a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 17:20

po wojnie za komuny było normą, że dokwaterowywali. Polacy, nie Niemcy. Pradziadkowie parę dobrych lat walczyli, aby się pozbyć tych lokatorów.

Ale to powinnaś popierać, w końcu to było w jedynym słusznym ustroju ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-24, 17:28

Pudelek pisze:po wojnie za komuny było normą, że dokwaterowywali. Polacy, nie Niemcy. Pradziadkowie parę dobrych lat walczyli, aby się pozbyć tych lokatorów.


Myslalam ze juz od wielu lat takie zachowania sa potepiane...

Pudelek pisze:Ale to powinnaś popierać, w końcu to było w jedynym słusznym ustroju ;)


Nigdy nie twierdzilam ze popieram wszystko jak leci co wtedy bylo. Nie ma raju na ziemi. Byly i zle i dobre rzeczy. No moze tych dobrych wiecej :P

Glupio ze teraz mamy szanse na powrot jedynie tych zlych rzeczy i to jeszcze w gorszej formie...
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 17:30 przez buba, łącznie zmieniany 2 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 17:35

buba pisze:Myslalam ze juz od wielu lat takie zachowania sa potepiane...

no to było dawno, bo po wojnie ;) Przyjeżdżali ludzie na Górny Śląsk do roboty, więc ich kwaterowali do tych, którzy mieli większe domy czy tam mieszkania. Nikt gospodarzy o zdanie nie pytał.

buba pisze:Nigdy nie twierdzilam ze popieram wszystko jak leci co wtedy bylo.

wiem, wiem ;)

buba pisze:Glupio ze teraz mamy szanse na powrot jedynie tych zlych rzeczy i to jeszcze w gorszej formie...

ludzie w końcu sami wybrali PiS. Chcieli mieć socjalizm, to będą mieli :lol
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 17:36 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-24, 17:36

Pudlu czytając Twoje opinie wciąż nasuwa mi się jedno pytanie:
Jaki jest Twój pomysł na lepszy wskaźnik przyrostu naturalnego?


Dzisiaj tureckie myśliwce zestrzeliły rosyjski bombowiec, ciekawe co z tego wyniknie...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 17:48

Vlado pisze:Jaki jest Twój pomysł na lepszy wskaźnik przyrostu naturalnego?

a kto powiedział, że jestem za tym, aby w ogóle zwiększać wskaźnik przyrostu naturalnego? Skąd założenie, że musi być ludzi coraz więcej i więcej?

Jeśli sądzisz, że nagle ludzie zaczną się płodzić, bo dostaną po 500 zł na dziecko to wskoczysz na podium naiwniaków mojego życia ;) Widać to zresztą po państwach zachodnich, gdzie Niemcy, Francuzi, Brytyjczycy nie zaczęli nagle się mnożyć, za to bardzo zadowoleni są Turcy, Arabowie itp.

Vlado pisze:Dzisiaj tureckie myśliwce zestrzeliły rosyjski bombowiec, ciekawe co z tego wyniknie...

1) Rosja dozbroi Kurdów i zaczną nagle spadać tureckie myśliwce,
2) Rosja zwiększy swe działania, jeszcze bardziej waląc w transporty ropy z IS do Turcji (dzisiejsza akcja wygląda na swoistą zemstę za tamto)
3) Rosja zacznie intensywniej walić w Turkmeńców (?), którzy prawdopodobniej rozstrzelali spadających pilotów.

Generalnie każde rozwiązanie, również z innych możliwych, jest raczej niekorzystne dla Ankary.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-24, 17:49

Ja nie sądzę, ja zadałem Ci pytanie.

Jeśli ludzi w PL będzie ubywać, to więcej będzie emerytów niż pracujących.
Jakie proponujesz rozwiązania na taką okoliczność?
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 17:51 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-24, 17:53

Pudelek pisze:
Glupio ze teraz mamy szanse na powrot jedynie tych zlych rzeczy i to jeszcze w gorszej formie...

ludzie w końcu sami wybrali PiS.


akurat za sprowadzaniem do nas uchodzcow to zdecydowanie bardziej byly poprzednie rzady niz PiS

Pudelek pisze:Chcieli mieć socjalizm, to będą mieli :lol


Poczekamy zobaczymy- czekam na te bary mleczne, bazary z kurami i schroniska w gorach bez pradu i lazienek :P
Ostatnio zmieniony 2015-11-24, 17:59 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 17:55

Nie mam dziecka, więc nie powiem czego ja bym oczekiwał. Natomiast sądząc po znajomych, którzy dziecko co najmniej jedno mają, to brakuje stabilnej i odpowiednio płatnej pracy, są problemy z miejscami w żłobkach i przedszkolach (choć te ostatnio mniejsze), brak odpowiedniej opieki medycznej (dobrych pediatrów wywiało za granicę albo do większych miast). To są problemy systemowe. Nikt z nich jakoś nie skakał z radości z możliwości 500 zł na dziecko, nikt też nie stwierdził, że po otrzymaniu takiej kasy zdecydowałby się na następne.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-24, 17:56

Pudelek pisze:a kto powiedział, że jestem za tym, aby w ogóle zwiększać wskaźnik przyrostu naturalnego? Skąd założenie, że musi być ludzi coraz więcej i więcej?


Niekoniecznie musi być więcej, ale chodzi raczej o samo utrzymanie tego co jest, a najbardziej o to, że jak taki wskaźnik się utrzyma, to za jakieś 200 lat nas nie będzie wcale. ;) No ale faktycznie może nie warto się przejmować co będzie za 200 lat. ;) No ale tutaj też Ci wielcy obrońcy świata, przed różnymi katastrofami, to Ci sami, co to zmniejszenie populacji promują. Klub rzymski i te sprawy. ;) Ale popatrz na to teraz też tak, że często teraz tego się używa jako argumentu. Że z racji tego, że się nie rozmnażamy, to musimy przyjąć uchodźców którzy to robią i nam w tym pomogą. ;)
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-24, 18:02

model rodziny 2+1 a nawet 2+2 to dalej coraz więcej emerytów w stosunku do pracujących.

no to jakie masz pomysły by tych rzeczy, o których piszesz przestało brakować?

ja dla jasności nie mam żadnego pomysłu;)

Vis to są podstawowe prawa natury. Jeśli jakaś populacja nie jest zdolna od rozrodu, to jest wypierana przez populacje, które się rozmnażają.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 18:03

Vlado pisze:Jakie proponujesz rozwiązania na taką okoliczność?

ale czy to ja wymyśliłem obecny system emerytalny, który jest piramidą finansową? Obecna sytuacja jest nie do rozwiązania, bo nie możliwości, aby wrócił dawny przyrost dzietności, nie można bez końca pomnażać społeczeństwa, bo czasy się zmieniły. Do tego dłużej żyjemy, więc ta piramida emerytalna prędzej czy później rąbnie...

Chcesz mieć za co żyć na starość? To odkładaj kasę, a nie licz na nagły przyrost naturalny.

buba pisze:akurat za sprowadzaniem do nas uchodzcow to bardziej byly poprzednie rzady niz PiS

no jak to, wczoraj przywieziono uchodźców z Ukrainy :P

buba pisze:Poczekamy zobaczymy- czekam na te bary mleczne

ja nie muszę czekać - wiem, gdzie są bary mleczne już dziś ;)

buba pisze:i schroniska w gorach bez pradu i lazienek

i paszporty trzymane w szufladzie, żebyś nie mogła jechać za granicę i zobaczyć jak tam pięknie ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-24, 18:06

Pudelek pisze:Chcesz mieć za co żyć na starość? To odkładaj kasę, a nie licz na nagły przyrost naturalny.

Czyli ci którzy odłożą przeżyją ,reszta eutanazja? No to dość racjonalne podejście.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 18:07

Vision pisze:No ale faktycznie może nie warto się przejmować co będzie za 200 lat.

wyjąłeś mi to z ust ;)

Vision pisze:Ale popatrz na to teraz też tak, że często teraz tego się używa jako argumentu. Że z racji tego, że się nie rozmnażamy, to musimy przyjąć uchodźców którzy to robią i nam w tym pomogą.

jak już kilka razy pisałem - nie mam nic przeciwko przyjmowaniu Słowian ze wschodu, czy np. Azjatów - oni się integrują szybko, są pracowici, nie marudzą itp.

Vlado pisze:ja dla jasności nie mam żadnego pomysłu;)

i oczekujesz tego ode mnie? :D

Niech państwo prowadzi politykę prorodzinną (jaką? Nie wiem, nie jestem politykiem), ale nie w formie łatwego rozdawnictwa pieniędzy co jak na razie proponuje PiS.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-11-24, 18:08

Vlado pisze:Czyli ci którzy odłożą przeżyją ,reszta eutanazja?

można zabierać tym, którzy się zabezpieczyli i sobie pieniądze odłożyli. Czyli jak zwykle.
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-24, 18:09

Pudelek pisze:i oczekujesz tego ode mnie? :D

Lubię konstruktywną krytykę ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości