a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-18, 22:00

Piotrek pisze:Smutną masz okolicę.


Bo płasko. Poza tym nie narzekam :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-19, 01:16

włodarz
Posty: 2719
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2015-12-19, 09:57

Basia Z. pisze:I dlatego ludzie demonstrują.

Przeciętni Kowalcy? Tak się wzięli i skrzyknęli bo prawo, bo Trybunał?
Ciekawe dlaczego nie demonstrowali, gdy rząd podnosił wiek emerytalny.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-19, 10:12

eh, gdybym nie miał dziś zawodów sam bym poszedł na demonstrację :( a mam już takie fajne hasła przygotowane :lol
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 10:13 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-19, 10:49

Vlado pisze:Sokratesie uczysz fizyki?;)


:nie

W całej nagonce na tego nauczyciela fizyki zapomniano o najważniejszym.
Ile w końcu tych uchodźców trzeba zepchnąć z łodzi? :D
Wiem, że nic nie wiem.
Vision

Postautor: Vision » 2015-12-19, 11:48

Basia Z. pisze:Demonstracje są legalne, mamy wolność zgromadzeń.
A że do tych demonstracji przyklei się ten czy ów, który na nich będzie chciał ugrać coś swojego - to też jestem pewna. C'est la vie.


Problem w tym, że to nie ludzie się zorganizowali w tym przypadku, tylko Ci co wg Ciebie chcą się przykleić zorganizowali całą tą akcję i próbują wciągnąć w to ludzi. Nie możliwe jest w tak krótkim czasie, zorganizowanie się ludzi w tak dużej liczbie. Tu zadziałał czynnik zewnętrzny, spore pieniądze i sprawna kampania, dzięki której ludzie się do tego przyłączają. No ale mówi się ludziom, że to oni sami się organizują i tego chcą, a tak właśnie ulegają manipulacji. To samo było na Ukrainie, sporo ludzi dalej myśli, że na majdan wyszedł niezadowolony tłum. A wyszli Ci co zostali do tego podpuszczeni i akcja tam trwała wiele lat. Rząd amerykański się przyznał, że zainwestował sporo milionów dolarów na to, żeby osadzić tam swoich ludzi bo poprzedni im nie pasowali, do tego samego przyznał się pan Soros, który ma tam swoje pozarządowe fundacje, które mają wywierać nacisk i wpływ na ludzi i zainwestował tam też sporo milionów dolarów. Nie bez powodu teraz w Rosji, jego organizacje trafiły na listę zagrażających państwu. W Polsce też mamy jego fundację prężnie działającą "Fundacja Batorego", która już wcześniej zachęcała lud do przyjmowania imigrantów i wmawiała Polakom rasizm, teraz zachęca do obalenia władzy i wychodzenia na ulicę. Warto też zwrócić uwagę jakie teraz na Ukrainie jest poparcie dla istniejącej tam władzy. Jakby tak ludzie chcieli takich "demokratycznych" zmian, to dzisiaj te poparcie powinno wynosić spokojnie z 50 albo 70% a nie 15, albo 2% jak dla obecnego premiera. Teraz też fundacja Sorosa stanęła na czele, walki o "demokracje" w Polsce. Więc tak jak wcześniej pisałem, jak ludzie dadzą się w to wciągnąć, to scenariusz będzie taki sam. Zostanie zainstalowana władza, która po prostu ma służyć zachodnim bankom i korporacjom, nad którą lud już nie będzie miał kompletnie żadnej kontroli.

Co do wolności zgromadzeń, to całkiem niedawno, miała być manifestacja w sprawie uchodźców za poprzedniej władzy, no ale już chyba wszyscy zapomnieli jaką próbowano zrobić z tego aferę i jej zakazać. Ostatnie jakoś odbywają się bez problemów. Marsze niepodległości za poprzedniej władzy, kiedy to ponoć sami wandale na nie chodzili i rozwalali co popadnie, w telewizji potem mieli co pokazywać. Ostatnia jakimś dziwnym trafem przebiegła pokojowo i nie było o czym pisać. No ale może kiedyś ludzie zrozumieją, że w wielu przypadkach to lud jest z zewnątrz podpuszczany do takich a nie innych zachowań.

I żeby nie było, ja nie jestem za żadnym ugrupowaniem politycznym, ani za tą pseudo demokracja, która się ludziom wmawia, że to rządy ludu, bo to żadne rządy ludu nie są, tylko rządy wybranej w wątpliwych wyborach grupy ludzi nad cała resztą. Głosując na jakiegoś człowieka, nie głosuje się na człowieka tylko na daną partię czy klub. I to nie na kogoś kto powinien Cię reprezentować, tylko na kogoś kto ma Tobą rządzić. Ja jednak czuję się wolnym człowiekiem i nie potrzebuję wybierać sobie osób, które będą mną rządzić, chciałbym wybierać osoby, które będą reprezentować, to co mam do powiedzenia, a nie przekonywać mnie do tego, żebym myślał tak jak one. ;) No ale mamy co mamy i więc przyjmuję to co jest i nie widzę znaczących różnic pomiędzy partiami, widzę tylko nagonki na poszczególne partie, poparte różnymi wpływami i spowodowane sympatiami i emocjami. ;)
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 14:40 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2015-12-19, 13:19

Sokratesie, i bez nauki fizyki prosty chłop ze wsi (na tzw. chłopski rozum) udzieliłby prawidłowej odpowiedzi. Dla mnie ta tratwa za mała jest :)
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2015-12-19, 14:03

włodarz pisze:Przeciętni Kowalcy? Tak się wzięli i skrzyknęli bo prawo, bo Trybunał?
Ciekawe dlaczego nie demonstrowali, gdy rząd podnosił wiek emerytalny.

Nie chcę wypowiadać się za przeciętnych Kowalskich, ale przeciętny Vładek nie protestował (mimo iż nikt nie lubi, gdy mu się coś zabiera), bo ma świadomość, że było to konieczne.
Ponieważ system von Bismarcka wypaczony przez PRL jest nie do udźwignięcia.
http://magazyn.7dni.pl/340292,Historia- ... w-tle.html
http://ekonomia.opoka.org.pl/baza-wiedz ... rytur.html
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 14:04 przez Vlado, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2015-12-19, 14:46

Vlado pisze:Nie chcę wypowiadać się za przeciętnych Kowalskich, ale przeciętny Vładek nie protestował (mimo iż nikt nie lubi, gdy mu się coś zabiera), bo ma świadomość, że było to konieczne.


Ja też nie protestowałam i z moich bliskich znajomych tez nikt, bo maja taką samą świadomość, a poza tym prywatnie - chcą mieć wyższe emerytury.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-19, 15:21

czyżby PiSdzielcy się tak wystraszyli, że musieli dzwonić w Warszawie z informacją o bombie? :o-o Żenada :lol
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Vision

Postautor: Vision » 2015-12-19, 15:31

Bardziej zastanawiający jest ten ogłupiały tłum wychodzący na ulicę, walcząc o to, co nigdy nie istniało. Potrafią już nawet po 15 wiekach zmieniać pojęcia demokracji, byle tylko cel osiągnąć. Więc bardzo prawdopodobne, że sami zadzwonili z informacją o bombie, żeby dalej uskuteczniać nagonkę na PiS. Bo wiadomo, że ogłupiali, to zdolni do wszystkiego. :-o
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2015-12-19, 15:42

Vlado pisze:ma świadomość, że było to konieczne.


Tak jak kradzież w majestacie prawa naszych składek z OFE, którą klepnął 'apolityczny' Trybunał? :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2015-12-19, 15:55

Vision pisze:Więc bardzo prawdopodobne, że sami zadzwonili z informacją o bombie, żeby dalej uskuteczniać nagonkę na PiS.

może nawet głosowali na PiS, żeby potem uskuteczniać nagonkę na PiS :lol to jest chytrość!

widzę tylko nagonki na poszczególne partie,

i dziwnym trafem zawsze jest to nagonka na PiS :lol podobnie jak u Sokratesa i innych z cyklu "ja na PiS nie głosowałem, ale..." bardzo przypadkowo zawsze obrywa się tylko przeciwnikom Jarosława, natomiast o poczynaniach PiSu "nie czuję potrzeby dzielić się w internecie" :lol
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 16:04 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6187
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2015-12-19, 16:34

Po raz kolejny moge sie podpisac pod wypowiedziami Visiona.. Taka wolnosc demonstracji mamy... ale jakby kto chcial zorganizowac wielka demonstracje przeciwko uchodzcom, unii lub pedalom- łoooooo by sie dzialo!!!!

włodarz pisze:
Basia Z. pisze:I dlatego ludzie demonstrują.

Przeciętni Kowalcy? Tak się wzięli i skrzyknęli bo prawo, bo Trybunał?
Ciekawe dlaczego nie demonstrowali, gdy rząd podnosił wiek emerytalny.


Bo ich nikt nie zorganizowal i nie wydal na to kasy.. :rol

Vision pisze:To samo było na Ukrainie, sporo ludzi dalej myśli, że na majdan wyszedł niezadowolony tłum.


powiedzieli tak w telewizji i we wszystkich "wolnych" mediach to i ludzie wierza- takie czasy- kto ma media ten ma wladze ....
Ostatnio zmieniony 2015-12-19, 16:43 przez buba, łącznie zmieniany 4 razy.
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2015-12-19, 16:38

Pudel, wznieś się ponad poglądy, osądy i uprzedzenia i podejmij myślową próbę nad tym, kto zyskuje na różne sposoby na rzeczonym fałszywym alarmie bombowym.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości