Witamy na nowej wersji forum. Jeżeli masz problem z zalogowaniem, wyślij maila na gbg@gorybezgranic.pl lub za pomocą formularza na dole strony.
INFORMACJE O NOWYM FORUM
RELACJA CZERWCA
ZDJĘCIE CZERWCA

Czy góry mogą się znudzić ?

Dyskusje o górach, turystyce górskiej itp.
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-09-05, 11:04

lucyna pisze:No właśnie, tylko skały, skały i tłumy i tłumy i górale :D


Zeby chociaz ci gorale byli jacys prawdziwi a nie przebierancy w pseudoludowych strojach do zdjecia z turysta za kupe kasy ;)
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Awatar użytkownika
tatromaniak
Posty: 323
Rejestracja: 2013-07-07, 19:55
Lokalizacja: Podhale

Postautor: tatromaniak » 2013-09-05, 11:09

Bieszczady dla mni to taki rozlegly teren dawnych PGR ow.
Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.

Bylem 2 razy w Bieszczadach / ostatnio 15 lat temu chyba / i dla mnie Lucyno ten rejon to zupelna dupowa nie pasujaca zupelnie do nazwy gora!!!
laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:10

Wiecie pamiętam Bieszczady z lat 90tych jak rodzice mnie zabrali tam. Teraz to już nie to...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-09-05, 11:11

laynn pisze:Wiecie pamiętam Bieszczady z lat 90tych jak rodzice mnie zabrali tam. Teraz to już nie to...


to ja wlasnie o tych Bieszczadach pisze- ze bylam w nich zakochana.. ale zdechły :(
laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:16

Co racja to racja. Choć ja liczę, że niedługa podróż poślubna tam mnie rzuci...
Awatar użytkownika
buba
Posty: 6126
Rejestracja: 2013-07-09, 07:07
Lokalizacja: Oława
Kontakt:

Postautor: buba » 2013-09-05, 11:17

tatromaniak pisze:Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.


Zupelnie inne postrzeganie gor! Dla mnie jak nie ma chwastow, blota i kurzu to nie gory! I fajnie jak w dolinach toczy sie normalne zycie a nie tylko komercha pod turystow. Jak sa prawdziwe wypasy, bacowki.. Jak w dolinach i na zboczach sa jakies zabytki swiadczace o odrebnosci regionu, o jego historii i kulturze... Jak mozna chodzic i biwakowac gdzie sie chce, palic ogniska i kapac sie w gorskich jeziorach..

Odnalazlam takie gory ktore łacza to wszystko- niebotyczne skaly, przejrzyste jeziora, potoki, bloto, kurz i chwasty, brak komerchy, zabytkowe budowle przeczepione do zboczy, prawdziwy folklor i wolnosc wedrowki.. Nawet lodowce tam widac..
Tylko te gory sa cholernie daleko.... :( i czesciej niz raz w roku nie jestem w stanie tam pojechac :(
Ostatnio zmieniony 2013-09-05, 11:25 przez buba, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-05, 11:18

Zdaje się, w W Bieszczadach powoli budzą się z ręką w nocniku. Niby promocja tych gór opiera sie ciągle na "przyjeżdżajcie w nasze dzikie góry" a jednoczenie dzięki tej promocji nie wiele z tego już zostało.
lucyna

Postautor: lucyna » 2013-09-05, 11:20

tatromaniak pisze:Bieszczady dla mni to taki rozlegly teren dawnych PGR ow.
Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.

Bylem 2 razy w Bieszczadach / ostatnio 15 lat temu chyba / i dla mnie Lucyno ten rejon to zupelna dupowa nie pasujaca zupelnie do nazwy gora!!!

I tak trzymaj. Właśnie te przestrzenie mnie mamią.
Potoki mamy aż hej, skał magmowych na szczęście brak, a bajora, chwasty, błotko, błot i błocko to jest to co preferuję.
laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:23

Taa pojedz tam w długi week zobaczysz dzikosc jak nad morskim okiem 15go sierpnia
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-05, 11:25

A i zakapiora będzie można też wypożyczyć. Na wieczorne grillowanie :lol

Choć jak sobie przypomnę pierwszy kontakt z Bieczczadami i Tatrami to większe na mnie zrobiły wrażenie te pierwsze.
Ostatnio zmieniony 2013-09-05, 11:27 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.
Vision

Postautor: Vision » 2013-09-05, 11:31

A ja zaś szczerze mówiąc nie lubię podejmować takich tematów, nad wyższością gór wyższych nad niższymi, czy na odwrót. ;) To tak trochę jakbym rozmawiał o muzyce z fanem metalu, będąc fanem rocka i go przekonywał, że rock jest lepszy. Dla mnie wszystkie góry piękne są i nie tylko góry zresztą. Sam najbardziej lubię Tatry, ale do innych nic nie mam i chętnie wszędzie goszczę. Moim zdaniem w każdych górach idzie uciec od tłumów, komercji itp. tylko trzeba być w nich w odpowiednim czasie, tyle, że nie zawsze mi na tym zależy, bo lubię też posiedzieć przy zatłoczonym schronisku czasem i mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, a wiele razy byłem w Tatrach zupełnie sam, na obszarze co najmniej jednego kilometra. Poza tym co do tych Tatr jeszcze, to mam wrażenie, że w nich właśnie najmniej się zmienia, poza cenami w schroniskach, od wielu lat nie widzę tam żadnych nowych atrakcji, a turystów co raz więcej. ;)
Ostatnio zmieniony 2013-09-05, 11:42 przez Vision, łącznie zmieniany 4 razy.
laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:37

Każde góry mają swój urok. Tatry wysokość surowosc.
Bieszczady taki klimat wolności (w sensie że nigdzie się nie śpieszy), no i wieczorem czy nocą ta ciemności...
Zresztą inne pasma również swoje cechy mają.
Koniec wywodow ide do domu!!! :)
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10915
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2013-09-05, 11:43

laynn pisze: no i wieczorem czy nocą ta ciemności...

Dla tego to nie trzeba jechać w Bieszczady. W Sopotni Wielkiej (Żywiecki) jest strefa ciemnego nieba w związku z obserwacjami astronomicznymi prowadzonymi przez tamtejszą organizację.
Nawet lampy uliczne we wsi są specjalne co by mrok nieba utrzymać.
Obserwacje dostępne dla każdego.
laynn

Postautor: laynn » 2013-09-05, 11:50

Wiesz Piotrze byłem w Żywieckim w nocy, i uwierz w porównaniu z Bieszczadami to tu jest jasno.
Awatar użytkownika
Iva
Posty: 1544
Rejestracja: 2013-09-04, 23:31
Lokalizacja: łódzkie

Postautor: Iva » 2013-09-05, 11:55

A ja właśnie mam ochotę na Bieszczady, chociaż kocham Tatry, i na pewno ta moja miłość będzie trwała wiecznie. Czuje jednak, że przyda mi się mała zmiana.
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości