polskie piramidy

Relacje pozagórskie z Polski.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-01-18, 13:44

Vlado pisze:Bubo postanowiłaś zdobyć odznakę "Szlakiem Piramid w Polsce"?;)

http://www.ow_chelm.pttk.pl/index/odznaki/od13.htm


Fajna sprawa! to na brazowa juz mam! :P
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-03-05, 12:37

Na placu w Węglincu stoi sobie kolejna piramida. Jest to kamienny pomnik zbudowany po I Wojnie Swiatowej ku pamięci poleglych zołnierzy niemieckich - mieszkancow Kohlfurt. Po wojnie zmieniono tablice na upamietniajaca "Powrot Dolnego Slaska do macierzy". Fajnie by wygladalo jakby obok byla przykrecona tez ta stara! :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
laynn

Postautor: laynn » 2016-03-05, 12:54

Ja dziś na spacerze obserwowałem pączki na żywopłocie i wierzbach a Ty tu śnieg pokazujesz?
A fe! :)
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2016-03-05, 14:01

laynn pisze:Ja dziś na spacerze obserwowałem pączki na żywopłocie i wierzbach a Ty tu śnieg pokazujesz?
A fe! :)


Daj mi spokoj... Masakra jakas... Pojechalismy w niedziele w pieknym sloncu. Od poniedzialku do piatku snieg, mgla, marznaca mzawka. Jak juz mielismy dosc tej parszywej zimy i wrocilismy do domu (wczoraj) to dzis slonce i plus 13. Moze czlowieka szlag trafic!
Bedzie wiec zimowa relacja niestety...
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6183
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2017-02-04, 18:49

Zagórzany- piramida z krzyzem, ktora jest grobowcem. W niewielkim wgłębieniu jest wmurowana tablica z wyszczegolnionymi nazwiskami ludzi ktorzy wewnatrz spoczywaja.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rzymówka kolo Złotoryi - tam czai sie kolejna piramida do naszej kolekcji :) Ta akurat nie jest grobowcem ani pomnikiem ale dla odmiany - zrodelkiem. Napic sie z niego wody nie mozna bo jest szczelnie zamkniete.

Obrazek

Obrazek
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"



na wiecznych wagarach od życia..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości