Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-03-23, 18:57

Mnie się wydaje, że to raczej chodzi o interesy a nie niemożność.
UE jest ślamazarna i mało mobilna, stąd mamy tylko biadolenie beż żadnych konkretnych działań. Ale już poszczególne państwa, które deklarują się że walczą z terroryzmem wysyłając wojska, robiąc naloty itp to inna sprawa.
Czy np. USA, Francja, UK nie są wstanie namierzyć baz terrorystów i je zlikwidować? Jakoś nie chce mi się wierzyć-w czasach gdy się robi zdjęcia pudełka z zapałem z satelity a pociski trafiają w cel co do metra.
Obawiam się, że nikt tak do końca nie chce tej sprawy załatwić ostatecznie, za dużo powiązań, interesów itp. Dopóki można poświęcić swoich rodaków w pojedynczych aktach terrorystycznych i ludzie jakoś żyją, gospodarka się kręci, to nic się nie zmieni.
I żadnej wiary (naszej) bym w to nie mieszał, nie w tym rzecz czy Europa jest wierząca czy nie.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-03-23, 18:59

Piotrek pisze:Dopóki można poświęcić swoich rodaków w pojedynczych aktach terrorystycznych i ludzie jakoś żyją, gospodarka się kręci, to nic się nie zmieni.


Już chyba Pudelek o tym pisał.

Stan zagrożenia -> ludzie zrzekają się na rzecz rządzących swej wolności

Czyli im gorzej tym lepiej...
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-23, 19:00

Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-03-23, 19:59

O tej idiotce z powyższego linku...

W jednej z najbardziej prestiżowych europejskich galerii artystka zaprezentowała niezasłane, zużyte łóżko, w którym przez kilka tygodni wcześniej spała, jadła, piła, uprawiała seks. Na łóżku były widoczne ślady krwi menstruacyjnej oraz pozostawione zużyte prezerwatywy.


Jeśli w Europie tacy ludzie są uważani za artystów to ja się wcale nie dziwie, że muzułmanie chcą tą hołotę wysłać do piachu.
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
trotyl
Posty: 1042
Rejestracja: 2015-01-06, 00:12
Lokalizacja: Warka

Postautor: trotyl » 2016-03-23, 20:34

Sztuka ze srania i się podmywania...
A na ziemi pokój ludziom dobrej woli
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-03-23, 23:48

Odpowiadam Basi Z.
W takim razie ja poproszę o otwarcie umysłu i zapytam - w jaki sposób godzisz w swoim umyśle chrześcijański obowiązek miłosierdzia wobec najbardziej pokrzywdzonych oraz postawę papieża Franciszka, który w Wielki Czwartek umyje stopy uchodźcom z wezwaniem do walki z wszystkimi tymi, którzy wyznają inną religię. ?

Już po raz kolejny stawiasz jakąś tezę w oparciu o błędnie rozczytane (doceń delikatność sformułowania) moje teksty.
Wskaż mój tekst będący wezwaniem do walki z wszystkimi tymi, którzy wyznają inną religię


Postawy papieża Franciszka nie akceptuję. Nie będę pisał swoimi słowami, nie mam w tej chwili wolnego czasu... Ale:
http://www.fronda.pl/a/papiez-obmyje-no ... 68421.html
http://dominikanie.pl/2016/03/dlaczego- ... -kobietom/

Przed rokiem papież obmył nogi więźniom, w tym muzułmance. Czy wiesz, jaki skutek odniósł ten gest w świecie islamu? Poczytaj...

Ty widzisz "biednych ludzi", rozczulasz się nad nimi... postawa tyleż szlachetna co naiwna, naiwnością... zostawmy to... Pisałem już niejednokrotnie o konieczności rozumnej pomocy faktycznym uchodźcom. Ale nie hordom młodych osiłków, tchórzy i cyników, którzy zostawiają swoje rodziny w obliczu wojny. Dla mnie jest to najgorszy element. Mówią o tym ich pobratymcy pozostali na miejscu. Wiele kobiet imigrantów organizuje się w oddziały zbrojne i walczą jak potrafią.

Do otwarcia Twojego umysłu potrzeba jeszcze ilu zamachów?
Doczekasz się niechybnie. Na moje wyczucie następna Holandia.
Ilu im pomagających ma zginąć z ich rąk?

Aha... Nie jestem Belgiem... choć gdyby ktoś organizował transport kredek, może bym się dołączył ;)

Widziałaś twarz matki, która w zamachu osierociła dwójkę małych bliźniaków?

Wiem, że trudno Ci przyjąć do wiadomości, że to jest wojna.
Wiem, że gdyby u początków założyć blokadę morską i nie dopuścić do masowych, sterowanych przemieszczeń, nawet kosztem ofiar, to byłby to najmniejszy możliwy koszt. Teraz będzie po tysiąckroć gorzej. Przypatruj się pilnie...

Może przeczytaj Koran i poznaj istotę islamu. To nieskomplikowane.
A może odnajdź wypowiedzi samych muzułmanów na temat ich "religii".

A może źle oceniam muzułmanów i wyjdą sami masowo na ulice Brukseli protestować przeciw terroryzmowi? Przecież nie wolno identyfikować terroryzmu z islamem, pewnie będą nam to chcieli pokazać...

Ja nie wzywam do atakowania, ja wskazuję na konieczność obrony! Owszem, najlepszą obroną jest atak, ale w odpowiednim momencie.
I mówię również to, że obecne lewackie elity nie są w stanie obronić Europy. Dlatego jedną z opcji jest to, że Polska będzie graniczyć z Państwem Islamskim.

Kochaj bliźniego swego jak siebie samego. Cóż to za miłość bliźniego, poprzez którą możesz unicestwić najbliższych i siebie? Ile milionów tych "biednych ludzi" jeszcze możemy wchłonąć? Czy wiesz jakie złożone siły działają, by oni do nas przybywali w nieograniczonej ilości? Sami z siebie ruszyli z różnych kierunków i krajów w jednym mniej więcej czasie?
Owszem, stało się to również na zaproszenie Niemiec, które poniekąd tę wojnę wywołały (tak czy inaczej muszą).

Może rzeczą kobiety jest być czasem naiwną, ale rzeczą mężczyzny jest rozpoznać zagrożenie i bronić swoich najbliższych. Nawet wbrew tym, którzy tego nie rozumieją. A w dzisiejszej, lewackiej Europie najzwyczajniejszy obowiązek obrony stał się występkiem. Wszystko stanęło na głowie i proces dochodzenia do normalności będzie długi i tragiczny.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-24, 00:15

Tatraman.
Daj spokój.
"Teologia wyzwolenia" pochyla się nad cierpieniem pary homoseksualistów nie mających dostępu do chłopczyka a tu takie "poważne" sprawy.
Niech Kotliński da im wykładnie a Bratkowska epatuje wigilijnym dziecięciem. :-/
Na poprawienie nastrojów Pachelbel w oryginalnym instrumentarium. ;)
https://www.youtube.com/watch?v=JvNQLJ1_HQ0
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-03-24, 00:35

Telefon, chyba Cię posłucham...
Mówisz o rzeczach oczywistych, jesteś nawiedzony oszołom...
Piszesz jedno, czytają drugie...
Czas ucieka, chyba szkoda go trochę...

No, rzeczywiście trzeba w chrześcijańskim miłosierdziu zaradzać cierpieniom bliźnich...
Episkopat Niemiec opracowuje obrzęd błogosławieństwa dla par homoseksualnych, bo tak zrozumieli przesłanie papieża Franciszka. Miłosierdzie ponad wszystko ;)

Dzięki, uspokoiłem się tym kawałkiem rzeczywiście :)
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-24, 08:53

Jeśli rzeczywiście jesteś Synem Bożym, skocz w dół – kusił. – Przecież Pismo mówi:

„Bóg rozkaże swoim aniołom,
aby chroniły Cię.
I będą Cię nosić na rękach,
abyś nie skaleczył nogi o kamień”.

Oni się często posługują Słowem Bożym.

Kotliński jest niezły. Wymyślił szybszy sposób na rozwody niż przewiduje nawet prawo mojżeszowe.
Bardzo światły i postępowy. :lol
http://wyborcza.pl/1,75478,19636359,ksi ... czego.html
Gazownia pisze że to wina wina (pewnie mszalnego) :lol
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-24, 09:14

Tatraman pisze:
Episkopat Niemiec opracowuje obrzęd błogosławieństwa dla par homoseksualnych, bo tak zrozumieli przesłanie papieża Franciszka. Miłosierdzie ponad wszystko ;)


Jeśli jedno jest w sukni znaczy się tradycja jest zachowana. :-)

Obrazek

Słodziaki. :lol
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-03-24, 14:25

O tym pisałem wczoraj:
Już o tym pisałem - dzięki zamachom władze mogą wprowadzić taką kontrolę obywateli, na jaką nikt kilka-kilkanaście lat temu by się nie zgodził. A teraz przecież wszyscy łakną bezpieczeństwa, więc niech państwo robi co chce. Służby specjalne też pewnie zacierają ręce bo znów są potrzebne, a strumień pieniędzy płynie szeroko.


I dziś jest projekt ustawy antyterrorystycznej:
Do podstawowych założeń ustawy należy umożliwienie służbom:

- Wprowadzenia kontroli operacyjnej wobec cudzoziemców podejrzewanych o działalność terrorystycznych na 3 miesiące, bez zgody sądu

- Prowadzenia przeszukań i zatrzymań przez całą dobę

- Natychmiastowego wydalania cudzoziemców, którzy stanowią zagrożenie. Odwołać będą się mogli dopiero zza granic Polski

- Zatrzymywania na 14 dni osób podejrzewanych o zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa za zgodą sądu, ale przed postawieniem zarzutów

- Czasowego zamknięcia granic

- Zawieszenia imprez masowych i wystąpień publicznych

Dodatkowo ustawa wprowadza obowiązek okazania dokumentu tożsamości przy zakupie telefonu pre-paid (na kartę).


Myślę, że terroryzm nam nie grozi, każdy islamista zastanowi się dwa razy, zanim będzie chciał się wysadzić w kraju, w którym kupując telefon będzie musiał pokazać dowód ;)

A mówiąc poważnie - parę lat temu większość społeczeństwa krzyknęłaby, że to państwo policyjne jest wprowadzane. Teraz ci sami ludzie powiedzą - tak, to konieczne. Mimo, że żadnego zamachu w Polsce nie było.

To idealna sytuacja - bomby wybuchają gdzieś daleko i u innych, ale dzięki nim będzie można lepiej inwigilować i kontrolować własnych obywateli. Bo przecież pojęcie "zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa" jest bardzo szerokie i spokojnie można pod nie podciągnąć np. demonstrację KOD-u albo napis "Andrzej Dupa" w szkolnym kiblu ;) Zawieszenie dowolnej imprezy lub zgromadzenia które nie będzie się podobać rządowi pod pozorem zagrożenia terrorystycznego nie będzie żadnym problemem... Taki mały stan wojenny/wyjątkowy tylko bez jego ogłoszenia.

PiS powinien wysłać gorące podziękowania do Rakki ;)

PS>Sokrates pisząc wczoraj o tym, że granice JESZCZE są otwarte musiał już mieć jakieś przecieki od kolegów z partii, że wkrótce może się to zmienić :lol
Ostatnio zmieniony 2016-03-24, 14:31 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-24, 14:41

Piotrek pisze:
Obawiam się, że nikt tak do końca nie chce tej sprawy załatwić ostatecznie, za dużo powiązań, interesów itp.


Normalnie by zlikwidować takie coś jak państwo ISIS wystarczy dywizja powietrzno-desantowa lekko zbrojna, w sumie kilkanaście tysięcy chłopa, jakaś tam logistyka, wsparcie lotnicze.
Nawet nie musieli by specjalnie broni używać. Wynieśli by ich na kopach.

Interesy są rozmaite. "Stary" news (pewnie nie cytowany na onecie).
https://pracownia4.wordpress.com/2015/1 ... tami-isil/

Nie jestem w stanie tego zweryfikować czy snuć teorie.
Pewne jest to że zwykłych konsumentów dóbr z marketów mają w niskim poważaniu (ich bezpieczeństwo). Straty zawsze jakieś są. Choćby w tzw. "wolnościach obywatelskich"- zresztą może m.inn o to chodzi).

I to się podlewa odpowiednim sosem (np. miłosiernym). Nie zmienia to prostego faktu że w swojej masie zmierza to do rozpierduchy.
Czy da się ją kontrolować ?
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-03-24, 14:50

telefon 110 pisze:Normalnie by zlikwidować takie coś jak państwo ISIS wystarczy dywizja powietrzno-desantowa lekko zbrojna, w sumie kilkanaście tysięcy chłopa, jakaś tam logistyka, wsparcie lotnicze.
Nawet nie musieli by specjalnie broni używać. Wynieśli by ich na kopach.

siły zbrojne IS szacuje się na 25-100 tysięcy bojowników, ale raczej bliżej tej pierwszej liczby. A tymczasem pokonywały one armie iracką i syryjską, znacznie silniejsze i lepiej uzbrojone. Dlaczego? Bo to fanatycy (pomijam fakt niskiego morale armii państwowych). Z nimi nie można walczyć normalnymi metodami. Zwykły żołnierz nie chce zginąć, choć wie, że może. Fanatykom to zwisa, zwłaszcza, że dzięki temu trafią do raju. Dodatkowo używanie cywilów jako żywych tarcz (to samo praktykowane również przez migrantów na granicach) to spory problem dla "cywilizowanych" armii: co z tego, że zlikwidowali 100 terrorystów, skoro zginęło 300 chłopów? Media by tego nie odpuściły.

A tak w nawiązaniu do walki z IS - wojska Asada właśnie wchodzą do Palmyry, walki toczą się już na ulicach, część starożytnego miasta już wczoraj wieczorem była pod kontrolą rządu. Widać doskonale, że po wsparciu Rosjan armia Asada otrząsnęła się, przeorganizowała i zaczęła odnośić w końcu sukcesy. A NATO wali w IS od kilku lat i nic się nie dzieje, w dodatku Kurdów traktuje raz jak sojuszników, a raz jak potencjalnych wrogów...

Interesy są rozmaite. "Stary" news (pewnie nie cytowany na onecie).
https://pracownia4.wordpr...rorystami-isil/

dlaczego IS ani razu nie zaatakowało Izraela, mimo, że część bojowników stoi u jego granic? Przecież to jest znacznie większy wróg islamu niż Asad, o Al-Kaidzie syryjskiej nie mówiąc. :rol
Ostatnio zmieniony 2016-03-24, 14:52 przez Pudelek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-03-24, 17:23

Pudelek pisze:.
A NATO wali w IS od kilku lat i nic się nie dzieje, w dodatku Kurdów traktuje raz jak sojuszników, a raz jak potencjalnych wrogów...


Sęk w tym że nie wali.

Wygląda na to że Ruscy trochę ich nadgryźli, co od razu przełożyło się na zyski terytorialne i panikę w Turcji.

Tam jest wielu graczy. I to jest gra. Nie wypowiadam się szerzej bo brak danych czy perspektywy historycznej.

A siła np. 82 czy 101 DPD zrolowała by ISIS w kilka dni. Ofiary byłyby wśród ludności cywilnej również. Nikomu na tym nie zależy po prostu (na rolowaniu).
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-03-24, 17:34

telefon 110 pisze:Sęk w tym że nie wali.

formalnie to wali. Coś tam bombarduje, widać filmiki. Ale np. konwojów z ropą w ogóle nie atakowało, bo "boimy się strat wśród cywilów". Komedia po prostu.

telefon 110 pisze:panikę w Turcji.

Turcja to jeden z głównych "złych" w tej grze. Zastanawiam się tylko, czy EU i USA próbują tego nie widzieć, że członek NATO aktywnie wspiera terrorystów czy poświęcili to tradycyjnie w imię wyższych celów. Tylko jakiś wyższych celów, skoro jednocześnie Turcja jest głównym eksporterem migrantów do Grecji i na razie nie widać, aby coś się zmieniło?

telefon 110 pisze:A siła np. 82 czy 101 DPD zrolowała by ISIS w kilka dni.

Irak też mieli tak zrolować. No i zrolowali, ale podbić kraj, to co innego niż utrzymać. Tyle, że w Syrii byłoby to możliwe - utrzymaniem spokoju po IS zająłby się Asad, to w końcu jego kraj. Ale przecież głupio byłoby teraz ogłosić, że Asad jednak nie jest diabłem wcielonym...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości