Jeśli chcesz pomóc, wpłać na wsparcie poszkodowanych w wyniku powodzi. Linki poniżej:
SIEPOMAGA.PL - WSPARCIE POSZKODOWANYCH W WYNIKU POWODZI
ZRZUTKA.PL - POMOC POWODZIANOM ZE STRONIA ŚLĄSKIEGO


Głosowanie na zdjęcie sierpnia - trzeba wejść do sekcji "Fotografia górska i nie tylko" - nie ma linka na głównej, mój błąd.

Takie ciekawostki ze świata.

Tutaj znajdziecie tematy nie związane z górami, coś o muzyce, filmach, sporcie, polityce i czymkolwiek innym...
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-04-05, 13:23

zabawy statystyką...

Pudelek pisze:W Polsce w ubiegłym roku zginęło na drogach prawie 3 tysiące osób
W tym samym czasie na choroby serca zmarło 150 tys.

Czy w takim razie lepiej nie mieć serca i jeździć samochodem, czy odwrotnie? ;)
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-04-05, 13:43

sprocket73 pisze:zabawy statystyką...

no właśnie.

Zmiana sposobu życia z powodu zagrożenia terroryzmem, które nawet w Europie Zachodniej jest minimalne (biorąc pod uwagę szansę na śmierć - u nas w długi weekend często ginie podobna ilość osób co w Brukseli i to raczej ludzie nie powstrzymuje od podróżowania) kontra brak zmiany trybu życia wobec zagrożeń, które są dla nas znacznie groźniejsze. Człowiek na ulicę nie wyjdzie, bo go zastrzelą, ale nadal będzie niezdrowo jeść i swą aktywność fizyczną spędząć przed kompem, bo przecież zawał serca jest taki naturalny ;)

Rozumiem, że ludzie się boją terrorystów (sam sobie przypominam, jak w 2005 roku jechałem do Rzymu, który właśnie w tym momencie miał być kolejnym celem ataków, co krok policja i żandarmeria, do metra wchodziłem prawie zesr...y i przypatrywałem się nerwowo wszystkim pasażerom ;)), ale nie popadajmy w paranoję. No dobra, na ŚDM bym się nie wybrał, ale tam już od dawna wiadomo, że lokalizacja jest fatalna i nawet bez żadnych muslimów ludzie mogą się zadeptać albo stać w kilkugodzinnych kolejkach do wyjścia, a polskie służby są do takiej imprezy kompletnie nieprzygotowane... Wszystko podane na tacy dla chętnych do męczeństwa.
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 13:45 przez Pudelek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sprocket73
Posty: 5746
Rejestracja: 2013-07-14, 08:56
Kontakt:

Postautor: sprocket73 » 2016-04-05, 14:06

Tak na poważnie. Nie o to przecież chodzi.
Hołownia w swym artykule pisze żeby być "kostką domina, która ani drgnie, gdy leci na nią ciąg przewracanych palcem złego innych kostek" i że takie bierne postępowanie jest fajne. Pisze, żeby zło dobrem zwyciężać, czyli nadstawiać drugi policzek. Ja się z tym nie zgadzam.
Nie należy bać się pojechać na majówkę, czy sylwestra, czy nawet ŚDM. Chodzi o to, aby się nie zgadzać na import "uchodźców" i tworzenie muzułmańskich dzielnic. I przypominam, że artykuł odnosi się do Europy, a nie Polski (bo zaraz napiszesz, że u nas ten problem nie występuje).
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-04-05, 14:13

sprocket73 pisze:Chodzi o to, aby się nie zgadzać na import "uchodźców" i tworzenie muzułmańskich dzielnic.

to jest oczywista oczywistość i poza wszelką dyskusją. Natomiast moja uwaga odnosiła się do coraz częściej spotykanych reakcji "zamykania się", bo przecież wszędzie jest niebezpiecznie.

I tak jak już kiedyś pisałem - znacznie bardziej obecnie przeszkadzają mi nad Wisłą katoliccy fanatycy niż ci od Mahometa.

sprocket73 pisze: I przypominam, że artykuł odnosi się do Europy, a nie Polski

A ja przypominam, że Polska też należy do Europy, nawet mimo "dobrej zmiany" ;)
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Awatar użytkownika
Basia Z.
Posty: 3550
Rejestracja: 2013-09-06, 22:41
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: Basia Z. » 2016-04-05, 14:27

Widać każdy z nas zrozumiał ten test inaczej. Bo wg mnie on się odnosił przede wszystkim do hipokryzji jaką reprezentują ludzie uważający się za chrześcijan.

Rozumiem to tak - "jesteś chrześcijaninem - to postępuj tak jak mówił Chrystus (to o nastawianiu drugiego policzka), a nie reprezentuj starotestamentowej postawy - oko za oko, ząb za ząb".

No ale nie będę się spierać, że tylko moja interpretacja jest słuszna.
bluejeans

Postautor: bluejeans » 2016-04-05, 20:08

Z ciekawostek to wpadło mi ostatnio w oko:

http://www.tvn24.pl/sztuczne-serce-stwo ... 928,s.html
Amerykańscy naukowcy stworzyli pierwsze sztuczne serce na bazie ludzkiej skóry. Do tej pory z pomocą tzw. komórek macierzystych hodowano tylko niewielkie fragmenty poszczególnych organów. Teraz po raz pierwszy udało się uzyskać cały, działający narząd.
Awatar użytkownika
Piotrek
Posty: 10963
Rejestracja: 2013-07-06, 21:45
Lokalizacja: Żywiec-Sienna
Kontakt:

Postautor: Piotrek » 2016-04-05, 20:31

No i lecą nam po kolei Dyrektorzy PNów, z pięciu już chyba odwołano, teraz padło na Biebrzański PN
http://wiadomosci.onet.pl/bialystok/min ... ego/7jtqd2
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-04-05, 20:37

Basia Z. pisze:Widać każdy z nas zrozumiał ten test inaczej. Bo wg mnie on się odnosił przede wszystkim do hipokryzji jaką reprezentują ludzie uważający się za chrześcijan.

Rozumiem to tak - "jesteś chrześcijaninem - to postępuj tak jak mówił Chrystus (to o nastawianiu drugiego policzka), a nie reprezentuj starotestamentowej postawy - oko za oko, ząb za ząb".

No ale nie będę się spierać, że tylko moja interpretacja jest słuszna.


Sugerujesz że np.chrześcijanie broniący swoich dzieci przed pederastami są hipokrytami ? :o-o

Albo że Żydzi są niemoralni (starotestamentowa postawa) ? :lol
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 20:38 przez telefon 110, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pudelek
Posty: 8409
Rejestracja: 2013-07-08, 15:01
Lokalizacja: Oberschlesien

Postautor: Pudelek » 2016-04-05, 20:38

w Biebrzańskim zapewne wkrótce okaże się, iż trzeba osuszyć połowę bagien i może wyciąć trzcinę, bo zaraza z Białowieży dotarła i tam...

śpieszmy się kochać PN w Polsce...
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-04-05, 20:41

Rozumiem to tak - "jesteś chrześcijaninem - to postępuj tak jak mówił Chrystus (to o nastawianiu drugiego policzka), a nie reprezentuj starotestamentowej postawy - oko za oko, ząb za ząb".

Ostrożnie!
To pierońsko trudny fragment Pisma Św.
Uwielbiany przez pacyfistów, tchórzy i cieniasów...
Ale jakżesz ważny dla kształtowania dojrzałych chrześcijańskich postaw.

Słyszeliście, iż powiedziano: Oko za oko, ząb za ząb. 39. A Ja wam powiadam: Nie sprzeciwiajcie się złemu, a jeśli cię kto uderzy w prawy policzek nadstaw mu i drugi. 40. A temu, kto chce się z tobą procesować i zabrać ci szatę, zostaw i płaszcz. 41. A kto by cię przymuszał, żebyś szedł z nim jedną milę, idź z nim i dwie. 42. Temu, kto cię prosi, daj, a od tego, który chce od ciebie pożyczyć, nie odwracaj się. Mt 38.

Interpretacja tego fragmentu to wyższa szkoła jazdy. Jeśli chce się to zrobić samemu, może to doprowadzić do absurdu np. takiego: Jeśli cię kto uderzy w prawy policzek nadstaw mu i drugi, a zatem: Jeśli ktoś ci gwałci żonę, daj mu i córkę...
Oczywiście, że absurd! Sam Chrystus obrusza się na uderzenie: „jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, że źle, a jeżeli dobrze, to czemu mnie bijesz?”
Bóg wyprowadza Żydów z niewoli egipskiej unicestwiając ich wrogów. Czy mieli tam siedzieć i nadstawiać policzki?

Najważniejszą powinnością chrześcijanina jest miłość, nawet nieprzyjaciół...
Ale znów... czy z tej miłości mamy oddać swoje ziemie, żony i dzieci?
Czy jeśli weźmiemy broń do ręki w obronie to sprzeciwiamy się istocie chrześcijaństwa?
Nie, bo nie możemy kochać bliźnich i nieprzyjaciół bardziej niż siebie i swoich bliskich.
Dlatego trzeba z miłością zająć się uchodźcami wojennymi (tych jest mały procent) nie uchylając się głupio i naiwnie przed prawdą o islamizacji Europy i związanymi z tym zagrożeniami.

Nie chce mi się analizować bełkotu Chołowni. Jakkolwiek pisze kilka zdań sensownych to jednak całość niestrawna. Ciężko się to czyta jakoś. Poprzeplatane wątki, często naiwność niegodna mężczyzny. Jestem zaskoczony... ale taki jest język Tygodnika Powszechnego. Pouczanie z pozycji mędrców i to nieomylnych oczywiście.
Awatar użytkownika
_Sokrates_
Posty: 1608
Rejestracja: 2015-04-06, 16:35
Lokalizacja: Białystok

Postautor: _Sokrates_ » 2016-04-05, 20:41

Pudelek pisze:i może wyciąć trzcinę


Trzcinę to tam od dawna wycinają.
Że nie wspomnę jak wióry lecą od lat w TPNie.

Ale o to PiSu oskarżyć nie można więc nikt tematu jakoś nie podejmuje...
Wiem, że nic nie wiem.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-04-05, 20:44

Źle się dzieje nad Biebrzą.
Seryjny zabójca ptactwa sieje spustoszenie. :lol

Obrazek
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-04-05, 20:49

Telefon, miej litość nad "wyznawcami".
To musi być fotomontaż.
Awatar użytkownika
telefon 110
Posty: 2046
Rejestracja: 2014-09-20, 22:32

Postautor: telefon 110 » 2016-04-05, 20:56

Tatraman pisze:Telefon, miej litość nad "wyznawcami".
To musi być fotomontaż.


Jest i potwierdzenie. :P

Obrazek
Tatraman
Posty: 355
Rejestracja: 2015-06-05, 22:16

Postautor: Tatraman » 2016-04-05, 20:58

Nie miałem wątpliwości i co do pierwszego :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości