a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-11-26, 14:23

sokół pisze:Kiedyś było inaczej. Skończyło się szkołę zawodową albo technikum i się szło do pracy. Mieszkania się dostawało. Ludzie się hajtali w wieku 20-21 lat, to mieli czas, żeby się napracować przy dzieciach. I jeszcze z opowiadań wiem, ze były kondony w kiosku

Sokół :o-o , w metryczce masz wpisane 34 lata , a piszesz jakbyś miał maks 24.
Mieszkania się dostawało .... taaa , po 20 latach , jak kto miał szczęście.

Czasy się zmieniły i nic nie będzie jak dawniej . Ludzie naoglądali się luksusów i chcą tak żyć .
Absolutnie nie mam do nikogo o to pretensji , jedynie wtedy gdy swoje wygodnictwo tłumaczą na setki sposobów aby się nie przyznać że wolą wygodnie żyć niż dokonywać jakichkolwiek poświęceń dla własnej rodziny.
A małżeństwo to już jakieś poświęcenie : trzeba zrezygnować z części wolności ,części własnego czasu , niektórych przyjemności i przyjąć część obowiązków tych nie lubianych .I wiążąc się dajemy słowo drugiej osobie i możemy ponieść różne konsekwencje w przypadku rozwodu.
Jeśli małżeństwo decyzję o wychowaniu dziecka (nie każda para może mieć dzieci biologiczne), przekłada na święty nigdy .... no bo mieszkanie , no bo trzeba urządzić , no bo muszę awansować etc , etc ... to często dla takich ludzi żaden czas , żaden moment w życiu nie będzie odpowieni na dziecko...
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-26, 14:41

Krzyś66 pisze:Sokół , w metryczce masz wpisane 34 lata , a piszesz jakbyś miał maks 24.
Mieszkania się dostawało .... taaa , po 20 latach , jak kto miał szczęście.


A ja tam się zgadzam z sokołem, tak było, przynajmniej u mnie i cała moja rodzina tak dostała mieszkania i w większości do dzisiaj w nich mieszka. I na pewno nie czekała na nie 20 lat, bo mniej więcej w wieku 25 lat się do tych mieszkań wprowadzali, więc wnioski musieli by składać po urodzeniu. ;) Całe moje osiedle tak zresztą powstało i jak się wprowadzałem jak miałem 6 lat, to całe osiedle to byli młodzi rodzice w wieku 25 lat z małymi dziećmi. No ale może tylko u nas było takie szczęście. Sporo mieszkań się jeszcze dostawało wtedy z pracy i w takim też mieszkałem (nawet w dwóch). Tylko, że wtedy praca też wyglądała inaczej, a nie jak teraz, nowy elastyczny model niczym gumka od majtek. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 6 razy.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-26, 14:55

Ale nie ma się co martwić, lepiej się nie zapowiada i trzeba sobie jakoś z tym radzić. Póki co oddajemy z tego co zarobimy jakieś 70-80%, ciekawe ile jeszcze dadzą radę od nas wyciągnąć, bo jakoś będzie trzeba to przecież załatać.

http://niewygodne.info.pl/artykul6/0264 ... PO-PSL.htm

Okazało się, że we wrześniu br. odchodząca ekipa rządowa pod przewodnictwem Ewy Kopacz powiększyła zadłużenie Polski o kolosalną kwotę 18 mld 489 mln zł. Jak łatwo można wyliczyć - średni dzienny przyrost długu w tym okresie wynosił aż 616,3 mln zł. Aby było ciekawiej wspomniane długi prawdopodobnie mogły być już zaciągane na poczet przyszłorocznego limitu zadłużenia (powyższe możemy wnioskować z komunikatów publikowanych przez przedstawicieli resortu finansów w ubiegłym miesiącu).


Aby lepiej zobrazować wrześniową skalę wzrostu zadłużenia tradycyjnie już porównam ją do osiągnięć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ciągu 24 finałów WOŚP, przy pomocy dziesiątek tysięcy wolontariuszy i wielkiej machiny promocyjnej zebrano łącznie 581,7 mln zł. To oznacza, że 24 lat działalności Jerzego Owsiaka nie udało się nawet zebrać kwoty o jaką ekipa Ewy Kopacz zwiększyła zadłużenie naszego kraju w ciągu tylko jednego wrześniowego dnia!


Eksperci nie mają wątpliwości: szybko rosnący dług w czasie stosunkowo dobrej koniunktury gospodarczej to bomba z opóźnionym zapłonem. Gdy przyjdzie spowolnienie gospodarcze - a zgodnie z cyklem przyjdzie na pewno już za rok, najdalej za dwa - rząd będzie musiał ponownie ciąć wydatki i podnosić obywatelom podatki, by znaleźć pieniądze na spłatę długów zaciągniętych w czasie prosperity.


I żeby nie było, nie piję tutaj do PO, nie to mam na celu, ale chodziło mi zobrazowanie samej kwoty i a w szczególności wniosku końcowego.
Ostatnio zmieniony 2015-11-26, 15:02 przez Vision, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-26, 15:03

Krzyś66 pisze:Mieszkania się dostawało .... taaa , po 20 latach , jak kto miał szczęście.


I ty masz racje i sokol z visionem. Bo na Gornym Slasku sie dostawalo, czesto od razu, wlasnie dlatego moi rodzice tam wyjechali, bo byla i praca i mieszkanie. W Krakowie czy Toruniu mieli male szanse na wlasny kąt. A w Bytomiu dostali od reki - ba! mieli nawet kilka mieszkan do wyboru (w latach 70 tych)

Krzyś66 pisze:A małżeństwo to już jakieś poświęcenie : trzeba zrezygnować z części wolności ,części własnego czasu , niektórych przyjemności i przyjąć część obowiązków tych nie lubianych


A bedac w nieformalnym zwiazku jest inaczej? a mieszkajac z grupa znajomych w mieszkaniu studenckim jest inaczej? tez sie trzeba dogadac ze soba nawzajem. Jak sie mieszka samemu to tez masz obowiazki- ba! nawet wiecej bo nie masz sie z kim nimi podzielic. Nawet jak sobie bierzesz chomika to poswiecasz mu troche czasu i sa jakies obowiazki mimo ze nie masz z nim slubu. Tak ogolnie patrzac to malzenstwo to jest tylko jakis tam papier urzedniczy ktory czasem moze pomagac w zyciu a czasem szkodzic. Nie slyszalam zeby ktos kiedys twierdzil ze poswieceniem jest posiadanie paszportu, patentu zeglarskiego czy karty wedkarskiej.

Super sprawa jest zwiazek z fajna osoba - i wedlug mnie nie jest to poswiecenie, ale ulatwienie w zyciu, ciekawe towarzystwo na codzien, inspiracja do robienia ciekawych rzeczy, pomoc w razie klopotow i poczucie bezpieczenstwa ze mozesz na kogos liczyc. A czy masz w szufladzie papier z pieczatka czy go nie masz? co to zmienia?

Krzyś66 pisze:Jeśli małżeństwo decyzję o wychowaniu dziecka (nie każda para może mieć dzieci biologiczne), przekłada na święty nigdy .... no bo mieszkanie , no bo trzeba urządzić , no bo muszę awansować etc , etc ... to często dla takich ludzi żaden czas , żaden moment w życiu nie będzie odpowieni na dziecko...


Mi sie wydaje ze polityka rzadu w sprawie rozwiazywania problemow nizu demograficznego jest chybiona, jakies tam 500zl niewiele wniesie. Jedyne skuteczne rozwiazanie to jak ktos tam napisal wczesniej- pani w kiosku ze szpilka! :P taniej dla kraju i skutek bardziej murowany :lol
Ostatnio zmieniony 2015-11-26, 15:30 przez buba, łącznie zmieniany 7 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-26, 15:26

Krzyś66 pisze:Robert czy Ty jesteś taki tępy czy takiego udajesz ???
To ,że jestem przeciwnikiem PiSu nie znaczy ,że byłem zwolennikiem PO albo bezkrytycznym recenzentem ich rządów , co jest czarno na białym i na tym Forum.


Fajnie, że zrozumiałeś o co chodzi, teraz spróbuj to jeszcze odwrócić w drugą stronę, postaraj się chociaż. Bo niestety wychodzisz ciągle na typowego pełowca, tak wynika z zacietrzewienia jakie prezentujesz. Chyba, że jesteś po prostu marksistą kulturowym, nie jedynym na tym forum.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-26, 15:30

Tymczasem KOD, przywdział swoje barwy narodowe.

Obrazek
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-26, 15:51

R0BERT pisze:oraz Szanowny i Uciśniony Prezes

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nP4hB62UEsk[/youtube]

Krzyś66 pisze:Zembala okazał się małym człowiekiem .

Czy powrót do pracy, którą wykonywał przed krótkim epizodem ministerialnym, to taki wielki grzech?
Obecny prezydent do dzisiaj blokuje etat na UJ.
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-11-26, 16:29

Vlado , ale on sam się nim mianował , tak donoszą media , chyba że jak zwykle to nie prawda.
Robert nie kręć tak tym kotem bo mu ogon urwiesz
Nie martw się Krzysiu! Jeszcze są porządni ludzie z Twojej ukochanej ekipy !
co tu czytać w drugą stronę , nie ma możliwości rozmowy z Tobą.

No to za socjalizmu było super , z tego co piszecie . Mieszkania od ręki dla każdego , widać żyliśmy w jakichś alternatywnych Polskach (książeczki mieszkaniowe były często zakładane przez rodziców dla swych dzieci , moje siostry się nie załapały).Talony na samochody też u Was dawali każdemu :o-o Nie dziwota ,że tak wielu tęskni za tamtymi czasami :D

Bareja też chyba w innej Polsce mieszkał skoro nakręcił Alternatywy 4 .

Bubo dla mnie związek z moją A. to nie jak mieszkanie z kumplami w jednym mieszkaniu a małżeństwo to coś więcej jak papier w naszym przypadku był też Kościół ale być może dla Ciebie to nie ma znaczenia.A skoro jak piszesz to tylko urzędowy świstek , to czemu ludzie w wolnych związkach- jeśli uważają podobnie a są wg siebie małżeństwami , decydują się na dziecko , dla ułatwienia po prostu nie "załatwią " tej formalności ?

Polityka prorodzinna jak dla mnie to : urlop wychowawczy płatny przez państwo aż do wieku przedszkolnego dziecka ; tanie i w pełni dostępne przedszkole ; łatwo dostępna opieka zdrowotna dla dziecka ; tanie podręczniki szkolne ; świetlica dostępna dla każdego malucha z darmową lub tanią przekąską .
Ostatnio zmieniony 2015-11-26, 16:44 przez Krzyś66, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-11-26, 16:39

Vlado pisze:Obecny prezydent do dzisiaj blokuje etat na UJ.


Takie jest prawo - więc tu akurat pretensje nie do Dudy ale do tych co takie prawo uchwalali.
Oczywiście prawo takie jak najbardziej uważam za bzdurne.

Oglądałem wcześniej tą rozmowę z Rzeplińskim i to co on tam plecie nie mieści mi się w głowie. Albo mamy takie głupie prawo albo tych wszystkich sędziów trzeba wywalić na zbity pysk.

1. Czy PO z PSLem mogli powołać dwóch sędziów pomimo tego, że nie kończyła się jeszcze ich kadencja? Nie powinni ale złamali prawa. Więc ja rozumiem, że gdyby PiS mógłby uznać ten wybór ale za to mógłby też wybrać kolejnych 15 sędziów (mimo, że ich kadencja się nie skończyła). Jeśli mamy takie prawo no to ja przepraszam bardzo...
2. Dlaczego gdy PO z PSLem powoływali dwóch dodatkowych sędziów nikt z trybunału nie zajął w tej sprawie stanowiska? Bo to nie nasza sprawa (upraszczam). Ale teraz to już ich sprawa?

Tak więc: ŻENADA.
Wiem, że nic nie wiem.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-26, 16:46

Krzyś66 pisze:Nie dziwota ,że tak wielu tęskni za tamtymi czasami :D


A czy Ty tęsknisz za Platformą Obywatelską?
Krzyś66

Postautor: Krzyś66 » 2015-11-26, 16:54

Gdybym tęsknił to w ostatnich wyborach bym na nich głosował.
W dniu przedwyborczym mieliśmy spotkanko przy bezalkoholowym ;) , jeden z kolegów mówi : ~~ głosujcie na PO , bo w przeliczeniu na mandaty głos na innych(przeciw PiS) to tylko 1/3 głosu ~~ I co , chciałbyś aby PO wygrała ? , ~~ No coś ty w życiu bym na nich nie zagłosował jakbym był pewien ich wygranej. :lol
Iii pojawił się Rudy Wiking i Nowacka nie weszła i mamy """prawo""" i """sprawiedliwość"""
Amen.
Vision

Postautor: Vision » 2015-11-26, 17:02

No to, że coś ktoś z czymś porównał nie oznacza od razu, że za tym musi tęsknić i chce żeby znów tak było. ;) Bardziej chodzi o dostosowanie warunków do ówczesnych realiów, a zamiast się dostosowywać, to coraz bardziej się z nimi rozmijamy. O czym też napisał sokół, ludzie coraz więcej pracują, żeby w ogóle mieć na chleb, a gdzie tam mówić o mieszkaniu. Spoko są mieszkania do kupienia, ale trzeba za takie mieszkanie często całe życie udupić. Jak ktoś młody ma kupić sobie mieszkanie, jak teraz coraz więcej młodych pracuje na śmieciowych umowach. Więc nawet kredytu wziąć nie mogą. A nawet jak ten kredyt dostanie, to sorry ale za 1000-1500 zł ciężko coś takiego spłacać. A takie są realia. Więc nikt nie każe nikomu wracać do lat 90-tych, czy wcześniej, tylko chce normalnie egzystować w obecnych warunkach.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Vision, łącznie zmieniany 2 razy.
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-11-26, 17:05

Więc trafiłem z marksistą kulturowym :D , spokojnie Krzysiu, to jest uleczalne.

Krzyś66 pisze:
Polityka prorodzinna jak dla mnie to : urlop wychowawczy płatny przez państwo aż do wieku przedszkolnego dziecka ; tanie i w pełni dostępne przedszkole ; łatwo dostępna opieka zdrowotna dla dziecka ; tanie podręczniki szkolne ; świetlica dostępna dla każdego malucha z darmową lub tanią przekąską .


Klasyka, a może dać ludziom po prostu zarobić ?
Ostatnio zmieniony 2015-11-26, 17:07 przez R0BERT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-11-26, 17:29

Krzyś66 pisze:A skoro jak piszesz to tylko urzędowy świstek , to czemu ludzie w wolnych związkach- jeśli uważają podobnie a są wg siebie małżeństwami , decydują się na dziecko , dla ułatwienia po prostu nie "załatwią " tej formalności ?


Moze dlatego ze im sie nie oplaca finansowo? bo bedac w wolnym zwiazku i majac dziecko mozna pobierac np. jakas zapomoge dla samotnych matek?
Jak PiS wprowadzi to wszystko o czym gada to moze nawet sami pomyslimy o rozwodzie :P (a potem za jakis czas mozna znow sie hajtnac i znow 2 dni urlopu gratis :P

Krzyś66 pisze:Polityka prorodzinna jak dla mnie to : urlop wychowawczy płatny przez państwo aż do wieku przedszkolnego dziecka ; tanie i w pełni dostępne przedszkole ; łatwo dostępna opieka zdrowotna dla dziecka ; tanie podręczniki szkolne ; świetlica dostępna dla każdego malucha z darmową lub tanią przekąską .


Napewno to byloby lepsze niz rozdawanie pieniedzy ktore potem wiekszosc rodzin przepije albo wyda na remonty

R0BERT pisze:Klasyka, a może dać ludziom po prostu zarobić ?


Takiej opcji to chyba zadna partia nie bierze pod uwage i nie ma w swoim programie... :rol
Ostatnio zmieniony 2015-11-26, 17:38 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-11-26, 18:15

Krzysztof tak sam, wrócił na poprzednie stanowisko, którego nie zdążył obsadzić, spodziewając się pewnie, że jego przygodna w ministerstwie potrwa do wyborów.

_Sokrates_ pisze:Tak więc: ŻENADA.

Gość mówił bardzo do rzeczy, więc albo go nie słuchałeś zbyt uważnie albo nie zrozumiałeś.

Vision pisze: ludzie coraz więcej pracują, żeby w ogóle mieć na chleb

Nie Vis, ludzie coraz więcej pracują, żeby spełniać swoje kolejne zachcianki, albo raczej żeby nakręcać iluzoryczny wzrost gospodarczy, kupując rzeczy, które poprzez skuteczną manipulację, wydaje im się, że są im niezbędne.

Za komuny cała Polska waliła na Śląsk i Zagłębie bo tam dawali robotę i rozdawali mieszkania.
Moi rodzice czekali 5 lat. Wtedy też zbudowano od zera m.in. Bełchatów;)

Tylko, że wtedy praca też wyglądała inaczej, a nie jak teraz

Tak i skończyło się kartkami oraz bankructwem PRL;)
Porównaj obecne warunki pracy do tych z przełomu XIX/XX wieku ;)

Jeszcze nie tak dawno ludzie żyli w rodzinach wielopokoleniowych.
Powiedzcie młodzi, mówicie że nie stać was na kredyt. Jaki to jest problem zamieszkać z babcią, zaopiekować się nią do śmierci i odziedziczyć po niej mieszkanie. Nie dlatego, ze się nią opiekowaliście, tylko dlatego, że tak powinna funkcjonować rodzina.
Każdy musi być na swoim, bo nikt mu się nie będzie do życia wpindalał?

Nie licząc niektórych bardzo uprzywilejowanych grup zawodowych za komuny ludzie nie zarabiali więcej, ale tak ludziom wydaje się że zarabiali więcej, bo mieli mniejsze wymagania od życia.

http://biznes.pl/kraj/za-komuny-tansza- ... zyna/tyecf
http://polska.newsweek.pl/bogaty-jak-po ... 7,1,1.html
http://histmag.org/Nie-ma-dolcow-samoch ... cz.-3-8043
http://retro.pewex.pl/uimages/services/ ... 1369040122
Ostatnio zmieniony 2015-11-27, 09:16 przez Vlado, łącznie zmieniany 7 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości