a propo's Wyborów, polityki, Unii, standardów, ISO itd

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Mirek

Postautor: Mirek » 2016-01-06, 08:55

bluejeans pisze:To Wy (rzekłabym, z umiłowaniem) podajecie przykłady gwałtów na kobietach.
Mnie zastanawia, czy naprawdę wydaje się Wam, że dla gwałconej kobiety ma znaczenie narodowość gwałciciela, czy miejsce gwałtu? Myślicie, że gwałt na ulicy jest gorszy(?), okrutniejszy(?) niż gwałt w zaciszu domowym?
Jeśli już tak brniecie w ten Wasz ulubiony temat, to pojedźmy po całości. Dlaczego wybierać tylko informacje dotyczące gwałtów w obcych krajach, popełnione tylko przez imigrantów (o ile), skoro u nas ci ich dostatek?
Nieładnie tak dyskryminować Polaków.



Fakt nieładnie dyskryminować Polaków,bo Polak jak zgwałci to bywa że przeprosi a imigrant nie bo często nie zna naszego języka. :smi4 :smi4 :smi4 :smi4
Awatar użytkownika
Vlado
Posty: 1641
Rejestracja: 2015-03-15, 16:57
Lokalizacja: Wega XXI

Postautor: Vlado » 2016-01-06, 09:55

Tatraman pisze:Myślicie, że łatwo lewactwu przyznać się do klęski ideologii multikulti i naiwności w polityce migracyjnej?

Będę powtarzał do wyrzygania, że PL zawsze była krajem wielokulturowym i wielonarodowym.
I mimo, że komuna wmawiała nam, że jest inaczej, PL dalej jest krajem wielonarodowym. Przykładem pierwszym z brzegu i najliczniejszym, po wymordowaniu Żydów i przepędzeniu Niemców, są Ślązacy, którym wciąż się odmawia prawa do narodu. I wcześniej czy później, za 10 lat czy za 50, znajdzie się taki co skutecznie napuści jednych na drugich.

Tatraman pisze:Za tę naiwność i narażenie Europy powinni być rozliczeni jak rozlicza się ludzi minionych epok.
Mam nadzieję, że do tego dojdzie. Bez grubych kresek.

No właśnie kto powinien zostać rozliczony?
Kto rozmontował Jugosławię, rozpieprzył Afganistan, Irak i pół północnej Afryki a teraz Syrię?
Obecnie jesteśmy na krawędzi wielkiej wojny sunicko-szyickiej, z Chinami i Rosją wspierającymi Iran i USA wspierającymi Arabię Saudyjską. To będzie już ostatni gwóźdź to europejskiej trumny.

Buba pisze:To nie moze byc przypadek, to jest celowe budowanie napiecia aby cos pierdolnelo.

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych, ale każdy dobrze o tym wie, że wzrost gospodarczy nie może trwać wiecznie, że na wojnie zarabia się podwójnie, a po wojnie koło samsary toczy się dalej.
Bo bogatych może być tylko garstka, a nic tak nie napędza wzrostu gospodarczego jak mamienie mas wizją bogactwa.
Ostatnio zmieniony 2016-01-06, 09:57 przez Vlado, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-01-06, 10:42

TVN24 pisze:Porażający raport fundacji Ster. Co piąta Polka została zgwałcona, a co czwarta doświadczyła próby gwałtu. Najwięcej przemocy seksualnej występuje w rodzinie i związkach. Materiał magazynu "Polska i Świat".


Chciałem sobie przejrzeć ów raport, żeby sprawdzić jego rzetelność.
Tak więc... fundacja zwie się: Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER, nie posiada strony internetowej, nie udało mi się też dotrzeć do rzeczonego raportu i jego metodologii.

Tak więc z całym szacunkiem ale podejrzewam, że w raporcie udowodniono to co miano udowodnić (żyjemy w brutalnym społeczeństwie opanowanym przez mężczyzn!) a liczby wyciągnięto spod brudnego paznokcia.

Jeśli się mylę chętnie przyznam się do błędu - poproszę o link do wspomnianego raportu.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8420
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-01-06, 12:11

bluejeans pisze:To Wy (rzekłabym, z umiłowaniem) podajecie przykłady gwałtów na kobietach.
Mnie zastanawia, czy naprawdę wydaje się Wam, że dla gwałconej kobiety ma znaczenie narodowość gwałciciela, czy miejsce gwałtu? Myślicie, że gwałt na ulicy jest gorszy(?), okrutniejszy(?) niż gwałt w zaciszu domowym?

Mnie zastanawia skąd wysuwasz takie wnioski, czasem bardzo zadziwiające :P Jeśli podam przykład, że Twój sąsiad jest złodziejem, to machniesz na to ręką, bo przecież złodziei jest w okolicy więcej?

Podajemy tutaj przykłady ogólne zachowań ludzi, którzy przybyli do Europy pod pretekstem uciekania od wojny, a zamiast uszanować miejscowe obyczaje, obywateli to zachowują się jak dzicz, jak na terytorium podbitym. Naprawdę polecam Ci przejażdżkę w okolice jakiegoś niemieckiego obozu dla migrantów... samotnie oczywiście. Jestem ciekaw ile byś tam wytrzymała, nie będąc zaczepiana, wyzywana itp. Ta część moich krewnych, która na początku przychodziła spontanicznie pomagać "biednym uchodźcom" już się w większości z tego wyleczyła. I bardzo się cieszy, że mieszka na osiedlu typowo niemieckim, gdzie migranci się nie zapuszczają.

PS>Oczywiście po całej tej akcji gwałcicielskiej w Niemczech padają głosy, że "absolutnie nie należy tego łączyć ze sprawą uchodźców" :lol

Kto rozmontował Jugosławię, rozpieprzył Afganistan, Irak i pół północnej Afryki a teraz Syrię?

starą Jugosławię rozmontowały miejscowe nacjonalizmy i ona właściwie od samego początku była sztucznym tworem - przecież Chorwaci buntowali się już parę lat po powstaniu SHS, a za czasów Tito regularnie wybuchały niepokoje o co trudno podejrzewać Amerykanów.

Irak, Bliski Wschód - pełna racja. Natomiast z Afganistanem to nie tak do końca - te państwo w momencie inwazji de facto nie istniało, było odpowiednikiem dzisiejszego IS. Inna sprawa, że talibowie to przecież dawni sojusznicy USmanów przeciwko ZSRR...
Ostatnio zmieniony 2016-01-06, 12:19 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-01-06, 14:40

_Sokrates_ pisze:
TVN24 pisze:Porażający raport fundacji Ster. Co piąta Polka została zgwałcona, a co czwarta doświadczyła próby gwałtu. Najwięcej przemocy seksualnej występuje w rodzinie i związkach. Materiał magazynu "Polska i Świat".


Chciałem sobie przejrzeć ów raport, żeby sprawdzić jego rzetelność.
Tak więc... fundacja zwie się: Fundacja na rzecz Równości i Emancypacji STER, nie posiada strony internetowej, nie udało mi się też dotrzeć do rzeczonego raportu i jego metodologii.


Inny raport:
http://www.racjonalista.pl/index.php/s,38/t,40075
gość
Posty: 2201
Rejestracja: 2015-03-28, 16:59

Postautor: gość » 2016-01-06, 15:26

to tak w wolnej chwili po przeczytaniu Twojego posta,może o tą stronę chodzi
http://www.fundacjaster.org.pl/
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-01-06, 16:04

gość pisze:może o tą stronę chodzi


Tak - dzięki. W wolnej chwili sobie poczytam :-o
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-01-06, 21:29

bluejeans pisze: Dlaczego wybierać tylko informacje dotyczące gwałtów w obcych krajach, popełnione tylko przez imigrantów (o ile), skoro u nas ci ich dostatek?
Nieładnie tak dyskryminować Polaków.


Masz rację. :/
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/king ... 26094.html
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-01-06, 22:05

Bluejeans... jeszcze raz...
Dlaczego nakręciłaś temat gwałtów, by na koniec stwierdzić z pogardą: uprzywilejowani są biali dewianci, najlepiej pochodzenia polskiego, wychowani w wierze katolickiej.

Ja rozumiem, że zderzasz się boleśnie z Twoim widzeniem imigrantów. Ale to nie uprawnia Cię do jawnej pogardliwości wobec mężczyzn wogóle. Napisałem Ci, że to jest wynik problemów, które masz sama ze sobą. Aż się boję zadać pytania, które by zadać należało... Spróbuj coś z tym zrobić...

Bo, widzisz, Telefon zapodając dwukrotnie linki o wydarzeniach, nie wspomniał o ich meritum, czyli o zorganizowanych molestowaniach, gwałtach... On dwukrotnie odniósł się do kilkudniowych opóźnień w informacjach medialnych, które są wynikiem tego, że w imię, przepraszam, jakiejś pierdolonej poprawności politycznej władza zakneblowała media na 5 dni. Dwa posty Telefona były o tym właśnie! Nikt inny, tylko Ty sprowadziłaś temat do gwałtów i dewiacji - powtarzam jeszcze raz.

Ja, "biały dewiant, pochodzenia polskiego, wychowany w wierze katolickiej" poprosiłem Cię o odpowiedź na proste pytanie: dlaczego media nie informowały o tych wypadkach.

Liczyłem na ciekawą dyskusję w tym temacie, no ale cóż... właśnie te dewiacje...

Myślę, że pogłębiona wymiana zdań na ten temat obnażyła by nam prawdziwy stan tzw. demokracji w wydaniu europejskim, w której można np. w imię ideologii zablokować wolność słowa, albo odpowiedzieć na pytanie ile jeszcze zostało demokracji w demokracji, itp.

Piszesz: I tak jestem zaskoczona, że żaden jeszcze nie napisał, że to wina kobiet, albo że jaki gwałt, przecież same się dopraszały.
Nie, żaden z nas dewiantów tego nie powiedział, ale za to przeczytaj, kto powiedział:
http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/ ... o-ich-wina
Ot, do czego prowadzi poprawność polityczna...

Vlado, piszesz:
Będę powtarzał do wyrzygania, że PL zawsze była krajem wielokulturowym i wielonarodowym.

A ja Ci powtórzę jeszcze raz: tak była krajem wielokulturowym, ale w obrębie jednej cywilizacji. Cywilizacje przypisane są do określonego terytorium. Nie mogą dwie cywilizacje współegzystować na jednym obszarze. Prędzej, czy później musi dojść do starcia! Tym bardziej z cywilizacją islamu, którego istotą jest walka. To nie jest religia pokoju. To jest religia walki. To jest ich credo! Teraz najeżdżają Europę i po prostu usiłują wziąć to, co im się należy: kobiety niewiernych, poddańczą daninę w postaci zasiłków, itp. Owszem, na jakiś czas zderzą się z prawem europejskim, ale do czasu.
Poleciłbym spokojne zapoznanie się z istotą islamu, pozwoli to na pozbycie się złudzeń.
Dlatego to, co robią europejskie "elity" jest powolnym unicestwieniem kontynentu, którego fundamentem jest chrześcijaństwo. Powiem krótko, jeśli nie będzie krzyża, będzie półksiężyc.

Ostatnio moi buddyjscy przyjaciele zapytali mnie: dlaczego wy, chrześcijanie, nie rozumiecie, że ratunkiem dla Europy jest powrót do korzeni chrześcijaństwa? Przecież jak nie będzie waszej wiary, to będzie islam. Dlaczego popełniacie samobójstwo nakłaniając jeszcze jedni drugich?

Mój przyjaciel ateista (jak i o dziwo wielu) mówi: jednak ratunek jest tylko w chrześcijaństwie.

To tak kilka myśli ku rozwadze...
Ostatnio zmieniony 2016-01-06, 22:37 przez Tatraman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ceper
Posty: 8598
Rejestracja: 2014-01-02, 11:33

Postautor: ceper » 2016-01-06, 22:24

Z żoną nie jesteśmy reprezentatywną próbką społeczeństwa, by rozwiać temat gwałtów (wszak ofiarami bywa chyba nawet 70% kobiet), prosiłem o zwięzłe wyrażenie jej zdania w tej kwestii i stwierdziła z ubolewaniem:
niestety, teraz tylko co 2-3 dni, ale kiedyś 2-3 razy dziennie :(
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
włodarz
Posty: 2719
Rejestracja: 2014-05-13, 17:38
Lokalizacja: Góry Sowie

Postautor: włodarz » 2016-01-06, 22:52

Tatraman pisze:jednak ratunek jest tylko w chrześcijaństwie.

Dobrze by było, gdyby wszyscy sobie to uświadomili. Zwykli ludzie i kler również.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-01-06, 23:27

telefon 110 pisze:Przyszłością świata są istoty panseksualne z zamiłowaniem do rogaczenia.
To one będą stanowiły pierwszą załogową misję na Marsa ( wraz ze świadomymi feministkami). :-/


Rosjanie dyskryminują istoty panseksualne i feministki. :/
http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 6,1,0.html
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-01-06, 23:57

włodarz pisze:
Tatraman pisze:jednak ratunek jest tylko w chrześcijaństwie.

Dobrze by było, gdyby wszyscy sobie to uświadomili. Zwykli ludzie i kler również.


No dobra, ale papież Franciszek apeluje o pomoc dla uchodźców.
Oczywiście domyślam się, ze chodzi o ludzi, rodziny, które rzeczywiście uciekają przed wojną.
Moim skromnym zdaniem trzeba podejść do ludzi, po prostu jak do ludzi.

Dobrym pomysłem było wg mnie aby każda parafia przyjęła jedną rodzinę. Po to aby nie tworzyć gett, bo tam zawsze narasta agresja.

A inna sprawa, że na pewno zaszwankowała organizacja, kontrola na granicach, co jednak przy takiej masie ludzkiej było trudne do wykonania. I ten eksodus w sierpniu i wrześniu na pewno wszystkich zaskoczył.

Ja proponuję aby spojrzeć na to wszystko co się dzieje bez emocji, tylko zwyczajnie pomyśleć, co w takie sytuacji mogą zrobić rządy państw europejskich.
Bo jak czytam gdzieś takie rady w stylu "wszystkich powystrzelać" albo "strzelać z kanonierek do tych łodzi" to mi się wszystko w środku przewraca.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2016-01-07, 00:45

Basia Z. pisze:Bo jak czytam gdzieś takie rady w stylu "wszystkich powystrzelać" albo "strzelać z kanonierek do tych łodzi" to mi się wszystko w środku przewraca.
Ja z powodu takich wypowiedzi i podobnych:
Tatraman pisze:A ja Ci powtórzę jeszcze raz: tak była krajem wielokulturowym, ale w obrębie jednej cywilizacji. Cywilizacje przypisane są do określonego terytorium. Nie mogą dwie cywilizacje współegzystować na jednym obszarze. Prędzej, czy później musi dojść do starcia! Tym bardziej z cywilizacją islamu, którego istotą jest walka. To nie jest religia pokoju. To jest religia walki. To jest ich credo! Teraz najeżdżają Europę i po prostu usiłują wziąć to, co im się należy: kobiety niewiernych, poddańczą daninę w postaci zasiłków, itp. Owszem, na jakiś czas zderzą się z prawem europejskim, ale do czasu.
Poleciłbym spokojne zapoznanie się z istotą islamu, pozwoli to na pozbycie się złudzeń.
Dlatego to, co robią europejskie "elity" jest powolnym unicestwieniem kontynentu, którego fundamentem jest chrześcijaństwo. Powiem krótko, jeśli nie będzie krzyża, będzie półksiężyc.

Ostatnio moi buddyjscy przyjaciele zapytali mnie: dlaczego wy, chrześcijanie, nie rozumiecie, że ratunkiem dla Europy jest powrót do korzeni chrześcijaństwa? Przecież jak nie będzie waszej wiary, to będzie islam. Dlaczego popełniacie samobójstwo nakłaniając jeszcze jedni drugich?

Mój przyjaciel ateista (jak i o dziwo wielu) mówi: jednak ratunek jest tylko w chrześcijaństwie.

To tak kilka myśli ku rozwadze...

już jakiś czas temu przestałam w ogóle traktować poważnie ten wątek i ludzi, którzy się w tym tonie wypowiadają.
O czym z przykrością.
Wilczyca
Posty: 260
Rejestracja: 2014-02-28, 20:36

Postautor: Wilczyca » 2016-01-07, 09:51

Obiecałam sobie że nie będę brała na tym forum udziału w tematach politycznych.
Powiem tylko swoje zdanie na ten temat.

Dla mnie islam to samo zło. I nigdy, przenigdy nie zrozumiem polskich kobiet, które w ramach jak dla mnie źle zrozumianej litości chcą wpuścić najgorszą bo radykalną odmianę tego zła do naszego kraju.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości