a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-18, 11:02

buba pisze:bo taka droga to juz chyba blisko do roznych scenariuszy w stylu Somalii

e tam, Polska jest już lepsza od Somalii pod pewnymi względami: dziś chyba po raz pierwszy kraj członkowski NATO zaatakował międzynarodową placówkę NATO :lol Niestety, nie udało się mu dostać do pomieszczeń zajmowanych przez Słowaków (pewno byli z PO), bo żandarmeria towarzysząca asom Antoniego miała trochę oleju w głowie i odmówiła wykonania abordażu :D

To nawet by było zabawne, gdyby nie to, że jest coraz bardziej straszne ;)
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-12-18, 11:44

buba pisze:
bluejeans pisze:Demokracja polega głównie na tym, że społeczeństwo ma możliwość odwołania rządu z własnego wyboru.


Chyba by trzeba najpierw zdefiniowac co rozumiemy przez "spoleczenstwo" i "wlasnego". Bo jesli sa wybory, tworzy sie rzad, a zaraz potem czesc spoleczenstwa twierdzi ze wybrany rzad trzeba odwolac to robi sie nieco dziwnie.. "Spoleczenstwo" to sa ci co wybrali czy ci co chca odwolac? czy ci co siedza w domu i maja w dupie? Powiedzmy ze obecny rzad by sie odwolalo, wybralo inny, z przeciwleglej strony. I co? a czesc spoleczenstwa zakrzyknie ze tamten tez trzeba odwolac.. Dlugo sie mozna tak bawic w wybieranie i odwolywanie a zareczam ze zaden rzad nie bedzie odpowiadal wszystkim..

A poza tym jak widzisz demokratyczne odwolywanie rzadu? przez referendum? bo chyba nie przez grupe oszolomow z flagami na ulicach... bo taka droga to juz chyba blisko do roznych scenariuszy w stylu Somalii gdzie co chwile jedna banda zbrojnie zrzuca druga ze stolkow... A chyba nie to milosnicy "europejskiej demokracji" maja za przyklad i ideal?
Zadawanie sobie pytań, to pierwszy krok do edukacji. Wysil sie trochę, buba i pogugluj, poszukaj lektur na temat, poczytaj, nikt Cię z tego nie wyręczy.
A jak oddasz swoją edukację w obce ręce, to może Ci się przytrafić, że Twoim mentorem zostanie np. taka poseł Pawłowicz...
I wtedy cały Twój wysiłek włożony w pokonywanie lenistwa intelektualnego spełznie na niczym;)

O czym z serdeczną złośliwością :jez5
:D
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-12-18, 11:48

Pudelek pisze:To nawet by było zabawne, gdyby nie to, że jest coraz bardziej straszne ;)
Nie no, ja liczę na więcej ;) Antek da radę!
Mam nadzieje, że się teraz Kaczyński i jego chłopaki nie zatrzymają ;) toż to jeszcze za mało widoczne, zwłaszcza przy tej pandemii ślepoty w Polsce.
Ostatnio zmieniony 2015-12-18, 11:48 przez bluejeans, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-18, 12:06

następnym krokiem będzie nocna wizyta w Pentagonie z dorobionym kluczem ;)

Chodzą też pogłoski, że jutro o 1 w nocy Sejm wybierze nowe prezydium NATO. O 2 Maliniak uchwałę podpisze, a o 4 będzie w Dzienniku Ustaw. Na protesty Angeli, Baracka i Davida będzie już za późno :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2015-12-18, 12:25

Pudelek pisze:następnym krokiem będzie nocna wizyta w Pentagonie z dorobionym kluczem ;)

Chodzą też pogłoski, że jutro o 1 w nocy Sejm wybierze nowe prezydium NATO. O 2 Maliniak uchwałę podpisze, a o 4 będzie w Dzienniku Ustaw. Na protesty Angeli, Baracka i Davida będzie już za późno :lol
:D :D :D

[piąteczka] Szujo! ;>

(ciekawe, gdzie się podziały pozostałe Szuje tego forum, Dobromił!? Wyłaź! ;) zróbmy konkurs na to, czego w najbliższym czasie dokona Antek!;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-18, 12:30

obawiam się, że miotła Jarosława dotarła już do Żywca i po donosie cepra Dobromił od miesiąca siedzi w areszcie domowym w piwnicy, pilnowany przez Sokratesa do spóły z Robertem. Raz tylko pozwolono mu wysłać posta na forum - nieprzypadkowo było to dzień po imieninach prezydenta *.


* "Szanowny Prezydencie. Błogosławione łono, które Ciebie nosiło i piersi, które ssałeś" - to na razie cytat roku jak dla mnie :lol Nie wiedziałem, że prezes ma takie kształtne piersi :hah3 a śmieją się, że w Rosji jest wazeliniarstwo wobec Putina ;)
Ostatnio zmieniony 2015-12-18, 12:31 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-18, 12:33

Pudelek pisze:następnym krokiem będzie nocna wizyta w Pentagonie z dorobionym kluczem ;)

Chodzą też pogłoski, że jutro o 1 w nocy Sejm wybierze nowe prezydium NATO. O 2 Maliniak uchwałę podpisze, a o 4 będzie w Dzienniku Ustaw. Na protesty Angeli, Baracka i Davida będzie już za późno :lol


Jedna z moich znajomych napisała na FB, że całe szczęście, że Antek najpierw zaatakował NATO a nie Rosję.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-18, 12:48

Rosji, nie zaatakuje, bo to przecież ruski agent... Nie przez przypadek wszystkie jego działania zmierzają do osłabienia i tak słabej armii i podważenia zaufania członków NATO...

a jeszcze odnośnie uwielbienia prezydenta bardzo podobały mi się dwa cytaty z komentarzy:

"Święta jest sperma z której Cię ulepiono i przewielebny członek, który pocierał błogosławione łono, które Ciebie nosiło."

"Prezydentowi Dudzie nawet Jan Chrzciciel nie jest godny zawiazac rzemyka u sandala."


Nie trzeba nawet na kabarety chodzić :lol
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-18, 12:52

Ostatnio zmieniony 2015-12-18, 12:54 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-18, 13:23

To jeszcze z "Gościa Niedzielnego", który uważam za gazetę w miarę umiarkowaną:

http://gosc.pl/doc/2883942.Co-wolno-wla ... ba-dialogu

A do @Buby - żadna władza, nawet wybrana w sposób najbardziej demokratyczny nie powinna łamać prawa, a to właśnie w tej chwili robi PiS poprzez manipulacje wokół Trybunału Konstytucyjnego. Co zresztą zostało w powyższym zacytowanym prze ze mnie artykule wyjaśnione.

I dlatego ludzie demonstrują.

Demonstracje są legalne, mamy wolność zgromadzeń.
A że do tych demonstracji przyklei się ten czy ów, który na nich będzie chciał ugrać coś swojego - to też jestem pewna. C'est la vie.
Trzeba po prostu być w zgodzie z własnym sumieniem i robić swoje.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-18, 13:33

Basia Z. pisze:który uważam za gazetę w miarę umiarkowaną:

jeżeli piszą o "moralnie wątpliwych działaniach PiS" to rychło się okaże, że to gazeta salonowa, trzecie pokolenie ubecji (jak się wyrażał o demonstrantach jakiś typ z pseudo-Solidarności) i w ogóle wiadomo...

Tym, który jako pierwszy stwierdził, że dobro Narodu jest ważniejsze od prawa, był Hans Frank, znany później doskonale Polakom jako Generalny Gubernator. Obecnym polskim władzom – powtarzam – daleko do Hansa Franka

tu chyba autor się pomylił, bo jestem pewien, że takie stwierdzenie padło już wcześniej niż z ust Franka. Nie mniej przecież wybraniec z partii Kukiza już stwierdził, że dobro narodu jest ponad prawem, więc pod tym względem wcale nie tak daleko...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-18, 13:55

Pudelek pisze:
Basia Z. pisze:który uważam za gazetę w miarę umiarkowaną:

jeżeli piszą o "moralnie wątpliwych działaniach PiS" to rychło się okaże, że to gazeta salonowa, trzecie pokolenie ubecji (jak się wyrażał o demonstrantach jakiś typ z pseudo-Solidarności) i w ogóle wiadomo...


To co zacytowałam to jest list do redakcji, który ta redakcja opublikowała, a listy bywają różne.
Są też w sprawie in-vitro, w której ten tygodnik od lat wypowiada się jednoznacznie i zdania nie zmienia (i uważam, że jako tygodnik katolicki ma do tego prawo). Wypowiadają się tez narodowcy.

W sumie uważam, że dobrze, że pismo określające się jako katolickie znalazło miejsce aby zaprezentować i w prosty sposób wyjaśnić analfabetom prawnym (do których i ja się zaliczam), o co tu właściwie chodzi.
Bo wiele innych gazet krzyczy, ze jest źle a nie wyjaśnia dlaczego.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-18, 20:43

W sumie wszystko idzie w dobrym kierunku, ten rząd ma bardzo dobry start. ;)
Daję góra 2 lata i będą kolejne wybory :D .
Co prawda tych dwóch lat szkoda, może nawet z torbami pójdziemy, ale naród widocznie musi dostać po dupie od czasu do czasu skoro ma tak krótką pamięć.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-18, 21:44

Psy szczekają. Karawana idzie dalej :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10966
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2015-12-18, 21:54

Smutną masz okolicę.
U mnie lekka mżawka, poza tym cicho i spokojnie za oknem :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości