliczać ile metrów w mieszkaniu ma przypaść na mieszkańca. No i jak w jakimś domu jest za duży metraż, a za mało mieszkańców, to można by tam dorzucić parę uchodźców wg metrażu. ;) Ewentualnie, eksmisja na mniejsze mieszkanie, gdzie metraż będzie się zgadzał i oddanie mieszkania w całości uchodźcom.


Widac Niemcy maja juz we krwi takie dzialania. W czasie wojny rodzinie moich dziadkow tez dokwaterowali dwoch Niemcow- z racji ze mieli zbyt duzy metraz. Nie ma to jak "powrot do zrodel" :DD
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości