a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-15, 15:27

Goebbels pisze:PiS poprzez liczbę demonstrujących usiłuje udowodnić, że popiera go większość społeczeństwa


A co próbuje udowodnić KOD?
Przeprowadziłeś psychoanalizę*? :lol

*metoda psychoterapii, której założenia do dziś nie zostały potwierdzone naukowo
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-15, 22:01

Kolejny wierszyk przyszedł do mnie na Facebooku. :)

My Polacy sortu najgorszego
My złodzieje majątku polskiego
Łże elity i opcje niemieckie
Kondominium germańsko sowieckie
My agenci, zdrajcy genetyczni
Mainstrimowcy, alfonsi uliczni
Szmaty unii, o których wiadomo
Że są dzisiaj tam gdzie stało zomo
My żydowskie pachołki zachodu
Bolszewicy i zdrajcy narodu
My wrogowie kościoła, rodziny
Genderowcy, zboczone gadziny
Interesom obcym zaprzedani
Merkelowej i Putina fani
My folksdojcze, resortowe dzieci
Dzieci Moskwy i brukselskie śmieci
Kiedy wyzwisk takich wciąż słuchamy
Pustym śmiechem dzisiaj wybuchamy
Śmiech nasz wielkim odbije się echem
Aż głupotę zabijemy śmiechem

Krzysztof Luft
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-12-15, 22:07

Ten Luft od Bula ? Sądząc po rymach częstochowskich, to on.

Tu coś o nim i reszcie ekipy.

https://www.youtube.com/watch?v=Xo1ravQK6-s
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-15, 22:31

R0BERT pisze:Ten Luft od Bula ? Sądząc po rymach częstochowskich, to on.



Nie mam pojęcia kto, przyszło do mnie to przekleiłam w całości.

Swoją drogą o ile teraz jest ze względów technologicznych łatwiej - tylko Ctrl-C Ctrl-V, a nie trzeba mozolnie przepisywać ulotek przez kilka warstw kalki ;)

W ogóle to mam jakieś deja wu.

Ta sytuacja przypomina mi lata komuny, ale te późne, 70 czy 80 lata XX w., kiedy nie było już tak groźnie ale zwykle było śmiesznie.

Ludziom, którzy nie działali w podziemiu tak na prawdę niewiele złego się działo, no w końcu ktoś musiał pracować.
Owszem byli ludzie, którzy zostali bardzo mocno skrzywdzeni, siedzieli w internacie lub w areszcie, niejednemu / niejednej rozpadła się przez to rodzina i później już nie ułożyli sobie życia. Osobiście znam kilkoro takich ludzi, którym więzienie, nawet krótkie złamało życie.

Ale poza tym - kwitły kabarety, powstawały coraz to nowe kawały polityczne, nawet wesoło było. Ludzie byli bardziej związani ze sobą, pomagali sobie wzajemnie, bo życie na co dzień było niepomiernie trudniejsze.

Co mnie jednak wtedy najbardziej wkurzało wszyscy chorowali na schizofrenię, bo co innego mówiło się w domu, z przyjaciółmi, również w pracy ze znajomymi, a co innego "oficjalnie".

No i teraz zaczyna być podobnie.

Pani premier dzisiaj to już kompletnie "poleciała Gomułką", jakby tak posłuchać wypowiedzi niegdysiejszego I sekretarza znalazło by się na pewno kilka takich samych sformułowań.
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2015-12-15, 23:05

Basia Z. pisze:No i teraz zaczyna być podobnie.

Pani premier dzisiaj to już kompletnie "poleciała Gomułką", jakby tak posłuchać wypowiedzi niegdysiejszego I sekretarza znalazło by się na pewno kilka takich samych sformułowań.

100% trafność opinii Basiu :)
in omnia paratus...
creamcheese
Posty: 497
Rejestracja: 2013-08-26, 12:45

Postautor: creamcheese » 2015-12-15, 23:06

Goebbels pisze:Polacy gorszego sortu

O co chodzi??
Nie oglądam tv programowo od 10 lat, nie czytam regularnie prasy...pytam zatem: o co chodzi w tej faszystowskiej odzywce?
Awatar użytkownika
TNT'omek
Posty: 2517
Rejestracja: 2013-08-14, 16:27
Lokalizacja: Beskid Mały
Kontakt:

Postautor: TNT'omek » 2015-12-15, 23:12

Jak myślisz i nie jesteś w PiS to jesteś gorszego sortu :)
in omnia paratus...
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-15, 23:20

creamcheese pisze:O co chodzi??


Załączam oryginał - bo podejrzewam, że większość oburzonych łyka "cała prawdę całą dobę" i nie zadała sobie trudu dotarcia do kontekstu owych słów :-o

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=LCK_biZe_KU[/youtube]
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-15, 23:36

A czy może ktoś zacytować co prezio chlapnął tym razem o gestapo i AK, bo tego nie słuchałam.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-12-16, 01:42

Basia Z. pisze:A czy może ktoś zacytować co prezio chlapnął tym razem o gestapo i AK, bo tego nie słuchałam.
Proszę:
http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/kacz ... t_id=12799
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-12-16, 02:33

Z przyjemnością wysłuchałam (między innymi, bo dzieje się tak dużo i tak szybko, że by człek nie nadążył wrzucać) tych głosów:

http://www.tvn24.pl/piaskiem-po-oczach, ... 00251.html

http://tvn24bis.pl/swiat,104,m/swiat-09-12,601807.html

http://tvn24bis.pl/swiat,104,m/swiat-10-12,602014.html

Nawiasem mówiąc, retoryka, jaką stosuje Kaczyński (czy to własnymi ustami, czy "korzystając" z ust prezydenta, premiera i całej reszty "kaczuszek" przygarniętych pod swoje skrzydełka;) świadczy o jego świadomości ignorancji panującej w dużej części polskiego społeczeństwa.
Ludzie pozostający pod wpływem, czy tam urokiem(?) Kaczyńskiego nie mają pojęcia, o czym ten gość naprawdę mówi.
W sumie Polacy na tle innych państw UE są w ogonku, jeśli idzie o świadomość podstaw prawa. Skutki są widoczne.
cezaryol
Posty: 341
Rejestracja: 2013-07-15, 18:17

Postautor: cezaryol » 2015-12-16, 06:21

Może ktoś jest w stanie wytłumaczyć o czym mówił Mateusz Kijowski ( z Komitetu Obrony Demokracji )?
Dwa zdania z rozmowy w TVN:
"Większość dużych dyktatur w świecie powstało właśnie w sposób demokratyczny" od 2 minuty 13 sekundy
"Bardzo wiele osób mówi, że siedzieli w domu od wielu lat i tak się coraz bardziej zasmucali, że to wszystko idzie nie w tą stronę, bo przecież to nie od dzisiaj demokracja jest podkopywana". od 4 minuty 25 sekundy
https://www.youtube.com/watch?v=zl-3xxV56Es

Jest tu jakiś politolog albo historyk który potwierdziłby słowa o większości dużych dyktatur powstałych w sposób demokratyczny? Bo chyba M.Kijowski mija się z prawdą.
Co chciał powiedzieć w kolejnym cytowanym zdaniu? O łamaniu demokracji od wielu lat? Ludzie przychodzą aby demonstrować przeciwko partii, która rządzi od dwóch miesięcy a ten człowiek mówi coś innego.

To chyba dobry przykład na pokazanie tego, jak się z ekranu wylewa wszechobecny bełkot a ludzie przyjmują to bezkrytycznie nie zastanawiając się nad sensem wypowiedzi.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-16, 09:27

Basia Z. pisze:W ogóle to mam jakieś deja wu.


Zaskoczylas mnie! Sugerujesz ze w latach 70-80 tych jakby rozpisano uczciwe wybory to komuna by wygrala? :-o


cezaryol pisze: o większości dużych dyktatur powstałych w sposób demokratyczny? Bo chyba M.Kijowski mija się z prawdą.


To chyba zalezy tylko od definicji demokracji, ktora mam wrazenie ze ostatnio odrobine wyewoluowala.. Jezeli demokracja nazwie sie wychodzenie na ulice ze sztandarami przeciw legalnie wybranej wladzy, wszelakie pucze, zamieszki wywolywane przez mniejszosc, ale taka mniejszosc ktora potrafi sie zorganizowac i jest przekonana ze ma monopol na prawde i decydowanie o losach przyszlosci kraju? To co sie stalo np. na Ukrainie z majdanem jest dobrym przykladem. Oni (a i chyba spora czesc Europy) nadal uwazaja ze byl to przejaw demokracji, ze 100 tysiecy ludzi decyduje o losach kilkudziesieciomilionowego kraju.
Wiec jezeli tak to w pelni sie zgodze- wiele dyktatur powstalo w taki "demokratyczny" sposob!

bluejeans pisze:W sumie Polacy na tle innych państw UE są w ogonku, jeśli idzie o świadomość podstaw prawa


Widac jakos innym krajom latwiej zrozumiec ze prawo nie jest rowne tylko dziala inaczej, w zaleznosci kogo dotyczy...
A Wegry sa za nami w tym ogonku czy przed nami?
Ostatnio zmieniony 2015-12-16, 10:09 przez buba, łącznie zmieniany 12 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
R0BERT
Posty: 279
Rejestracja: 2015-02-09, 18:24
Lokalizacja: Śląsk, ten wyżej.

Postautor: R0BERT » 2015-12-16, 11:35

W ogonku to jest Szwajcaria.

https://www.youtube.com/watch?v=RZ8nS0fijK8
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-16, 11:40

buba pisze:Jezeli demokracja nazwie sie wychodzenie na ulice ze sztandarami przeciw legalnie wybranej wladzy,

pytanie zasadnicze - czy legalnie wyprana władza łamiąca prawo jest nadal legalna? Bo jeśli tak, to np. III Rzesza była aż do 1945 roku państwem z legalną, demokratycznie wybraną władzą, która tylko zmieniła przepisy pod siebie ;) A wszyscy buntujący się przeciwko niej zostali słusznie potraktowani jako wrogowie państwa i narodu.

wszelakie pucze, zamieszki wywolywane przez mniejszosc

pucze i zamieszki z definicji wywoływane są przez mniejszość - trudno sobie wyobrazić, że na ulicę wychodzi więcej niż połowa społeczeństwa. To zawsze jest jakiś niewielki procent. Gdy zamachu dokonuje wojsko - to procent procenta, bo tyle zazwyczaj stanowią żołnierze wśród obywateli.

Nawet chyba rewolucja islamska w Iranie, gdy kraj stanął a na ulicę wychodziły miliony - nie wyciągnęła z domów większości obywateli. Bo zawsze demonstrują głównie duże ośrodki miejskie.

W latach 80. w Polsce też demonstrowała minimalna część społeczeństwa, większość pozostawało bierne z różnych pobudek. Czy to znaczy, że jednak rację miała PZPR, bo jakieś 90% obywateli siedziało w domach? :zso

Historia rewolucji to niemal zawsze historia mniejszości, który w wyniku jakiś tam okoliczności zdobyła władze.
Ostatnio zmieniony 2015-12-16, 11:46 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości